Aktuálně: 4 870 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Novoroční ohňostroj

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 02.01.2024, 21:37:14 xxx.xxx.24.158
Odpověď na příspěvek uživatele Repta-A-Repta z 02.01.2024, 19:03:42

A do nového roku: ať máte vždy okolo sebe někoho, kdo se o vás bojí - co víc si přát

to je skvělý Repto. A hodně pravdivý.  Krása.

Fikovnice
Fikovnice (4320 příspěvků) 03.01.2024, 10:37:55 xxx.xxx.63.113
AAA:

Asi na zátop,Zvířátka jsou velice chytrá,starala se o paničku ze všech sil.🙂


Já se Vám přiznám, co jsem tehdy Doron napsala. Byl to černý humor. Doron totiž psala, že byla obložena zvířátky, pak, že měla v posteli hlínu a tu velkou smrkovou větev. A já Doron napsala, že to je jako by se zvířátka chystala na pohřeb.😉

Doron, promiň mi to. Nemyslela jsem to a ani teď nemyslím zle. Bylo mi Tě moc líto, že jsi tak marodila, ale ta velká smrková větev mě tehdy úplně odvařila.😂

Fikovnice
Fikovnice (4320 příspěvků) 03.01.2024, 10:42:43 xxx.xxx.63.113
drvodelkafialova:

Já něco musím natočit, už jen abyste se přesvědčili, že přez nátlak žravých sousedů, Gustík stále řádí a terorizuje okolí. Jen mi to nějak nevychází, navíc jsem teď zas nemocná s covidem. Tak za pár dní.


Jejda, teď je zas COVIDu nějak moc! Pořádně to vyležte a přeji brzké uzdravení🌷. Hlavně nic neuspěchat, video počká.

A píšete, že z Gusty je terorista?😄 Terorizuje i psa/psy? Popravdě mě jako malou honil houser a ani dnes, když se na mě husy rozeběhnou a syčí, tak mi to úplně dobře nedělá…😀

N (neregistrovaný) 03.01.2024, 20:36:51 xxx.xxx.242.38

To musí být vážně tuplovaný vůl.😄 Teď po těch událostech a on vezme ostrou zbraň a jde střílet mezi paneláky? Tomu bych ten zbroják sebral ne kvůli nebezpečnosti, ale člověk s IQ podprůměrné opice zkrátka zbroják mít nemůže.😄 

Dřív, co si jako malý pamatuji,tak hajný normálně střílel z brokové dvojky o silvestra,ale to ještě lidi nebyli tolik vystrašení jako dnes. 

Anonymní (neregistrovaný) 18.01.2024, 14:35:41 xxx.xxx.213.8

Dobrá zpráva pro chovatele: Česko chystá regulaci petard a další zábavní pyrotechniky

Věčný problém se zábavní pyrotechnikou a petardami, které představují vážné riziko pro exotické ptáky chované ve venkovních voliérách, ale i pro další domácí mazlíčky a hospodářská zvířata, by měla vyřešit nová regulace. Chystají ji ministerstva životního prostředí a zemědělství. Používání zábavní pyrotechniky některých kategorií by dokonce mohlo být úplně zakázané, nebo povolené jen v přesně uvedeném čase. Omezit by se mohl i její prodej. Jde zejména o pyrotechniku, jejímž hlavním efektem je hluk, informovalo ministerstvo životního prostředí s tím, že taková pyrotechnika škodí zvířatům, především pak psům, ale také řadě hospodářských zvířat. 

„V posledních dnech se ke mně dostalo několik smutných příběhů, kdy došlo ke zranění či smrti zvířete v důsledku použití zábavní pyrotechniky. Mluvil jsem například s farmářkou z Olomoucka, které se na farmě na Štědrý den v důsledku použití zábavní pyrotechniky předčasně narodilo mrtvé tele. Své by o použití petard mohla říct i většina pejskařů. Budu proto iniciovat výrazné zpřísnění pravidel pro prodej a používání zábavní pyrotechniky,“ uvedl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL), který navrhuje, aby se omezila dostupnost pyrotechniky kategorií F2 a F3 (kompaktní ohňostroje a petardy). Prodávat by se mohla jen ve specializovaných prodejnách a nikoli ve stáncích a supermarketech.

Omezí se i to, kdo může pyrotechniku odpalovat 

„Stejně tak se musíme bavit o tom, kdo a kdy by mohl tuto pyrotechniku nadále odpalovat. Podobný model nedávno přijali na Slovensku, budu proto o tématu hovořit i se svým slovenským kolegou,“ dodal ministr Výborný. Jeho stranický kolega, ministr životního prostředí Petr Hladík, chce regulaci zábavní pyrotechniky provést pozměňovacím návrhem k novele zákona o ochraně ovzduší, na které už resort pracuje a brzy by se jí měla zabývat vláda. „Změnu chceme prosadit co nejdříve. Ministr Výborný proto podá poslanecký pozměňovací návrh k této novele, tím změníme patřičnou legislativu, tedy zákon o pyrotechnických výrobcích,“ vysvětlil Hladík. Proti nadužívání zábavní pyrotechniky, zejména při oslavách příchodu Nového roku, se v posledních letech v Česku vzedmula vlna odporu. 

Podle Hladíka by regulace a zákaz směřovaly k pyrotechnice určené laikům. „Důležité je také zmínit, že pokud bychom srovnali vliv jednoho velkého profesionálního ohňostroje a vliv hromadného odpalu drobné pyrotechniky během novoročních oslav, jednoznačně výraznější je vliv drobných odpalů na Nový rok. Velké profesionální ohňostroje jsou odpalovány ve vyšší výšce, znečištění se tedy lépe rozptyluje, a také celkové odpálené množství pyrotechniky je výrazně menší,“ přiblížil ministr životního prostředí. Kampaň proti zábavní pyrotechnice vede už delší dobu Společnost pro zvířata, nevládní organizace fungující pod Českým svazem ochránců přírody. Spustila k ní i speciální internetovou stránku www.stoppyro.cz, na které požaduje úplný zákaz prodeje pyrotechniky kategorií F2 a F3 a prodej kategorie F1 jen lidem od 18 let.

Mi
Mi (180 příspěvků) 18.01.2024, 15:25:29 xxx:xxx.5a61:9c29

Citace:Používání zábavní pyrotechniky některých kategorií by dokonce mohlo být úplně zakázané, nebo povolené jen v přesně uvedeném čase.

Co by to vyřešilo? V tom povoleném čase by zvířata netrpěla?

bambule
bambule (415 příspěvků) 18.01.2024, 15:31:20 xxx.xxx.73.115
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 18.01.2024, 15:25:29

Spíš to, že by bylo přípustné odpalovat jen řekněme 31.12 od 20.00 do 1.00 1.1 by bylo pro lidi lépe řešitelné ( ve smyslu zabezpečení zvířat) než když se odpaluje od půlky listopadu do půle ledna. 

Mi
Mi (180 příspěvků) 18.01.2024, 15:49:42 xxx:xxx.5a61:9c29
bambule:

Spíš to, že by bylo přípustné odpalovat jen řekněme 31.12 od 20.00 do 1.00 1.1 by bylo pro lidi lépe řešitelné ( ve smyslu zabezpečení zvířat) než když se odpaluje od půlky listopadu do půle ledna. 


To samozřejmě ano,ale pořád to neřeší volně žijící zvířata,koně atd.

Leithian
Leithian (542 příspěvků) 18.01.2024, 16:21:27 xxx.xxx.40.59
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 18.01.2024, 15:49:42

A kdyz maj volne zijici zvirata bourku parlrat do roka nad hlavou? Zakazem? Nebo hony? Probuh… trochu soudnosti.

Jsem zastance ohnostroju ale leccos sejri i me. 

Regulace na “2dny v roce” celkem par hodin mi prijde jako velmi rozumny kompromis. Na tu chvili si zvire nedokaze uhlidat jen troglodyt.

Verun
Verun (728 příspěvků) 18.01.2024, 18:44:50 xxx.xxx.220.12

Ano zažila jsem bouřky, kdy hřmělo 20minut!  v kuse a obloha se nasvěcovala nepřetržitě … ministerstvo potřebuje dělat, že něco dělá? kdyby se raději staralo o zubožené chovy, čehokoliv. 

kometa
kometa (4216 příspěvků) 18.01.2024, 18:45:22 xxx.xxx.147.163
Leithian:

A kdyz maj volne zijici zvirata bourku parlrat do roka nad hlavou? Zakazem? Nebo hony? Probuh… trochu soudnosti.

Jsem zastance ohnostroju ale leccos sejri i me. 

Regulace na “2dny v roce” celkem par hodin mi prijde jako velmi rozumny kompromis. Na tu chvili si zvire nedokaze uhlidat jen troglodyt.


A kdyz maj volne zijici zvirata bourku parlrat do roka nad hlavou? 

Já si myslím, že o té bouřce zvířata dopředu vědí. Že vycítí nějaké to elektrické napětí či jak se to jmenuje. Podobně, jako vnímají přicházející zemětřesení nebo tsunami. Ale,  že nějací ichtylové začnou z ničeho nic bouchat rachejtlemi, vědět nemůžou.

AAA (neregistrovaný) 18.01.2024, 19:41:34 xxx.xxx.0.243
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.01.2024, 18:45:22

Zdravím Vás,bojujete s větrnými mlýny,vždyť je to naprosto neškodná zábava.🙂

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-hasici-celou-noc-bojovali-s-pozarem-v-nakupnim-komplexu-v-chomutove-40457686?consent=CP39fAAP39fAAD3ACECSAiEsAP_gAEPgAATIJVwQQAAwAKAAsACAAFQALgAZAA6ACAAFAAKgAWgAyABoADmAIgAigBHACSAEwAJwAVQAtgBfgDCAMUAgACEgEQARQAjoBOAE6AL4AaQA4gB3ADxAH6AQgAkwBOACegFIAKyAWYAuoBgQDTgG0APkAjUBHQCaQE2gJ0AVIAtQBbgC8wGMgMkAZcA0oBqYDugHfgQHAhcBGYCVYIXQIoAFAAWABUAC4AIAAZAA0ACIAEcAJgAVQAtgBiAD8AISARABEgCOAE4AMsAZoA7gB-gEIAIsAXUA2gCbQFSALUAW4AvMBggDJAGpgQuAAAAA.YAAAAAAAAAAA&sznclid=UTg1bGBmYGFjZmZmYmZjY2NpaGJhZmFjLSVsYGdoZ2ZmaWliZn9oaWAtJTRsYGZhZGVoYmNiYn9iaWctMmwQFxVjaGkXZmQXExQVYmJlYGJhZ2NkZWdiYhdpEGkSFQ#dop_ab_variant=1198400&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=1198400&dop_vert_id=int1&dop_req_id=VPvY38ZaPMz-202401181833&dop_id=25483036&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Arbora
Arbora (304 příspěvků) 19.01.2024, 08:47:50 xxx.xxx.164.117
Leithian:

A kdyz maj volne zijici zvirata bourku parlrat do roka nad hlavou? Zakazem? Nebo hony? Probuh… trochu soudnosti.

Jsem zastance ohnostroju ale leccos sejri i me. 

Regulace na “2dny v roce” celkem par hodin mi prijde jako velmi rozumny kompromis. Na tu chvili si zvire nedokaze uhlidat jen troglodyt.


Možno to bude tým, že búrka je lokálna záležitosť, zvieratá sú pripravené - lebo zmena tlaku, vietor, atď. Kdežto odpalovaniu delobuchov nič také nepredchádza a odohráva sa v akúkoľvek dennú/nočnú dobu. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.