Aktuálně: 4 590 inzerátů178 059 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Psi v médiích

Anonymní (neregistrovaný) 04.05.2024, 15:55:04 xxx:xxx.a1ec:d7d5
megi-the-pes:

Nevim, esi foto zkresluje, ale zda se mi, ze ma kratke predni nohy. Tzn. chodi s hlavou jakoby dolu. Jako pitbullek. Dlouhe zadni a kratke predni. Vzdy si rikam, jak to, ze se mi pes nepreklapi dopredu, este s tou hlavou jak kyblik. 😀

Ale jinak by to mohl byt ovcak x labrousek. Takhle mivaj usi. Hrbet a uzka postava, hlavne v zadni casti, od zeber, to k nejakemu bojovemu terierovi sedi, ale k maline taky. 🙂 A po labrouskovi asi fakt nekouse. 🙂

Bleskurychle posloucha Megynek, kdyz je v praci. Ona je v praci na louce. Lov. 
Kdyz zacala “lovit”, musely jsme zacit cvicit. Sly jsme na louku k duchodaku a normalne vojna. A pak vzdy, kdyz dorazime na louku, radi se mi k noze a dela IPOhled (vyraz ukraden Zrzavcovy) a takova rychlost, co dela sedni lehni (i za chuze, je to robot, je to magor z cvicaku, na kterym jsme v zivote nebyly) cekej skoc u me ke mne, to svet nevidel, musim pak rikat - nedelej ovcaka! 
Bez odmeny; dodnes jsem nepochopila, co ji tam odmenovalo. Mozna nadupano od zvere, takze jsem ji vlastne posilala a odvolavala od pachu. Jo, tam mi vlastne tenkrat zdrhla za srnou. 
No a este docela rychle reaguje na louce, kam chodi taky srny, ale lovime tam mysi. 
Ted mame na zahrade asi hryzce, tak treba Megy zacne poslouchat i doma…

Nevim s tou obranou. Protoze jsem nikdy na cvicaku nebyla. Jen se mi zda divne, aby se pes vycvicil na to, ze bude zakousavat vse, co macha rukama. Podle emerickych videi, ktere jsou asi nevypovidajici, by ten pes mel hlidat me a skocit, az kdyz v te utocnikove ruce uvidi zbran nebo bude utocnik moc blizko, nebo dam znameni. Neco takoveho. 

Pes, ktery by chodil povenku a zral deti, protoze rvou a kopou nozickami… je podle me rozbity jedinec. 
Myslim, ze na kousaci hry by mel pes byt uz dospely, dospelejsi, cca vyrovnany, nebo mozna zkuseny psovod a figurant by mohli ne zcela vyrovnaneho psa prave pres takove sebeovladaci hry psa spravit, vylepsit? 
Ale rikam - nevim o obranach nic, o mondioringu a tak dtto. 
 


Ja len viem, ze policajne psi, co robia ostre zakroky, si nikdo nedovoli len tak pustit, bez kosika, bez kontroly medzi ludi. Aspon co mam informacie od psovoda. Z toho usudzujem, a myslim si to aj osobne, ze ziaden pes nie je stopercentny a ak raz niekto nauci psa reagovat na urcite situacie a kusat, tak sa to moze vzdy zvrtnut.  A predpokladam, ze policajti trenuju tiez najprv len na rukav. 

Orionka (neregistrovaný) 04.05.2024, 16:55:06 xxx.xxx.64.54
Leithian:

Tak ono utulek pochybyl. Psa o kterym nic nevi meli vrazit za mrize do kotce a zamknout jedinejma klicema. Ne vrazit ho do kanclu od kteryho ma klice kde kdo. Chyba pani doprkne cist snad umela a slepa nebyla ne? Utratit psa. Vy jste tam byli ze vite proc tak reagoval? Pravdepodobne to byl magor ale. Nevite jiste. Vynaset soudy je tak jednoduchy. Nasi ex rtw. Kdybych ja s nima byla nekde na prochajde, neco se mi stalo, nakladali me do sanitky treba a ja nebyla schopna komunikace a psa se snazili ode me odervat tak by se jak fena tak pes na dotycnyho vrhli dost se zlou. A nedejboze kdyby do nich nekdo flaknul nebo je necim pretah. To by byla konecna. A presto to byli psi spolehlivi, vycviceni a “mazlici”. Kteri se nechali odpovelovat i cizimi. Ale takovyhle pripad? Dle vas byste je rovnou odstrelili a uplne zbytecne. Nevite jak ten pes zil k cemu byl cvicen. Jestli to byl pes k ostraze a obrane a strazeni samostatnymu…. Tak s nim melo bejt patricne zachazeno. Nebo jsou utulky fakt tak debulni aby si mysleli ze kazdej pes musi bejt na cizi lidi hodnej a nechat si od nich vse libit? Nechci videt jqk by to dopadlo kdyby jim do tohohle utulku privezli pastevce od ovci dotazenyho treba fakt z rumunska jako prcka. To by bylo mrtvol klidne vic.


V tom případě vaší rtw měli mít na vycházce náhubky. Jinak jste riskovala jejich život. Kdybyste zkolabovala a psi byli neovladatelní.

Orionka (neregistrovaný) 04.05.2024, 17:07:15 xxx.xxx.64.54
Mi:

To je náš národní rys.Co je naše,to je blbé, co je cizí,z toho jsme nadšení i kdyby to za  houby stálo.


ČHPsi jsou na Liberecku od 90. let a pořád. Nedávno jsem viděla trojčlennou smečku v Ještědu. Jsou to skvělí psi.

Orionka (neregistrovaný) 04.05.2024, 17:13:50 xxx.xxx.64.54
Doron:

Labrador určitě neee, z toho nemá nic, je i špatný plavec, vzhledem k objemu těla moc těžkej. Taky mi přijde trochu pitbullí. Je neuvěřitelně fyzicky zdatnej , vyskočí z místa metr sedmdesát, vyleze po kolmým žebříku .., nikdo ho to neučil.

A s tou obranou bych byla opravdu opatrná, teda jsem opatrná 😅. K větší ovladatelnosti,resp k tomu, že sníží možnost napadení člověka, určitě nevede. Vůbec bych u těhle psů kořistnický pud s člověkem nespojovala. 


A není ten pejsek G. hubený?

Doron
Doron (1908 příspěvků) 04.05.2024, 17:23:54 xxx.xxx.162.116

Rukáv mi přijde bezpečnější, když  Fram vidí rukáv, bude se kousat, po kousání si odnese celý rukáv, který si vybojoval, respektive ulovil.😊To si hned tak nepoplete. Plus to má spojený s konkrétním prostředím a člověkem. Zatím. 

Ale když se kouše na ringo, jednou do ruky, jednou do nohy nebo bůhví kam nebo na nějakou manžetu schovanou pod oblečením , je to už jiná. Víc prostoru pro záměnu. Si myslím.

Naučit psa zadržet člověka asi nebude těžké, cvičný oblek zřejmě musí dobře simulovat odpor lidského těla, pes musí mít vlohy, drive , být opravdu razantní, připravovaný odolat psychickému i fyzickému tlaku, jako je řev nebo údery.

Řekla bych, že vlohy jsou nejdůležitější.

Škoda, že sem už nezavítá inspektorka, ta by nám to všechno řekla..

Ph (neregistrovaný) 04.05.2024, 19:15:12 xxx:xxx.9938:52e8

me se to nechtelo zase psat cele znova 🤣😇

vsak je to porad jako pres kopirak. stejny typ psa -a zase tu dokola resite, ze byl ve stresu, zahnany do kouta, i obrana se tu zase resi?

tak ne - nemusi byt vystraseny , vystresovany, zahnany do kouta, nikdy nemusel byt na obranach, nic se nemusel ucit a nemusel zrovna jednou neco spatne vyhodnotit, aby tohle udelal. 

je to v nich, tyhle devastacni utoky. A lidem nedochazi, co maji doma -tady ani dalsim lidem, co ho prevzali - nepredvidaji,  jak by se k tomu meli chovat.

Protoze preci kazdy pes se chova tak jak si ho vychovas a posocializujes 🤣

no a tak to cele konci zakazy pro vsechny.

Ph (neregistrovaný) 04.05.2024, 20:50:29 xxx:xxx.9938:52e8
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 04.05.2024, 19:40:27

do roka a do dne 😀

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 06.05.2024, 11:11:13 xxx.xxx.124.25

“Městskou policii si na pomoc zavolala žena s dětmi poté, co padesátník i přes její prosbu štěkajícího psa neodvolal, a navíc měl ženě tvrdit, že nemá po lesní cestě okolo jeho chaty co chodit. Pes bez náhubku a vodítka dorážel i na muže zákona a na jejich důraznou výzvu, aby si psa zajistil, chatař vzdoroval, že pes ještě nikdy nikoho nepokousal. Muž si také neodpustil poznámku, že nechápe, proč by po pěšině měl někdo chodit.”

Mi
Mi (202 příspěvků) 06.05.2024, 14:49:19 xxx:xxx.41c1:2958
megi-the-pes:

“Městskou policii si na pomoc zavolala žena s dětmi poté, co padesátník i přes její prosbu štěkajícího psa neodvolal, a navíc měl ženě tvrdit, že nemá po lesní cestě okolo jeho chaty co chodit. Pes bez náhubku a vodítka dorážel i na muže zákona a na jejich důraznou výzvu, aby si psa zajistil, chatař vzdoroval, že pes ještě nikdy nikoho nepokousal. Muž si také neodpustil poznámku, že nechápe, proč by po pěšině měl někdo chodit.”


Klasická srážka s blbcem.

Sardullah
Sardullah (1036 příspěvků) 06.05.2024, 18:31:33 xxx.xxx.189.104
megi-the-pes:

“Městskou policii si na pomoc zavolala žena s dětmi poté, co padesátník i přes její prosbu štěkajícího psa neodvolal, a navíc měl ženě tvrdit, že nemá po lesní cestě okolo jeho chaty co chodit. Pes bez náhubku a vodítka dorážel i na muže zákona a na jejich důraznou výzvu, aby si psa zajistil, chatař vzdoroval, že pes ještě nikdy nikoho nepokousal. Muž si také neodpustil poznámku, že nechápe, proč by po pěšině měl někdo chodit.”


Jo tak teď to chápu…to že na mě zaútočí něčí pes na volno není chyba jeho páníčka, ale moje…protože se courám po veřejném prostranství a nesedím na zadeli doma…no ale v klidu, nebezpečí nehrozilo, on je hodnej…přeci pes, který štěká nekouše, to je jasný. A zrovna tuten nikdy nikoho nepokousal…tak nevím, proč to paní tak hrotila, že??

Ne, prostě některý věci mi hlava nebere…to je neuvěřitelný. Teda kecám, vlastně uvěřitelný….

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 10.05.2024, 10:46:54 xxx.xxx.226.6

Má cenu chování těchto……… řekněme to slušně …jedinců…komentovat?

https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-v-cinske-zoo-prebarvili-psy-na-pandy-40471037?consent=CP9oCIAP9oCIAD3ACLCSA0EsAP_gAEPgAATIJVwQgAAwAKAAsACAAFQALgAZAA6ACAAFAAKgAWgAyABoADmAIgAigBHACSAEwAJwAVQAtgBfgDCAMUAgACEgEQARQAjoBOAE6AL4AaQA4gB3ADxAH6AQgAkwBOACegFIAKyAWYAuoBgQDTgG0APkAjUBHQCaQE2gJ0AVIAtQBbgC8wGMgMkAZcA0oBqYDugHfgQHAhcBGYCTQEqwQugRQAKAAsACoAFwAQAAyABoAEQAI4ATAAqgBiAD8AISARABEgCOAE4AMsAZoA7gB-gEIAIsAXUA2gCbQFSALUAW4AvMBggDJAGXANTAhcAA.YAAAAAAAAWAA&sznclid=lv_yq6Ogo6Slp6Sko6aup6Wjp6Kmp6Dq4qunoaejpaeup6OnuK6kperi86unoaejpaeup6OnuK6kper1q9XUo6Oko9SjpaWj16OnptOlpNfXoKXXpqTS1KWjotek#source=hp&seq_no=1&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=7TNnVxvKXgp-202405100829&dop_id=40471037&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

V tomhle státě je fake i stát samotný

Sardullah
Sardullah (1036 příspěvků) 10.05.2024, 12:40:48 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 10.05.2024, 10:46:54

No ono je to teď v těchto zemích…možná i jinde…taková móda…mít něco “extra” a tak nabarvím psa…

Majitelé povětšinou tvrdí, že to psů neubližuje, že barvy jsou nezávadné a pod., ale já prostě nejsem schopná pochopit důvod…jako vážně pro to, že chci být zajímavá, tak nabarvím psa. 

Jako ty jejich pestrobarevné rybky, které defakto otetují nějakou barvou a juchů mám v akvárku neonové hemžení….hnus.

Leithian
Leithian (581 příspěvků) 10.05.2024, 18:51:52 xxx.xxx.29.237
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 10.05.2024, 13:49:56

A pak že bull jsou nejhorší 😁 jinak náš skrček by s nedůslednou “výchovou” byl horší. Jinak. Kdyby nechlastaly holky a nedělaly kraviny moh bejt klid. Pes je chudák.

Sardullah
Sardullah (1036 příspěvků) 10.05.2024, 22:51:13 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 10.05.2024, 18:51:52

No já si myslím, že zrovna jezevčíci mají těch pokousání na svědomí dost a tím nechci říct, že je to jejich vina… jen toho nebývají plná média neboť vzhledem k velikosti psa jsou to povětšinou banální zranění nebo třeba jen natržená kaťata. Tohle bohužel skončilo takto hidně nešťastně jak pro psa, tak pro pokousanou paní.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 11.05.2024, 08:28:57 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 10.05.2024, 22:51:13

Jo jo, bývalý kolega měl jezevčici, kterou si brával do práce. Do jeho kabinetu radši nikdo nechodil.🙂 Ale byla schopná ťafnout i venku. Ale jak píšete, skončilo to max rozškubnutou nohavicí. Krev nikdy netekla.

Doron
Doron (1908 příspěvků) 11.05.2024, 08:47:12 xxx.xxx.162.116

Vždyť jezevčíci se vždycky hrdě umisťovali na prvních příčkách statistik pokousání  člověka psem.

Akorát jak jsou malí, nebyly to smrťáky.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.