Aktuálně: 4 802 inzerátů175 535 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Kočka z útulku

biaca
biaca (571 příspěvků) 01.10.2023, 15:32:55 xxx.xxx.47.71

Fikovnice, on už je doopravdy starý - nové prostředí by pro něj mohlo znamenat šok, a jeho by stejně kleplo. Navíc nikdo si nevezme kocoura 21 let starého (veterinární výdaje) podle mého poptávají tímto způsobem, jelikož už ho útulky, které se zabývají adopcí po zemřelých majitelích odmítli. 

např. útulek Pet Heroes se zabývá adopcemi obtížnými případy, viz. nemocných, slepých…

Fikovnice
Fikovnice (4367 příspěvků) 01.10.2023, 15:41:20 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 01.10.2023, 15:32:55

No já si to tak nějak myslím, že útulky (normální) by jej už nepřijaly.

Souhlasím, že nové prostředí by nemusel ustát (ale jisté to není). Jenže: Když se nikdo nenajde, tak kdo ví jak skončí. No nic, nemůžu to změnit, nemá cenu se tím dál trápit.

biaca
biaca (571 příspěvků) 01.10.2023, 15:49:26 xxx.xxx.47.71

Já tedy doufám, že mu minimálně z dědictví zaplatí eutanazii. Tedy to minimální respekt k zemřelému majiteli, aby zvíře zbytečně netrpělo. V horším případě skončí na ulici ponechán svému osudu. 

kometa
kometa (4280 příspěvků) 01.10.2023, 15:51:32 xxx.xxx.147.163
Katka:

Taky mohli jako ,,ignoranti,, kočku prostě vypustit ven nebo dát do útulku. Místo toho se ji snaží najít domov aspoň takto, když oni holt nemohou. Mne vždy zarazí jak jsou všichni mravokárci, když jde o soudy někoho druhého. Miluji zvířata a mám joch sama dost, ale takto bych si soudit netroufla. Život je holt změna a né každá změna je bez obětí.


Otázka, jestli ho ven nakonec nevypustí. Když ho neudají. Útulek jim ho nejspíš nevzal.

Za mě je v tomhle případě nejetičtější eutanázie. Vzhledem k věku by ji asi veterinář s klidným svědomím provedl.

Katka (neregistrovaný) 01.10.2023, 18:20:55 xxx.xxx.62.90
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 01.10.2023, 14:52:35

Nesouvisí to sice s problémem, ale pořidila sama, protože je máme venku a venku mi nevadí, alergie se objeví jen vevnitř. Ano soudil. Že je to sprosťárka a že byste mu jim v telefonu něco ošklivého řekla. Z jakých přesně to je důvodů uvádět nikdo nemusí, myslím si, že nikdo, kdo není zrůda toto neudělá,když by měl doma zázemí a možnost. Ldyby byl, pravděpodobně by už kočka venku větrala tlapky. Už se vyjadřovat nebudu. Mě to vždy jen naštve, když lidé píšou soudy a nevidí i ty důvody.

biaca
biaca (571 příspěvků) 01.10.2023, 19:01:58 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Katka z 01.10.2023, 18:20:55

S ohledem k zemřelému - myslíte, že by to takto chtěl? Dědicové budou dědit hmotné statky, ale nehmotné vyhodí někde na ulici?  O majetek je zájem, ale postarat se rok, dva o kocoura už ne? Pokud by po zemřelém zůstala babka, tak ji také nevyhodíte na ulici, ale necháte ji v klidu dožít případně ji zajistíte domov důchodců, nehledě, že by to určitě měl zemřelý ošetřené věcným břemenem. 

 Možnosti nejsou pouze tam, kde není vůle. 

kometa
kometa (4280 příspěvků) 01.10.2023, 19:31:33 xxx.xxx.147.163
biaca:

S ohledem k zemřelému - myslíte, že by to takto chtěl? Dědicové budou dědit hmotné statky, ale nehmotné vyhodí někde na ulici?  O majetek je zájem, ale postarat se rok, dva o kocoura už ne? Pokud by po zemřelém zůstala babka, tak ji také nevyhodíte na ulici, ale necháte ji v klidu dožít případně ji zajistíte domov důchodců, nehledě, že by to určitě měl zemřelý ošetřené věcným břemenem. 

 Možnosti nejsou pouze tam, kde není vůle. 


Vzala jste mi to z úst. Nejde jenom o kocoura, ale i toho zesnulého příbuzného, který k němu měl určitě vztah. A mě by na místě pozůstalých hanba fackovala, kdybych se o něj nepostarala.

Holt to mám(e) nastavené jinak.

katka (neregistrovaný) 01.10.2023, 20:58:57 xxx.xxx.62.90
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 01.10.2023, 19:01:58

🤣boze muj. Tak vy se hodte do pohody….znovu. nemate absolutne zadne informace(stejne jako ja) jak je to doopravdy…jsem samozivitelka se dvema detma a bytem 2+hovno..po stare babicce, krera bydlela v najmu sdedim par kusu hader a mozna formu na babovku plus kocoura….dite je alergifke na kocku mebo proste jen si to nemuzu dovolit platit leky a grajule kdyz mam tak tak na zaplaceni vseho a jeste malo….fakt by moje priorita v takovem okamziku nebyla kocka..prominte…a ne nejsem zadny hnusak a zlatokopka a zvirata miluji…co se mi nelibi ze tady vsichni hned vzali za sve nexhteji se postarat o kocku kdyz si po babicce sdedili miliony a barak jako krava…vsichni maji spoustu domenek, odsuzuji pozustale ale nemaji sainu, jak to je. Co kdyz to jen zkusili protoze mit kocku nemohpu, ale kdyz ee zajemce nenajde, nechali by si ho? Kdyz milion ale hlavne, ze maji vsichni jednotnou odpoved ze budouci majitele jsou potvory……hrozne no

biaca
biaca (571 příspěvků) 01.10.2023, 21:12:12 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele katka z 01.10.2023, 20:58:57

Osobně bych nového majitele kocourovi nehledala - jednoduše proto, že si nezvykne - neznámé prostředí a lidé. Jsou zde pouze dvě možnosti buď se o kocoura postarat nebo bohužel ho nechat uspat. 

Já jsem celý život od otce slýchala - pokud chci smetanu, tak musím vzít i špek. Neboli ne vždy děláme věci, které nás baví a které se nám líbí. Z mého pohledu je to úcta k zemřelému. Bez ohledu na okolnosti. 

Doron
Doron (1845 příspěvků) 01.10.2023, 21:16:53 xxx.xxx.162.126

Nojo, může to být všelijak.

Ale znám i případ, že dědicové sdělili ne miliony, ale stamiliony, a o starýho ovčáka se nepostarali.

Chtěli ho dát utratit, pak se postaral soused. Zadarmo. No, a dědicové si pořídili štěně.

Tak to mi přišlo opravdu hnusný. 

Přitom to byl moc fajn pes 😔.

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 01.10.2023, 22:19:50 xxx.xxx.62.84
Fikovnice:

Jéé a mohu se zeptat: 18 let má nějaký Váš MCO kocour? Nebo obyčejňák?

Nádherný věk, navíc když má ještě i záchvaty řádění!👍


K😀ámoš, kterého jsem se ujala, když byl mému MCO rok. MCO již bohužel zemřel (ve 13ti letech náhle), ale tenhle kámoš tu dělá parťáka dalším dvěma MCO. Je to dítě ulice, ale je to fešák (zrzavý) a stále si troufá i na výšky.

Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 02.10.2023, 10:59:24 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele katka z 01.10.2023, 20:58:57

Katko - ono bohužel ty názory často vychází z životních situací. Taky mám ve svém okolí  člověka - kolegyně -, který nechal v prázdném domě -v otevřeném sklepě -  v zimě živořit stařičkou starou malou pejskovou po zemřelé mamince. Pes, který by v bytě nezabral místo, většinu dne prospal. Dům si hezky zdědila, pes jí byl překážkou. Neměla žádné ale, pro které by to nešlo.  Tak jsem holt ty malý  nebožačce sehnala teplý pelíšek u jedný dobrý duše, která vedla azyl pro opuštěný pesany. Tý čůze, která se nedá ani nazvat člověkem nepřišlo nic špatně na tom, že starej pes bydlí v ledovým sklepě. však u sousedů mají na řetěze psa bez boudy /toho se mi díky týhle informaci, podařilo sbalit a umístit taky/. Druhá kolegyně neváhala a odnesla nemocný morče do lesa 😲 . Takže on jak člověk sbírá životní cestou tyhle zážitky, tak prostě pak první vidí logicky vždycky tohle.  Tak podle Vašeho hesla byste Vy zase asi neměla tak soudit ty, kteří tohle napsali. Protože nevíte, proč to napsali.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 02.10.2023, 11:48:51 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 30.09.2023, 18:37:14

Zeptám se - nikdy jsem útulkovou kočku neměla, s kočkama začínám 😀 

Může být nemocná - tak, že by to útulek nevěděl? mám na mysli kvalitní útulek

Je pak řešením vzít si kočku, která tam už nějakou dobu je?

Pro zadavatelku - já osobně, díky svýmu nastavení - bych volila kočku dospělou - kotě najde domov snáz - u té dospělé třeba navíc budete víc vědět, jakou má povahu, zda je odtažitá, mazlí se atd. 

Asi bych mnohem víc řešila volbu útulku, dneska jich je tolik moc, že už musí člověk hledat ty kvalitní.

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 02.10.2023, 11:55:05 xxx.xxx.88.62
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.10.2023, 10:59:24

Chtěla jsem to právě napsat, i jsem to měla, ale smazala. Že my už nějaké ty zkušenosti máme a taky víme, že by sme se takto nezachovali, takže z toho popudu si myslím, že soudit(obrazně) můžeme. 

Sousedi v novostavbě museli mít nutně NO(doma starou yorkovou) Bez plotů, takže kotec, z kterého chodil, tedy chodila mladá NO na prochajdy jednou týdně, pak měsíčně, teď už spíš čtvrtletně. Prý až se udělají ploty, tak ji odtud pustí(kotec byl jak pro králíka👎) Udělaly se o prázdninách ploty, dostala nový kotec v rohu, je větší, protože ten už bude nejspíš na doživotí😢 Už je za zdmi, takže ho vidím jen trochu od silnice, už se ani nedostanu jí tam hodit sem tam kokinko. Jen slyším, když vyjdou do zahrady, jak tam skučí. Jsou jí cca 3roky, takže by pro ni bylo líp, kdyby na něco rychlého umřela😢

Tenurri
Tenurri (324 příspěvků) 02.10.2023, 12:41:10 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.10.2023, 11:48:51

Teoreticky se to stát může. Pokud kočka vypadá v pořádku. Útulky udělají zběžnou prohlídku, koprologii, případně rovnou odčerví, testy na FelV/FIV a tím to nejspíš hasne, pokud zvíře nemá příznaky.

Kamarádka si brala kocoura z docela známého depozita. Byl testovný, očkovaný…ale zubů si buď nikdo nevšimnul, nebo to neřešili…kamarádce přišlo, že špatně jí a že je teda většinu času dost protivný, divoký…ale ne v normálním měřítku…prostě jako by mu vždycky přeplo. No bolely ho zuby, měl je v hrozném stavu, rozjeté záněty…většinu mu vetka potom vytrhala a stálo ji to fakt nemalé peníze. Každopádně mladej kocour. No teď je to největší mazlík. Kdo by nebyl “na pár facek” když ho bůhví jak dloho bolela celá tlama…

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 02.10.2023, 12:56:31 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 02.10.2023, 12:41:10

A jo takhle, no jo, tak s tím se musí počítat - taky s tím počítám u psa, že se prostě něco může vysypat - viz Bubrdle s kterou jsme adoptovali i její nádor a pak nás čekala operace. Já jsem myslela nějaký ty zpropadený kočičí nemoci jako právě to, co zmiňujete, že testovali. 

Ale je to vlastně logický, co se tak blbě ptám, však u psa s tím počítám, protože prostě je logický, že spoustu toho se nemusí odhalit. Tak nic, jsem si fakt ten mozek vyvrátila. Blbej dotaz z podstaty. 

Takže ano, u zvířete z útulku  musí člověk počítat, že vzhledem k neznámé minulosti může přijít cokoliv.

keriton
keriton (480 příspěvků) 02.10.2023, 13:09:32 xxx.xxx.80.240
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.10.2023, 12:56:31

Nejsem znalec kočičích útulků, ale přijde mi, že tam jde taky o to množství koček, co mívají pospolu. Desítky jedinců, to se ty nemoce předávají, si myslím. Chápu, že lze zřídit karanténní místnost, místnost pro ty, co jsou pozitivní na to či ono, místnost pro ty, co jsou negativní… ale stejně vlastně nevím, jestli bych chtěla kočku z takového zařízení. Kde mají třeba 50 a víc koček, což je asi hned. Kdyby sem napsal někdo, kdo má zkušenost, mohlo by to být zajímavé 🙂

Naši si brali kočku z útulku psího, kde bylo neoficiálně také pár koček, no celkem třeba 15 ve dvou místnostech. Kočka byla zpočátku několik týdnů na antibiotikách, měla nějaké nachlazení, kterého se nemohla zbavit. Jinak je to ale perfektní kočka. 

Kdybych sháněla kočku pro sebe, asi bych se první mrkla po inzerátech, na bazoš… a pak až po útulcích…

Fikovnice
Fikovnice (4367 příspěvků) 02.10.2023, 13:21:13 xxx.xxx.61.102

Už jsem do toho vůbec nechtěla vstupovat…ALE:

Přečetla jsem si ten inzerát znovu. Nemám jej ofocený, budu tedy jen parafrázovat:

“Kocour je z dřívějšího dědictví. Je gaučový a vyžaduje mazlení. My teď více cestujeme, proto se mu nemůžeme věnovat.”

Podepsáni: Dvě křestní jména.

Tudíž jde zřejmě o mladý pár. Chápu potřebu cestovat. Líbí se mi, že tedy kocoura SNAD nechtějí vyhodit na ulici. Ale jak dlouho tady takový kocour ještě bude? Nejde to cestování o něco odložit? Navíc kocour je tedy na ten, dle mého mladý pár lidí, zvyklý.

Více se k tomu nevyjadřuji, stejně to asi nemá žádné dobré řešení.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.