Aktuálně: 4 854 inzerátů175 012 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Morčata samečci

Anonymní (neregistrovaný) 09.12.2023, 12:54:32 xxx.xxx.90.212

Zdravím mám dva samečky narozené 29.10.23 tedy je jim pět týdnů a něco. Oba dva asi přešli do puberty ze začátku řádil jen jeden ten rumbuje a snaží se na druhého naskočit. A ten druhý to jsem spozorovala dnes tak naskakuje na prvního ale nerumbuje ještě se tak občas vyhání že zvednou hlavy a jakdyby “tlačí” toho nechtěného pryč. Moje otázka je tedy zda jsou oba dominantní a budou se muset rozdělit nebo jestli to je v pořádku. Ptám se protože jsem dva samce ještě nikdy neměla a nemám s nimi žádné zkušenosti 

Lappi_Pappi
Lappi_Pappi (7 příspěvků) 09.12.2023, 13:41:15 xxx.xxx.144.180
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 09.12.2023, 12:54:32

Dobrý den, 

jedná se o vyjasňování si pozic ve smečce, rumbování a naskakování je zcela běžný projev dominance a to již od útlého věku. U takto mladých samečků se nejedná o nijak závažnou situaci, obvykle si každý určí své “místo” a bude klid. Ve většině případů, pokud jsou samečci pohromadě už od brzkého věku (ideálně dva sourozenci z jednoho vrhu), v budoucnu (a to i v dospělosti) nebývá problém. (Existují výjimky.)

Základem je dostatečně velká ubikace. Pro dva dospělé samce doporučuji klec 140 cm+, ale dokud jsou mladí = menší, měla by jim vystačit i menší. Nejčastějším důvodem ke konfliktu bývá právě nedostatek místa, nebo samice v těsné blízkosti. (Pokud máte jen samce, tak to nemusíte řešit). Pokud byste jednoho nebo druhého samce však připustila se samičkou, s největší pravděpodobností už by se vám tentýž samec s druhým dospělým samcem znovu nesnesl, a to ani když spolu do té doby žili od malička.

Anonymní (neregistrovaný) 09.12.2023, 13:45:11 xxx.xxx.90.212
Odpověď na příspěvek uživatele Lappi_Pappi z 09.12.2023, 13:41:15

Děkuji moc za krásnou odpověď. Jinak kluci jsou sourozenci a samice v domácnosti není. A tu klec zkusím pořešit☺️


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.