Aktuálně: 4 953 inzerátů174 088 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Když prosinec bystří, po vánocích jiskří.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 01.12.2023, 11:10:18 xxx.xxx.198.226

Studený prosinec - brzké jaro. 
Vane-li v prosinci vítr východní, špatnou naději mají nemocní.
Prosinec promšnlivý a vlahý, nedělá nám zima těžé hlavy. 
Prosinec naleje a leden zavěje. 
Mrazy, které v prosinci brzy ochabnou, znamenají zimu mírnou. 
Když v prosinci hrom ještě hučí, rok příští stále vítr fučí. 
Jaké zimy v prosinci, taková tepla v červnu. 
Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná. 
Není-li prosinec studený, bude příští rok hubený. 
Mrazivý prosinec, mnoho sněhu, žíznivý roček bude v běhu. 
Prosinec se sněhem na pěšině, žitko je na každé výšině. 
Mnoho sněhu v prosinci - mnoho ovoce a trávy. 

A další na https://www.pranostika.cz/prosinec.html

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 01.12.2023, 11:17:12 xxx.xxx.198.226

Tak moje slípky se rozhodly konečně, že je řádná zima (-6), a že se tedy nebudou snáškou vysilovati 🙂 Tož od 6 dam momentálně 3 vejce denně. Asi i proto, že se jim značně omezil přístup k vodě.

Jedna je chuděra doufám uprostřed pelichání, je celá odraná a viděla jsem ji se klepat (snad jí nic není). Jestli bude hubnout, možná bude mít Kocour doma na pár dní kamarádku 🙂 Mohla bych pouvažovat o vlněném slepičím oblečku 😄

list
list (562 příspěvků) 01.12.2023, 14:08:56 xxx.xxx.170.175

 1.12. “Když mráz na prvního prosince, vyschne nejedna studnice.” 

               "O svatém Edmundu Kampiáně ledový vítr fičí ze stráně."

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 01.12.2023, 21:43:00 xxx.xxx.243.249
Odpověď na příspěvek uživatele jo012810 z 01.12.2023, 17:26:42

..a letos napadl dokonce sníh i u nás, Chotusice,KH.. uvidime,jestli se chvíli udrží, protože u nás je poměrně teplo..mám obavu,že mi začnou snášet pizmovky, nějak podezřele si obhlíží slepičí kukaně.. 🤔

list
list (562 příspěvků) 02.12.2023, 07:48:42 xxx:xxx.3cb1:bb8
Odpověď na příspěvek uživatele frufru z 02.12.2023, 06:41:16

Jo, tak u nás na Mělnicku sněží už týden a já lituju, že nejsem medvěd a nemůžu zimu přespat😄

kometa
kometa (4187 příspěvků) 02.12.2023, 07:55:55 xxx.xxx.147.163
frufru:

Tak u nás v Milíně sněží už dva dny, mám dojem, že jsme v Alpách, tolik sněhu už tu asi 15 let nebylo🙂


Tak nějak

Onehdá jsem v nějakém vlákně psala, že už nevím, co je sníh. A tady už třetí den padá, z auta mám iglú a budu se brodit pověsit lůj pro ptáčky.

jo012810
jo012810 (182 příspěvků) 02.12.2023, 18:26:22 xxx.xxx.101.35

2. leden, Kozoroh, vládce Saturn, vládce dekanu Venuše. Kdo slaví narozeniny dnes, ten je….

 Jste intuitivní, citový a laskavý člověk, který dokáţe naslouchat druhým. Máte potřebu společnosti druhého člověka. Ať děláte cokoli, neděláte to nikdy jen pro sebe. Máte kolektivní cítění a často stavíte zájmy ostatních lidí nad své vlastní. Reagujete na nevyslovené, protoţe je to pro vás realita, tak jako slova, která byla řečena. Nebudete vůdcem, ale máte dobré diplomatické schopnosti. Dejte si pozor, aby vaše ochota upřednostňovat zájmy druhých nebyla zneuţívána. Z negativních vlastností by se mohla projevit nerozhodnost, nepraktičnost, netrpělivost, zranitelnost, chybějící sebedůvěra, lehká ovlivnitelnost. Pozor na nadměrné emocionální reakce aţ vydírání a manipulaci s ostatními.

Anonymní (neregistrovaný) 03.12.2023, 11:18:08 xxx.xxx.153.130

Slepice ted skoro nevytáhnou paty z kurníku, vylezou jen na metr před výlez kde maji sníh ušlapaný jinak jsou pořád vevnitř a není se čemu divit. Taková nadílka nebyla na jižní moravě určitě 10 let.

Obrázek
jo012810
jo012810 (182 příspěvků) 03.12.2023, 18:58:57 xxx.xxx.101.35

Ten kdo se narodil 3.12.

3. prosinec, Střelec, vládce Jupiter, vládce dekanu Mars Komunikativnost, kreativita, energičnost, činorodost, bystrost a zvídavost jsou nejvýraznějšími vlastnostmi, které vám přináší tento den. Pokud si vytknete nějaký cíl, dokáţete jej houţevnatě a cílevědomě sledovat. Nechybí vám odvaha, kuráţ a nebojíte se riskovat. Rád se pouštíte do věcí nových a neprobádaných. Jste plný energie a s vaším optimismem, nadšením a rozhodností zdoláváte překáţky. Touţíte po změně a jste rád, pokud se něco děje, jinak se snadno začnete nudit. Jste člověk druţný a máte potřebu být mezi lidmi, nějakým způsobem se vyjádřit a své poznatky a postřehy předat druhým. Snadno se stáváte středem zájmu. O přátele obvykle nemáte nouzi. Pozor si dejte na tříštění energie.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 04.12.2023, 07:32:36 xxx.xxx.198.226

Naše slepice mají naštěstí rejdiště pod buňkou, kde mají v zimě sucho a možnost hrabat a popelit se. Také tady máme trochu toho chovatelského baroka (různé boudy, přístřešky, stroje přikryté plachtami…, takže mám prostory, kam jim umísťovat krmení a vodu do závětří a do sucha 🙂 Děvčata tráví celý den mimo kurník, v kurníku nic zajímavého pro ně není. Ráno jim otvíráme dvířka pro obsluhu, protože automat je tak brzy nepustí. A odpoledne, pokud neodcházím za tmy, jim obslužná dvířka zavírám dříve, a automat je pak zavře už v pohodě zalezlé. Překvapuje mě, že automatové baterky pořád běhají, loni při těhle teplotách už řekly pápá.

list
list (562 příspěvků) 04.12.2023, 11:58:43 xxx.xxx.170.175

Něco málo pranostik k dnešnímu dni. Prý bylo nejmrazivější ráno této zimy a Volary hlásily -28 °C🤧

O svaté Barboře ležívá sníh na dvoře. 

Po svaté Baruši střez nosu i uší! 

Má-li svatá Barbora bílou zástěru, bude příští rok hodně trávy. 

Snese-li led o svaté Barboře hus, snese o Vánocích vůz. 

Jaké je počasí na sv. Barboru, takové bývá až do Vánoc. 

Jsou-li na svatou Barboru meze přikryty sněhem, bude hojně trávy. 

Svatá Kateřina prádlo máchá a Barbora je škrobí. 

Když je Barbora ucouraná, bude svatý Štěpán na ledě.

list
list (562 příspěvků) 04.12.2023, 12:07:30 xxx.xxx.170.175
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.12.2023, 12:02:11

Tak to může do řady, už jsem dnes četl titulek, že se propadl led na rybníce pod běžkaři. Tak nějak nechápu, jak může někdo vlézt na led, když nemrzne ještě ani týden a je zapadáno sněhem

kometa
kometa (4187 příspěvků) 04.12.2023, 12:48:09 xxx.xxx.224.101
list:

Něco málo pranostik k dnešnímu dni. Prý bylo nejmrazivější ráno této zimy a Volary hlásily -28 °C🤧

O svaté Barboře ležívá sníh na dvoře. 

Po svaté Baruši střez nosu i uší! 

Má-li svatá Barbora bílou zástěru, bude příští rok hodně trávy. 

Snese-li led o svaté Barboře hus, snese o Vánocích vůz. 

Jaké je počasí na sv. Barboru, takové bývá až do Vánoc. 

Jsou-li na svatou Barboru meze přikryty sněhem, bude hojně trávy. 

Svatá Kateřina prádlo máchá a Barbora je škrobí. 

Když je Barbora ucouraná, bude svatý Štěpán na ledě.


Volary hlásily -28 °C

Tss, na naše Litvínovice nemají.😉

kometa
kometa (4187 příspěvků) 04.12.2023, 12:49:27 xxx.xxx.224.101
list:

Něco málo pranostik k dnešnímu dni. Prý bylo nejmrazivější ráno této zimy a Volary hlásily -28 °C🤧

O svaté Barboře ležívá sníh na dvoře. 

Po svaté Baruši střez nosu i uší! 

Má-li svatá Barbora bílou zástěru, bude příští rok hodně trávy. 

Snese-li led o svaté Barboře hus, snese o Vánocích vůz. 

Jaké je počasí na sv. Barboru, takové bývá až do Vánoc. 

Jsou-li na svatou Barboru meze přikryty sněhem, bude hojně trávy. 

Svatá Kateřina prádlo máchá a Barbora je škrobí. 

Když je Barbora ucouraná, bude svatý Štěpán na ledě.


A zase dvakrát!

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 04.12.2023, 14:30:49 xxx.xxx.191.80
Odpověď na příspěvek uživatele list z 04.12.2023, 12:07:30

Já jednou tahala z rybníka spolužačku; nasněžilo, ona to tam neznala, a než jsem se ohlédla, už běžela na tu krásnou louku, že si tam udělá foto. Ale ona to nebyla louka, nýbrž rybník. Udělalo to křup a měla vodu po pás. 
Asi nemusím psát, že rodiče neměli radost. 

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 04.12.2023, 14:44:36 xxx.xxx.198.226

Tak po pás to ještě není tak zlé… To už jsem taky brodila… Blbý je mít vodu nad hlavu, to je fakt krize. Já nejsem žádný otužilec (i když moje tukové zásoby by s tím ledním medvědem mohly zdatně soupeřit). To bych se v té vodě moc nepoplácala. Jsem dneska jen odhrnovala holou rukou sníh z auta a myslela jsem, že mi ruka upadne.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.