Aktuálně: 4 953 inzerátů174 088 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Třetí víčka - co žádat za vyšetření?

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 02.01.2024, 22:18:42 xxx.xxx.115.185

Ahoj všem, obracím se k vám pro radu. Kocour MCO (domácí, kastrovaný, v říjnu trhané zuby a ponechány jen špičáky, bude mu 6 let) má od 18.12. přetažené mžurky skoro přes půl oka. V podstatě obě stejně, bez viditelného zánětu, výtok čirý (ze začátku lehounce do hněda). 

19.12. jsme na veterině dostali kapky do očí -CILOXAN.  Kapat minimálně 3x, lépe 5x denně do obou očí. 

29.12. kontrola. Stav nezměněn, tak výměna za celková ATB. RONAXAN 100 mg jednou denně. 

Další kontrolu máme v pátek a já vidím, že se to nikam nehýbe. Prý pokud bude stav stejný, uděláme “nějaké testy” (to je citace). Přijde mi, že moc nevědí, tak střílí od boku. 

Jaké testy si mám v pátek sama vyžádat? Zmínila pak stěr z třetího víčka, ale říkám si, že po takové době braní ATB už by tam nic být nemělo. Má to vůbec smysl? Pokud odběr krve, na co se zaměřit? 

Kocour je hravý, žravý (převtělený retrívr… žere pořád), možná víc spavý. Teplotu, průjem….nic nemá, pije normálně. 

Obrázek
Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 02.01.2024, 22:27:12 xxx.xxx.83.153

hele hawsův syndrom, odborný název pro “kočka vypadá takhle a jinak ji nic není”. jako samozřejmě je možný panikařit a odebrat jí krev na úplně všechno, ale spíš se nic nenajde.

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 02.01.2024, 22:32:59 xxx.xxx.115.185
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 02.01.2024, 22:27:12

Koukám, co to vlastně je. Takže odčervit (nebo koprologie) a počkat, mělo by to samo zmizet? Občasný průjem má, ale zpravidla po dietní chybě (čerstvé kuřecí maso mu nevadí, ale v granulích nebo konzervách na něj reaguje).

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 02.01.2024, 22:35:40 xxx.xxx.115.185
lesnizinka:

U nás bylo třetí víčko, když měla Gucci tasemnici….už dlouho. Ale váš ven nechodí, asi by k ní neměl kde přijít? 


Máme retrívra, takže blechu v kožichu donést mohl. Pravdou je, že kocoury jsem už pekelně dlouho neodčervovala. Psovi sem tam nechám udělat koprologii, protože je prase a do huby vezme všechno. 

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 02.01.2024, 22:48:05 xxx.xxx.115.185
Bodlinka:

no jestli má občas průjem, tak to možná souvisí. nebo ne a zmizí to samo.


Zkusím se tedy v pátek pozeptat na ten trávicí trakt a uvidíme,co vymyslíme. Děkuji za konzultaci, dám vědět, jestli to bylo “něco” nebo nic 💐

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (130 příspěvků) 03.01.2024, 02:42:49 xxx.xxx.149.158

Držím pěsti, ať narazíte na kočičího odborníka. Teď jsem řešila také kočičí záhadnou nemoc. Kocour 13 let, pouze domácí, 25.12. výrazná spavost, přestal žrát, nastalo kolečko pohotovost, nic se nenašlo, každý den veterina, větší klinika- bohužel naše vet jediná dovolená v roce🙈. Kocourek hromada vyšetření, krve, rentgeny…, dostával antibiotika, infúze a spoustu dalších a chřadl, spát nežral. Jinak se nic nenašlo.  Po konzultaci s mojí vet jsem požádala o test na koronaviry, což bylo klinikou zesměšněno, že je to hlouposti a stejně nemají co jiného mu už dát. Kocourek krmen a napájen námi násilím, přidaly se neurologické příznaky, a dnes konečně dorazila naše vet, říkám jí kočičí mág, udělala Matýskovi test na koronaviry,byl poztivní , píchla první dávku antivirotik, takřka během hodiny obrat k lepšímu. Kocourek se po 9 dnech začal zajímat o žrádlo, i něco málo pojedl, pije, je výrazně lepší. Antivirotika bude dostávat ještě alespoň čtrnáct dní, aby se doléčil. Kocourek se jen tak mimochodem nakazil od dcery, která covid měla 🙈, těsně před ním.  Prostě kočky jsou mýtická stvoření, držím pěsti, ať máte štěstí na kočičího doktora.

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 03.01.2024, 05:31:07 xxx.xxx.115.185
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 03.01.2024, 02:42:49

No tak to jste si užili šílené svátky  😟

My máme naprosto skvělou kočičí doktorku, nejednou hned od začátku šla po konkrétní stopě a její podezření se potvrdilo. Naši kocouři tedy taky umí vymyslet pěkné špeky. Jen tam teď podvakrát také nebyla 😇 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (130 příspěvků) 03.01.2024, 07:14:10 xxx.xxx.149.158

No jo, kočky nebo možná právě kluci kočičí jsou fakt speciální kategorie pacientů😁, čím to asi bude? Vašemu Mainskému démonovi přejeme co nejrychlejší uzdravení.🐾🍀

Bobca
Bobca (940 příspěvků) 05.01.2024, 08:38:45 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 02.01.2024, 22:18:42

Odberry..Kdysi,na začátku vlákna “třetí víčko”-než se z něho stala “brbárna”,bylo opravdu řešení tohohle problému..Zakládala ho Canka,bo její Bertík ten problém měl,a dostal se z toho..Canka sem nechodí,ale možná by vám mohla poradit,hm?🐈

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 05.01.2024, 15:14:02 xxx.xxx.115.185

Slíbila jsem, že dám vědět, tak píšu.

Teď jsme se vrátili, vyšetření dnes jen poslech, prohmatání uzlin, břicha, poslech fonendoskopem. 

Dostal antibiotika ještě má dalších pět dní (takže do příští soboty) s tím, že na pátek jsme objednaní na takové zvířecí STK (krev, sono břicha…). Sama říkala, že ta víčka nemusí nakonec nic znamenat, ale na to se jí zdá, že je ten výtok z očí velký. Rozhodnutí, zda počkat nebo vyšetřit nechala na nás. 

Jo a ještě sirup na posílení imunity jsme vyfasovali. A doporučení odčervit, ale až po dobrání antibiotik, ať ho moc nezatěžujeme. 

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 05.01.2024, 15:15:20 xxx.xxx.115.185
Bobca:

Odberry..Kdysi,na začátku vlákna “třetí víčko”-než se z něho stala “brbárna”,bylo opravdu řešení tohohle problému..Zakládala ho Canka,bo její Bertík ten problém měl,a dostal se z toho..Canka sem nechodí,ale možná by vám mohla poradit,hm?🐈


Netuším, kde ji najít, když sem nechodí 😀 Hádám, že tohle se probíralo ještě na ifauně, nebo je to k dohledání ve zdejší diskuzi?

Bobca
Bobca (940 příspěvků) 05.01.2024, 17:26:42 xxx.xxx.20.192
Odberryho:

Netuším, kde ji najít, když sem nechodí 😀 Hádám, že tohle se probíralo ještě na ifauně, nebo je to k dohledání ve zdejší diskuzi?


ve zdejší diskusi už ne..nezkoušela jsem,jestli se dá ifauna ještě otevřít..kdysi se to řešilo,a nevím,jak to dopadlo..

lesnizinka
lesnizinka (1541 příspěvků) 05.01.2024, 18:07:26 xxx.xxx.91.23
Bobca:

ve zdejší diskusi už ne..nezkoušela jsem,jestli se dá ifauna ještě otevřít..kdysi se to řešilo,a nevím,jak to dopadlo..


Čau ne, fauna je zrušena totál.

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 12.01.2024, 21:24:18 xxx.xxx.115.66

Aktualizace po dnešní kontrole. 

Třetí víčka i výtok beze změny. 

Důkladně jsme probrali anamnézu, ty jeho řidší stolice už od kotěcího věku, které byly beze změny i v době, kdy nejmladší kocour musel mít analergenní dietu a ostatní se vezli s ním. 

Takže odběr krve, pošlou do Německa. Nějaký panel na cca 30 hodnot (četně minerálů a vitamínů) plus jaterní panel. 

Sono se dnes nekonalo….na to se objednáme k naší kočičí doktorce v pondělí, až si budu volat pro výsledky. Ta se zaměří přímo dle výsledků. Antibiotika vysadit, odčervit, nasadit gastro granule. Mmch, najít gastro dietu, kde není kuřecí, po kterém by se mi jistojistě zprůjmoval až na záda není vůbec snadné.  Dostal také injekci béčka. 

Poslechově bez patologie (srdce, plíce, peristaltika), pohmatově zvětšená jedna uzlina v třísle . 

Takže v pondělí budou další zprávy. I kdyby to nakonec vyřešilo odčervení, aspoň bude mít za sebou důkladnou kontrolu a budu vědět, že v tuto chvíli se nic neděje. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.