Aktuálně: 4 871 inzerátů174 750 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Novoroční ohňostroj

PF (neregistrovaný) 26.12.2023, 17:40:46 xxx.xxx.248.253

Dobrý den, jak zvládají vaši psi a kočky nebo i další zvířata ohňostroje a rány dělobuchů? Už se ten osudný den zase blíží a mě by zajímalo jak to prožíváte? Prošli mi rukama 2 psi. Jeden uplně vpohodě jako by se nic nedělo, druhý panická hrůza, že by proskočil klidně sklem v oknu. A teď mám třetího a to bude letos první silvestr tak jsme zvědaví jak to zvládne.

Každopádně palec hore 👍pro řetězec Billa, která se letos rozhodla neprodávat ohňostroje protože jim záleží na zvířatech. Super první krok, kéž by následovaly další velké řětězce. Snad průlomový okamžik.

Sardullah
Sardullah (983 příspěvků) 26.12.2023, 17:49:56 xxx.xxx.221.216

Já naštěstí v současné době dva psi, kteří to snášejí na pohodu. Dcery pes se bojí, není to teda nějaká nezvladatelná panika, ale bojí. A zrovna dnes mi říkala, že s ním byl její přítel na procházce a nějaký smradi jim hodili skoro pod nohy bouchací kuličku … prostě i takové prasárny se dějí a ještě z toho mají srandu, když se pes nebo člověk lekne.

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 26.12.2023, 18:21:40 xxx.xxx.124.17

Hlavně ať hodně prší, třeba tady nikdo bordel dělat nebude… od deseti do dvou do rána to jsou Pražáci a další, co jim to doma asi nedovolí, a další den je to dokonce oficiální, večer nějak kolem páté šesté, což nechápu, když to je ves, tím rámusem by mohli možná i zabít divou zvěř. Psovi se to přestalo líbit teď nedávno a mám dvě nové kočky… asi se zavřeme někde… ve sklepě nebo nevím, protože kdyby utekly třeba na půdu a strachy nechtěly vylézt, umřou hladem. Je to tady tak veselé, že se nám otřásá barák. 

Sardullah
Sardullah (983 příspěvků) 26.12.2023, 18:34:29 xxx.xxx.221.216

Miluju ohňostroje, ale co jsem pejskař, tak pro to bouchání mám čím dál tím míň pochopení.  A co mě vadí úplně nejvíc je, že to není jen, že si teda po půlnoci budeme 15 minut pouštět rachejtle, ale to se střílí minimálně celý týden pŕřed a pak ještě po, co kde komu zbylo.

Jako milovník a obdivovatel ohňostrojů klidně na mou duši a na psí uši a na kočičí svědomí řeknu… lidi vyserte se na to.

Sarah01
Sarah01 (1559 příspěvků) 26.12.2023, 19:29:46 xxx.xxx.162.253

Moji to snášejí v pohodě, ale přesto ven na Silvestra nechodím. Stačí, když to psovi bouchne za prdelí, může se leknout a už mu to zůstane doživotně. O to nestojím. U nás doma jsme toho nikdy nebyli fandové, ani podomácku jsme rachejtle nikdy neodpalovali. Kromě toho, že je to zbytečný kravál, tak na Nový rok je z toho všude nepořádek.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 26.12.2023, 19:37:21 xxx:xxx.1987:cd34

Ono nejde jen o Silvestra, jde o náhodné dělobuchy a práskání už teď. Prosím, mějte pejsky na vodítkách a dostatečně utažených obojcích, ať se neleknou a neprchnou.
Jinak můžu z celého srdce doporučit podání nějakého calming přípravku (jsou i pro kočky). Nejde o chemii, nelze předávkovat. Já mám osvědčený Alavis Calming (od známé vetky byl doporučen i Aptus Relax a Zylkéne), zvíře to neodnaučí strachu ze zvuků nebo vizuálna petard, ale pomůže to překonat stres. Pes je schopen si hrát, vnímat, nažrat se, přes nejhorší salvy se s ním zabavíte doma třeba klikáním a hlavolámáním… Nejsem prodejce či dealer, jen posílám dál svou ověřenou zkušenost. A klidně bych začla s dávkováním už pár dní před nejhorším blázincem, koupíte v mnoha zoo/pet shopech.

sutrik
sutrik (317 příspěvků) 26.12.2023, 20:15:53 xxx.xxx.6.212

U nás na vsi je klid. Všichni respektují, že tu jsou koně, ovce…  A pokud někdo má potřebu “zabouchat si”, jde dál za vesnici. Jsem vděčná za takové sousedy. Nutno říci, že je tu jen pár baráků. Ohňostroje slyším zdálky z jiných vesnic. Nic strašného nebo výrazně hlasitějšího než střelba myslivců, se kterou se tu setkáváme po velkou část roku. Nedá se to porovnat s městy, jak si to z minulosti pamatuju. Ratloraptor je zvyklý, že se občas během procházky ozve nečekaný výstřel od vedlejšího rybníku. Nebo že na vedlejší louce myslivec měsíc číhá na prasata a slyšíme střelbu i doma.

hmn
hmn (1029 příspěvků) 26.12.2023, 20:29:31 xxx.xxx.3.42
Sardullah:

Jakože by princeznička bílá mohla mít problém??


no mohla!

má problém se zvuky bez vizuálu
štěkot psa bez psa, no to byla panika útěk….
štěkot psa, i třeba veeelmi zlý, se psem - jé kamarád
samozřejmě naučen povel “pejsek”, takže s tímto už problém nemáme

a má problém s kumulací stresových faktorů
jeden sám o sobě je OK, druhý je OK i třetí je OK….,když se jich nashromáždí více najednou, chce prchat

no uvidíme, alavis calming nakoupen….

Doron
Doron (1823 příspěvků) 26.12.2023, 20:36:22 xxx.xxx.162.126

Moji psi jsou v pohodě, rachejtlí  a střílení se nebojí , dokonce se chodí na balkon podívat, chodí i kočka Lilinka..

Gučák měl krátké období, když mu rány vadily, myslím, že se mu stářím nějak změnil sluch, ale už si zese zvyknul.

U nás se po té tragédii na FF letos vůbec žádná pyrotechnika nepoužívá ( zemřely tady dvě dívky v sousedství), lidi jsou ohleduplní .

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 26.12.2023, 20:50:43 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 26.12.2023, 20:29:31

Taky pro smrádě pruhatý mám. A hodně pomohl v prvních dnech, kdy byl prcek excitován z cesty, novýho prostředí atd.

Verun
Verun (728 příspěvků) 26.12.2023, 21:27:49 xxx.xxx.220.12

Máme tu vojenský cvičák- občas jsou slyšet krátké dávky(slepé) , mysliveckou střelnici(střelba na skýt, v sezoně i každou neděli)… 

nemáme problém…, erdela chtěla i petardy nosit,  žužlala nalezené  odhozené vyhořelé… 

Je ale pravda, že jsme psíkům ukázali nějakou tu rachejtli ve vlastní režii, jak za bílého dne, tak po tmě, takže zkušenost měli a mají. Ono to práská už od čertů(teď o dost méně, ale bylo toho dříve hodně) 

Sardullah
Sardullah (983 příspěvků) 26.12.2023, 21:28:18 xxx.xxx.221.216
hmn:

no mohla!

má problém se zvuky bez vizuálu
štěkot psa bez psa, no to byla panika útěk….
štěkot psa, i třeba veeelmi zlý, se psem - jé kamarád
samozřejmě naučen povel “pejsek”, takže s tímto už problém nemáme

a má problém s kumulací stresových faktorů
jeden sám o sobě je OK, druhý je OK i třetí je OK….,když se jich nashromáždí více najednou, chce prchat

no uvidíme, alavis calming nakoupen….


No tak to budu držet palečky, aby toho stresíku bylo co nejméně. Gina je teda od štěnda taková salámistka… nic moc jí nerozházelo, tak max se podivila a nebo to hned šla řešit …. ale zase měla dlouho problém vstoupit do budovy, kde to neznala. 
Věřím, že z toho vaše malá nakonec prostě vyroste.

janaa
janaa (383 příspěvků) 27.12.2023, 11:17:35 xxx.xxx.174.238

Hele,my jsme polosamota,máme jediný sousedy, pak jsou tady roztroušené baráčky. 23. prosince, napadl půl metru sněhu,furt chumelilo,do toho mlha, najednou rány jako kráva,že se nám klepaly skla v oknech, světla jak na Silvestra. Mě málem rupla cévka,vylítnu ven, letím přes naší hektarovou zahradu k bráně a cestě, a řvu. A tam pochechtávání a řev,ale německej.  Nějaká německá ožralá partička na cestě odpalovala ohňostroj, lítalo to k nám a rozprsklo se u baráku na zahradě. No,německy neumím,ale z České sody si pamatuju,jak nás učili zasraná kočička. Takže jsem z českého “jděte do prdele”, přesedlala na šeize šeize😄 no a mužskej,když slyšel,že venku na někoho řvu, a jdu se s nima prát,vylítnul za mnou, on je chlap jak hora a německy umí,tak němečtí turisti zdrhli😂 

Bojí se mě akorát jedna čuba,ani tam to není panika,ale když jí byly čtyři měsíce,práskly to vedle ní. Střelby se nebojí,ale tohle je jí velice nepříjemný a chodí se schovat. A mops štěká, on je srágorka,ale naštěstí taky bez paniky. Nicméně u nás,i když polosamota, je o Silvestru hluku dost,protože se ty rány odráží od všech kopců okolo. Ale podle předpovědi má na Silvestra v noci pršet,tak kéž by jim to vyšlo, to se lidem nechce být venku hodiny

Anonymní (neregistrovaný) 27.12.2023, 11:28:20 xxx:xxx.:d3bc

To aspoň nedělá hluk ale😲

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 27.12.2023, 12:23:00 xxx.xxx.242.84

Po hnědé, když byla štěně, házel soused z okna petardy. Trvalo asi čtyři roky, než se dostala z nejhoršího.

My Pražáci vždy ráno odjedeme na dlouhé venčení někam do lesů, pak pustíme doma vše co jde, televizi, počítače, rádio, vodu, plyn… a s přibývajícími ranami přidáváme zábavu. Od desíti do dvou tak stošedesátkrát hodíme balonem, tristakrat plysakem, provedeme všechny hlavolamy, hrajeme na koridu a taháme se o fusekle… 

Jedině tak nevnímá, co se děje venku.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (132 příspěvků) 27.12.2023, 13:25:19 xxx.xxx.149.158

Kluci barzojí naštěstí nemají špatné zkušenosti, takže světýlka jsou hezká telka 🙈, ostatní buď už staří a hluší, takže to prospí nebo to mají někde. Ale když jsme ještě měli pastevce, tak ti to brali jako útok na rodinu, takže hlídat aby ohněstrůjce nepřinesli, když zlobí 🤣


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.