Aktuálně: 4 985 inzerátů174 059 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Třetí víčka - co žádat za vyšetření?

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 21.02.2024, 21:17:24 xxx.xxx.115.168
Odpověď na příspěvek uživatele tanasunrise z 21.02.2024, 00:22:42

Nejsem vet, takže nedokážu úplně posoudit, jestli můžou dělat něco navíc, ale naší “kočičí” doktorce důvěřuji. Sono proběhlo už dvakrát (srdce ne, to je pravda, ale nic nenaznačuje, že by měl být problém se srdcem). Koprologie, biochemie, hematologie proběhla. Proběhla i biopsie, kdy po druhém sonu byla oblast kolem slinivky špatně přehledná a uzliny v těch místech zvětšené. 

V mezidobí se přidaly komplikace…..akutní průjem, horečka, odmítání diety, úbytek na váze skoro kilo. 

Biopsie neprokázala nic patologického, vyloučila v tuto chvíli i FIP. Kontrolní náběry vyšly dobře. Slinivka se zlepšila, B12 klesla z 31tis na 2tis. Ještě pořád je to dost, ale progres tam je  výrazný.

Aktuálně je na alergy management od Specific (gastro odmítl od Trovet, Brit Care, RC i Specific - ano, to vše mi teď leží doma, ale uzobává to alespoň 17ti letý kocour), kašovitá stolice přetrvává (už to ale není vodový průjem). Dnes kontrola, zvýšení dávky kortikoidů. S jídlem teď hýbat nechceme, konečně jí a přibral zpět půl kila. Krom toho užívá něco na průjem (dnes pro-kolin nahrazen Attapecidem), fortifloru a vet-p-im na podporu imunity.

Když jsem měla pochybnosti s léčbou u mladšího kocoura, byla jsem na konzultaci u dalších dvou veterinářů, kteří potvrdili správnost léčebného plánu.  Teď pochybnosti necítím. Dr. konzultuje postup s kolegy z jiné kliniky, aby se ujistila, že nic nezanedbá. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.