Aktuálně: 4 985 inzerátů174 044 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Taky jste si to plánovali a pak to bylo úplně jinak.

Espiro
Espiro (354 příspěvků) 24.10.2023, 13:00:20 xxx.xxx.207.140

Můj pes měl zdvojený špičák (edit). Na výstavě mi rozhodčí pošeptal, ať mu ho nechám vytrhnout, jinak bude s vystavováním i uchovněním problém. Byla to naše první a poslední výstava. Zub zůstal a krásu jsme předváděli už jen na loukách.

Jo, zdvojený byl už jako mléčný, druhý narostl zrovna tak.

janaa
janaa (382 příspěvků) 24.10.2023, 13:10:42 xxx:xxx.502a:485f
Lenocka:

Ano, přezubuje (spíš končí) a na horní čelisti má na každé straně jeden navíc. Ještě mám tedy maličkou naději, že je mléčný, ale nemyslím si to.

Je to ten na obrázku zakroužkovaný, prostě je tam 2x. A prý je zdvojení zubů často právě u tohoto 🤷‍♀️

Obrázek

P1 u mléčného vůbec nejsou a u trvalého se většinou klubou jako poslední, klidně v sedmi měsících, jsou úplně pidi. To je zvláštní. A běloušové na to trpí?

Lenocka
Lenocka (119 příspěvků) 24.10.2023, 13:20:38 xxx.xxx.47.101
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 24.10.2023, 13:10:42

Jak jako nejsou? Jako že mléčný je jen P2 a dál?

Já jsem upřímně dost zmatená, řeším to prvně. Prostě je tam na každé straně zub navíc a nezdá se mi jako mléčný, kvůli velikosti i barvě.

BŠO má povinné kompletní nůžkový zkus viz. předchozí obrázek, chybějící i nadpočetné zuby jsou vyřazující, takže se to dost sleduje. Vyskytne se, ale spíš tedy chybějící 1-2 zuby

janaa
janaa (382 příspěvků) 24.10.2023, 13:48:56 xxx:xxx.502a:485f

Mě se ty fotky v mobilu nenačítají,resp. rozmazaně. Každopádně p1 se opravdu prořezávají jen jako dospělé, štěně je v mléčném chrupu nemá. Takže mléčný P2-4 (nebo Pd označováno),trvalý P1-4.  Moláry má pes taky až v trvalém chrupu

Lenocka
Lenocka (119 příspěvků) 24.10.2023, 14:00:00 xxx.xxx.47.101
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 24.10.2023, 13:48:56

O těch molárech vím, P1 chybějící v mléčném je pro mě novinka. 
Prosím pokud někdy později skouknete fotky a napíšete mi názor (jasný, jsou to jen fotky), budu vděčná. Moc děkuji

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 24.10.2023, 22:35:11 xxx:xxx.407f:90eb
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 24.10.2023, 13:20:38

To je teda pech, někdo ze sourozenců feny řeší to samé, jak jsou na tom sourozenci rodičů atd? Taky na foto vidím zub navíc, že zrovna P1? Nechala bych feňuli dorůst, nekoukat jí do huby, ať se nestresujete. A pak ji třeba vzít na rtg, zda jde opravdu o nadbytecné tesáky.

Máte to u BŠO drsné, zrovna o P1 se u jiných plemen majitelé modlí, aby psovi vylezly do roka. Měla jsem fenu rtw, ta měla nadbytečný řezák. Přitom dokonale nůžkový skus, ani na svodu si toho nikdo nevšiml. Štěňata nikdy neměla, u rtw navíc více zubů neznamená vyloučení z chovu. 

Doron
Doron (1773 příspěvků) 24.10.2023, 23:22:33 xxx.xxx.162.126

Tak představte si, já mám optimistický příklad.

Koupila jsem Frama s malou velkou vadou, na jednom paspárku mu chyběl drápek, to se u briardů bere hooodně vážně !

No, a včera koukám, ten drápek dorůstá, asi to měl jen v dětství poraněný, či co…

eena
eena (176 příspěvků) 25.10.2023, 08:24:23 xxx.xxx.231.241

Tak ja som od plánovania upustila - po xy "sklamaniach" som sa akosi naučila brať veci tak ako idú. Radšej som milo prekvapená ako sklamaná 😊. Problémy riešim za pochodu. A pri živom tvorovi je to vždy “lotéria” - čo dnes je ok zajtra už byť nemusí.

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 30.10.2023, 18:22:41 xxx.xxx.221.216
Thielli:

Za námi v domě bydlí lidé se středním hnědým pudlem. Nemá blbou hlavu jako ta naše, zato nemůže jíst nic jiného než vařenou krůtu s rýží a za léky platí ti lidé tisíce měsíčně. Je s PP. A jeho hnědá barva ztratila ještě víc pigmentu než Thierry. Byl jak čokoláda, když ho přinesli. Teď je jak pět let stará čokoláda 😟


Já si pamatuju jako dítě školou povinné, které bydlelo na sídlišti, kde převažovali pudli (no jako nějakej rok už to bude..třeba i nějakých 38 let), hnědej pudl byl vééélká raritka, alespoň v našem městě)…ve své podstatě černí střeďáci…že celá tahle sídlištní smečka byla na pohodu. Ale pak bydlel tam jeden hnědej pudl…nikdy jsem neviděla, že by ho vypustili z vodítka, nepamatuju se, že by se chtěl s nějakým psem kámošit..ani s lidma moc ne kámoš…prostě takovej..nevim jak to popsat…jinej.

Jako normálně bych i možná žekla, že jeho panička zanedbala socializaci, že ho nepouštěla ke psům a já nevím co ještě….ale u nás na sídlišti se socializace zanedbat snad ani nedala. To byly ještě doby, kdy jsme se všichni znali, lidi se spolu zastavovali, ženský tvořily “debatní kroužky”, babky posedávaly na lavičce…do toho fůra děcek a mezi tím vším ti psi…

Tak teď, když čtu o té hnědé barvě u pudlů…jestli to prostě nebylo tím.

Jinak obecně musím říct, že jsem už určitě někde četla, že co barva, to trochu jiná povaha…tedy u pudlíků, ale už si nepamatuju kde a jak hodně relevantní ty informace byly….no nejlíp z toho vycházel černý.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.