Aktuálně: 4 788 inzerátů176 379 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Mám pro Vás ... VELKÝ VÁNOČNÍ PŘEKVAPENÍ.

Trickyvoo
Trickyvoo (398 příspěvků) 08.12.2023, 23:31:08 xxx.xxx.62.63
Zrzavci:

Letohrad je myslím, někomu jinému, pokud se nemýlím. - tam bych měla vědět kam to jde.

Trickyvoo - to bé chtít zatlačit - výrazně, někteří jedinci mužského pohlaví mají vchovanou hroznou ignoraci a odolnost vůči přáním manželek a když je nechytíte pod krkem, tak si to prostě nejsou schopní zapamatovat 😀


Měla jste pravdu vy a Megi, on si myslel, že je čas a myslím, že by to na to nakonec zapomněl a to bych asi koukala u stromečku jako Bambi. 

Xerxova
Xerxova (795 příspěvků) 09.12.2023, 07:00:40 xxx:xxx.488:a410
Daja:

Dobré ránko 😉,

jen takový maličký dotaz. Vim kdo je naše Megí, ale nevím kdo je Beto? 

Děkuji za vysvětlení Dája.


Beta čtenář je ten, který čte knížku před tím, než se vytiskne. Hledá chyby a nejasnosti z hlediska gramatiky, ale i logičnosti textu, návaznosti zápletek… neboť autorovi může spousta věcí utéci. Je to náročná práce - a Bety nejsou nikde vidět. 

A u této knížky Beta byla Plaka…

Sardullah
Sardullah (1007 příspěvků) 09.12.2023, 10:03:48 xxx.xxx.189.104

No tak to bylo dnes raníčko….vstanu a než dejdu do práce, tak mám takovou svojí půlhodinku na rozkoukání…

 (dneska už si ten luxus můžu dovolit, před několika lety to bylo sci-fi a dneska se divím, jak jsem to zvládala…ale to je OT)

…no a čtu, že už mám podepsanou knížečku🤗…Zrzavci děkuji❤️, moc si toho vážím…a tak se v tom těšení na můj vánoční dárek dočtu k tomu, kdo kolik procent má z ceny knihy….no a tady je mi snad omluvou, že po ránu jsem ještě neměla úplně rozhýbaný mozek…tak si tak ležím na gauči a u počítače sedí manžel a já mu to sděluju jen jako informaci..zajímavost…si představ kolik % má distribuce…a tak nějak čekáte nějaké “hmmmm” (že teda zaregistroval, že jsem něco řekla a že ho to nezajímá), popř. “to je teda dost”….no tak ne, bohužel to začal rozebírat😴. Já jsem za ta desetiletí zkušená manželka a tak vím, že nemá smysl někomu, kdo všechno ví, všechno zná, všude byl 3x a všemu rozumí, oponovat a vést debatu o problematice, které ani jeden z nás nerozumí, ale jsem měla nějaký zatmění a tak jsem nepoužila metodu obehrané desky “miláčku možná jo, ale já tomu nerozumim, tak fakty nevim”….to né, to já musím oponovat a říkat, že to asi není tak jednoduchý, jako když člověk vyrábí lopaty a hledá odběratele a manžel si mele svojí pravdu a tlačí mě k tomu, abych mu jí potvrdila, což za prvé nemohu páč nevím, za druhé nemohu, protože si tak nějak pocitově myslím, že pravdu nemá…

No vzhledem k tomu, že už jsou zde profesionálky…holky prosím, můžete mi některá napsat klíďo do SZ, pokud budete mít teď před vánoci trochu času, nějaký stručný info, jak je to ve skutečnosti, přísahám, pokud je to přísně tajné,  že informace použiji jen a pouze pro klid v rodině a nebudu šířit dále…opravdu stačí nějak bodově…byla bych vám neskonale vděčná, poněvadž tím zachráníte moje duševní zdraví a zabráníte manželovraždě…a slibuju na holej pupík, že příště budu více ve střehu a nenechám se do podobné debaty zatáhnout….

Manžel si distributora představuje jako nějaký velkoobchod/velkosklad, kam já jako “vyrobitel knihy” přijdu a nabídnu svoje zboží za nějakou konkrétní cenu, do které promítnu skutečné náklady na výrobu knihy, plus si k tomu připočítám prašulky pro sebe a autora…tak jak potom můžeme dojít k takovým procentům….prostě já nabídnu knihu např. za 100,- Kč a distributor ať si jí pak prodává za kolik chce….

Daja
Daja (427 příspěvků) 09.12.2023, 10:55:53 xxx.xxx.69.14
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 09.12.2023, 10:03:48

Přimlouvám se, že i já to chci , chci a chci to vědět páč jsou baba zvědavá. Prosím nakrmte mé 👂.

Děkuji Dája

Vahine
Vahine (478 příspěvků) 09.12.2023, 11:11:58 xxx.xxx.179.11

A mě je teda zase tohle fakt buřt, všem všechno přeju, zařizování a práci kolem toho nikomu nezávidím a ani si to neumím představit…chci jenom už brzo číst tu knihu a těším se 🌞

 Závidím leda ten dar z nebes stran umění…. pro psaní, malířství, sochařství a ty výsledky ráda obdivuji, kochám se..umět tak malovat jako Vincent Van Gogh nebo Paul Gauguin ( ty jeho vahine a ty barvy 😉) nebo cítit předem tu  sochu v kvádru kamene, která je tam ukryta… tak, jako Michelangelo…nebo umět psát…jako Zrzavci…jóó to by bylo 😇😊

Sardullah
Sardullah (1007 příspěvků) 09.12.2023, 11:40:25 xxx.xxx.189.104
Vahine:

A mě je teda zase tohle fakt buřt, všem všechno přeju, zařizování a práci kolem toho nikomu nezávidím a ani si to neumím představit…chci jenom už brzo číst tu knihu a těším se 🌞

 Závidím leda ten dar z nebes stran umění…. pro psaní, malířství, sochařství a ty výsledky ráda obdivuji, kochám se..umět tak malovat jako Vincent Van Gogh nebo Paul Gauguin ( ty jeho vahine a ty barvy 😉) nebo cítit předem tu  sochu v kvádru kamene, která je tam ukryta… tak, jako Michelangelo…nebo umět psát…jako Zrzavci…jóó to by bylo 😇😊


Čert vem malování a nebo sochařství….jak já bych chtěla umět opravdu krásně zpívat, já zpívám tak ráda a takhle musím buď v autě, když jedu sama a nebo si pobrukuju doma u vaření…když je nejhůř, tak si manžel může nasadit sluchátka.

Na druhou stranu poslední dva měsíce mi Gina začala štěkat v autě…ale když zpívám, tak je ticho…jen nevím, jestli to není tím, že oněmí hrůzou, cože je to za zvuky…

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 09.12.2023, 12:17:31 xxx.xxx.16.37
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 08.12.2023, 23:31:08

No čas by třeba možná i měl - i když…. ale potíž je, že by pak nemusela knížka být. To jsou prostě muži.

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 09.12.2023, 12:23:59 xxx.xxx.16.37

SArdullah, můžete říct manželovi, že má zkreslené představy. Je cena knížky tak jak ji vidíte a z té si prostě oni ukrojí. Hodně. Jednoduché.

A věřte, že ani autorka ani nakladatelka milijounářema rozhodně nebudou, ani auto si za to nekoupí, opravdu jen ty vidle. Možná třikrát. To jo. A teď si nedělám legraci.  To opravdu není o tom, že z toho budete žít.

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 09.12.2023, 12:28:41 xxx.xxx.16.37
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 09.12.2023, 11:11:58

Ano umět malovat jako můj oblíbenej Klódík Monetů!  To by se mi taky líbilo. 

A taky umět opravdu zpívat. Protože zpívání dělá radost. Já můžu zpívat jen divočákům . Ale je pravda, že můj homeopat mě kdysi přemlouval, ať zkusím chodit na hodiny zpěvu, že naučit se to dá, že může každej a že mám zajímavý hlas, že je škoda ho schovávat.Nevim, když slyším nahrávku svého hlasu, utíkám. Ale jsem ščastná, že můžu zpívat v kostele koledy a na koncertech se Štajnama. To nikoho neděsim a neruším a kupodivu ty koledy mi  jdou, to nezpívám překvapivě falešně. Jinak nevemu ani tón. A píseň Už se ten Tálinskej rybník, používám při cestách autem jako záchrannou brzdu, když mi velitel vozu nechce zastavit na čůrací pauzu. Jak dám Tálinskej - si to zkuste! - tak to zaštajfuje klidně i na D 1 😀

Sardullah
Sardullah (1007 příspěvků) 09.12.2023, 12:37:10 xxx.xxx.189.104
Zrzavci:

SArdullah, můžete říct manželovi, že má zkreslené představy. Je cena knížky tak jak ji vidíte a z té si prostě oni ukrojí. Hodně. Jednoduché.

A věřte, že ani autorka ani nakladatelka milijounářema rozhodně nebudou, ani auto si za to nekoupí, opravdu jen ty vidle. Možná třikrát. To jo. A teď si nedělám legraci.  To opravdu není o tom, že z toho budete žít.


No ono to ani nebylo o tom, na kolik si kdo přijde nebo nepřijde “milionů”, upřímně vám bych ty miliony klidně přála a megí taky…spíš šlo o ten proces obecně.

Pokud to bude jen trochu možné, tak to nechám vyšumět, popř. to “překryji” jinou debatou, třeba o nesmrtelnosti chrousta…a bude vymalováno…😉

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 09.12.2023, 12:45:55 xxx.xxx.16.37

No ono to ani nebylo o tom, na kolik si kdo přijde nebo nepřijde “milionů”

já to vím, já to taky psala obecně 🙂 . Mně to hrozně překvapilo, že v tomhle případě prostě na ty,kteří s tím mají nejvíc práce zbyde doslova nula nula prd a všechno jde za tím, kdo dá jen knížku do regálu a nic víc. Ale když budete pěstitel brambor, vezmou vás prodejci a supermarkety na hůl podle mě úplně stejně, podle toho co jsem četla. Proto je nejlepší prodávat si sám, ze dvora a vyprnout se na nějaký kaufy a lídly. Jsem ráda, že jsem si našla svýho farmáře, kterej má špinavý a opravdový brambory, cibuli a mrkev,který mi vydrží celou zimu  a všechny ty peníze jdou jemu. 

Stejným způsobem dělám charitu - ne přes někoho, ale napřímo, tam, kde je to potřeba, aby ani halíř nepřišel nazmar.

megi-the-pes
megi-the-pes (2264 příspěvků) 09.12.2023, 13:45:57 xxx.xxx.124.17

protože si tak nějak pocitově myslím, že pravdu nemá… 😂

Ta procenta si bere distributor z prodejní ceny. Tzn. z ceny, kterou čtenář-zákazník zaplatí v knihkupectví. Nakladatel řekne, že ta kniha bude stát 500, ale smlouva s distributorem říká, že on tu knihu může zlevnit, tzn. pak se nepočítá z té pětistovky, ale třeba z poloviny.

Kdyby šlo o skladování a ty regály a práci s tím, že dojdete do knihkupectví a bavíte se s prodavačem, tam je nějaká přidaná hodnota… ale tohle právě není o knihkupci na náměstí, ale o tom, kdo mu ty knihy dodává - dodavatel je ten distributor.

A pak je tu druhá možnost - knihy elektronické. No a co myslíte… on to jen strčí do eshopu a bere si z prodejní ceny (ne z té určené nakladatelem) 55 - 65 %. 
Jo, s touhle verzí zas nemáme náklady na tisk, ale já… ač se vlastně živím elektronikou; IT, tak tu elektroniku nesnáším. 😀 Chci papír a dívat se na živou knížku. 

Eště teda, aby to bylo kompletní - tady a na Slovensku jsou tři čtyři distributoři, největší je asi Palmknihy, ten dodává do většiny eshopů, nebo pak taky velcí jsou Kosmas, Martinus.
A kdyby si autor řekl, že knihu vydá sám a sám si ji dá těm distributorům (zas jako potřebuje být vidět, že jo, ono se to samo neprodá, to jen Zrzavci je marketingový génius 😀), tak smůla, oni po něm budou chtít hodně, hodně, hodně korun; samotný autor skoro nemá šanci. A taky to není nic super pro jméno toho autora, protože pak je u knihy napsané “samonáklad” a na to je hrozně moc lidí alergických; myslí si, že je to brak.

Živit se psaním lze. Ale musíte být Viewegh nebo Pawlowská. 🙂 Taková jména dostanou honorář předem, pár, dost nul má. 
Jak je jednoduché prosadit se? Ročně u nás vychází cca 14 tisíc titulů. Nálepku bestseller kniha dostane, když se prodá 10 tisíc ks. Zde hodně oblíbená K. Tučková = vždy v roce vydání je to 50 70 tisíc prodaných tištěných ks - aby byla představa. No a ta Bílá Voda třeba, to je nejprodávanější kniha roku 2022. 

Sardullah
Sardullah (1007 příspěvků) 09.12.2023, 16:02:51 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 09.12.2023, 13:45:57

Megííí díky…upřímně jsem si to tak nějak myslela a i teda prezentovala, ale můj názor byl zpochybněn, ne-li odmítnut resp. “definuj přes ..jak..kdy…kam…komu…a kolik…” no a to já fakty nevíííííím😲….

táááák, teď budu dělat doma chytrou…  1:0 pro Sardullah 🤔

A jinak ještě jednou všem, co něčím přispěli k tomu, aby kniha vznikla, obrovský dík…opravdu si ani neumíte představit jakou mám radost a bude pro mě čest takový poklad míti doma. ❤️

Trickyvoo
Trickyvoo (398 příspěvků) 09.12.2023, 17:30:32 xxx.xxx.62.63

Elektronickou knihu jsem už zkoušela číst a vůbec to není ono. Miluju vůni nových knih, šustění papíru a celkem labužnicky dávám do knih záložku a ráda se po každé přečtené kapitole dívám, jak záložka “putuje” knihou k jejímu konci.  

Miluju i staré knihy, ty voní a hlavně papír šustí jinak, ještě příjemněji.  

Aluška (neregistrovaný) 10.12.2023, 17:42:04 xxx.xxx.168.20

Já peču vánoční cukroví hrozně ráda. Když jsem ještě měla pro koho, tak klidně 25 druhů, cca 50 kg. Teď co jsem sama, tak bych takovej kopec nesnědla a 10 kousků od každýho se dělá blbě. Tak se realizuju u kamarádek. U jedný ručně válený rohlíčky ze čtyř dávek, linecký ze čtyř dávek, šlehačkový ze dvou dávek a ořechový kolečka ze dvou dávek . U druhý linecký z jedný dávky a perníčky ze dvou. 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.