Aktuálně: 4 809 inzerátů175 815 diskuzních příspěvků17 770 uživatelů

Leden je tu

megi-the-pes
megi-the-pes (2247 příspěvků) 24.01.2024, 16:58:00 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 24.01.2024, 14:25:14

V létě jsem kupovala barevné, protože krásné, že jo. No, úplně blbé. Pardon. Jsou úplně jiné než hnědé. Hnědé jsou krotké u lidí, psa, koček, ale když jde nebezpečí, okamžitě spustí alarm a zdrhají. A co bílé a kropenaté atp.? Ani nepípnou a neví, kam se zdrhá. 
Jako fakt jsem sama sobě nechtěla věřit, ale musím, hnědé jsou jiné a jiné už nechci.
A je tu něco, na co bych to mohla svést - moje původní hnědé jsou Lohman, barevné a bílé Dominant. Ok… jenže ta hnědá Dominant je normální. Teda až na velikost vajec, Lohmnanky jsou nepřekonatelné. A všichni teda jedou nonstop. 
Docela mě to mrzí, že nemám modré kropenaté hejno, že jo, aby mi to ladilo všecko doma… ale nedá se nic dělat, hnědý Lohman se chová jinak. Ještě bych měla zkusit L. bílou, ale tuším, že ji něco sežere, tak nic.

Je mi líto Vašich slepiček. 

Nepřemýšlíte o síti? Esi by měly dost místa, esi by se nemuselo přikrýt moc metrů.

Buggyra
Buggyra (3261 příspěvků) 24.01.2024, 18:15:49 xxx.xxx.118.27

Já mám všechno Lohmanky teď. Isa brown nebo Dominanty už nekupuju, protože to tady seženu jen od překupníků. Možná to koupím kvůli barvám (jinak barevná vejce, abych mohla rozlišit, které ročníky nesou a které ne a lépe určitě slepice, které nesou špatně třeba…). Lohmanky jsou děsné plašandy. Mně se to líbí, hodně běhaj, hodně lítaj, snášejí jako o život. Samé výhody. A jsou vzhledné, nejsou tak bachraté jako ty těžší, jsou takové elegentní 🙂

Já už přišla na to, proč si daly holky pauzu, ony fakt všechny poctivě přepeřily, teď mají krásné běloskvoucí hlaďounké peří, jsou jako holubice.

Nepřemýšlím o žádném zabezpečení, když budou ztráty moc velké, slepice holt mít nebudu. Síť jsem koupila, kvůli chřipce, takže ji mám za bukem, a používám když mám kuřice v separátním výběhu, aby mi nepřelétaly ohrádku. Ale ta síť je jen 30 x 10 metrů. A já bych potřebovala zasíťovat tak 30 x 100 metrů. 

Mně slepic líto není, chlácholím se myšlenkou, že zemřely rychle, ty, co zemřely. Ta, co mi loni sešla na srostlici, to měla o dost těžší. Mno a třeba letos koupím vynešenky a u těch mi vůbec není líto, protože ty se ten půl rok, než je něco sežere, mají skvěle 🙂 Jenže bílé lehké vynešenky… někdo mi dával tip na iFauně tuším, ale musela bych to hledat v záloze. Tak uvidím, až přijde čas, jestli se tím budu zabývat a nebo koupím zase kuřice 🙂 Nakonec do těch Kladrub pojedu tak jako tak.

Kikin (neregistrovaný) 25.01.2024, 10:46:27 xxx.xxx.149.139

Lidská blbost nezná mezí, ochrana proti škodné.

Obrázek
Buggyra
Buggyra (3261 příspěvků) 25.01.2024, 11:53:13 xxx.xxx.198.226

pecka!

Jen teda by se s tím nedokoulely po rampičce do kurníku. A nemám tak velká dvířka. Jo a lasička by mi je dohryzala. A ta jestřábí krákora by je možná odnesla i s koulí 😀

Kikin (neregistrovaný) 26.01.2024, 07:20:37 xxx.xxx.149.139
Buggyra:

pecka!

Jen teda by se s tím nedokoulely po rampičce do kurníku. A nemám tak velká dvířka. Jo a lasička by mi je dohryzala. A ta jestřábí krákora by je možná odnesla i s koulí 😀


to hraničí s týráním. Ztižený pohyb, nedostanou se na hnízdo a chudák kohout 😀

Buggyra
Buggyra (3261 příspěvků) 26.01.2024, 07:34:51 xxx.xxx.198.226
Kikin:

to hraničí s týráním. Ztižený pohyb, nedostanou se na hnízdo a chudák kohout 😀


Nemám kohouta, tak ten by nebyl chudák. A s týráním to nehraničí, anébrž to týrání je…

Anonymní (neregistrovaný) 27.01.2024, 19:41:34 xxx.xxx.204.119

ze drubez pochazi z dinosauru o tom nemuze byt pochyb 

Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3261 příspěvků) 29.01.2024, 11:38:08 xxx.xxx.198.226

Tak děvečky moje konečně na nějakém snímku. Chtěla jsem si zachovat ty běloskvoucí holubice 🙂 Tak jsem to vyfotila kalkulačkou, no… (nesmát se!)

Na posledním snímku ta, co tuhle zimu nepřepeřovala a údernicky nesla 🙂 Krásně vidět rozdíl… Je taky dost možné, že je to dvouletá slepice, že zbyla z tehdejšího nákupu, zatímco ty dvě holubice jsou loňské.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 31.01.2024, 08:17:36 xxx.xxx.37.169

Jo, soused ji má, měl jsem ji jednou půjčenou na začátek inkubace, když sem čekal na svou líheň.. Rozdíly teplot v rozích a středu i 1,5°C(částečně vyřešil vyřezáním a uložením po dobu líhnutí do polystyrenovýho obalu ve kterým je dodávaná) nefunkční vlhkoměr, po dvou letech co ji má, nefunkční snad polovina těch “božích” prosvětlovacích ledek.. Věřte, že tohle fakt nechcete.. A asi by bylo lepší dát dotaz do téma "Líhně" 😉

Obrázek
NE (neregistrovaný) 01.02.2024, 09:10:24 xxx.xxx.81.97

Souhlasím s Jardou, toto je prostě šit, vyhnout se velkym obloukem. Známej s ní vylíhl 2 kuřata a pak letěla do šrotu.

MiraT
MiraT (27 příspěvků) 01.02.2024, 10:04:36 xxx.xxx.221.85
NE:

Souhlasím s Jardou, toto je prostě šit, vyhnout se velkym obloukem. Známej s ní vylíhl 2 kuřata a pak letěla do šrotu.


Podobnou má kamarád (možná že teď už také ne). Celkem zkušenej v líhnutí drůbeže, ale tady mu vyšli pouze 4 kuřátka. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.