Aktuálně: 4 983 inzerátů174 038 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Taky jste si to plánovali a pak to bylo úplně jinak.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 11.10.2023, 16:06:05 xxx.xxx.50.94
Quash:

Kdy pro něho jedete ?😀😀 


Máte štěstí, že jste za sklem, humoristko. 🧐

Ale vážně… mám co dělat s hnědou, která už mi obstojně zkazila černou. Zduplikovat  hnědý problém je nad mé síly. Sama se učím za pochodu. Je mi to líto, jinak bych ho vzala hned. Teď když už vim alespoň směr… 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 11.10.2023, 19:54:13 xxx.xxx.50.94

Musím napsat aktualizaci. Nedalo mi to a na ten inzerát jsem zavolala. S pánem jsem mluvila snad půl hodiny. Řekl, že psa nedá, že už jen byl tak naštvaný a bezradný, že to vyvěsil. A tak jsme si začali povídat, dal to nahlas i pro svou ženu. Řekla bych, že mají to samé, co já, jen s pindíkem 🤣.

A protože i jeho černý pudl je bezproblémový jako je naše černá a i předchozí psi byli bezproblémoví, neví si s něčím takovým rady a co mi tak povídal, prakticky dělá úplně ty samé přešlapy, co já na začátku. Tak jsem mu dělala díru do hlavy se vším, co vím už od vás, se. vším, na co jsem si přišla sama a slíbili jsme si, že zůstaneme v kontaktu a budeme sdílet strastiplnou cestu náprav hnědých kudrn. Jsem za to ráda, snad to tak bude. 🙂

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 11.10.2023, 19:58:30 xxx.xxx.113.170
Thielli:

Musím napsat aktualizaci. Nedalo mi to a na ten inzerát jsem zavolala. S pánem jsem mluvila snad půl hodiny. Řekl, že psa nedá, že už jen byl tak naštvaný a bezradný, že to vyvěsil. A tak jsme si začali povídat, dal to nahlas i pro svou ženu. Řekla bych, že mají to samé, co já, jen s pindíkem 🤣.

A protože i jeho černý pudl je bezproblémový jako je naše černá a i předchozí psi byli bezproblémoví, neví si s něčím takovým rady a co mi tak povídal, prakticky dělá úplně ty samé přešlapy, co já na začátku. Tak jsem mu dělala díru do hlavy se vším, co vím už od vás, se. vším, na co jsem si přišla sama a slíbili jsme si, že zůstaneme v kontaktu a budeme sdílet strastiplnou cestu náprav hnědých kudrn. Jsem za to ráda, snad to tak bude. 🙂


jste báječná. Fakt. 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 11.10.2023, 21:39:21 xxx.xxx.50.94
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 11.10.2023, 21:25:00

No určitě, příští rok, až pojedeme na Šumavu, stavíme se na námluvy. A pak vám rovnou přivezu celý vrh. Jednak vim, ze chcete pudly a druhak vim, ze se u vás budou mít dobře. 👍💪 😆

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 11.10.2023, 21:55:06 xxx.xxx.96.40
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 11.10.2023, 19:54:13

Musím napsat aktualizaci.

DO-KO-NA-LÝ!! SKVĚLÝ A VÝBORNÝ. Ani nevim, co si vlastně zasloužíte jako odměnu. Vlastně vim, ale to bohužel neumím zařídit, aby to hnědku přešlo, ty její manýry. Z Tali jsem taky normálního psa neudělala. Tak aspoň prosecco - to byste si mohla dopřát. Zasloužíte si ho.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 11.10.2023, 22:12:20 xxx.xxx.50.94
Zrzavci:

Musím napsat aktualizaci.

DO-KO-NA-LÝ!! SKVĚLÝ A VÝBORNÝ. Ani nevim, co si vlastně zasloužíte jako odměnu. Vlastně vim, ale to bohužel neumím zařídit, aby to hnědku přešlo, ty její manýry. Z Tali jsem taky normálního psa neudělala. Tak aspoň prosecco - to byste si mohla dopřát. Zasloužíte si ho.


Přestala jsem kouřit, přestala jsem pít alkohol, přestala jsem se chodit bavit, přestala jsem jist maso a jsem nesnesitelná. 
Vymyslete něco jiného. 🤷‍♀️

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 11.10.2023, 22:15:35 xxx.xxx.96.40
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 11.10.2023, 22:12:20

No Vy jste se odměnila sama už - tím, že jste ze života vykopla chlast, nikotýna a i to maso.  Myslím to vážně.

Tak dobře, ne prosecco, ale kýbl krásně vychlazenýho čerstvě odˇšťavenýho pomerančovo jablečnýho džusu vlastní výroby. A nebo moje  oblíbená kiwijová limonádička - to je taky dobrůtka.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 12.10.2023, 08:49:16 xxx.xxx.65.248
janaa:

Thielli - hele,a hnědá je u pudlů obecně problémová? Páč u labíků je hnědá diagnoza


Co vím z načteného a několika vět “jedna paní povídala”, je u velkého pudla povahově nejstabilnější černá barva. Následují bílá a stříbrná a nejproblematičtější jsou aprikoti (dnes red/fawn/červenoplavá). Hnědá je nejmladší vyšlechtěná, moc jsem nikde nenačetla statistiky nepovedených, takže jsem si založila svou vlastní 😄 

Chtěla jsem mít něco extra, nad černou jsem ohrnovala, tak to mám. A to mám za to. 🙄

(Černá u nás vůbec původně být neměla. Měl u nás bydlet jeden hnědý, elegantní, pohodový a hravý královský pudl, za kterým se budou lidé otáčet, tak jsem si to plánovala. Nicméně to poslední se splnilo do puntíku. Když vyvádí, otočí se spolehlivě všichni.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 12.10.2023, 10:18:23 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 12.10.2023, 09:14:03

Já tomu šlechtění také nerozumím, od toho jsou zde kokem studovaní. Můj laický vývod + těch několik informací, které jsem posbírala, mi dává odpověď, že čím “mladší” je nová barva, tím méně přísný výběr je pro další chov. To znamená - mám deset černých, dále chovám jen na těch dvou nejvyrovnanějších, zbytek nechám v klidu dožít a nazdar. Pak se mi povedou první dva hnědí. Hurá - mám požadovanou hnědou. Exteriér zvítězí nad charakterem. A množím dál, i když psi mají trojku z chování.

Takhle nějak si to vysvětluji. Ale také mohu být úplně mimo mísu. Pokud je zde někdo poučený, jistě mě rád opraví.

bambule
bambule (415 příspěvků) 12.10.2023, 10:18:54 xxx.xxx.98.176

To je dědičnost. Prostě hnědá barva sebou může nést  jakousi psychickou nestabilitu. Pak je ještě otázka, pokud je barva nově vyšlechtěna, jak kvalitní je chovná základna.

Třeba věděli jste, že po matce můžete zdědit kvalitu vlasů, náchylnost ke křečovými žilám a také problémy se spánkem. Naopak po otci povětšinou dědíme výšku, tvar rtů apod.

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 12.10.2023, 11:46:29 xxx.xxx.191.80
Thielli:

Přestala jsem kouřit, přestala jsem pít alkohol, přestala jsem se chodit bavit, přestala jsem jist maso a jsem nesnesitelná. 
Vymyslete něco jiného. 🤷‍♀️


V prosecu se dá koupat. Je to prý dobré na pleť. 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 12.10.2023, 12:19:18 xxx.xxx.65.248
Zrzavci:

souhlasim.

Obrázek

Máte to špatně Zrzavcová. Já mám při koupání velmi malou spotřebu vody. Mně stačí ve vaně litr až dva a když si do ní lehnu, mám hladinu pod bradou. Když si vlezu do úzké vany u sestry v paneláku, odnesu jí pak do obýváku nasazenou na zadnici.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.