Aktuálně: 4 953 inzerátů174 061 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Příbuzenské křížení

impact
impact (409 příspěvků) 18.10.2023, 06:34:11 xxx.xxx.24.73
Doron:

Já myslím, že ano. Alespoň vet říkal, že jinak to nefunguje ..


Vy myslíte, já vím. 🤷🏼‍♀️

Dostudujte si to, ať lidi zbytečně neuvádíte v omyl.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 18.10.2023, 08:18:54 xxx.xxx.33.9

“Zpravidla stačí jen lokální anestezie v místě aplikace jehličky a celková sedace je nutná jen u některých velmi neklidných jedinců.”

“Vyšetření se většinou provádí bez sedace.”

“U klidných, ovladatelných zvířat upřednostňujeme provedení bez SEDACE”

“Ještě nedávno se test prováděl při celkovém uspání testovaného psa, díky pokroku dnes stačí jen lokální anestezie v místě aplikace jehličky a celková sedace je nutná jen u velmi neklidných jedinců.”

o tom píší  porůznu různí veterináři

Anonymní (neregistrovaný) 18.10.2023, 08:37:50 xxx.xxx.48.26

Inu dobrá, děkuji vám za vaše příspěvky i když s nima teda nesouhlasím. Nevím proč by nemohla mít fena bez papíru štěňata, není méně cenná. Znám spoustu takových fen, i v inzerci je mraky štěňat bez PP a je to plné právo majitele psa jak s ní naloží. Ale nenapsala jsem, že chci mít od ní štěňata, byla to úvaha.

Ale dobře, existuje nějaky vyšetření u veterináře který by mi odhalil případné vady feny nebo se to musí udělat až u štěňat?

Anonymní (neregistrovaný) 18.10.2023, 08:47:59 xxx.xxx.117.148
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.10.2023, 08:37:50

Ted vam tady radily vsichni horem spodem a snazili se pomoct. Ano, vysetreni feny a psa existuji vse vam rekne veterinar. A k tomu ,,sireni,, psu bez papiru, holt, komu se nerozne, tomu se nerozne. Neni to o tom,ze by byla menecenna. Je to o tom,ze jsou u techto psu naprosto nedohledatelne jakekoli informace o predcich…takze nejen povaha psa, vzhled psa ale hlavne nemoci, na ktere nemate sajnu prijit za jednu navstevu s dospelym psem k veterinari

Takze prosim.mnozme dale bezpapirove psy a uz se tesim, az si nekdo prijde pro stene a vy mu reknete. Nevim co to je za rasu, nevim, zda bude vhodny k detem nebo na lov zvere, nevim jakou buee mkt barvu ani jak vlastne bude velky, nemam sajnu, jestli nebude mit nemoci ale hele kupujte..ja chtela stenata💪

Anonymní (neregistrovaný) 18.10.2023, 08:58:16 xxx.xxx.124.129
Anonymní:

Inu dobrá, děkuji vám za vaše příspěvky i když s nima teda nesouhlasím. Nevím proč by nemohla mít fena bez papíru štěňata, není méně cenná. Znám spoustu takových fen, i v inzerci je mraky štěňat bez PP a je to plné právo majitele psa jak s ní naloží. Ale nenapsala jsem, že chci mít od ní štěňata, byla to úvaha.

Ale dobře, existuje nějaky vyšetření u veterináře který by mi odhalil případné vady feny nebo se to musí udělat až u štěňat?


Jasně, máte právo se rozhodnout , že budete mít štěňata. Ale pokud máte OPRAVDU ráda zvířata, tak to neuděláte. Myslete na budoucí páníčky, kdy se budou těšit na psa a pak budou venčit na zahradě, protože ten pes bude mít takové problémy , že nebude nic moc dělat. Znám jednu takovou fenku, paní nikam už večer nechodí, na dovolenou nejezdí, aby nenarušila rutinu a fenka neměla záchvat. A podle vaší otázky je vidět, že o tom chovatelství nic nevíte.

Ariška (neregistrovaný) 18.10.2023, 08:59:26 xxx.xxx.124.129
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.10.2023, 08:58:16

To výše  jsem psala já 😊

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 18.10.2023, 09:06:19 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.10.2023, 08:37:50

Mohu se na něco zeptat?  Z úvodu Vašeho prvního příspěvku vyznívá, že jste si vědoma toho, že chov bez PP není ideální - min. to tak na mě zapůsobilo. Tak proč do toho sama chcete jít? 

Víte - napíšu to takhle - psů je moc moc a ještě 1000000x moc. Ne všem se dostává skutečně dobré péče a hlavně lidské lásky, které si zaslouží. Bambilijoun psů si dnes pořizují lidé, kteří nejen, že o nich nic netuší, ale také k nim nemají skutečný vztah, je to jen móda, stejně jako běhání a cyklistika, psa musí mít kde kdo.  Chcete, aby ta štěňata pak žila hnusnej život? U nějakýho blbečka, který ho  vytáhne tak leda na procházku kolem paneláku? Nebo hůř, skončí pes někde sám na zahradě, protože na něj nebude čas a nálada? Mám psy papírový i útulkový - ti papíroví nikdy neměli štěňata, ani jeden. Nechci se bát o ty malý housky, co se narodí a jsou tak roztomilý, že si je pořídí kdejakej blb a pak je - jako nepotřebnej kus nábytku - odloží. 

Ta fena nebude mít dvě, tři štěňata. Co budete dělat, když  Vám opravdu doma zůstanou? A když se narodí hluché ne jedno, ale třeba rovnou tři kousky? Máte to nějak vymyšlené? Přemýšlejte s láskou k těm psům, kteří by se měli narodit. Máte to vymyšlený, jak to uděláte, když se třeba porod zvrhne a fena to nějak blbě odskáče, nedej bože uhyne? Dokážete se postarat třeba o osm, deset štěňat? Je to pak práce od rána do večera bez nadsázky, protože to nekončím jen kojením, musíte je masírovat, čistit, zastoupit fenu v plném rozsahu, skončíte s posledním a už začínáte krmit prvního. Nespíte a neděláte nic jiného, než se staráte o štěňata. Máte představu o tom, co porod a péče o štěňata obnáší? To není o tom, že to fena vždycky s prominutím vyprdne a vy to pak prodáte.

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 18.10.2023, 09:07:06 xxx.xxx.108.252
Anonymní:

Inu dobrá, děkuji vám za vaše příspěvky i když s nima teda nesouhlasím. Nevím proč by nemohla mít fena bez papíru štěňata, není méně cenná. Znám spoustu takových fen, i v inzerci je mraky štěňat bez PP a je to plné právo majitele psa jak s ní naloží. Ale nenapsala jsem, že chci mít od ní štěňata, byla to úvaha.

Ale dobře, existuje nějaky vyšetření u veterináře který by mi odhalil případné vady feny nebo se to musí udělat až u štěňat?


Že je v inzerci mraky štěňat bez PP neznamená, že je to v pořádku, pouze to znamená, že je na světě spoustu nezodpovědných lidí. 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 18.10.2023, 09:12:23 xxx.xxx.65.248
Anonymní:

Inu dobrá, děkuji vám za vaše příspěvky i když s nima teda nesouhlasím. Nevím proč by nemohla mít fena bez papíru štěňata, není méně cenná. Znám spoustu takových fen, i v inzerci je mraky štěňat bez PP a je to plné právo majitele psa jak s ní naloží. Ale nenapsala jsem, že chci mít od ní štěňata, byla to úvaha.

Ale dobře, existuje nějaky vyšetření u veterináře který by mi odhalil případné vady feny nebo se to musí udělat až u štěňat?


Tak já to ještě přepíšu více polopatě. Jako reakci na váš nesouhlas. Představte si, že si vyhlédnete štěně bez PP. V inzerátu bude “již narozená štěňátka k zadání”. Tak si ho rezervujete. Majitel bude chtít rychle odbyt, takže v osmi týdnech, někdy v sedmi, vás rád uvidí. Ukáže vám krásnou dalmatiní mámu ve vzorovém kotci a kolem sladké drobečky. Dostanete kupní smlouvu i očkovací průkaz, kupní smlouva bude vágní - prodej koupě za tolik a za tolik, ale platná. Přinesete si své štěstí v dece domů. A za dva dny zjistíte, že štěně k vám běží jen když vás vidí, že na něj máváte…jinak se bude batolit, skotačit… A vy teprve doma zjistíte, že je hluché. Čeká vás dvanáct, patnáct let s hluchým psem, takže úplně jiný režim. A vsadím boty, že se budete cítit podvedená. Majitelka vám řekne, že to nevěděla a psa zpět nechce. Nebude registrovaná jako CHS, takže nemáte šanci varovat ostatní, nemáte šanci si nikde stěžovat, reklamovat.  

Máte pravdu, že inzerce jsou plné bezpapírových psů. Ale to je jen půlka statistiky. Druhou půlku se nikde nedočtete - kolik z těch bezpapírových “čistokrevných” psů už stálo nové majitele peněz za léčbu. Ano, i papíráci jsou nemocní a ne málo, ale o tom jsou tu jiná vlákna. Podstata je však stejná. Laxní přístup k zdravotním vyšetřením a u množíren pak bezskurpulózní touha po zisku.  

Proto jsme tu na vás prakticky všichni reagovali jednohlasně. Věřte nám, prosím.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 18.10.2023, 09:24:17 xxx.xxx.124.42

Jenom chcu říct, že o genech se toho už trochu ví,
ale bílá - což je chybějící pigment, nikoli bílá barva, a chybějící je prostě špatně, jak když mi chybí koruny - hlavně v uších s sebou nese hluchotu. To se ví u argentýny např.
a těch dalmatinů a dalších flekatých psů… 
Jde o piebald - říká se tomu strakatý? A irish spotting, pseudoir a extrémní strakáč. Snad každý pes s krátkými chlupy (i španělé) má něco z těchto. Merle vynechám, protože když se mi do barviček s sw dDsddkgjijfisejfsjfklgwpopwov začalo plést ještě mM, tak… 

Jsou psi, co jsou opravdu bílí (ve skutečnosti žlutí, ale vypadají bílí, cca samojed, myslím, čuvač, něco tak), a myslím, že cokoli čtu o těchto trablech, vždy se zmiňují jako opravdu bíle zbarvení dlouhosrstí psi. No prostě dalmatin není bílý/žlutý.

Pro tazatelku mám jednu super zprávu - v poslední době se ukazuje novinka:
hluchota se projeví až v dospělosti, i když je zděděná. 
Hustý, co?

Ta “barevnost”, flekatost se dá testovat, nestojí to moc korun. Litr dva.
Ale i bez toho by měl člověk kouknout a vidět - půl psa bílá, blbé = udělat testy rodičům,
a pokud je i jen jeden z nich i jen jednostranně neslyšící, tak je nerozmnožovat, protože i to jedno ucho ze čtyř stačí, aby to děcka zdědila.

Toto vše si můžete ověřit online. Skoro nic jsem si nevymyslela. 🙂
Stačí hledat “dog genetics white deafness”. Vylezou i nějaké nové studie, ale stejně se to nakonec pojí s “barvou”.


 

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 18.10.2023, 09:56:24 xxx.xxx.191.80
Anonymní:

Inu dobrá, děkuji vám za vaše příspěvky i když s nima teda nesouhlasím. Nevím proč by nemohla mít fena bez papíru štěňata, není méně cenná. Znám spoustu takových fen, i v inzerci je mraky štěňat bez PP a je to plné právo majitele psa jak s ní naloží. Ale nenapsala jsem, že chci mít od ní štěňata, byla to úvaha.

Ale dobře, existuje nějaky vyšetření u veterináře který by mi odhalil případné vady feny nebo se to musí udělat až u štěňat?


Ony nejsou jen nemoci, které otestujete u feny a štěňat a víte, že už nikdy nic nevyleze. Ony jsou vady, nemoci a problémy, které testovat nelze. A tady nastupuje ta pravá chovatelská práce. Znáte rodiče feny? Jací jsou povahově, zdravotně, v jakých podmínkách žijí, jaké mají problémy? Co alergie? Hotspoty? Jaké výkony podávají? Jsou to psi-gaučáci, nebo je na nich nějaká zátěž, kterou zvládají? Jsou to konstitučně dostatečně silná, odolná zvířata? Ujdou v horku třicet kilometrů? V zimě se třesou v koutku, nebo běžné české počasí zvládají? 
Co sourozenci feny? Minimálně pravé sourozence nějaké má, jistě je všechny dokážete dohledat a zjistit si, jestli jsou to zdravá a kvalitní zvířata. 
Co Vaše fena? Co vybraný krycí pes, jeho rodiče a sourozenci, také je vše OK? Co širší rodina feny a psa, nevyskytuje se tam náhodou nějaká nemoc nebo náchylnost, která by mohla mít dopad na Váš odchov? Sestouplá varlata, žádné kýly (ani odoperované), nervozita, plachost, agrese, lízání tlapek, zdravé oči, orgány, kůže, srst… 
Pokud, a jenom pokud, víte, že jsou oba psi (fena i vybraný krycí pes) a jejich rodiny v pořádku, tak s pánem bohem kryjte a neste si následky. Pokud si nejste jistá (a to u bPP psa nejste, protože její předky a příbuzné nedohledáte), tak nechovejte. Nestojí to za to.
Bezpapírový pes totiž méněcenný je, a to v jednom jediném ohledu, totiž v tom chovném. V každém jiném se papírovému psu vyrovná a lecčems ho může překonat, ale z hlediska chovu a s tím souvisejících věcí (výstavy, sport atd.) prostě na papírové psy nemá. A to říkám jako člověk, který 13 let žil s milovaným bezpapírákem. Nestarala bych se o něj o nic víc, nemilovala bych ho o nic niterněji, nesžila bych se s ním o nic blíže, nebyl by mi o nic cennější, kdyby měl ten nejlepší rodokmen na světě. Ale nechovala jsem na něm. Nebylo to tak správné. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 18.10.2023, 10:03:27 xxx.xxx.226.6

Jen taková ještě přízemní poznámka - předpokládám, že jste třeba slyšela, že o dalmatinech se říká, že jsou to úplně blbý psi. A víte z čeho to vychází? Ne z toho, že by byli blbý, ale z toho, že mezi nimi je právě velké procento těch, kteří jsou hluší, či špatně slyší a ne vždy to bylo odhaleno. Je tedy poměrně velká pravděpodobnost, že to v krvi Vaší feny někde “koluje” tahle časovaná bomba, protože takových psů bylo nemálo a u těch bezpapírových se rozhodně neví, kdo s kým a kdo to nese dál. Takže ta pravděpodobnost, že se narodí štěňata postižená, není tak malá. právě proto, že u těch papíráků už se to sleduje a selektuje, v bez papírovým chovu ani náhodou. A vy nevíte o feně vůbec, ale vůbec nic, jen to, že kolem ní je spousta psů se stejnou tikající bombou. O to víc nakročení k průšvihu. Ale ….předpokládám, podle toho jak a co píšete, že to tady všichni píšem marně a Vy ty štěňata stejně našviháte, nebo se mýlím.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 18.10.2023, 10:41:58 xxx.xxx.124.42

Dyť dalmatiny dnes nikdo nechce. Před 30 lety jo. Už nejsme před 30 lety. Dalmatin nikoho nezajímá ani ve filmu. Márly určitě nebyl dalmatin. 
Já to teda neviděla…
Musíte množit pořádně. Modré. Prachů budete mít jak prachu.
Teda když si je namalujete. Ty psy. Protože stádo tutěch modrých sviněk doma nechcete, jak to má měsíc, žere to nábytek.
Ale chci Vám pomoct. Upřímně. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 18.10.2023, 10:43:20 xxx.xxx.119.6

Copak genetika, ale dalmatin? 

20 let po boomu 101 dalmatinů? 

V době, kdy módní jsou prťata a miniprťata, co se můžou venčit na pidipodložce, papat z pidimističky nejlevnější granule a čím menší pejsek, tím míň nechám na veterině…

To se vyplatí? Teda pokud zvíře nežije o chlebu ve sklepě, veterinární péči žádnou nemá, štěňata nebudou ani odčervená, ani očkovaná, už vůbec ne čipovaná - čili člověk porušuje zákon, hrozí mu pokuta.

Nebo teda člověk těch třeba 10 štěňat neudá, pořád to musí krmit, pak to bude chtít dát do útulku - ten není zadarmo, navíc x 10. Pokud se jich zbaví jinak, porušuje zákon, hrozí mu pokuta. 

V době, kdy spousta těch naivních lidí, co jsou ochotni dát tisíce za obyčejnýho křížence, obrací každou korunu.

V době, kdy se útulky plní středně velkýma a velkýma psama, protože stojí majitele víc peněz.

V době - moderní době, kdy se dávno ví, že fena nemusí mít aspoň jednou štěňata.

A bambilion jiných věcí. 

Je super ekonomickej plán uvažovat o rozmnožení 30kilovýho křížence.

Leithian
Leithian (538 příspěvků) 18.10.2023, 11:01:48 xxx.xxx.18.42

Lidičky kolik z vás tu má papiraky s prusery? Dost.. probira se to v jinym vlakne. Takze cely pp je fakt o tom ze znam predky teda jmena a vim jak to asi bude vypadat. Tim to hasne. Co se tyce nekterych zdravotnich veci je par procent plus. Ale jen v nekterych. Kdyz si joupim stene z chs a ono mi v roce zdechne na vrozenou srdecni vadu mam uplne stejnyho smolika jako u bezpapose. Fakt v tom prestavam videt rozdil kort v teto dobe ldy je drtiva vetsina plemen stejne domrvena fakt echt. Jistotu davaj jakous max psi s cenama z pracovnich soutezi. A dost psu ma pribuzenskou byt ne zas blizkou v rodokmenech celkem bezne. 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 18.10.2023, 11:12:51 xxx.xxx.131.25
Anonymní:

Inu dobrá, děkuji vám za vaše příspěvky i když s nima teda nesouhlasím. Nevím proč by nemohla mít fena bez papíru štěňata, není méně cenná. Znám spoustu takových fen, i v inzerci je mraky štěňat bez PP a je to plné právo majitele psa jak s ní naloží. Ale nenapsala jsem, že chci mít od ní štěňata, byla to úvaha.

Ale dobře, existuje nějaky vyšetření u veterináře který by mi odhalil případné vady feny nebo se to musí udělat až u štěňat?


A prečo by teda mala mať tá fena šteňatá? Na čo? Psov je miliarda, útulky plné, inzercie tiež.  Čo také výnimočné prinesie tá fena svetu, že potrebujete mať z nej 6-10 polovičných kópií?

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 18.10.2023, 11:24:04 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 18.10.2023, 11:01:48

Rozdíl mezi dalmatinem bez pp a s pp je výrazný, kvůli téhle důležité části inzerátu:

Oba rodiče mají veškerá zdravotní vyšetření s výborným výsledkem. Štěňátka budou k odběru začátkem listopadu, návštěvy jsou již po dohodě vítány. Štěňata budou odcházet očkovaná,odčervená,s vyšetřením sluchu,PET pasem.

Hluchota u dalmatinů je velký problém a podporovat někoho svými komentáři v množení dalmatina bez pp, kde toto může nastat, než lusknu prstem, je……….. no nebudu to psát,co to je protože jsem si dala závazek. Každopádně jistě by budoucí majitelé případných štěňat byli vděční za to, že někdo k tomu přistupuje takto a zadavatelku v tom nevhodném nápadu ještě podporuje, neb jeho následky posléze jaksi logicky netrápí, páč to hluchý štěně doma on mít nebude a nemusí řešit, jak s hluchým psem fungovat.

bambule
bambule (415 příspěvků) 18.10.2023, 11:53:01 xxx.xxx.74.95

U dalmatinů se řeší hlavně hluchota, ale co taková agresivita. Před nějakou dobou tu měl chlápek dalmatina, psa bpp. Fakt krásného, ale total psychouše co se  po čtvrtém roku života stal nevyzpytatelným raplem. Majitel a rodina z něj byla naprosto nešťastná. Vyšetření nikdy nic neukázalo ( sjezdil s ním půl republiky po vyšetřeních). Nakonec po jednom ošklivém incidentu psa utratil místní veterinář, ale proč o tom píšu, až zpětně se majitel dozvěděl,že matka tohoto psa měla úplně stejný problém a její život ukončila rána rýčem (prý v sebeobraně). Takže toliko k množení krásných puntikatých štěňátek. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.