Aktuálně: 4 959 inzerátů174 165 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Příbuzenské křížení

assil
assil (1491 příspěvků) 18.10.2023, 12:07:36 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 18.10.2023, 11:01:48

Vcelku souhlasím a to co popsala Varaxi je takový nerealistický utopistický popis a v naprostý většině PP chovů to tak nechodí, ale tady je reč o dalmatinech a hluchotě, což se zrovna v PP chovu dost řeší a mrsknout bezpapíráky, navíc téměř stopro podle popisu v příbuzenský, je prostě vědomá výroba hluchých štěňat, teda prasárna.

Anonymní (neregistrovaný) 18.10.2023, 12:14:05 xxx.xxx.117.148

Tak jsme si tads vsichni zvedli tlak a majitelka stejne rekne, ze jsme banda jedna a udela si svoje a jelikoz po nekolikra prispevcich, ktere ji nevyhovovali, stejne napsalay ze nas nechape, budiz za nekolik mesicu zdrav dalsi inzerat na bazosi plny bilocernych stenat s neznamym puvodem a neznamym nicim..😎💩

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 18.10.2023, 12:20:31 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.10.2023, 12:14:05

No jo, no. Ale třeba Rolanda překvapí?

I když nevím, nejdřív v původním příspěvku píše, že bych chtěli štěňata, pak zase napíše, že ne, že nepsala, že by chtěli štěňata, že je to jen úvaha…… 

Já jen ještě asi poslední vzkaz pro zadavatelku. Píšete, že:

Znám spoustu takových fen, i v inzerci je mraky štěňat bez PP a je to plné právo majitele psa jak s ní naloží.

Hm, plné právo majitele…. to je hezké, takové…. lidsky sobecké. A…..kde je ale plné právo těch budoucích štěňat na hezký a plnohodnotný život? To je kde? Nebo ta zvířata nemají žádná práva?

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 18.10.2023, 12:24:19 xxx.xxx.15.83
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 18.10.2023, 11:01:48

No právě, že většina plemen je domrvená, tak by se mělo „množit“ zodpovědně. Ne vzít první štěně, ale si i něco zjistit o chovateli / chovatelce. A to u bezPP prostě nejde.

kometa
kometa (4195 příspěvků) 18.10.2023, 12:48:26 xxx.xxx.224.101
Mi:

Vy jste tady všechny jak koukám mlaďounké,já bohužel pamatuju ještě ten kynologický pravěk u nás. Takže i ten dalmatinní boom .Můj vet. vždy říkal,že ty nemoci jsou daň za krásu.


Já už ne.🙂Dalmatiní boom si pamatuji taky. Jak se tehdy říkávalo, že jsou blbí a neposlouchají. Až pak se začalo přicházet na to, že neslyší.

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 18.10.2023, 13:29:41 xxx.xxx.191.80
assil:

Vcelku souhlasím a to co popsala Varaxi je takový nerealistický utopistický popis a v naprostý většině PP chovů to tak nechodí, ale tady je reč o dalmatinech a hluchotě, což se zrovna v PP chovu dost řeší a mrsknout bezpapíráky, navíc téměř stopro podle popisu v příbuzenský, je prostě vědomá výroba hluchých štěňat, teda prasárna.


Tak já takovou chovatelku (pravda, ne dalmatinů) znám. Takže to za utopii nepovažuju.
Ale jde o tu ilustraci, co všechno se může vyvrbit. A většina normálních chovatelů má alespoň představu, co si rodičovský pár v genech nese. 

Sarah01
Sarah01 (1521 příspěvků) 18.10.2023, 13:58:16 xxx.xxx.11.197
Leithian:

Lidičky kolik z vás tu má papiraky s prusery? Dost.. probira se to v jinym vlakne. Takze cely pp je fakt o tom ze znam predky teda jmena a vim jak to asi bude vypadat. Tim to hasne. Co se tyce nekterych zdravotnich veci je par procent plus. Ale jen v nekterych. Kdyz si joupim stene z chs a ono mi v roce zdechne na vrozenou srdecni vadu mam uplne stejnyho smolika jako u bezpapose. Fakt v tom prestavam videt rozdil kort v teto dobe ldy je drtiva vetsina plemen stejne domrvena fakt echt. Jistotu davaj jakous max psi s cenama z pracovnich soutezi. A dost psu ma pribuzenskou byt ne zas blizkou v rodokmenech celkem bezne. 


Tak třeba u našeho plemene se dělá spousta genetických vyšetření a i když nejsou povinná, dělá to už každej chovatel.  Teda konkrétně je to vyšetření na muskulární dystrofii, jejímž důsledkem může být kardiomyopatie. Mimo jiné teda. Pak je tam spousta vyšetření na oční choroby, choroby kostí nebo kůže.

Sarah01
Sarah01 (1521 příspěvků) 18.10.2023, 13:59:45 xxx.xxx.11.197
Zrzavci:

No jo, no. Ale třeba Rolanda překvapí?

I když nevím, nejdřív v původním příspěvku píše, že bych chtěli štěňata, pak zase napíše, že ne, že nepsala, že by chtěli štěňata, že je to jen úvaha…… 

Já jen ještě asi poslední vzkaz pro zadavatelku. Píšete, že:

Znám spoustu takových fen, i v inzerci je mraky štěňat bez PP a je to plné právo majitele psa jak s ní naloží.

Hm, plné právo majitele…. to je hezké, takové…. lidsky sobecké. A…..kde je ale plné právo těch budoucích štěňat na hezký a plnohodnotný život? To je kde? Nebo ta zvířata nemají žádná práva?


To je ten jájismus…já mám právo, ostatní práva mě nezajímají. 

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 18.10.2023, 14:12:48 xxx.xxx.93.56

Před několika lety se nedohledatelnost příbuznosti a následně vzniklých problémů hodně řešilo u lam. Kroťanda je moje vysněné zvíře, takže jsem se o to dost zajímala. Jednu dobu byl s chovem lam dost boom, sekalo se to na kombinaci dírek a hotovec. Tehdy se začala ve větší míře rodit mláďata s problémy neslučitelnými se životem a ti zodpovědnější se začali pídit. A zajistili, že pribuznost je hlavní problém. Nikdo nevěděl kdo řesně  má čího brach, ségru. Někdy si přivezli mladou samici, která už byla 2v1 z domu jako bonus pro odběratele a vzniklé mládě se pak dal množilo atd. 

Nakonec se to nějak podařilo podchytit, ale byl to docela mazec některá ta postižení. Tohle se ve větším dít těm zodpovědným chovatelům bez PP, tak jim ten počin  dost zhořkne 

assil
assil (1491 příspěvků) 18.10.2023, 14:14:04 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 18.10.2023, 13:29:41

Tak jistě někteří chovatelé takoví jsou, ale většina rozhodně ne, je fakt hooodně chovatelů, co udělají tak akorát povinné minimum a to je taky u některých plemen nic.

Jo, historky z doby, kdy zdravotní vyšetření byla jen doporučená, ale ne povinná, to by se i jeden teď už nasmál.

Pravda je, že u hodně plemen je alespoň něco povinného a to je pořád víc a daleko lepší než bezpapírák.

Leithian
Leithian (538 příspěvků) 19.10.2023, 07:07:47 xxx.xxx.97.215
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 18.10.2023, 12:07:36

Ja jen rikam ze pokud by nekdo nekdo zodpovedne udelal bez pp cili testy na prpblemy v plemeni a snazil se o nepribuznost nemam nic proti. Vysledek bude stejnej jak pp chov az na ten papir

assil
assil (1491 příspěvků) 19.10.2023, 07:39:47 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 19.10.2023, 07:07:47

Jenže to je utopie, o nepříbuznost se snažit nemůže neb o předcích neví nic a i kdyby nakrásně feně udělal testy, mám dojem, že sehnat psa stejně otestovanýho by bylo nemožný, musel by mít vlastního a to už zase u těhle nemnožek, spíše producentů bezpapíráků nebývá pravidlem.

Navíc u bezpapoše těžko říct kolik a jakých plemen je tam v historii, takže jaký pak dělat testy.

By mě zajímalo, kolik těhle výrobců bezpapošů třeba ví, že kromě očipovaní štěňat taky k nim musí mít evidenční listy a ty nebo stejný údaje v kupní smlouvě, musí předat novému majiteli, takže prodejem prachy výměnou za štěně porušují zákon. 

hmn
hmn (1023 příspěvků) 19.10.2023, 08:37:08 xxx.xxx.33.9
Leithian:

Ja jen rikam ze pokud by nekdo nekdo zodpovedne udelal bez pp cili testy na prpblemy v plemeni a snazil se o nepribuznost nemam nic proti. Vysledek bude stejnej jak pp chov az na ten papir


ani ne, páč bez toho papíru se stejně neobejde

Anonymní (neregistrovaný) 19.10.2023, 08:47:53 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 19.10.2023, 08:37:08

No jistě, protože v malé základně, kterou bude mít a si teoreticky dovede uhlídat a bude vědět u ní tedy vědět to, co vědí lidé s pp zvířaty se tím pádem příbuzenské nevyhne.  A nebo bude - hihihi sahat po těch papírových vyšetřených dohledatelných zvířatech a pak je to jednak pokrytectví a druhka prasárna vůči těm, kteří to jedou poctivě. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 20.10.2023, 11:33:04 xxx.xxx.119.6

Koukala jsem na ceny PP dalmatinů, neb jsem tím nepolíbená. 

Kéž by zájemce trklo se na ceny podívat, když s PP jsou ty ceny podobné + testy, vyšetření.

Anonymní (neregistrovaný) 20.10.2023, 12:06:44 xxx.xxx.117.148

Muzu mit dotaz? A on neni nejaky figl, jak na tyto ,,nozice,,? Mit psa s papiry a bez uchovneni ho kryt se preci nesmi..jaky je ale postih, ze se ti lide neboji? Na smlouve maji prece sve udaje a vse takze dohledatelne to je🤷‍♀️neco jineho je krizenec x krizenec ale dva papiraci nacerno stenata…..

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 20.10.2023, 12:17:00 xxx.xxx.235.117
Anonymní:

Muzu mit dotaz? A on neni nejaky figl, jak na tyto ,,nozice,,? Mit psa s papiry a bez uchovneni ho kryt se preci nesmi..jaky je ale postih, ze se ti lide neboji? Na smlouve maji prece sve udaje a vse takze dohledatelne to je🤷‍♀️neco jineho je krizenec x krizenec ale dva papiraci nacerno stenata…..


Postih nie je žiadny, maximálne tak v rámci chovateľského klubu, ale to by museli súbežne množiť PP a bezPP. A nespoliehala by som sa na to, že “rodičia s PP” naozaj znamená rodičia s PP, dosť často to PP znamená očkovací preukaz, alebo tak len predávajúci chcú zvýšiť hodnotu psov. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.