Aktuálně: 4 882 inzerátů174 870 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Novoroční ohňostroj

tetrivek
tetrivek (122 příspěvků) 29.12.2023, 20:05:02 xxx.xxx.113.171

Leithian připomínáte mi jednu mladší kolegyni, která mi nedávno důležitě vysvětlovala že ač jezdí přes koleje dvakrát denně, ani jednou a to zdůrazním nestála na světlech….. 

Ne, všichni nemůžeme mít tak dokonalá zvířata jako Vy, že při petardách a ohňostroji nehnou ani brvou. 

Bobca
Bobca (949 příspěvků) 29.12.2023, 20:11:27 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 29.12.2023, 18:35:33

Jani-Nemyslím si,že když zavolám na sousedy-ne kluky,ale napité chlapy,že je prosím,aby přestali zkrz psa,pošlou mě na 100% do někam..ty máš štěstí,že to tak zvládáš,ale když jsem bydlela u mámy,na hospodářství..zažila jsem stav Aranky celou dobu bouchání-hrůza!!ráno jsme sbíraly na dvoře zbytky pyrotechniky..bylo to opravdu hodně hlučné..přitom skoro v každém baráku kolem byl pes..Jenže to fakt nedělají kluci,ale prostě čím větší rachot,tím líp..I v Olomouci jsem to zažila..až třeba do 2 hodin..A jít o půlnoci na náměstí??NIKDY!!!Pár let se ohňostroj dělá 1.ledna,aby mohli jít i děti,bo to fakt bylo pro ně v noci nebezpečné..

Anonymní (neregistrovaný) 29.12.2023, 21:31:51 xxx.xxx.242.38

Prostě stačí být ohleduplý vůči ostatním a uvědomit si,že co dělá radost mně může druhým způsobovat smutek i strach. Opravdu to musím dělat? Dokonce si myslím,že na ty moje projevy po litru chlastu opravdu není nikdo zvědavý a tu petardu by mi nejraději nacpal do míst na kterých sedávám.😄

Leithian
Leithian (545 příspěvků) 29.12.2023, 21:53:08 xxx.xxx.0.187
Odpověď na příspěvek uživatele AAA z 29.12.2023, 18:39:41

V jakym krytu? 🤣🤣🤣 bazanti ve voliere, zajicum sem odklopila viko kotce, jeleni a danci byli na te oburce cili pastvina s par stromky videt velice dobre. A existujou i baterky. Kde jaka zver v zarytu ty chytroline co neumi cist?

Leithian
Leithian (545 příspěvků) 29.12.2023, 21:55:38 xxx.xxx.0.187
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 29.12.2023, 20:11:27

Ja netvrdim ze hovada nejsou. Jen mi vadi hazeni vsech do jednoho pytle. Nic vic. A nejsem zastancem plosnych opatreni kvuli par magorum ktery by se daly resit i ted kdyby byla vule.

Leithian
Leithian (545 příspěvků) 29.12.2023, 21:57:23 xxx.xxx.0.187
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 29.12.2023, 20:11:27

Jinak u nas se tohle resilo jedinkrat. Kdyz nam haranti hodili petardu mimo silvestr za kotce se psama. Prdel desna jak se zvirata lekly (jen chvilka byli zvykli na strelbu ) tak na ne tata nabeh se zbrani ze este jednou a bude zle. No 2m chlap s pistoli v ruce udelal svy. Nikdy se to neopakovalo😁 ( pro rypaly nebyla ani nabita a zbrojak mel)

pri jinem pruserku s opilcem stacilo upozornit rtw pejska o 50kg. Zavrcel, najezil, oci zeleny a potichu z voditka vylit po dotycnym. Stacilo rict priste pustim. A klidecek. Na ozraly magory to po dobrym nejde to souhlasim.

AAA (neregistrovaný) 29.12.2023, 23:08:22 xxx.xxx.0.243
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 29.12.2023, 21:53:08

No vida,stále stejný projev,zlost arogance,podobně tomu bylo na Ifauně a dalších diskuzích.Vy neumíte diskutovat,všude jste v opozici s demagogickými výroky ,vaším protiargumentem je sprostota.

Doron
Doron (1835 příspěvků) 29.12.2023, 23:29:55 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele AAA z 29.12.2023, 23:08:22

Mně to tak vůbec nepřijde.

Leithian diskutuje, jen má jiné zkušenosti .

Sprostá není , toho bych si všimla. 😊

hmn
hmn (1039 příspěvků) 30.12.2023, 09:25:53 xxx.xxx.3.42
Leithian:

V jakym krytu? 🤣🤣🤣 bazanti ve voliere, zajicum sem odklopila viko kotce, jeleni a danci byli na te oburce cili pastvina s par stromky videt velice dobre. A existujou i baterky. Kde jaka zver v zarytu ty chytroline co neumi cist?


a tím máme pořešeno 100% zvěře na našem území, HURÁ!

vy chytrolíni, co neumí číst……

Doron, ono stačí si sundat růžové brýle (jako nazvat styl většiny příspěvků tohoto uživatele slušnou diskuzí tu růžovou fakt potřebuje), přímá sprostota (a i “chytrolíni, co neumí číst” do slušné diskuze opravdu nepatří, je to dehonestující odsouzení druhých účastníků/účastníka) je častá, skoro bych řekla že stoupá s přibývajícími hodinami (což může evokovat dojem, že i s přibývajícími promile v krvi)

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 30.12.2023, 09:52:36 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 30.12.2023, 09:25:53

A tohle je ukázka čeho? 

Leithian
Leithian (545 příspěvků) 30.12.2023, 10:53:46 xxx.xxx.0.187
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 30.12.2023, 09:25:53

Kdyz me nekdo urazi prvni tak sorry ze si nenecham kakat na hlavicku jen proto ze dotycny neumi pochopit jak lze v noci koukat na zviratka. To fakt neni muj problem. A ne nebudu si odpirat odpaleni par svetlic ktery naprosto nikomu neskodi jen proto ze pred 5 lety nekdo hodil petardu mezi labute a jedna chcipla. Debul s petardou je debul i bez ni. Delam to tak zodpovedne a ohleduplne jak to jen jde. Za 37let pousteni svetlic nemame na triku zadny zviratko takze se jdete bodnout a dejte normalnim lidem co si chtej uzit ohnostroj pokoj. A jestli to vadi vasim zviratum tak hejbnete zadkem a neco pro ne udelejte. Ale prestante tu papouskovat hovadiny o tom jak divoky zviratka (kteri si muzou zalezt kam chtej a dost daleko a ne ty srny co se chodi past k barakum se tam na silvestra fakt nepasou aby je to desilo nejsou blby) strasne trpi. Zadnej z tech co se tu tim ohani nema realnou zkusenost s reakci divokych zvirat na to ale budete tu pindat jak je to desny. A kdyz dodam osobni zkusenost s divokou zveri tak jsem hned pohadkar a je to nesmysl a zameta se to pod koberec. Zeby dvoji metr neb se to nehodi do kramu? Klasika u zdejsich bozstev😁

Doron
Doron (1835 příspěvků) 30.12.2023, 10:54:45 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 30.12.2023, 09:25:53

Jéžišmarjá, ten ohňostroj, to je vždycky třaskavé téma..😅

Ale oni opravdu lidi její příspěvky pořádně nečtou . Píše vlastně dost rozumné věci . Že nepoužívá hlasitou pyrotechniku, ale světlice, které nedělají tolik hluku, že se dřív o zvířata taky bála , ale zjistila, že jsou u nich v pohodě a že se byla podívat v bažantnici a bažanti spali .😊

A věřím, že by nikdy neházela dělobuchy do zimoviště vodních ptáků, jak se tady v Praze běžně děje .

On se bude muset najít nějaký kompromis mezi zastánci a odpůrci ohňostrojů, zatím to směřuje k tiché světelné pyrotechnice, což je asi docela dobrý.

U nás zatím pořád klid, při procházce jen dvě rány z protějšího břehu a kluci před sámoškou pouštěli takový ty “ včelky”, na požádání přestali  ( potřebovala jsem tam chvíli nechat přivázaný psy), tak jsem jim koupila  želatinový bonbóny, protože jsem zastánce pozitivního posilování. 🤣

Hihi, ale mezitím jsem asi pětkrát že sámošky vyběhla abych to zkontrolovala, tak se mě asi taky trochu báli.😅

Leithian
Leithian (545 příspěvků) 30.12.2023, 11:03:22 xxx.xxx.0.187
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 30.12.2023, 10:54:45

Ale o tomhle to je. Ze je nekdo kripl co schvalne ublizi zviratum tomu zakaz petard nepomuze. Priste po nich bude hazet sutry nebo utopi kocku. Proste si neco najde. A je to jen magor. A takovej se za to potrestat da uz ted jen bejt vule na vsech stranach. Ja neobhajuju magory. Taky sem zazila ze na novorocni vyjizdce kreten hodil koni za prdel petardu. Mel smulu ze kobyla mela vycvik a jezdec byl starej rajtak takze kobylu otocil haranty rozprasil jak kuzelky. Rozdal par ran bicem a bylo vystarano. Takovy neobhajuju a nakopat je do zadku a potrestat ale ti co si v klidu odpali par svetlic navic casto na svem pozemku by meli byt trestani proc proboha??? Doprkna u nas teda ted na vsi moc petard neni a i ti pitomi vrabci a hrdlicky a dalsi sou zalezli ve stromech kolem domu a ze se pali kus od nich je evidentne nijak nedesi. 

Doron
Doron (1835 příspěvků) 30.12.2023, 11:55:18 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 30.12.2023, 11:03:22

Oni to ani nedělají schválně. Jsou prostě úplně ožralí a vůbec nepřemýšlí. A u tý vody je to takový hezký, výhled na hrad, pěkná scenérie…Mezi cizinci zvlášť vynikají mladí Angláni, to je úplně neuvěřitelný, jak se umí upravit.🙈

AAA (neregistrovaný) 30.12.2023, 12:34:11 xxx.xxx.0.243
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 30.12.2023, 11:03:22

Tak jste odhalila genetický fond.Otec vytáhl na ma malé děti bouchačku,podle vás nenabitou.To je podle zákona naprosto jedno,nabitá či nenabitá.Byl agresivní proti společnosti.Jednáte podobným způsobem ,podporujete střelbu která není pro nikoho příjemná ani v době míru,opět nebezpečnost pro společnost.Ta střelba zastiňuje možnost dalších trestných činů střelbou a ani nikdo nebude tušit že někdo střílel jinak než na oslavu.Právě ten rachot dává velké možnosti kriminálním živlům,snado rozbijí výlohu,protože hluk petard to přehlušuje.Mám to i z vlastní zkušenosti,vykradli u nás padesát metrů za domem jatka těsně po půlnoci,nikdo neslyšel roztloukání oken a vchodových dveří. Že nedovedete domyslet následky zápalnosti světlic je váš problém.Jedná se totiž o obecné ohrožení z možnosti požáru.Já to zažil několikráte na střeše domu,ohořelé zbytky pyrotechniky,doutnající lať na voliéře.Za statisíce uhynulých papoušků na základě úleku,vzletu a nárazu.Loni po úhynu Ararauny nárazem po noční střelbě jsem učinil opatření,zavolal policii.Nyní jsem na ulici potížista já ,trvalo to přes dvacet let kyž se dva sousedi nalili a stříleli kdykoli je napadlo.Už jen to,že spousta lidí chodí k veterináři pro uklidňující léky pro zvířata kvůli střelbě je vytváření škody druhým,ty peníze jim za léky z těch střelců nikdo neuhradí .Vidím to coby člověk s vojenským výcvikem s trhavinami jinak.Mám to vyhrožování pistolí nakopírované a pošlu policii,kdyby se někdo u vás chtěl ucházet o zbrojní průkaz ať znají minulost vaší rodiny.🙂

Leithian
Leithian (545 příspěvků) 30.12.2023, 12:53:29 xxx.xxx.115.30

Statisíce uhynulých papoušků v čr. To je dobrej joke. Hele kdo si pořídí opičku musí mít na banány. To že vy nejste schopnej si zvířata zabezpečit je váš problém. Já jsem kráva když nadávam na kočky plašící a zraňující papoušky. Prej je mam mít zabezpečený. To samý platí pak ale i pro vás tak tu nefňukejte nad svojí neschopností

kometa
kometa (4221 příspěvků) 30.12.2023, 12:54:19 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 30.12.2023, 12:43:15

To mě taky napadlo, co tam hledali. Ale v odvěšovně se dá najít dost masa, tak možná tohle… 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.