Aktuálně: 4 885 inzerátů174 890 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Novoroční ohňostroj

keriton
keriton (478 příspěvků) 27.12.2023, 17:02:18 xxx.xxx.80.121

Předchozí pes se bál, sice nepanikařil, ale už od prvních petard (klidně od konce listopadu) venku nechtěl být, odmítal chodit na některá místa, blokoval, proste se bál. A to trvalo ještě 2-3 týdny po posledním střílení, takže dohromady klidně 2 měsíce nepříjemností. Měla jsem mu na to kupovat aspoň ten alavis, no….

S Finnem nás čeká Silvestr poprvé a vypadá to dost slibně. Většinou ani nehne uchem! A to se přitom ještě pořád malinko bojí vysavače a zvuku páry z žehličky (“nene, já se nebojím, já si jen nejsem jistej”). 

U nás to letos zatím střílí daleko méně než před těmi 2-3 lety, kdy jsem naposled měla psa.

Anonymní (neregistrovaný) 27.12.2023, 17:19:07 xxx.xxx.236.47
Sardullah:

Miluju ohňostroje, ale co jsem pejskař, tak pro to bouchání mám čím dál tím míň pochopení.  A co mě vadí úplně nejvíc je, že to není jen, že si teda po půlnoci budeme 15 minut pouštět rachejtle, ale to se střílí minimálně celý týden pŕřed a pak ještě po, co kde komu zbylo.

Jako milovník a obdivovatel ohňostrojů klidně na mou duši a na psí uši a na kočičí svědomí řeknu… lidi vyserte se na to.


Taky je miluju, ale taky bych zakázal, aspoň ty co dělají hluk. EU furt něco zakazuje, tak by mohla tohle ať je z toho někdy i něco užitečnýho. Zákaz dovozu čínských dělbuchů, jen domácí evropské co nebudou dělat rány… hm to by se mi líbilo.

Sardullah
Sardullah (986 příspěvků) 27.12.2023, 20:49:52 xxx.xxx.221.216
Anonymní:

Taky je miluju, ale taky bych zakázal, aspoň ty co dělají hluk. EU furt něco zakazuje, tak by mohla tohle ať je z toho někdy i něco užitečnýho. Zákaz dovozu čínských dělbuchů, jen domácí evropské co nebudou dělat rány… hm to by se mi líbilo.


No já mám pocit, že se ani nesmí dělat domácí ohňostroje, kdy člověka napadne, že musí člověk zažádat o povolení… no u nás v létě snad není víkend, kdy by někdo nestřílel… jak přes léto dělaj lidi na zahradě párty možná nějaké oslavy, tak si prostě zastřílejí.  Než by člověk zjistil, kde se bouchá… když to není v přímém sousedství, než by zavolal měšťáky, než by přijeli… tak by bylo po… a i kdyby ne, tak to max bude jenom nějaký ty ty ty.

Verun
Verun (728 příspěvků) 27.12.2023, 22:07:03 xxx.xxx.220.12

Jo někdy se i stane, že by to pes byl ani neřešil a přešel s trochou poštěkání, ale přecitlivělý páníček ho to prostě naučí se bát.🤭

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 28.12.2023, 07:13:28 xxx:xxx.ff0a:2eba

za mlada to neřešila žádná z našich dosavadních pěti dog. A postupně se vzrůstajícím věkem se dostavoval rok za rokem nejprve drobný neklid, postupně znatelná nervozita… a u Betky na skoro osmi letech už v největším rachotu o půlnoci dorazil i třes a tisknutí se na mě. Night vydržel bez jakékoli reakce do šesti let - ale i u něho se překvapivě v posledních dvou Silvestrech drobný neklid objevil. Yoda je zatím mladík - stejně jako ostatní v tomto věku zatím zcela bez reakce.

Je to zajímavé - proč první roky nic … a nakonec stejně k diskomfortu dojde…

keriton
keriton (478 příspěvků) 28.12.2023, 09:25:23 xxx.xxx.80.121
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 28.12.2023, 07:13:28

Je dobrý si to připomínat…. že se věkem přibývá nejistota a strach i u věcí, které byly v pohodě.

Leithian
Leithian (545 příspěvků) 28.12.2023, 10:23:31 xxx.xxx.1.7
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 28.12.2023, 07:13:28

Horseni sluchu a zraku. Dost psu to resit prestava jini reagujou jako vasi. Je to kus od kusu co zatim pozorujem. Nicmene u nas to dal nez k lehke nervozite nedoslo nikdy. Psiska i ta mala byla zvykla na strileni i na dvorku takze s ranama cajk

Leithian
Leithian (545 příspěvků) 28.12.2023, 10:24:27 xxx.xxx.1.7
Odpověď na příspěvek uživatele PF z 28.12.2023, 08:01:57

Je to jen saskarna. Nic vic nez snaha nahnat si body. Doufam ze starostove budou vetsinou rozumny.

Doron
Doron (1835 příspěvků) 28.12.2023, 10:50:00 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 28.12.2023, 10:24:27

Tak.., je to jenom prosba…

Vím, že máte rachejtle ráda, však jste se o to pohádali minulý rok ještě na ifauně , byla to hádka strašlivá .😅

Ono je to asi taky něco jiného na venkově a něco jiného ve městě . V Praze bývá o půlnoci v centru opravdu nebezpečno a i zvířata to tady mají těžší, hlavně ( vodní ) ptáci nemají kam se schovat , těch je mi líto.

Já jsem mile překvapená tím, že u nás lidi zareagovali tak nějak spontánně a bez nějakých doporučení shora se tady prostě “ nestřílí”. Zatím.

balu
balu (1559 příspěvků) 28.12.2023, 11:40:19 xxx.xxx.152.98

U nás se zatím taky nestřílí, a to jiné roky to mezi Vánocemi a Silvestrem bouchalo docela dost. 

Kvituji taky, že se v Bille rachejtle neprodávají. 

Naše Kazi to nesnáší dobře, panikaří a tak se mamka domluvila s vetkou a máme pro ni na Silvestra nějaký lék, který ji utlumí a po němž by měla spát. Jak se lék jmenuje nevím, je u mamky. 

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 28.12.2023, 14:21:52 xxx.xxx.220.104

U nás v JH starosta ohňostroj letos zrušil, nebude, na žádost Rakušana, škoda, že z tohoto důvodu a ne proto, aby byl všude klid, hlavně pro zvířata. Ohňostroj byl slabý odvar toho, co se děje na silvestra. Hradec jen duní, hvízdají rachejtle, o půlnoci svítí nebe a je rachot, tak do 1 v noci. Nemám to ráda. Naši psi s tím byli vždycky v pohodě, až na stáří, tak okolo toho 9 roku se začli bát a být nervozní. Naši mladou to čeká poprvé, tak jsem zvědavá. Stejně je na noc doma,ale i tak, no uvidíme.

tetrivek
tetrivek (122 příspěvků) 28.12.2023, 14:45:34 xxx.xxx.113.171

Tak letošní silvestr si představuji takto. Páníček marodí, jsme všichni doma. Udělám chlebíčky a jednohubky. Možná upeču přeclíky. Se synem večer obejdeme zvířata. Venku budeme prskat prskavky, které zbyli z Vánoc. Jsme sice na samotě, ale podle situace budou psi s námi doma. Na střílení z brokovnice a kulovnice jsou naučení. Ale nevím jestli by je nestresoval nějaký zbloudilý dělobuch. 

Budu nervózní aby nám případný ohňostroj nevylekal ovce, králici, která má v pelíšku králíčata. Myslím že slepice, krůty, morčata a ostatní králíci budou v pohodě. Nervózní by mohla být ještě naše Danča. 

Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 28.12.2023, 22:57:52 xxx.xxx.242.38

Já ač mám ke zbraním blízko a to i zbraním větších kalibrů,tak pyrotechniku nesnáším. Je v rukách amatérů a ještě k tomu ožralých mnohdy. Nejhorší kombinace co může být. Nevinnou petardu stačí vhodit do prázdné lahve a máte místo petardy smrtící šrapnel. Psa už mám mírně nahluchlého, tak té už je to jedno. Dřív když slyšela, tak se bála strašně. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 29.12.2023, 02:10:33 xxx.xxx.24.158

Ohňostroje jsou naprosto debilitní záležitost. Což píšu jako majitel psů, kteří zatím nic neřeší. Ale zvěř - jak jsem měla příležitost vidět - to řeší velmi. Od pernatců po srstnatce. Takže každý, kdo rád odpaluje, si může tu rachejtli, tak jak je výše doporučeno, narvat do řitního otvoru a tam si to ku své debilitní radosti odpálit. Aby si to užil.

Víc k  tomu nemám co dodat.

Daja
Daja (421 příspěvků) 29.12.2023, 05:26:59 xxx.xxx.121.44
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 29.12.2023, 02:10:33

Dobré ránko, 😉

svatá slova, přesně a výstižně napsané🙏.

Dája

Bobca
Bobca (949 příspěvků) 29.12.2023, 07:01:34 xxx.xxx.20.192

U nás je letos klid..Nevím,jak na periferii,ale v centru je..Začínalo to už na štědrý den odpoledne a do noci ,ne jak na Silvestra,ale bouchaly dělbuchy kousek za barákem..sem tam..

Aranka-akita inu od mámy se na Silvestra strašně bála,rozkousala dveře durch,naříkala…a sousedi s oblibou ty dělbuchy házeli do dvora..bydlely jsme na dědině..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.