Aktuálně: 4 957 inzerátů174 122 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Názor na granule

Bewi (neregistrovaný) 11.12.2023, 07:42:13 xxx.xxx.62.26

Krmíte někdo značku Bewi dog? Jak jste spokojeni a jsou lisovány za studena nikde to neuvádí dekuji.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 11.12.2023, 08:56:02 xxx.xxx.65.248

Doporučuji porovnat si jejich složení (viz výstřižek) s informacemi z vláken o granulích, která zde již proběhla. Odpověď vám vypadne sama. 

Obrázek
sutrik
sutrik (311 příspěvků) 11.12.2023, 09:32:32 xxx.xxx.68.223
Thielli:

Doporučuji porovnat si jejich složení (viz výstřižek) s informacemi z vláken o granulích, která zde již proběhla. Odpověď vám vypadne sama. 

Obrázek

To je podle složení docela dobrý krmení pro prasata.

Zvídavá
Zvídavá (16 příspěvků) 11.12.2023, 18:56:54 xxx.xxx.203.208

Tyhle určitě neeee. Pokud je máte doma, najděte rybník a choďte s nimi krmit obyvatelstvo tam, jak již bylo zmíněno. Kupte granule, které mají na prvním místě maso, ideálně ne “produkty živočišného původu”, páč to maso taky moc nepotkalo většinou, obsahují minimum obilovin a je v nich pečlivě rozepsáno, co obsahují. To je základ. 

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 11.12.2023, 19:53:37 xxx.xxx.62.63
Bewi:

Krmíte někdo značku Bewi dog? Jak jste spokojeni a jsou lisovány za studena nikde to neuvádí dekuji.


Tak to bych svému psu nedala snad ani kdyby byla bída. V tomhle případě je naprosto jedno, jestli je někdo lisoval za studena či tepla. Proto to nikde  neuvádí, protože ani sám výrobce nepředpokládal, že si tohle koupí člověk, kterého taková věc zajímá. Nicméně pokud by lisoval za studena, tak by to zcela určitě uvedl velkými písmeny.  

Bewi (neregistrovaný) 12.12.2023, 14:22:37 xxx.xxx.62.26

Děkuji za jednoznačné názory. Tohle tedy nebrat 👎 už chápu tu nižší cenu.

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 22.01.2024, 19:56:37 xxx.xxx.83.143

Dobrý večer, můžu  poprosit o názor  na tuto  firmu  a jejich  granule,konkrétně pro  psy?

https://www.lyopet.cz/   např.:  https://www.lyopet.cz/za-studena-lisovane-granule-pro-psy-seniory-lyopet-81--rybiho-masa--vyrobeno-v-cr/

Na mě to celé působí krajně nedůvěryhodně (popis je “too  good to  be  true”, chybí  údaj o výrobci, čerstvé maso ve složení?,  sortiment příliš široký na  neznámou  firmu, apod.),   ale v  granulích  se  až  tak nevyznám, tak můžu být úplně mimo.  

Děkuji.

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 23.01.2024, 20:20:09 xxx.xxx.205.61

nedůvěryhodnost je na místě, že jsou na hubnutí bych i věřil, zbytky “čerstvých” ryb , žádná extra kvalitní bílkovina nebude…po vydělení 3 (u ryb bych dělil i 4) ho tam zas tolik není

a za tu cenu 200/kg máte 3 celá kuřata v “lidské” kvalitě a pesan by byl určité spokojenější 😉 a vy byste alespoň věděl co žere

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 24.01.2024, 16:58:05 xxx.xxx.83.143
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 23.01.2024, 20:20:09

Díky, ono to nebylo pro mě, chtěla je koupit kamarádka a já jsem  jí to  rozmlouvala. Svoje psy  jsem odjakživa  živila  normálně, neboli masem plus přílohy. Ještě  i ty fronty  v nuceném výseku pamatuju. Teď už žádného psa nemám a  bohužel asi  mít nebudu, i  když  mi pes hrozně  chybí. 

Kamarádce  jsem našla  jiné  dvoje  granule (Marp  a Essential) s  nízkým obsahem tuku  i bílkovin  a sestavuju  jí  návod hubnoucí krmení  s  masem. Vždyť  to může střídat, když na maso zapomene  nebo  jede  z domova. V (nevyžádaném) jídelníčku  ode  mě má kromě ryb  i dršťky, plíce, žaludky, mleté chrupavky, skelety bez kůže  a podobně,  v  kombinaci se zeleninou, tak  snad mě  s tím nepošle  do háje.  Nerada  bych, aby házela  peníze  oknem, což  by  v případě granulí od  uvedené firmy podle mě bylo.

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 24.01.2024, 17:28:12 xxx.xxx.124.17

Yolopet a Lyopet je stejná značka, něco to má s Platinum. Si myslím já. Lidé tam figurují stejní. Chybí mi tam povinný údaj - vlhkost.
Nemůžu koupit granule, když nevím, jestli jsou měkké, nebo klasické. Firmy v mlze ignoruji, to nemá smysl.

Pes nezhubne přes málo bílkovin a tuku - hubnul by svaly, to nechcete. 
Hubne přes snížený obsah sacharidů - v granulích jich je vždy víc jak polovina pytle. Trochu ubrat tuk ano, bílkoviny ne. Kdyby to teda byla kombinace toho masa, co pak píšete dál + granule, tak jo, ale samotné takové granule ne… light a senior granule jsou postavené podle mě špatně. Dají tam hodně vlákniny, aby vlastně potrava nebyla náležitě využita. Pes zhubne, ale ta kila ubydou tam, kde nechci. 

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 24.01.2024, 17:40:56 xxx.xxx.83.143
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 24.01.2024, 17:28:12

Moc děkuju!

Takže  pokud  samotné granule, tak nějaké “normální”  a radši  menší množství, jestli to dobře chápu?  Kamarádka má starší kastrovanou fenu velkého plemene, která váží o dost víc, než by měla. Tvrdí mi, že na  mase  jí  tloustla, což bych jí ráda  dokázala, že  je nesmysl, ale nevím, jak moc na mě dá. Aspoň  teda ty Lyopety jsem jí vymluvila, jak  se zdá. Bydlí teď daleko ode mě, jinak bych  jí fenu snad  jezdila  krmit.

janaa
janaa (382 příspěvků) 24.01.2024, 18:47:26 xxx:xxx.1cd0:e7e4
aldamax:

Moc děkuju!

Takže  pokud  samotné granule, tak nějaké “normální”  a radši  menší množství, jestli to dobře chápu?  Kamarádka má starší kastrovanou fenu velkého plemene, která váží o dost víc, než by měla. Tvrdí mi, že na  mase  jí  tloustla, což bych jí ráda  dokázala, že  je nesmysl, ale nevím, jak moc na mě dá. Aspoň  teda ty Lyopety jsem jí vymluvila, jak  se zdá. Bydlí teď daleko ode mě, jinak bych  jí fenu snad  jezdila  krmit.


Tak nesmysl to není. Jestli má xnásobnou dávku masa a málo pohybu,tak  samozřejmě ztloustne i na mase

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 05.03.2024, 09:37:59 xxx.xxx.213.118

Dobrý den/ahoj,

můžu se zeptat na názor složení těchto granulí?


“sušené jehněčí maso (33%), bramborové vločky, amarant, sušená vejce, kvasnice, sušená mrkev, lněné semeno, pastyňák, jablka, kolagen, petržel, libeček, rozmarýn, minerály”


ANALYTICKÉ ZNAKY:
 Hrubý protein 25%, hrubé oleje a tuky 13%, hrubá vláknina 3,0%, hrubý popel 7,5%, vápník 1,4%, fosfor 0,9%. Metabolizovaná energie: 3717 kcal/kg. 

NUTRIČNÍ DOPLŇKOVÉ LÁTKY na kg:
 Vitamin A 12000 IU, Vitamin D3 1200 IU, Vitamin E 70 mg, Vitamin B1 10 mg, Vitamin B2 10 mg, Vitamin B6 6,0 mg, Vitamin B12 300 mg, Niacin 40 mg, Vitamín C 140 mg, Kyselina pantotenová jako D-pantothenát vápenatý 8 mg, biotin 250 mcg, kyselina listová 2 mg. 

STOPOVÉ PRVKY na kg:
 Železo jako síran železnatý 175 mg, měď jako síran měďnatý 10 mg, mangan jako oxid manganatý 20 mg, zinek 125 mg, jód jako jodičnan vápenatý, bezvodý 2,0 mg, selen 0,3 mg. (IU = mezinárodní jednotky na kg).

Jsou štěněčí, pečené. Značku záměrně neuvádím. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 05.03.2024, 11:25:48 xxx.xxx.124.6

Ta měď je takto skoro všude; často, i v drahých granulích.
Vím, čí to jsou granule. 
Hodnoty odpovídají pečeným a lisovaným granulím, pro štěně (i pro mého dospělého psa) je to dost slabé.
Pro štěně obřího plemene to bude dobré, protože málo kalorií - proto málo Ca a tak; z toho, co tam je psané, pes využije ještě méně.
Ale jinak obecně štěkanátkům bych to nedávala, budou muset mít velikou dávku.
Nic jedovatého tam není, to vidíte, ale taky nic výjimečného, proč bych to šla koupit.
Mám super levné granule (poloviční cena u extrudovaných a o třetinu nižší u lisovaných), kde mám i gram taurinu, tady žádný není, domnívám se,
že dnes je to standard, taurin, l-karnitin a tak. 
Tohle je taková záchovná dávka, základní recept na granule. 
Kdyby tam neprskli vajco, mohlo to být pro alergiky.

Anonymní (neregistrovaný) 05.03.2024, 13:56:05 xxx.xxx.68.89

Mohu taky prosím názor na tyhle granule, jedná se o granule pro psa alergika, byly nám doporučeny že monoprotein kůň by nemusel vadit. Ale nevím jestli jsou kvalitní. Cenově jsou poměrně drahé. 

Složení:

Sladké brambory 42 %, kůň 29 % (čerstvý kůň 19 %, sušený kůň 10 %), koňský tuk 7 %, dýně 6 %, hrachový protein, vojtěška, lněné semínko 2 %, řasy (bohaté na DHA*), slunečnicový olej, minerály, topinambur 0,4 %, mannan-oligoprebiotický prebiotický 0,2% sacharidosacharid ) 0,2 %. Zdroje bílkovin: čerstvé koňské maso, sušené koňské maso, hrachový protein. Zdroje sacharidů: batáty, dýně. * Kyselina dokosahexaenová

analytické složky:

Hrubý protein 20%, hrubý tuk 14%, hrubý popel 9,8%, hrubá vláknina 3%, omega-6 mastné kyseliny 3,5%, omega-3 mastné kyseliny 1%, kyselina linolová 3%, DHA*/EPA** 0,3%, vápník 2%, fosfor 1,4%, draslík 0,6%, sodík 0% **Kyselina eikosapentaenová

Aditiva na kg

Vitamin A (jako retinyl acetát) 21 871 IU, vitamin D3 (jako cholekalciferol) 1 471 IU, vitamin E (jako all-rac-alfa-tokoferyl acetát) 710 mg, vitamin B2 21 mg, vitamin B6 16 mg, vitamin B12 0,2 mg, kyselina listová 2 mg D6, kyselina listová 2 mg 2 mg, kyselina listová 2 mg 0,4 mg 0,3 mg, jód (jako jodičnan vápenatý, bezvodý) 0,96 mg, železo (jako síran železnatý, monohydrát) 60 mg, železo (jako železo (II) chelát aminokyseliny, hydrát) 35 mg, zinek (jako síran zinečnatý, monohydrát) 100 mg, zinek (jako aminokyselina) síran zinečnatý, síran manganičitý, 5 mg manganahydrát hydrát, síran manganičitý 36 mg, měď (jako síran měďnatý, pentahydrát) 10 mg, měď (jako chelát aminokyseliny měďnaté, hydrát) 5 mg, selen (jako seleničitan sodný) 0,23 mg, DL-methionin 2 500 mg, tryptofan 500 mg.

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 05.03.2024, 14:29:29 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 05.03.2024, 13:56:05

To jsou Wolfsblut, jsou prostě drahé, no.
Eště aby nebyl alergický na hrách nebo dýni nebo brambory nebo mrkev nebo vojtěšku (má stejné množství proteinu jako maso) nebo nebo nebo.
 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.