Aktuálně: 4 807 inzerátů175 557 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

Kočka z útulku

Tenurri
Tenurri (324 příspěvků) 02.10.2023, 13:24:16 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 02.10.2023, 13:09:32

No, mám na to vesměs stejný názor, asi bych se trochu bála vzít si kočku, která byla s dalšími desítkami koček v jedné místnosti. Problém ale je ten, že těch koček (a hlavně koťat!) je každý rok velmi mnoho a nikdo na to nemá kapacity. Takže buď ty kočky/koťata nepřijmou, nebo přijmou, protože jim nic jiného nezbyde a nechtějí nechat zvířata bezprizorně venku. Obzvlášť když se jedná o narozené prcky. Je to každej rok. Sleduji je, některým přispívám. Hodně jich potom bere už jen jedince, kteří sice mají šanci na adopci a spokojený život, ale kdyby je nevzali a neléčili, tak nejspíš venku zemřou. S kočkama je to fakt těžký. Proto mě vytáčí lidé, kteří mají kočky s venkovním přístupem a nekastrují, nebo musí mít jejich kočka nutně jednou koťata. 

Takže věřím tomu, že většina udělá ta nejnutnější vyšetření, aby si nedotáhli nějakou nebezpečnou nemoc, a pokud kočka nemá žádné příznaky, tak to neřeší a podle mě to ani nejde uhlídat. Stačí i dočaska, která bude mít těch koček doma třeba 10. Už tam bude dost problém hlídat co která kočka žere, jestli žere a které kočce kterej bobek patří, nebo kdo se to vyzvracel na koberec…

To samé ale i chovatel, co má doma hodně koček. Stačí mít třeba 3 - 4 dospělé chovné kočky, do toho od dvou vrh a už se to hlídat nedá. Jestli některé z konkrétní kotě nemá průjem, nezvracelo, a co vlastně snědlo. 
Naše chovatelka měla celý den nasypáno X misek různých granulí. Dostali jsme domů 3 pytlíky. Kocour z toho jedl jen jeden druh. Dále jí kočky normálně žerou maso, no tak ten náš nechtěl maso vůbec. Prostě si myslím, že rozhodila mezi kočky a koťata syrové, kočky se na to vrhly, ale kdo kolik a jestli všichni jedli podle mě vlastně nevěděla. Náš kocour nejevil a nejeví o maso absolutně žádný zájem a raději by umřel hlady. Nejspíš u ní jedl jen granule. Navíc je dost neprůbojný, takže se možná k ničemu jinému než ke granulím ani nedostal…těžko říct. Příště bych si vzala kotě od chovatelky, která má koček méně a zároveň jen jeden vrh kterému se věnuje a je tam šance, že fakt ví co které kotě jí a jak se vlastně chová. Rozhodně si nemysím, že by byl nějak zanedbaný, to vůbec ne, ale raději bych si vzala vymazlené koťátko, kterému je věnována mnohem větší individuální pozornost.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 02.10.2023, 13:30:49 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 02.10.2023, 13:09:32

Keriton - no jo, enemže, když si to řekneme fšicí , tak se odtama žádná kočka nedostane. To není kritika, to vůbec. Jen prostě se zvířetem z útulku prostě holt tohle plyne. Mám ve svým okolí osobu, která má doma azyl pro kočky, stejně tak jsem kdysi dávno jezdívala s proviantem a penězma ke stařičké paní Černé, která poskytla svůj skromný domov taky slušnýmu množství koček, obě pro ty mňoukavce dýchají (či dýchaly, paní Černá myslím už odešla za svýma kočkama za Duhovej most). Přece je v tom nelze nechat. Já teda bohužel, přes svoje kočičí puzení další kočku už asi nepořídím - jsme prostě u silnice, i když ne moc frekventovaný . Mouses si mě našel, třeba si mě najde někdo další. Musela by to být prostě jedině kočka, co nechce chodit ven 🙂

keriton
keriton (481 příspěvků) 02.10.2023, 13:41:41 xxx.xxx.80.240
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.10.2023, 13:30:49

Nojo, to máte pravdu, ale já jsem v tomhle sobec. Mám to nastavené tak, že od toho zvířete očekávám nějakej přínos a “službu” do mýho života, jinak bych si to zvíře, v dnešní době “nadbytečný luxus”, nepořizovala. Můžu a dokážu tomu dát hodně, ale nějaké požadavky mám, a tím je dáno i to, co a odkud jsem ochotná vzít 🙂 A že nejsem ochotná spolu-zachraňovat různé případy, co jsou dnes běžné a spoustě lidem to asi přijde normální… tak mně ne. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 02.10.2023, 13:50:20 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 02.10.2023, 13:41:41

jasný, v pohodě. Já taky nejsem zachraňovač všeho a leckdy je pro zvíře klidné uspání vysvobozením. No ale mám tu slabost pro staříky, tak tím pádem pro mne z toho vyplývá i to, že halt musím počítat s tím, že to třeba může být složitější.

assil
assil (1532 příspěvků) 03.10.2023, 08:34:53 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.10.2023, 13:30:49

Starší kočky, tak 15+, už většinou ven moc nechtějí, v zimě vůbec, v létě tak na dvorek, tak pořídít starou kočku na zimu, to nevytáhne paty a krásně si zvykne v domečku.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 03.10.2023, 08:53:47 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 03.10.2023, 08:34:53

Díky Assil! To nejni vůbec špatný řešení. To by i odpovídalo tomu, že mám ráda starší zvířata, to by bylo supr. Já jsem kdysi měla v plánu tzv. stodolovku, ale prostě když člověk nemá záruku, že se s tou silnici vypořádá. Sousedi naproti  mají jednu kočenku z útulku, ta je starší a jednu co k nim přišla o chvíli dřív, než se Mouses nastěhoval k nám. Obě fungují - co jsem viděla - v rámci zahrady a maaax.  palouček za úvozem. Na naši straně jsem je nikdy neviděla - je možný, že je v šachu drží smeták Mouses, protože von je tam chodí hajzlík citýrovat. Je to asi i tím, že jsou to kočky, jako kočičí holky? Že by se jako víc šmrdolily spíš kolem domu,než šly dál? Nebo mají prostě štěstí? 

kometa
kometa (4285 příspěvků) 03.10.2023, 08:56:55 xxx.xxx.224.101
Zrzavci:

Díky Assil! To nejni vůbec špatný řešení. To by i odpovídalo tomu, že mám ráda starší zvířata, to by bylo supr. Já jsem kdysi měla v plánu tzv. stodolovku, ale prostě když člověk nemá záruku, že se s tou silnici vypořádá. Sousedi naproti  mají jednu kočenku z útulku, ta je starší a jednu co k nim přišla o chvíli dřív, než se Mouses nastěhoval k nám. Obě fungují - co jsem viděla - v rámci zahrady a maaax.  palouček za úvozem. Na naši straně jsem je nikdy neviděla - je možný, že je v šachu drží smeták Mouses, protože von je tam chodí hajzlík citýrovat. Je to asi i tím, že jsou to kočky, jako kočičí holky? Že by se jako víc šmrdolily spíš kolem domu,než šly dál? Nebo mají prostě štěstí? 


Já mám kocoura, který se i jako nevykastrované kotě a dorostenec držel doma. Maximálně seběhl o patro níž a jakmile se něco šustlo, pelášil zpátky. Za mě je to spíš o jedinci než pohlaví.

assil
assil (1532 příspěvků) 03.10.2023, 09:01:26 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 03.10.2023, 08:53:47

No řekla bych, že i kastrovaný kocour víc obchází kolem a hlídá si teritorium, kočka když už někam jde, tak lovit myši a nebo se nažrat k sousedům.

Ale prostě starší kočka má už dost často i problém přelézt přes plot, takže obecně se fakt víc držej na zahradě.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 03.10.2023, 09:09:19 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 03.10.2023, 09:01:26

kastrovaný kocour víc obchází kolem a hlídá si teritorium, kočka když už někam jde, tak lovit myši a nebo se nažrat k sousedům.

že jo? takže příště radši spíš holku. Páč mít štěstí na jedince, jako píše kometa, to je asi málokdy.

A to s tou starší kočkou to  je fakt supr řešení. Je tam ale zase jedno ale -psi. Aby si s nima sedla. Buď se nebála ona jich a nebo je naopak neprudila. Mouses je tajtrdlik, ten je tak jako občas volochtává, ale nediriguje je, v tomhle je geniální člen smečky. Zrovna v neděli,když jsem v rámci rehabiliace kopala a odvážela hlínu v kolečku, tak se všichni čtyři povalovali na starý peřině, kterou jsem jim dala vedle sebe na zem, aby neprudili u Brtnika, kterej dělal důležitý věci nějaký életricky inštalační a zrovna fakt všichni čtyři do jednoho mu museli asistovat, tak jsem jim nakázala řízený povalování na peřině a on se k nim tak hezky nasáčkoval a přitulil…. hezky se na to koukalo. Blemtal důchodkyni ťapičky a pak usnul vyvalenej na Tali. Pes a kočka, když spolu fungujou mi přijdou jako supr dvojka. doplňujou se a myslím, že jeden druhýho obohatí - když se nešikanujou.

assil
assil (1532 příspěvků) 03.10.2023, 09:20:42 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 03.10.2023, 09:09:19

Úplně stačí když se budou ignorovat. Tohle já ani nikdy neměla že by spolu spali nebo tak něco, momentálně kocour psa ignoruje a když jsou spolu na gauči, odstěhujou se každej na jinej konec a kočka se chodí o něj občas otírat, ta má tendence se víc kamarádit, ale to je tak všechno. To je prostě hodně o nastavení obou, kočky i psa, ale důležitý je, že spolu dokážou sdílet jednu domácnost a nemusej se fakt milovat až navěky.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 03.10.2023, 09:23:01 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 03.10.2023, 09:20:42

No nemusej, to je jasný-fšak píšá-když se nebudou šikanovat, prudit. Jen, že pak je to ešče lepší, když jsou kámoši.

assil
assil (1532 příspěvků) 03.10.2023, 09:26:30 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 03.10.2023, 09:23:01

Určitě se dá najít i starší kočka, o které se ví, že nemá se psama problém. A psy máš na kočku zvyklý, nevím, u nás to pak trvalo tak dva tejdny než se zvyklo na nový přírůstek a pak byl klid. Teda se psama, kteří ty kočky nikdy moc nehrotili. V současnosti už je ta míra nepředvídatelnosti větší, tak holt nová kočka nebude.

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 09.10.2023, 09:32:14 xxx.xxx.89.123

Já osobně musím říct, že jsem na dlouho přišla o iluze ohledně útulků. Aspoň těch pro kočky. Když odešel náš adoptovaný asi 18-ti letý kocour, tak jsem zase chtěla pomoct a vyrazit do útulku. Ale tady to začal být problém. Volala jsem - chtěli napsat e-mail a odpovědět na hromadu věcí. Fajn, nemám problém stejně jsem jim tohle všechno chtěla říct. Poslali mi potvrzení o tom, že to dostali a vyhodnotí co jak a ke komu bychom se nejlépe hodili. Takhle jsem obeslala asi 4 útulky a čekala. Pak ještě chvíli čekala a po 14 dnech začala obvolávat kde se stala chyba. Někde řekli, že se omlouvají a určitě se brzo ozvou, pak jsem dostala vysvětlení, že se neozvali, protože mi nic nedají - to dá asi rozum, jen já jsem málo chytrá a tohle mě nenapadlo. 

Některé útulky se mi i po urgenci neozvaly, v jednom si mě posílali jak slepičku kohoutkovi pro vodu, abych se u 4-tého člověka dozvěděla, že mám doma malé dítě, venku 2 psy a do takových silně nevhodných podmínek nedostanu nic. 

Rupla mi žilka a zapřísáhla se, že s tím končím. Nakonec se k nám jeden bezdomoveček dostal a se synem se milují. Ale pro mě to bylo nepříjemné vystřízlivění, které stálo dost času a ve finále i trochu nervů.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 09.10.2023, 10:25:49 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Edůza z 09.10.2023, 09:32:14

A pak nemá být narváno. Tohle je fakt smutný, myslela jsem, že je to “jen” u psů, ale koukám, že praxe stejná i u koček. Já prostě už jinam, než do městsých útulků nakonec nesáhnu.

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 09.10.2023, 12:08:12 xxx.xxx.89.123
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 09.10.2023, 10:25:49

Přesně, už jedině papíráka a nebo městský útulek. Chlap se jen usmíval a sledoval jak nadávám a pak mi vysvětlil jak mu kamarádka, která se v tomhle pohybuje osvětlila, že většině novodobých útulků se mnohem víc vyplatí si zvířata držet a sem tam nějaké umístit, protože víc peněz sypou smutné obličeje a červený nápis STOP STAV než pitomec jako já, který vezme jednu kočku a tím pro ně skončil. Potřebují dobré duše, které jim přispívají pravidelně. 

Tenurri
Tenurri (324 příspěvků) 09.10.2023, 12:13:13 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Edůza z 09.10.2023, 12:08:12

Tohle je tak strašně smutný a k vzteku. Živit se na nebohých zvířatech…

Já teď váhám, jestli vůbec někomu sem tam přispět. Protože toto nechci podporovat, ale zase bych ráda pomohla tam, kde to je potřeba.

Sem tak posílám nějaký příspěvek Destiny Pet, jelikož mají hodně nemocných a neudatelných zvířat. Na druhou stranu zachraňují úplně vše, pokud je tam alespoň minimální šance na uzdravení.

Je podle vás nějaká organizace, útulek, kde bych příspěvkem neživila rodiny, ale šlo by to fakt na zvířata ?

keriton
keriton (481 příspěvků) 09.10.2023, 12:17:39 xxx.xxx.80.248
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 09.10.2023, 12:13:13

Od té doby, co mám psa z Dogpointu, sleduju jejich FB, a přijde mi, že tam fungují fakt pro psy. Navíc teď rekonstruují, aby měli lepší zázemí. Těm bych se asi přispět nebála.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.