Aktuálně: 4 547 inzerátů178 280 diskuzních příspěvků17 807 uživatelů

Očkování

bambule
bambule (425 příspěvků) 01.12.2023, 10:40:27 xxx.xxx.72.114
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 01.12.2023, 09:24:21

Já s Vámi naprosto souhlasím. Jen jsem reagovala na to co napsala nojo Bodlince. Že zná jen teorii a ne praxi. Jenomže kolikrát ta praxe hodně pokulhává a ne všichni chovatele jsou zodpovědní, oddaní chovu a empatičti k potřebám zvířat. Všechno není jen růžové a krásné. A to co máte vymazlené a zmáknuté na vlastním dvorku neznamená, že to tak mají všichni. Prostě šlo jen o tohle. 

Anonymní (neregistrovaný) 01.12.2023, 11:02:34 xxx.xxx.20.252
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 01.12.2023, 10:40:27

Myslím že si rozumíme…jen jsem to chtěl posunout z obecné roviny, ockuj a nebude problém. ..oba vime, že tak jednoduché to není. Ani u těch nezodpovědnych není ockovani onen pomyslný záchranný kruh pro zvíře…

mastnacek
mastnacek (529 příspěvků) 01.12.2023, 11:35:27 xxx:xxx.9f54:52d3

na skole ktere kdo absolvoval pramalo zalezi, praxe se neda nahradit. Vemte si, ze driv se pouzival na ohrady ostnac. nebyl elektrickej ohradnik, takze treba ovce zkousely.. a ostnac byl obalenej vlnou. Nepamatuju ze by babicce kdy nejaka merinka posla na tetanus. Z moji praxe taky nemam ten pripad a to mam ted dva roky v ohrade navezenou sut, kde bylo jak zelezo, sklo, draty…zadny zraneni ktery bych musel resit. Kdyz se nechoa na placku, kde do sebe musi zvirata narazet, tak maji dost rozumu a instinktu. Kazdopadne tazatel nebo ten kdo se o tyhle veci zajima ma na vyber. precte si doporuceni vererinaru ze ockovat vsechno a opakovane a pak si precte keci nas co chovame dlouhy roky bez ockovani a rozhodne se jakou cestou pujde. To je cele. 

nojo (neregistrovaný) 01.12.2023, 15:37:46 xxx.xxx.110.184

O to mi šlo. Aby někdo, kdo nemá mnoho zkušeností s chovem,  věděl, že je možné i neočkovat a zvíře je v ohrožení naprosto minimálně. To je moje a mastňáčkova zkušenost. Druhá je ta Bodlinčina. Ona je veterinářka, vidí jen ta nemocná zvířata a má zájem na očkování z důvodu  profese a třeba i přesvědčení. Vyberte si, komu co sedí víc. Ani jsme neprobírali, že každé očkování má i svá rizika, ale většinou se o nich dopředu nemluví.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 01.12.2023, 18:44:20 xxx.xxx.94.139

mně se líbí, mastnáčku, jak neustále podsouváte nějakou teorii a školu jako důvod mého podle vás mylného přesvědčení.

možná se to trochu změnilo, ale když jsem před hodně lety studovala, tak jsem k ovcím dostala takovou tenoučkou brožurku od schoku a to bylo z veterinárního vzdělání v této oblasti všechno, konec, tečka, vzděláno.

s tetanem je to tak, že velice záleží na místních podmínkách, něco třeba jako ta enterotoxemie. můžete žít tam, kde to není a pak se vakcinaci smějete, nebo třeba neodchováte ani jehně a vakcinovat musíte

no a já jsem malé přežvýkavce dělala v oblasti, kde prostě tetanus byl a to tak že i ty děsně odolný psy jsem potkala jednoho dva do roka v malinkaté smíšené praxi. přitom v Praze je možný potkat veterináře, co tetanus u psa v životě neviděl. no a zároveň v té oblasti bylo hromadu drobnochovatelů, pro která ta zvířata byly mazlíčkové, sekačky nebo sekačka s domácím mlékem, ale spíš to mělo jméno než ušní známku a tam prostě vakcinace proti tetanu dávala veškerý smysl a něco někde zašívat nebo kastrovat bez cloteanu taky nebyl úplně dobrý nápad.

ne, nenaučila mě to škola, ale škola života.

jo, další věc. očkovací schemata nejsou univerzální právě proto, že rizika nejsou univerzální. 

ale jo, myslete si klidně, že si to myslím JEN PRO PRACHY


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.