Aktuálně: 4 985 inzerátů174 055 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Třetí víčka - co žádat za vyšetření?

kometa
kometa (4181 příspěvků) 14.01.2024, 12:41:42 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

A psi jsou do toho hrrr? Já to nikdy neviděla, Floky se k takovému produktu neměl jak dostat.


Já mnohokrát. Velkou část života se pohybuji kolem koní a tam byli a jsou často i psi. Odřezky kopyt požírali všichni. A všichni z nich blinkali.

lesnizinka
lesnizinka (1541 příspěvků) 14.01.2024, 12:44:48 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.01.2024, 12:17:51

Vím, ale pro mě zvláštní, ani jeden z našich psů, ať už mých, nebo z rodiny co vím, tak psí nebo lidská nežral. Mí kdysi srnčí nebo králičí bobky a Berry najednou jak divý kobližky od koní. Asi už u něj byl nějaký problém, jen my jsme to ještě nevěděli. Alfík od našich se v lidských vyválel, navoněl🙄ale vůbec ho nenapadlo to žrát😲

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 14.01.2024, 13:03:36 xxx.xxx.61.181
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 14.01.2024, 12:44:48

Flokáč byl v tomto vzorňák…nic nepožíral, jenže on zas byl nežravka všeobecně.

Ale nemám teď dobré zprávy stran Fidova diabetu. 😢 Kdyžtak večer napíšu do příslušného vlákna…

lesnizinka
lesnizinka (1541 příspěvků) 14.01.2024, 13:06:56 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.01.2024, 13:03:36

Jani, přiznám se, že o Fidovi a diabetu moc nečtu, nedělá mi dobře číst, že to není dobré😢 To se týká ale všech zvířat, všeobecně. 

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 14.01.2024, 13:14:02 xxx.xxx.61.181
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 14.01.2024, 13:06:56

Raduš, jenže on na tom byl SKVĚLE!!!! Dva a půl měsíce neměl vyšší glykémii, klinické příznaky nula. Nechce se mi věřit, že jsem jej rozhodila já, když jsem dvakrát špatně dodržela časy aplikace inzulínu. To se mi stalo i v minulosti a vše OK. Každopádně opět mě aktuálně okupuje a mazlí se jak divej a přede a přede!!!😀

V noci “zlobil”, snažil se trhat JAKÉKOLI papíry v dosahu = chtěl jít ven. Ví, že na toto reaguji promptním vyskočením z postele, i kdybych měla půlnoc. Jenže tento týden jsem tak unavená, že mě to sice vždy probudilo, ale jen jsem na něj zařvala, ať toho nechá. Tentokrát se snažil drápat papíry ze servisu auta (byly zakryté, byl tam i velký TP, naštěstí se k těmto dokumentům úplně nedostal). On neomylně pozná, co mi vadí nejvíc, když začne ničit. Potvora!😛

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 14.01.2024, 13:15:05 xxx.xxx.61.181
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 14.01.2024, 13:06:56

Jako fakt Ti narovinu píšu, že od začátku listopadu až po tento týden byl jeho stav roven zázraku!

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 14.01.2024, 14:21:29 xxx.xxx.61.181
Fikovnice:

Raduš, jenže on na tom byl SKVĚLE!!!! Dva a půl měsíce neměl vyšší glykémii, klinické příznaky nula. Nechce se mi věřit, že jsem jej rozhodila já, když jsem dvakrát špatně dodržela časy aplikace inzulínu. To se mi stalo i v minulosti a vše OK. Každopádně opět mě aktuálně okupuje a mazlí se jak divej a přede a přede!!!😀

V noci “zlobil”, snažil se trhat JAKÉKOLI papíry v dosahu = chtěl jít ven. Ví, že na toto reaguji promptním vyskočením z postele, i kdybych měla půlnoc. Jenže tento týden jsem tak unavená, že mě to sice vždy probudilo, ale jen jsem na něj zařvala, ať toho nechá. Tentokrát se snažil drápat papíry ze servisu auta (byly zakryté, byl tam i velký TP, naštěstí se k těmto dokumentům úplně nedostal). On neomylně pozná, co mi vadí nejvíc, když začne ničit. Potvora!😛


Právě si “usedlý pán” hraje s hračkou, kterou jsem mu postříkala výtažkem ze šanty, ba přímo ji cupuje!😂 Tak snad to nebude tak zlé…

Ale je fakt, že jsem se zděsila, kolik toho vypili za 24h. Jenže mám na to 3 kočky a nerozliším, kolik která vypije. Trochu mě uklidňuje, že o vyšším příjmu vody zde píše více majitelů zvířat (jak koček, tak psů). A kámoška mi psala, že mají aktuálně vlhkost v bytě pod 40%. Bydlí také v paneláku, tak snad…

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 14.01.2024, 14:47:33 xxx.xxx.115.124
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.01.2024, 14:21:29

Mně přijde, že dva mí kocouři pijí víc, než ti  předchozí. Ale nemám šanci ten příjem nějak ověřit …jsou tři kocouři a jeden retrívr. Mají ještě svoji kočičí mísu s vodou ve vaně, ale z toho pijí málokdy. Navíc zrovna ti dva (MCO) část vody z misky nejdřív vyhrabou, než začnou pít. Nejmladší měl komplet krve dělané rok a kus zpět, prostřednímu se dělali teď a nejstarší byl na kontrole myslím na jaře. 

Jinak co se týče požírání čehokoliv, tak náš retrívr žere klacky, mulčovací kůru, hovna všeho druhu, zvratky….on se nezastaví před ničím. Takže i ta kopyta by jisto jistě chtěl sežrat. Možná by ani nečekal, až je někdo ostrouhá 😂

Na kontrole byl před Vánoci, dělala se i krev a nic mu nechybí. Život s ním je opravdu o tom, že se 90% času navzájem sledujeme, co ten druhý baští. Ten opravdu žije, aby jedl.

lesnizinka
lesnizinka (1541 příspěvků) 14.01.2024, 16:08:12 xxx.xxx.89.191

Jani, tak to jsem mooooc ráda, že je mu líp👍 Já jsem to právě nečetla od doby, kdy jsi napsala, že se krásně stabilizoval a jde vám to udržovat pod kontrolou. Lidi si rozhodí cukrovku celkem často. Jak jsi psala, že je to špatné, jsem si právě říkala, že inzulínem se to přece normálně musí srovnat. Akorát jsem se začala bát(to jít číst) jestli se něco nepřidalo. Vidíš, to zase zvládnete👍

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 15.01.2024, 14:44:49 xxx:xxx.9e1c:6bf6

Máme tu další aktualizaci, aneb výsledky krve.

 Takže základní krev má v pořádku. V gastro panelu vyšel zánět slinivky a teď snad nebudu plácat blbosti….velmi nadlimitní B12, což by mělo znamenat přemnožení bakterií ve střevech. 

No sono jsme objednaní k naší kočičí doktorce na příští pondělí. Do té doby nasadit gastro dietu (což by mělo doufám dorazit zítra). 

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 22.01.2024, 16:12:02 xxx.xxx.12.86

Tak dnes dlouho očekávané sono. Žádná sláva, samá hrůza. Aspoň ten pancreas celkem dobrý. Prý je vysoce pravděpodobné, že skončí na kortikoidech, ale s tímto nálezem mu je nechce hned dávat. Nejdřív se pokusit ten zánět střev zmírnit. B12 má neuvěřitelnou hodnotu 31tis. To prý ještě neviděla. 

Obrázek Obrázek
biaca
biaca (546 příspěvků) 22.01.2024, 16:21:38 xxx:xxx.2f9d:e0ee
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 22.01.2024, 16:12:02

To jsem se svým starším kocourem také řešila - nyní klesá (bylo to způsobeno parazity.) 

Další odběr plánuji udělat kontrolní odběr až někdy na jaře, až vyřeším své vlastní zdravotní problémy.

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 22.01.2024, 16:26:00 xxx.xxx.12.86

No, vyfasovali jsme panacur, pět dní po sobě pro psa i všechny tři kocoury. To by mělo pořešit případné parazity. Vzorky na koprologii donést příště. Kocourovi gastro dieta opravdu nejede, takže jí mnohem méně (i zhubnul 400g od minulé kontroly) a stolice se mi teď nepovedla zajistit. Z příští koprologie budou hledat giardie (či jak se to píše) a ještě o něčem mluvila, co by ten panacur nemusel vzít. 

Kontrolní sono za tři týdny a podle toho pak budeme řešit dál. 

biaca
biaca (546 příspěvků) 22.01.2024, 16:35:54 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 22.01.2024, 16:26:00

Pokud máte Ty běžné od veterináře, tak ty moje kočky ani sousedky kočky nežraly při Gastro dietě. (vyzkoušen Hill, Purina, Vetlife.) 

Osobně můžu doporučit (ověřeno 5 kocoury - žrali všichni.)  

Specific FID Digestive Support od Dechry - za mě skvělé granule z Dánska. 

Ps. může se jednat  o kombinaci. Giardie nebo Tritrichomonas foetus

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 22.01.2024, 16:45:14 xxx.xxx.115.124

Jsme omezení tím, že nesnese kuřecí. Koupila jsem Trovet a Brit veterinary  low carb gastrointestinal. Trovetu se nedotkne, tyhle zobe, ale nadšen není. 

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 22.01.2024, 18:45:59 xxx.xxx.12.86
hmn:

zvěří dobře přijímané bývají veterinární diety RC


Analergenní RC jsem posílala venkovankám 😀 Přitom v minulosti už jsem RC koupila a problém nebyl. 

Ty specific ve verzi analergenní byli jediné, které přijímali. Teď jsem znova koukla na složení a kuře tam nevidím. Přitom vzhledem k prvotní skvělé zkušenosti jsem koukala nejdřív na ně, tak by mě zajímalo, kde jsem to tam předtím viděla. No, teď mají pět kilo na snězení toho Britu. Smířila jsem se, žeTrovet pošlu zase ál . Ale budou se muset trochu pochlapit, protože v tuto chvíli po zaplacení veterin a pololetích kroužků už to není úplně na švédský granulový stůl. 

tanasunrise (neregistrovaný) 21.02.2024, 00:22:42 xxx.xxx.114.121
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 02.01.2024, 22:18:42

Hematologie, biochemie, koprologie z pěti vzorků stolice kvůli giardiím či isosporům, utz břicha komplet včetně srdce, bakteriologie. Žádné střílení od boku! To není pak kvalitní veterina, ale fušeřina. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.