Aktuálně: 4 839 inzerátů175 472 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Kočka z útulku

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 09.10.2023, 12:36:41 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 09.10.2023, 12:17:39

souhlasím s Dogpointem. Já ještě stojím za Dášenkou  Dáši Kubištový z Jizerek. Byla jsem tam osobně několikrát.  

biaca
biaca (569 příspěvků) 09.10.2023, 14:21:28 xxx:xxx.beec:ddbb
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 09.10.2023, 12:36:41

Ano, paní Kubištová má skvělý přístup - jak ke kočkám, tak k psům. Pravidelně přispívám - za svou práci má velký obdiv, ale bohužel někdy díky našim zákonům jsou na určité lidi krátcí. Velmi mě mrzí, jak dopadl poslední případ týraní v Jbc. 

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 09.10.2023, 14:37:28 xxx.xxx.94.82

Ne, že bych tohle nějak řešila, ale přečetla jsem vaše příspěvky a: představím-li si sebe, jako majitelku útulku, která do toho jde srdcem, protože zvířata miluje, ne s podnikatelským záměrem, tak by mi taky setsakra záleželo na tom, ne jen se zvířat nějak zbavit, jen ať si je někdo prostě vezme, ale by mi určitě přirostli k srdci a měla bych problém je opravdu dát jen tak někomu. Ono totiž v dnešní době, stačí si pročíst tady dotazy lidí, kteří mají nápad něco chovat….a většina z nás se hrozí toho, že si dotyčný to zvíře fakt pořídí. Nevím jak, ale chcete přístupy útulků odlišit, pokud je to jen písemná komunikace, jde to těžce i jim, vybrat toho správného zájemce, protože víme, papír snese všechno. Chápu, že se to slušného člověka, lustrovaného jak trestanec dotkne, ale spolkla bych hořkou slinu, protože jde o živého tvora a prostě se jim nedivím. 

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 09.10.2023, 14:45:01 xxx.xxx.89.123
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 09.10.2023, 12:13:13

Přiznám se, že nevím. Tak mě to tehdy dostalo, že jsem se už dál nepídila. A nebo takhle, asi bych i zjišťovala, ale shodou náhod jsem se přimotala k zachráněnému kočičákovi, který si nesedl s domácím osazenstvem a tak se to všechno vyřešilo naším sestěhováním.

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 09.10.2023, 14:55:19 xxx.xxx.89.123
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 09.10.2023, 14:37:28

Já obdivuji každého kdo zřídí útulek. Vážně si jich vážím a proto jsem chtěla pomoct. Ono ani nejde o to, že mě nevybrali - holt chápu, že nemusím být zrovna hvězda pro vymazleného chlupáče. Mně jde spíš o to co se takhle blbě zprostředkuje. Myslím jak se mnou mluvili jako bych je otravovala, že chci kočku - fajn napište a uvidíme co s váma vymyslíme. Prostě jsem si naivně myslela, že by mohli aspoň napsat, že pro jejich zvířata nejsem vhodná nebo tak, ale úplně mě zasklili. Dokážu to přijmout bez těžkých pocitů. Spíš bylo překvapující, že mě pokaždé nějak odpálkovali jak kdybych volala někde na úřad kyselé úředníci, po které chci aby posekali pozemek co patří městu a je na něm tráva vysoká po prsa. 

Ale to je prostě můj dojem a ještě jen ze vzorku 4 útulků + infa od známé což se nemusí shodovat s tím jak je to  ve většině jiných zařízení.

Rapotačka (neregistrovaný) 09.10.2023, 15:13:27 xxx:xxx.63b:fcb0

Moje zkušenost: sedlo si to "dycky".

Kočky - kočka, kočky - pes.

Dá to trochu práce, trpělivosti, ohlídání, aby  kočky  vetřelce nenapadly.

Když to člověk neohlídá, vztahy naruší dřív než vůbec vzniknou.

Adoptovaná labradorka měla silnou potřebu kočky zlikvidovat, stálo to víc

(hodně) úsilí. Podařilo se. Vzniklo přátelství, fena našim  byla oporou před 

cizími kocoury.  I spolu spaly …

Je to jen poznámka k tomu, že si nesednou.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.