Aktuálně: 4 817 inzerátů176 077 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Výkrm býka

Anonymní (neregistrovaný) 06.11.2023, 07:38:37 xxx.xxx.158.38

Dobrý den,

letos se nám urodilo hodně sena, mám plnou půdu a ted co s ním? Zvažujeme koupit v družstvě malého býčka, vykrmit a prodat. Základ seno + co ještě se k tomu aby dobře rostl a myslíte že to vyjde ekonomicky dobře? Svou práci nepočítám, seno nepočítám jenom čistě to další krmení. Děkuji.

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 06.11.2023, 10:00:29 xxx.xxx.198.226

Tady máte příklad nějaké KD https://theses.cz/id/7i9ney/Diplomov_prce_M.K..pdf no bojím se, že seno jako základ KD pro výkrm nebude to ono.

Jestli nebude jednodušší to seno prodat? Když nepočítáte svoji práci, tak to seno nabalíčkujte do pytlů a prodejte za nějakou dumpingovou cenu králíkářům a morčatářům… 

Jestli v družstvu vykrmují býky, tak si tam kupte býka i to doplňkové krmení (lepší cenu stejně někde po internetu nedostanete) a můžete to zkusit s tím. Družstvo má beztak to doplňkové krmení nejlíp vyvážené. Se můžete zeptat, zda různé věkové kategorie ve výkrmu krmí různým složením a případně si tam dojít během zimy několikrát, když budou tu KD měnit.

kometa
kometa (4303 příspěvků) 06.11.2023, 10:05:42 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Dobrý den,

letos se nám urodilo hodně sena, mám plnou půdu a ted co s ním? Zvažujeme koupit v družstvě malého býčka, vykrmit a prodat. Základ seno + co ještě se k tomu aby dobře rostl a myslíte že to vyjde ekonomicky dobře? Svou práci nepočítám, seno nepočítám jenom čistě to další krmení. Děkuji.


Viz Buggyra. Jenom na seně býka nevykrmíte, pokud nebudete mít extenzívní masné plemeno. To nepíšete.

Anonymní (neregistrovaný) 07.11.2023, 08:54:40 xxx.xxx.158.38

Extenzivní ne, v družstve mají normální černobílé krávy na mléko a maly býčky tam prodávají. Ale mívají jich míň než dřív prý jde inseminovat tak aby se rodilo víc jaloviček, tak to na to čumím moc kam ten svět spěje, to budeme ovlivňovat brzo i pohlaví mláďat to se mi moc nezdá a nedej bože i lidí.

S jádrem a bramborama počítám, těch se taky urodilo dost. Dřív trvalo vykrmit býka na jatka skoro rok, dneska to asi nebude o moc kratší doba.

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 07.11.2023, 09:33:26 xxx.xxx.198.226

Hm, to budou holštýnky, to je vůbec kráva vyšlechtěná na velkou spotřebu, no a jak je to úspěšné na výkrm, to netuším, ale je to rozhodně intenzivně chované plemeno. No a tím pádem v družstvu nebudou mít ani výkrmové směsi to mají směsi pro mléčný skot, to na výkrm není.

(Za mě furt lepší ovlivnit pohlaví dítěte už při oplodnění, než holčičky házet ze skály, pokud už porovnám dva extrémy. Ale ono to u lidí nebude průchozí skrzevá etiku. Zatímco u zvířat je to hodně protlačované skrzevá etiku 🙂)

Výkrm trvá podle požadavků různě dlouho, ale v domácích podmínkách to bude vždycky delší než v intenzivním chovu.

http://www.tegro.cz/holstyn.html

https://www.holstein.cz/cz/soubory-ke-stazeni/slechteni/15-slechteni-holstynskeho-skotu/file tady podrobněji o výkrmu

kometa
kometa (4303 příspěvků) 07.11.2023, 13:25:21 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Extenzivní ne, v družstve mají normální černobílé krávy na mléko a maly býčky tam prodávají. Ale mívají jich míň než dřív prý jde inseminovat tak aby se rodilo víc jaloviček, tak to na to čumím moc kam ten svět spěje, to budeme ovlivňovat brzo i pohlaví mláďat to se mi moc nezdá a nedej bože i lidí.

S jádrem a bramborama počítám, těch se taky urodilo dost. Dřív trvalo vykrmit býka na jatka skoro rok, dneska to asi nebude o moc kratší doba.


No, zrovna holštýn se na výkrm moc nehodí. A bez jádra už vůbec ne.

Anonymní (neregistrovaný) 08.11.2023, 11:28:07 xxx.xxx.158.38

Děkuji moc a ČESTR býček už by byl lepší na víkend ?

Anonymní (neregistrovaný) 08.11.2023, 15:09:47 xxx.xxx.68.91

Schválně, kolik už zdejší parta teoretiček, které dokáží zasvěceně poradit naprosto ve všem, vykrmila býků?

Anonymní (neregistrovaný) 08.11.2023, 18:14:43 xxx.xxx.20.148

Tak určitě ne na googlu 

kometa
kometa (4303 příspěvků) 08.11.2023, 20:31:54 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Schválně, kolik už zdejší parta teoretiček, které dokáží zasvěceně poradit naprosto ve všem, vykrmila býků?


Já ani jednoho.

Ale stejně tak jsem nikdy nejela VP a přesto vím, že na huculovi bych ji nevyhrála.

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 09.11.2023, 06:46:14 xxx.xxx.198.226
Anonymní:

Schválně, kolik už zdejší parta teoretiček, které dokáží zasvěceně poradit naprosto ve všem, vykrmila býků?


Tak mu poraďte. Evidentně tady nikdo jiný, než banda teoretiček, neradil, tak se do toho můžete, jako jistě na slovo vzatý odborník, hnedle pustit. Já hlavně tazateli radím, aby si zjistil nejprve dostatek informací, a to zrovna tedy nemyslím ty informace, kolik to bude stát na vstupu a jaký výdělek bude na výstupu…  Kdyby se ptal, jestli mu vydělá taxík, tak mu řeknu, ať si klidně nějaký koupí a zkusí to, ale když se ptá, zda zvládne vychovat živé zvíře, a sama toho o tom moc nevím, tak ho odkáži nejraději na velké sebevzdělávání. A neštěstí je, že jakkoli jsem teoretik, pořád toho vím a dokážu si zjistit o tématu víc, než člověk, který uvažuje, že si to živé zvíře skutečně poběží koupit.

(To se taky může stát, že bude krmit dvě kila kukuřice denně, někde zaslechne v tramvaji, že jinde se krmí deset kilo kukuřice denně, a půjde to tomu nebohému nasypat hned večer do žlabu… ) Prosím tazatele, aby se neurazil, určitě je rozumnější. Jen to takhle z diskuse prostě nemáme jak poznat.

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 09.11.2023, 07:06:34 xxx.xxx.226.6
Anonymní:

Schválně, kolik už zdejší parta teoretiček, které dokáží zasvěceně poradit naprosto ve všem, vykrmila býků?


Jen taková tichá poznámčička milý ftipný anonyme. Ešivá Vy jste si všiml, že zdejší banda teoretiček dala alespoň odkazy na nějaké informace? Na rozdíl od Vás, který jste byl mocen vyplodit pouhopouhou jízlivou a zcela nic neříkající - a to především zadavateli - poznámku. Nevšiml ve své bohorovnosti, že ne? To je ale škoda teda, že jste tak nevšímavej, tak kdybyste se šovinisticky pochlapil a frknul sem nějaké použitelné rady? Určitě by je zadavatel uvítal spíš, než ten nicneříkající výlev.

Anonymní (neregistrovaný) 09.11.2023, 11:52:28 xxx.xxx.20.148
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 09.11.2023, 07:06:34

Necítím se nad nikým nadřazen, proto až po vás madam… treba dokážete odhodit váš šovinismus vůči mužům, kteří si bože chraň, dovolí vznést namitku vůči vševědoucím ženám sem místo nic neříkajíciho komentáře vložíte nejakou tu užitečnou radu z vlastní tykve…

Jinak má váš příspěvek naprosto stejnou hodnotu jako ten můj.

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 09.11.2023, 11:57:18 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 09.11.2023, 11:52:28

tejnou hodnotu jako ten můj.

a to jsem ráda, že jste konečně přišel na to, jak velmi hodnotný je Váš příspěvek.

t váš šovinismus vůči mužům

mýlíte se, netrpím šovinismem vůči mužům, ale blbům obecně.

Anonymní (neregistrovaný) 09.11.2023, 12:42:26 xxx.xxx.20.148

Jsem rad že máme alespoň neco společné i když na rozdíl od vás nepovažuji každého kdo se mnou nesouzní za blbce. Ne vždy je to ale snadné 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.