Aktuálně: 4 980 inzerátů174 026 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Nemoc slepice

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 28.11.2023, 08:12:16 xxx.xxx.198.226

Napadlo mě (napadlo mě, že to může být srostlice jako u nás, ale nechtěla jsem to tu vířit, a pak mě napadlo ještě tohle): když ta srostlice žije v hrtanu, průdušnici… a já ji odčervením zabiju - nemůže způsobit zápal plic? Ta slepice ji vykašle a nebo se ta srostlice nějako vstřebá a nebo se rozloží v plicích a třeba jich část znehodnotí (dají se vlastně plíce po rozkladu nějakého biologického odpadu dokupy? Nebo ta část odumře a nahradí ji nová tkáň? Nebo se to zapouzdří a ta část plic prostě pak už nefunguje, jako když je to zničené u kuřáka a nebo astmatika?) - asi jak to tak v přírodě bývá, může nastat víc možností, že.

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 28.11.2023, 08:35:55 xxx.xxx.243.249
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 28.11.2023, 08:12:16

Srostlice,Syngamóza,to být může..tedy,nikdy jsem ji u slepic neměla..ale jak píšete,dá se léčit..ale jestli už nejsou nakažené ostatní slepice.. 

list
list (562 příspěvků) 28.11.2023, 08:55:14 xxx.xxx.170.175
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 28.11.2023, 08:35:55

No, ale pokud se nemýlím, srostlice žije v trachee, takže bych na ni moc nevsázel. 

A Buggyro, jsem přesvědčen, že jako jinou nečistotu v průdušnici ji po odčervení zvíře vykašle. 

Anonymní (neregistrovaný) 28.11.2023, 10:25:19 xxx.xxx.72.63
Petra_222:

Kontaktovala jsem jinou veterinarku a jsme objednání na zítra na ráno, tak dam vědět.🍀


Tak jaká docela mě tento případ zajímá.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 28.11.2023, 10:40:22 xxx.xxx.198.226
list:

No, ale pokud se nemýlím, srostlice žije v trachee, takže bych na ni moc nevsázel. 

A Buggyro, jsem přesvědčen, že jako jinou nečistotu v průdušnici ji po odčervení zvíře vykašle. 


No právě, že žije v trachee. Příznaky jsou dýchání s otevřeným zobákem a sípání/chrčení. Což mi tady na případ tazatelky krásně sedí. Ale nehodlám se plést do případu, spíš mě zajímalo, co se stane při té odúmrti parazita.

A ano, mám za to, že by ji měla slepice vykašlat. Ale když nevykašle všechny? Nebo co když nejdřív scípne ta srostlice, co je přisátá nejníž. Ale to je asi zbytečné filosofování.

list
list (562 příspěvků) 28.11.2023, 11:35:01 xxx.xxx.170.175
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 28.11.2023, 10:40:22

No, to je zajímavá úvaha. Ale když něco vdechne člověk, tak taky kašle dokud to není venku, ne? Jako ano, prachové částice, spory plísní a další mikroskopické nečistoty se do plic zcela jistě dostanou a plíce se s tím snaží poprat, ale celej dvojčerv? 🤔

Petra_222
Petra_222 (8 příspěvků) 28.11.2023, 14:19:23 xxx:xxx.fd33:f933

Takže, byla jsem s moji princeznou na veterině a absec z krku stihnul vypadnout,  zůstal tam jen “dolíček” ukázala jsem vet alespoň fotografii a ta stanovila diagnózu jako Trichomonosa, Slepičku jsem umístila do karantény a dostala na 10dnu antibiotika a poté máme přijít na kontrolu, prý se to přenáší sliny a vykaly a je možné, že se to projeví i u zbytku. Nicméně budeme bojovat. Jídlo jsem schovala aby se na nej nedostali vrabci holuby a podobní přenašitelé. Slepička po vypadnutí absesu dýchá normálně,  nadále krásně jí, je aktivní. Na první pohled vypadá v poradku, Dekuji všem a budu Vás nadále informovat 🍀

Obrázek
kometa
kometa (4180 příspěvků) 28.11.2023, 16:02:49 xxx.xxx.224.101
Petra_222:

Takže, byla jsem s moji princeznou na veterině a absec z krku stihnul vypadnout,  zůstal tam jen “dolíček” ukázala jsem vet alespoň fotografii a ta stanovila diagnózu jako Trichomonosa, Slepičku jsem umístila do karantény a dostala na 10dnu antibiotika a poté máme přijít na kontrolu, prý se to přenáší sliny a vykaly a je možné, že se to projeví i u zbytku. Nicméně budeme bojovat. Jídlo jsem schovala aby se na nej nedostali vrabci holuby a podobní přenašitelé. Slepička po vypadnutí absesu dýchá normálně,  nadále krásně jí, je aktivní. Na první pohled vypadá v poradku, Dekuji všem a budu Vás nadále informovat 🍀

Obrázek

stanovila diagnózu jako Trichomonosa

To diagnostikovala z fotky? U holubů se. pokud vím, dělá výtěr volete.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.