Aktuálně: 4 871 inzerátů174 755 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Novoroční ohňostroj

Doron
Doron (1824 příspěvků) 29.12.2023, 10:58:55 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 29.12.2023, 07:01:34

Tak u vás je taky klid 👍

S lidma to ještě není tak špatný .

Kdyby mi sousedi házeli petardy na dvorek, to bych si s nima asi promluvila . Nejlíp předem .

Já průběžně provádím" osvětu".

Poprosím, vysvětlím, poděkuju .

Třeba: “ Nenene kluci tady to neházejte, oni by se mi psi mohli leknout, mají stokrát citlivější uši než my lidi ( věděli jste to ?)a tak je ta rána úplně bolí a já jsem taky lekavá, děkuju moc, jste hodný a copak jste dostali k Ježíšku a pozdravujte pány rodiče a mějte se hezky a ahoooj".😊

Ale letos to zatím vůbec nebylo potřeba, s lidma to opravdu není tak špatný !

hmn
hmn (1030 příspěvků) 29.12.2023, 11:05:41 xxx.xxx.3.42

tak u nás včera poprvé, na večerní, někdo bouchal dole ve vesnici
Moira zcela v pohodě
což bohužel nic neznamená, protože to s tím peklem, co tady dementi rozpoutají na |Silvestra, nemá nic společného…..😠

Doron
Doron (1824 příspěvků) 29.12.2023, 11:26:38 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 29.12.2023, 11:05:41

Naši psi se sice opravdu nebojí, ale stejně vyvenčím ještě za světla a pak zalezeme .Do “města ” by mě nikdo nedostal párem volů !

Moje kamarádka má Tosa inu a bydlí v úplném centru, celou noc musí trávit s čubinou v koupelně ( ta je v zadním traktu).😞 Hihi, prostě my pejskaři můžeme na veselého Silvestra s partou kamarádů v nějaké hospůdce zapomenout.🤣

A ani vnoučata na Silvestra přes den do centra nevezmu , řádí tam hlavně cizinci a je to dost drsný .😱

Verun
Verun (728 příspěvků) 29.12.2023, 11:51:11 xxx.xxx.220.12

Mě docela mrzí, že nebude novoroční ohňostroj, na rozdíl od silvestrovských dělobuchů je to organizované, na čas, člověk ví ,kdy bude začátek a kdy konec, rány nejsou tak intenzivní , jako když vám to řachne před oknem a je to pěkné….lidi by si měli vyhovět, nestřílí se rachejtle celý rok(jo občas se něco ozve, když nějaké oslavy), nám pejskařům to vyhovuje a teď je řada vyhovět těm, co by si zastřílet chtěli…si vždycky vzpomenu, co by ty naše zvířata dělala, kdyby byla u nás válka jako  v UA , samá rána a v noci i světelné efekty, máme se dobře, prská se jen ke konci roku a na Silvestra. No časem si vememe mobil, spustíme aplikaci ohňostroj, možná že ani stromky už nebudou, jen hologramy a umělý, o rybách nemluvě, možná že i velikonoce nebudou takové, jako je známe, není to týrání žen?😏 

Leithian
Leithian (543 příspěvků) 29.12.2023, 12:55:16 xxx.xxx.1.7
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 29.12.2023, 02:10:33

Proboha ktera? Ja nezazila zvire ktery by z toho bylo vypleskly. Od srn pres bazanty az po pitomy vrabce. A tunu domaci haveti. Loni sem si dala praci jit mrknout k bazantnici za vsi. Vsecko to tam chrapalo a to to litalo 50m od nich. Tak nevysilujte zbytecne zas.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 29.12.2023, 13:18:45 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 29.12.2023, 12:55:16

Víte, já mám někdy pocit, že vaše opozice je občas jako sportovní disciplína. Koho podeberete víc. Kdo se víc nechá vyprovokovat vašimi příspěvky. Jako když jsem tuhle míjela pubescenty, co už testovali petardy… a když jsem se zeptala, zda myslí i na to, že se lidé nebo zvířata těch ran lekají, zatímco oni se baví, hned mi jednu hodili za záda. 

Ale možná vám křivdím, možná jste opravdu viděla klimbající zvířata jak v Krakonošově zahrádce, zatímco od nich padesát metrů lítaly rachejtle. Kdo ví…🙄

Leithian
Leithian (543 příspěvků) 29.12.2023, 13:20:29 xxx.xxx.1.7
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 29.12.2023, 12:55:16

Jinak souhlas se Zrzavou v tom ze strilet petardy x dni pred a po a celej den od rana je kravina na entou. Zastavam se svetlic at jen svitivych nebo holt i castecne se zvukem (uplne ticha neni zadna) ktera je proste hezka podivana. Takovy nataceni carnival row v adrspachu nebo Žizky v americe udelalo vic skod jak jeden silvestr. A vysledek stejnej par minut hezkeho koukani. Ze nebrojite proti honum (chudinky divoky zviratka ve stresu) proti likvidaci hrdlicek a holubu, davani otravenejch navnad na potkany atd atd atd. Nebo prpti autum. Vitr kolik zvirat konci prejetejch? Nebo proti krmicum. Vic jak jeden silvestr kde je to dost diskutabilni zabiji za rok krmici kteri na toho silvestra nadavaj nejvic.

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 29.12.2023, 13:36:54 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 29.12.2023, 13:20:29

Jani, já myslím, že letos by se to fakt mohlo obejít bez toho všeho. Nejen kvůli zvířatům, ale i kvůli té tragické střelbě.😢

Anonymní (neregistrovaný) 29.12.2023, 14:29:59 xxx.xxx.242.38

Ani nevím zda je co slavit.. Všude kolem válka, v novém roce nás (vás) čekají samá zdražení a do Polska cosi zase z Ukrajiny přilétlo.😐 Notabene jsem sám který nechápe proč by nový rok nešlo oslavit v klidu a bez zbytečného rámusu? Všichni zelení až po bradu a ty spaliny z ohňostrojů nevadí? Lidská činnost vždy škodí přírodě a prostředí,ale nemohli bychom si odpustit tyto úplné zbytečnosti jako první? 😐 Jako ekologická katastrofa nám přeci stačí ty války,ne? 

Anonymní (neregistrovaný) 29.12.2023, 14:34:17 xxx.xxx.93.255
Sardullah:

Miluju ohňostroje, ale co jsem pejskař, tak pro to bouchání mám čím dál tím míň pochopení.  A co mě vadí úplně nejvíc je, že to není jen, že si teda po půlnoci budeme 15 minut pouštět rachejtle, ale to se střílí minimálně celý týden pŕřed a pak ještě po, co kde komu zbylo.

Jako milovník a obdivovatel ohňostrojů klidně na mou duši a na psí uši a na kočičí svědomí řeknu… lidi vyserte se na to.


Já ohňostroje nenávidím.

Doron
Doron (1824 příspěvků) 29.12.2023, 14:34:56 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 29.12.2023, 13:20:29

Já teda vídám na Vltavě, že se to všechno zdvihá a neví kam letět, protože rány ze všech stran.

Ale souhlasím s Vámi v tom, že světlice jsou určitě lepší, jen tak zapískají a rozprsknou se na obloze. Nejhorší jsou ty silné dělobuchy ( říká se tomu tak ? ), které se hází na zem a dělají rány příšerné, těch se bojím i já. A věřím tomu, že kdyby je někdo hodil pod nohy flekmatickému Framíkovi, bude z toho mít trauma i on . A právě tyhle dělobuchy po sobě lidi v centru hází, proto tam nechodím. Něco jiného je pro mě pozorovat, jak se z oblohy sype zlatý déšť a něco jiného připadat si jako ve válce. 

hmn
hmn (1030 příspěvků) 29.12.2023, 15:23:05 xxx.xxx.3.42

“Ze nebrojite proti honum (chudinky divoky zviratka ve stresu) proti likvidaci hrdlicek a holubu, davani otravenejch navnad na potkany atd atd atd. Nebo prpti autum. Vitr kolik zvirat konci prejetejch? Nebo proti krmicum. Vic jak jeden silvestr kde je to dost diskutabilni zabiji za rok krmici kteri na toho silvestra nadavaj nejvic.”

nebude to třeba tím, že jsme v tématu “novoroční ohňostroj”…..?😲

AAA (neregistrovaný) 29.12.2023, 15:41:55 xxx.xxx.0.243
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 29.12.2023, 12:55:16

Jen malý dotaz.Jak jste viděla chrápající zvířata ve tmě?Pokud máte ten dar,tak blahopřeji,asi bude málo lidských jedinců na planetě obdařeno darem vidět zvířata ve tmě a slyšet jejich chrápání.🙂

Anonymní (neregistrovaný) 29.12.2023, 16:06:39 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele AAA z 29.12.2023, 15:41:55

Je to veřejná diskuze, tady se toho nakecá. 😀

Sardullah
Sardullah (983 příspěvků) 29.12.2023, 18:14:04 xxx.xxx.221.216

Leithian  vím, že jste v jádru hodná ženská, ale …trochu mi u vás chybí empatie, pochopení pro ostatní. Situace je taková, že máte ráda ohňostroj a vašim zvířatům to nevadí, tak co byste si s rachejtličkama neudělala radost, ale kdyby čistě hypoteticky byla situace taková, že by vám to hodně děsilo vaše pejsky a nebo papouchy venku, tak byste se ostře opřela do lidí, kteří této zábavě holdují. A to opravdu říkám jako člověk nezaujatý, který ohňostroje miluje a má psy, kteří s tím nemají problém.

Prostě někdy mě váš názor zamrzí, vyznívá to pak…nevím jak to nazvat…pokud někomu něco vadí, tak ať si políbí zadel, ale jakmile něco bude vadit mně😓

Leithian
Leithian (543 příspěvků) 29.12.2023, 18:22:04 xxx.xxx.1.7
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 29.12.2023, 13:36:54

Jani a kdyz se steilelo 3 roky zpet a 5 let zpet jinde a taky bylo dost mrtvejch tak co… nikdo nic nerusil. To co se deje okolo tohohle je proste hysterie a zbytecna. Rekni cemu realne pomuze kdyz kazdej bude potichu drepet doma? Byl statni smutek, vanocni vecirky firem padly. To je ti malo?

Leithian
Leithian (543 příspěvků) 29.12.2023, 18:25:25 xxx.xxx.1.7
Odpověď na příspěvek uživatele AAA z 29.12.2023, 15:41:55

Asi jsem si na ne posvitila treba? Nebo to dostatecne osvetlovalo svetlo z budov okolo? Ja ve tme vidim navic perfektne i bez svetel. Mate tam neco dalsiho?

Leithian
Leithian (543 příspěvků) 29.12.2023, 18:35:33 xxx.xxx.1.7
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 29.12.2023, 18:14:04

Neoprela. Ver mi to nebo ne ale neoprela. Andulim sem prvni silvestr pustila radio, predek zadelanej i plachtou. Kdyz sem nevedela jak budou reagovat. Kone, vedela sem ze na chodniku nad staji (v urovni oken staje) kluci na silvestra petardujou i kdyz statkovi se je snazili vyhanet. Takze se ve staji rozavitilo, pustilo radio, nasypal zlab dalo vic sena. Sampus na pripitek sebou. Kone znamyho byli cviceny na rytirinu ty to meli na haku. Moje skoro 2letka vyvalila oko. Koukla co ja na to a zrala dal.

Kdyz sem byla doma s partydenni dcerou (narozena 8.12) tak sem taky nesla jecet na lidi pred bytovkou at nepetardujou ale jenom sem houkla z okna at to strilej tak at to leti na travu nebo pole a ne do oken (pote co se rozpleskla o okno druha svetlice). A ze mala brecela? No tak sem ji chovala, pustili se nahlas pisnicky a svitilo se. Za chvili odpadla a byl klid. A jak sem psala nezastavam se debulu co tim ublizujou naschval a maj z toho psinu. Pokud by vylez soused ze jestli to nemuzem praskat na navsi nebo jinde protoze jeho zvire je v amoku domluvim se kde to pujde a proste pujdu jinam no kdyz mi to rekne vcas. Ale nevidim duvod to nedelat vubec protoze tech par svetlic fakt nikomu a nicemu neublizuje.

Jinak soused v ulici ma ptaky bez zaletu a zakryti x let a silvestr zvladaj jak valecnej holub bitku. S ledovym klidem.

AAA (neregistrovaný) 29.12.2023, 18:39:41 xxx.xxx.0.243
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 29.12.2023, 18:25:25

Zajímavé,zvířata stála vystavena aby byla vidět ve tmě jasnovidkyní.Docela humorné,někdo to papá já nikoli.Téměř šedesát let se pravidelně pohybuji v přírodě,vidím velice dobře,ale vidět nocující zvířata v krytu je zázračný dar,trošku závidím.🙂

Sardullah
Sardullah (983 příspěvků) 29.12.2023, 18:56:53 xxx.xxx.221.216
Leithian:

Neoprela. Ver mi to nebo ne ale neoprela. Andulim sem prvni silvestr pustila radio, predek zadelanej i plachtou. Kdyz sem nevedela jak budou reagovat. Kone, vedela sem ze na chodniku nad staji (v urovni oken staje) kluci na silvestra petardujou i kdyz statkovi se je snazili vyhanet. Takze se ve staji rozavitilo, pustilo radio, nasypal zlab dalo vic sena. Sampus na pripitek sebou. Kone znamyho byli cviceny na rytirinu ty to meli na haku. Moje skoro 2letka vyvalila oko. Koukla co ja na to a zrala dal.

Kdyz sem byla doma s partydenni dcerou (narozena 8.12) tak sem taky nesla jecet na lidi pred bytovkou at nepetardujou ale jenom sem houkla z okna at to strilej tak at to leti na travu nebo pole a ne do oken (pote co se rozpleskla o okno druha svetlice). A ze mala brecela? No tak sem ji chovala, pustili se nahlas pisnicky a svitilo se. Za chvili odpadla a byl klid. A jak sem psala nezastavam se debulu co tim ublizujou naschval a maj z toho psinu. Pokud by vylez soused ze jestli to nemuzem praskat na navsi nebo jinde protoze jeho zvire je v amoku domluvim se kde to pujde a proste pujdu jinam no kdyz mi to rekne vcas. Ale nevidim duvod to nedelat vubec protoze tech par svetlic fakt nikomu a nicemu neublizuje.

Jinak soused v ulici ma ptaky bez zaletu a zakryti x let a silvestr zvladaj jak valecnej holub bitku. S ledovym klidem.


No to je přesně ono, vždyť to říkám, že jsi prostě hodná ženská, jen některý ty příspěvky na mě působí tak, jak jsem popsala…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.