Aktuálně: 4 956 inzerátů174 143 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Listopadová

Většinou čtenář (neregistrovaný) 07.11.2023, 09:13:33 xxx.xxx.23.55

To je ta paní veterinářka co se tak angažovala loni při požáru v Českém Švýcarsku?

Na listopad máme pořád krásné dny, drůbež to ocení, pořád má možnost svěží zelené travičky. Záhony zryté, všechno se stíhá v dobrém termínu. Hořčice jako meziplodina stále krásně roste a kvete.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 07.11.2023, 09:46:12 xxx.xxx.198.226

Abych přidala též nějaké novinky o koko/pipi:

Od loňského podzimu první oběť (ťuk ťuk) predátorstva, jedna z bílých Lohmanek. Druhou bílou Lohmanku se evidentně dravec (létající) pokusil taky dostat, ale zdrhla mu, jen pár peří zůstalo na louce. Holky jsou ale všechny, a nabyté zkušenosti doufám řádně zúročí v podobě větší ostražitosti. Na jaře jsem velkoryse dokoupila k zbývajícím 3 slepicím 5 kuřiček s tím, že zimu 23/24 se 4 kousky zvládnu. Ještě že jsem holky přestěhovala do většího slepicodomu, protože naproti očekáváním ubytovávám ještě pořád 7 kousků. A to vlci o pár domů vedle snědli krávu. Tak snad se nás štěstí bude i nadále držet - kamarádka, která drží slepice o namočeném pečivu v temném chlívku (který jsem přes léto tedy vykydala - byla tam půlmetrová vrstva trusu s nánosy generací čmelíků - když jsem přecházela k našim slepicím, tak jsem šla přes pračku a sprchu. Bála jsem se, abych v těch nánosech nenatrefila na zakopaného manžela…) má zvýšenou poptávku vajec! 🙂

Rajčata jsem stále ještě nezrušila, a stále ještě dozrávají. Zatím u nás neuhodily žádné zásadní mrazíky, zato vydatně prší.

No a stále rostou houby, posledně jsem nasbírala kozáky a hříbky přímo u koní ve výběhu.

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 07.11.2023, 11:07:59 xxx.xxx.243.249
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 07.11.2023, 09:46:12

Hezky hospodaříte👍😀…je krásný podzim,bojím se aby nebyla krutá zima…já zatim také nemám nouzi o rajčata..mladé slepičky mi už snáší 3,4 vajíčka denně (8pipi),zatím vajíčka,jak od milflérek 😀…  

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 07.11.2023, 11:28:33 xxx.xxx.198.226

Mno jo, vy jste skleníková. Mně ta rajčata drží venku 🙂 Ale cukety a okurky udělaly pápá. A srnka sfiňa se snaží co může, aby pápá udělaly také jahody. Přesadila jsem máteři jahody z políčka, abych políčko příští rok mohla celičké využít na brambory. A jedna z těch přesazených rostlin dokonce zakvetla. Snad tedy ve zvýšeném přežijí jahody zimu. Asi přes ně budu muset hodit pletivo, ať je srnka sfině nezlikviduje. Přes svoje od jara ve zvýšeném umístěné jahody mám pletivo hozené celoročně, už jsem se před podzimem chystala ho sundat, když sfině nejevila zájem, ale dobře, že jsem lenorus lenorum, protože bych to teď měla oholené až na geotextilii… A to jsem si plánovala, jak na jaře zpracuji ty výhony a udělám si krásný jahodový koberec někde po výběhu. Udělám kulový, sfiňa sklidila.

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 07.11.2023, 12:03:52 xxx.xxx.191.80

Mně vždycky vydržela rajčata do listopadu, ale jen ta, která jsem měla v květináčích u jihovýchodní stěny domu. Ostatní už byla dávno vyhozená. 
Teď mám už sklizený balkon, dozrávají mi čili papričky a nevím, co s nimi. Nejím je, ale ráda je pěstuji, nicméně veškeré pálivomilné příbuzenstvo jsem už obdarovala.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 07.11.2023, 12:06:09 xxx.xxx.198.226

Však my máme plot. Takový, aby ani poníci nezmehli - lesácké pletivo. Kvůli debilidem máme to pletivo vyhnané do dvou metrů výšky, aby nemohli debilidi krmit koně kdejakým sfinstvem. No ale sfině procházejí jak kdyby tam nic nebylo…

Tuhle jsem viděla srnku proskočit jedním z těch vok toho pletiva (sic!). Asi jim tam nainstaluji ještě k tomu nějaká voka stahovací. A pak budu mít plnou stáj srnek, který budu muset krmit, páč nemám dost mrazáků.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 07.11.2023, 12:10:18 xxx.xxx.198.226

Pálivý já ne-e. Tak pěstuji jen papriky nepálivé. Tedy letos jsem nepěstovala. Přesadila jsem z kořenáčů nějakých pár i s rajčaty, a zjistila jsem, že přestože to vypadalo, že to neporoste, tak když jsem oškubala spodní listy od rajčat, začalo to kvést a plodit, a docela jsem i nějakou papriku na podzim sklidila. Tak příští rok půjdou jako podsev pod rajčata. Nakonec semen mám dost, to, že neklíčí, není můj problém, co vyklíčí, půjde pod rajský. 

A pak jsem pár paprik z kořenáčů nepřesadila, páč byly mizerný, ale nechtělo se mi je likvidovat, tak jsem je přes léto nechala jen tak v těch nádobkách na stole. A ono to kvetlo a dělalo to malé papričky. Tak jsem se smilovala a vzala to zase do bytu a už se některé ty papričky barví. No tak to holt bude přes zimu v bytě a na jaře to půjde jako podsev - éé, podrost - pod rajčata. Aspoň mi nebude líto, když z těch mizerně klíčících semen nic nevyklíčí.

Ale jinak se mi papriky nedaří a nejde mi to, takže jsem s nima už oficiálně skončila, kdyby se někdo ptal 🙂

Anonymní (neregistrovaný) 07.11.2023, 17:29:44 xxx.xxx.101.35
honzapm:

Vida, tak náš Matyáš Novák (chovatel, klavírista, účastník pořadů o koko/pipi)
bude mít šňůru s modrou krví. 

https://www.novinky.cz/clanek/vanoce-slechtic-frantisek-kinsky-a-klavirista-matyas-novak-vyjizdeji-na-vanocni-turne-40447001


A nejen to. Koncertuje i v zahraničí. Naposledy Göteborg. Takže na pipiny v současné době nemá a nějaký čas moc nepomyslí. Jezdí, konceruje a zařizuje si vlastní bydlení a přitom studuje dvě VŠ. Ale slepičky jej stále zajímají….

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 07.11.2023, 23:05:14 xxx:xxx.5293:8bf9

Braniborští veterináři mají o pořádání výstav drůbeže jasno.
Ale místní spolek si i tak poradil, viz. fotky.

(každá spolková země má vlastní veterinární pravidla,
v některé stačí veterinární potvrzení pro hrabavou
a aktuální negativní testy pro vodní a vystavovat se smí)

Obrázek Obrázek
jo012810 (neregistrovaný) 08.11.2023, 05:39:03 xxx.xxx.101.35

Možná je to cesta pro budoucnost, kdy se budou “vystavot” třeba jen fotky, či videa. Prostě digitalizaci nezastavíš, ale vajíčka musí být reálná…..

jo012810 (neregistrovaný) 08.11.2023, 16:49:31 xxx.xxx.101.35

A nějaká pranostika pro listopad…

Teplý říjen - studený listopad.

 V listopadu hřmí - sedlák vesnou sní. 

Listopadové hřmění pšenici ve zlato mění. 

Když ještě v listopadu hřmívá, úrodný rok nato bývá. 

Když krtek v listopadu ryje, budou na vánoce létat komáři. 

Obrázek
honzapm
honzapm (269 příspěvků) 09.11.2023, 08:29:28 xxx:xxx.400e:130c

Když jsme u těch šípků - máma chtěla ještě misku pro babičku,
tak jsem jednu udělal. Takovou codůmdalkovou.
Samozřejmě musela projít bedlivou výstupní kontrolou.
Růže ´Complicata´ je na šípky ideální. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.