Aktuálně: 4 759 inzerátů176 520 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

Mám pro Vás ... VELKÝ VÁNOČNÍ PŘEKVAPENÍ.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 22.01.2024, 16:05:16 xxx.xxx.119.6

Co Otec prasátek? Nemohl by být prasinec podle něho, Prasečí hlídky a prasečích dárečků? Je to docela dost pra na to, aby se z toho pojmenoval měsíc. Jen ty zeměpisný souřadnice, ty do toho trochu házej vidle. Pro mě osobně je to teda jen malej, nepodstatnej detail.

Vahine
Vahine (480 příspěvků) 22.01.2024, 16:18:01 xxx.xxx.179.11
Kilian:

….když jsme u těch slepic, mladí mi ji nechtěli dát do Prahy s sebou a byla to láska na prvni dpohled….

Obrázek

Tý jo, to je slípka mazlivka i očka má blahem přivřená…to je moc hezká fotka 😍 fakt krása a hezké přátelství 🙂

Jinak slovník v knize mi taky moc dobře sedí, spisovné češtiny mám dost v práci a i když mám ráda český jazyk pro jeho košatost, tak ondynoj jsem se přistihla, že když něco vypravuju běloušovi, tak občas podle knihy, jako třeba v sobotu mu povídám, že mu udělám z masa a rýže masakéro, když ho bolí ten břuch…

Orionka (neregistrovaný) 22.01.2024, 16:33:22 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

No a je to. Orionka má tady pravdu. Enže já nevěděla, že by něco dalšího bylo… a na s sebou máte e-verzi. 😀 A ta moc nikoho nezajímá. To je dobře. Papír je papír. Podle mě jedna z nejhezčích obálek ever. (Nemám s ní nic společeného.) 
Tenká kniha nestojí v knihovně. 😀 
 


Dvě tlusté ji podepřou.

Sardullah
Sardullah (1010 příspěvků) 22.01.2024, 17:13:36 xxx.xxx.189.104
megi-the-pes:

No a je to. Orionka má tady pravdu. Enže já nevěděla, že by něco dalšího bylo… a na s sebou máte e-verzi. 😀 A ta moc nikoho nezajímá. To je dobře. Papír je papír. Podle mě jedna z nejhezčích obálek ever. (Nemám s ní nic společeného.) 
Tenká kniha nestojí v knihovně. 😀 
 


No jestli to se mnou takhle půjde dál, tak si snad budu muset objednat i v e-verzi…to mám pocit, že se dá i poslouchat…a že bych si teda střihla nějakou tu noční. A papírovou měla na výstavu…jakože první vydání, podepsané vlastnoručně autorkou…to jsem si nikdy nemyslela, že něco takového budu mít doma…no dám tomu ještě šanci…v únoru mám týden dovči a úkol zní jasně…přečíst knihu…

Fikovnice
Fikovnice (4456 příspěvků) 22.01.2024, 21:49:22 xxx.xxx.61.135
Varaxi:

Prosinec se jmenuje prosinec od staročeského slova prosínati, tj. prosvítati. Šlo o to, že den byl tak krátký, že slunce není nikdy nad hlavou a prosvítá mezi stromy a domy ze strany. 
https://www.stream.cz/uzliky-na-jazyku/proc-je-leden-leden-nazvy-ceskych-mesicu-vysvetleny-64006886 
Prasinec to snad nikdy nebyl. 😀


No ale zas prasinec je teda naprosto kouzelné slovo!!!😂🤣

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 23.01.2024, 09:13:38 xxx.xxx.226.6

Dvě tlusté ji podepřou.

tak jak je to? 

Chcete tenčí knížku? 

A víc jich jako?  

Nevochodí se vám to? 

Že bychom to měly jako pan Dick Francis? 

Mám ho doma plnou knihovničku, pravda, nevochodilo se to, ale já nejsem pan Francis, že jo.

Orionka (neregistrovaný) 24.01.2024, 08:31:22 xxx.xxx.149.148
Zrzavci:

Dvě tlusté ji podepřou.

tak jak je to? 

Chcete tenčí knížku? 

A víc jich jako?  

Nevochodí se vám to? 

Že bychom to měly jako pan Dick Francis? 

Mám ho doma plnou knihovničku, pravda, nevochodilo se to, ale já nejsem pan Francis, že jo.


Myslela jsem to tak, že hned ta první mohla být rozdělená na dva díly. To máte jako Jirásek - tlusté Temno jsem nikdy nepřečetla, zatímco F.L.V. (několik tenkých) ano. 

Mám to jako Sard., zatím si knížku hýčkám. 

Orionka (neregistrovaný) 24.01.2024, 14:23:06 xxx.xxx.149.148

Úplně odbočím, abych si mohla postěžovat : právě jsem zažila “výcvikovou ”metodu. Ten chlap vypadal, že dělá výcvikáře - asi to byl Dostálův brácha, byl mu podobný a byl stejný v…U vchodu do instituce máme lavičku. Tam usedl s napravovaným psem. Pokaždé, když šel někdo okolo, pes vyjížděl, na psy na ulici tím víc a ….chvíli psa poplácával (jako uklidňoval), příště ho štípal do plecí, do krku. Když mu začal mačkat nos a pes se snažil vykroutit, tak jsem si dovolila říct mu, že to dělá úplně blbě. Tak jsem se dozvěděla, že jsem……a že nic nevím o psech a hlavně o tom, co má ten pes za sebou. To nevím, ale bohužel vím, že s tímhle dementem nic dobrého před sebou. 

Orionka (neregistrovaný) 24.01.2024, 14:37:42 xxx.xxx.149.148
Orionka:

Úplně odbočím, abych si mohla postěžovat : právě jsem zažila “výcvikovou ”metodu. Ten chlap vypadal, že dělá výcvikáře - asi to byl Dostálův brácha, byl mu podobný a byl stejný v…U vchodu do instituce máme lavičku. Tam usedl s napravovaným psem. Pokaždé, když šel někdo okolo, pes vyjížděl, na psy na ulici tím víc a ….chvíli psa poplácával (jako uklidňoval), příště ho štípal do plecí, do krku. Když mu začal mačkat nos a pes se snažil vykroutit, tak jsem si dovolila říct mu, že to dělá úplně blbě. Tak jsem se dozvěděla, že jsem……a že nic nevím o psech a hlavně o tom, co má ten pes za sebou. To nevím, ale bohužel vím, že s tímhle dementem nic dobrého před sebou. 


Omlouvám se za plevelení vlákna. Měla jsem založit nové: Jak bránit psy před dementy ?

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 24.01.2024, 14:52:28 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 24.01.2024, 08:31:22

Tak má Megi asi pravdu? Tak že bychom ten další díl udělali štíhlejší? Půlku?

 |Ten první byl klustý proto, že Megi opravdu netušila, do čeho se pouští a pak to přibývalo a přibývalo jak v tom Hrnku vař.  Zas je to takové ucelené, to období. A taky jsou tam ty hovory a koutek… to je stránek! 😀 Původně to vlastně asi měl být jen ten koutek a pak…….. se písmenka zbláznila a Megi z toho taky. 

Orionka (neregistrovaný) 24.01.2024, 18:04:25 xxx.xxx.42.137
megi-the-pes:

Zbláznila. Tak. 

Mě teda ale hodně zajímá recenze od Orionky. Jako hodně. Počkám. (Na pláč času dost, že jo. 😀)


Jak budu mít Kocourka, vrhnu se na čtení 😇.

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 24.01.2024, 21:03:18 xxx.xxx.24.158
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 24.01.2024, 18:04:25

Já Kocourka mám a právě proto se ke čtení  nedostanu 😀 chodí, smeták jeden, domů v době, kdy chci jít spát a já ho musim vyvolávat jak duchy.

Orionka (neregistrovaný) 25.01.2024, 12:38:48 xxx.xxx.148.101
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 24.01.2024, 21:03:18

Stejně to mám s mým domácím kocourem taky. Jen Megí ví,. že čekám na jejího 😇

Orionka (neregistrovaný) 26.01.2024, 12:16:05 xxx.xxx.64.54
Orionka:

Stejně to mám s mým domácím kocourem taky. Jen Megí ví,. že čekám na jejího 😇


Megí, Kocourek nedošel. Tak dobře, ale sázka je sázka. Tak bych prosila čestné plnění - aspoň fotku. 😉😇

Fikovnice
Fikovnice (4456 příspěvků) 27.01.2024, 11:30:35 xxx.xxx.63.172
Varaxi:

Jestli se nepletu, tak bylo nějaké období, kdy se četlo o jako a, pokud byly splněné nějaké další podmínky. To by to taky vysvětlovalo, ač by to tedy s prasaty nemělo nic společného. 
Ale kdo ví, tu dobu už žádná nepamatujeme, pravda může být ukrytá prakticky všude. 🙂


“…bylo nějaké období, kdy se četlo o jako a…”

Hmm, toto je zajímavé. Moje babička si dělávala srandu z nějaké své vrstevnice, která se jí (babičky) zeptala:"A valala jste tam?"

Myslíš, že to bylo nějaké krajové nářečí? Babička mluvila nářečím, řekněme mírně. Mírně belákovala…

Dafi (neregistrovaný) 28.01.2024, 20:33:38 xxx.xxx.136.20

tak máma přítele je v půlce knížky,a moc se jí líbí🙂

takže účel-rozveselení maminky v náročné situaci to plní!!!

i když v její situaci by mě nerozveselilo ani sto knížek…možná tak by mě rotveselila živá voda…..

ale ona je na rozdíl ode mě odolná nátura….,

takže každopádně-děkuji za knížku,děkuji,děkuji…..každá ěc ke zlepšení nálady se počítááá!!!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.