Aktuálně: 4 958 inzerátů174 116 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Slepice, jak vám nesou?

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 02.11.2023, 08:25:30 xxx.xxx.25.252
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 02.11.2023, 07:18:03

Pokud máte slepice na snášku, některé z hybridů a krmíte je kvalitně, snáší pořád, aspoň do těch dvou let, pokud je necháte třetím rokem, je vajec o něco míň, ale jsou větší.

Já mám slepice čistě kvůli vejcím a mám je jen v zastřešeném výběhu, do takových podmínek se podle mého vyplatí jen ty hybridy. Jsou klidné a nesou skvěle, jen to nejsou takové krasavice, jako má třeba Ančovička a jiní chovatelé.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 02.11.2023, 08:27:04 xxx.xxx.198.226

Jenže nutno poznamenat, že já je mám v podstatě celoročně na zeleném… Na neomezené ploše. A několikrát v zimě, když se oteplilo, a vylítnul krátkogenerační hmyz, tak bylo vidět, jak slepice pronásledují tiplice a jepice a chytají je v letu. No a také hrabou hnůj a žížaly jsou aktivní v tom teple pořád. A tak.

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 02.11.2023, 16:05:27 xxx.xxx.243.242
Anonymní:

Teda to je až s podivem jak někomu z vás teda nesou, pro mě dost neuveřitelny a jak potom uprostřed zimy udržíte snůšku i potom nebo to už jde dolů?


..a vy jste anonym,který má jaké slepice?..

Malgrat
Malgrat (5 příspěvků) 17.02.2024, 22:03:15 xxx:xxx.53f0:1f07
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 31.10.2023, 12:26:10

S tím průmyslovým vysavačem od Karcheru mě to také napadlo. Mám jeden, ale než jsem se pustil do luxování, tak jsem to byl zkonzultovat u Karchera v prodejně. Tam mi to prodavač rozmluvil. Údajně jeho známý luxoval slepicím občas kurník a ten naprosto jemný prach z trusu prošel filtrem a zrezavěl mu prý časem motor, přestal fungovat a vysavač byl na vyhození.  Tak nevím.  Ale zkusil jsem to vysávat starým hrncovým vysavačem po babičce, je to 50 let starý stroj s látkovým pytlem pro zachytávání vysávaného materiálu.  Použil jsem ho zatím asi 10 x a pořád funguje.  Možná by místo Karchera bylo vhodné podívat se po nějakém bazarovém domácím vysavači, u kterého nebude líto, když přestane fungovat. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.