Aktuálně: 4 958 inzerátů174 117 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Třetí víčka - co žádat za vyšetření?

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 12.01.2024, 22:07:36 xxx.xxx.62.229
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 12.01.2024, 21:24:18

Moc moc držím pěsti!!!👍

Moje kočky (současné) zatím třetí víčko neměly, ale asi víte, co si zažívám s Fidem (diabetes, navíc zcela aktuálně rozhozený po 2.5 měsících úžasné kompenzace).

No a MCO mám Elsu, ale to asi víte.

Budu se těšit jen na samé dobré zprávy!🤝

kometa
kometa (4188 příspěvků) 13.01.2024, 07:46:54 xxx.xxx.147.163
Odberryho:

Aktualizace po dnešní kontrole. 

Třetí víčka i výtok beze změny. 

Důkladně jsme probrali anamnézu, ty jeho řidší stolice už od kotěcího věku, které byly beze změny i v době, kdy nejmladší kocour musel mít analergenní dietu a ostatní se vezli s ním. 

Takže odběr krve, pošlou do Německa. Nějaký panel na cca 30 hodnot (četně minerálů a vitamínů) plus jaterní panel. 

Sono se dnes nekonalo….na to se objednáme k naší kočičí doktorce v pondělí, až si budu volat pro výsledky. Ta se zaměří přímo dle výsledků. Antibiotika vysadit, odčervit, nasadit gastro granule. Mmch, najít gastro dietu, kde není kuřecí, po kterém by se mi jistojistě zprůjmoval až na záda není vůbec snadné.  Dostal také injekci béčka. 

Poslechově bez patologie (srdce, plíce, peristaltika), pohmatově zvětšená jedna uzlina v třísle . 

Takže v pondělí budou další zprávy. I kdyby to nakonec vyřešilo odčervení, aspoň bude mít za sebou důkladnou kontrolu a budu vědět, že v tuto chvíli se nic neděje. 


najít gastro dietu

Asi mi to uniklo, ale čím jste krmila doteď? Nejsem zásadně proti dietám, můj starší kocour je už čtvrtým rokem na ledvinové, ale… proč u vás gastrodieta?  Nešlo by krmit třeba čisté hovězí?

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 13.01.2024, 07:52:02 xxx.xxx.115.66
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 12.01.2024, 22:07:36

Na diabetes bylo podezření u nejstaršího. Díky Bohu, byla to “jenom játra”. Bere prášky, speciální jídlo ne….nechtěl to jíst, tak jsme se domluvili s Dr, že mu v 16ti letech dopřejeme to, co chce a budeme se starat jen o to, aby mu nebylo špatně. To už je víc než rok a vypadá pořád stejně spokojeně. 

Nevím, jak to zvládáte (vím, že když člověk musí, zvládne všechno). Upřímně přiznávám, že přišla myšlenka, že pokud se cukrovka potvrdí, možná by pro něho bylo lepší ho nechat jít. Nemá rád kontakt a i to dávání prášku 2x denně byl že začátku výrazný problém. S dětmi mám navíc tak rozházený program a domů se vracíme dost nepravidelně, že to byl vážně velký strašák. 

Snad se Elsa těší pevnému zdraví a věřím, že se Fido opět stabilizuje.🐈‍⬛

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 13.01.2024, 09:49:21 xxx.xxx.61.181
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 13.01.2024, 07:52:02

No já nevím, zda jste sledovala vlákno Diabetes…? Tam jsem vše popisovala a popisuji. Tím, že jsem na to sama, je pro mě situace velmi limitující. Naštěstí Fido je opravdu převtělený člověk. Před aplikací na slova “Fido vydrží!” si lehne buď na břicho nebo na bok a čeká na injekci. Když jej štípne, někdy trošku zapláče. To pak “bolí u srdce” mě. Ještě horší je stanovování glykémie z ucha. To je takový minimajstrštyk, do něhož jsem zatím nějak nevnikla. Tudíž pěknou kapku krve málokdy vyrobím po prvním vpichu. Je to pro mě hodně nepříjemné psychicky. Tím, že vím, že i když jde o minivpichy, tak, že jej to zabolí. Ale nad uspáním nepřemýšlím… To bych přemýšlela, kdyby se diabetes vůbec nedařilo kompenzovat a upadal by mi do hypo- nebo hyperglykémií. Ze začátku měl hrozné hodnoty, pak se stabilizoval. Výkyv nastal zase včera (viz vlákno Diabetes).

Vám opravdu moc držím pěsti a dejte sem vědět, jak jste dopadli. 🍀

Canka
Canka (285 příspěvků) 13.01.2024, 16:31:47 xxx.xxx.212.178

Ahoj do tohoto vlákna🙂

Bobča mě prosila jsem nakouknout,tak nakoukávám🙂

Ano,přesně toto jsem řešila u svého kocourka,který je tedy ale venkovní.A bylo to začervením..i přes to,že odčervuji pravidelně,byla tam nějaká rezistence a musel se použít jiný odčervovací přípravek,plus jsem ještě do očí mazala mastičku…sakra..jen si nepamatuju jakou..název začínal od písmene M…ale už nevím…

Nechala bych udělat koprologii…

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 13.01.2024, 22:16:47 xxx.xxx.115.66
Canka:

Ahoj do tohoto vlákna🙂

Bobča mě prosila jsem nakouknout,tak nakoukávám🙂

Ano,přesně toto jsem řešila u svého kocourka,který je tedy ale venkovní.A bylo to začervením..i přes to,že odčervuji pravidelně,byla tam nějaká rezistence a musel se použít jiný odčervovací přípravek,plus jsem ještě do očí mazala mastičku…sakra..jen si nepamatuju jakou..název začínal od písmene M…ale už nevím…

Nechala bych udělat koprologii…


Tablety na odčervení jsem dala dnes a jsem domluvená, že vzorky na koprologii donesu. Přinesla jsem v pátek, ale byl jen z pátku (napadlo mě to až chvíli předtím, než jsme vyjeli) a Dr. informovala, že ideální je sbírat po tři dny. 

Jak brzy po odčervení se to projevilo? Sbírat začnu v pondělí…chodí na WC kolem páté ráno, o víkendu to nedám, to dospávám. V tomto případě se hodí, že od mala nezahrabává své výtvory 🐱

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 13.01.2024, 22:21:20 xxx.xxx.115.66
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.01.2024, 09:49:21

Hned ze začátku jsem vlákno zaregistrovala, ale abych byla upřímná, pak jsem dlouho  diskuze koček  neotevřela. Ale podívám se, jak si vedete. Ona mě i veterinářka uklidňovala, když viděla, jak upřímně jsem si oddychla, že i cukrovka už se dá celkem obstojně kompenzovat. Ale sama připustila, že u koček je to složitější, než u psů. 

Canka
Canka (285 příspěvků) 13.01.2024, 22:22:08 xxx.xxx.212.178

Ano Maxitrol…vetka mi řekla,že je to spíš preventivně,že hlavní příčina bylo to začervení..Maxitrol jsme dostali,kdyby se prý v očích rozjela infekce…

kometa
kometa (4188 příspěvků) 14.01.2024, 07:37:02 xxx.xxx.147.163
Canka:

Ano Maxitrol…vetka mi řekla,že je to spíš preventivně,že hlavní příčina bylo to začervení..Maxitrol jsme dostali,kdyby se prý v očích rozjela infekce…


Tomu trochu nerozumím. Začervení a infekce jsou dvě různé věci. 

Ale nerozporuji. Hlavně, když to pomohlo.

Canka
Canka (285 příspěvků) 14.01.2024, 08:21:38 xxx.xxx.212.178
kometa:

Tomu trochu nerozumím. Začervení a infekce jsou dvě různé věci. 

Ale nerozporuji. Hlavně, když to pomohlo.


Bylo mi vysvětleno(a já tomu jako laik nerozumím),žepokud je třetí víčko delší dobu přetaženo a odolává vnějším vlivům(kort prý,když je kočka venku- vítr,prach,seno..),tak se může stát,že se do oka dostane infekce…jak říkám,dostali jsme to pouze jako prevenci… 

kometa
kometa (4188 příspěvků) 14.01.2024, 08:26:15 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Reni, můžete prosím mrknout níže na bezoáry? Asi to zapadlo, díky🙂


Mrkla jsem.

Upřímně, nemám moc zkušeností. Kocour to dostal jednou jako podpůrnou terapii. Příčina nakonec zjištěna jinde. 

Bezoáry způsobují dráždění stěny žaludku. A za normálních okolností je kočky vyblinkají. Pokud mají přístup k trávě.  Že by ucpaly střevo, velmi nepravděpodobné.

Spíš než do drahé pasty bych investovala do kartáče. Případně pořádného vyšetření.

kometa
kometa (4188 příspěvků) 14.01.2024, 08:28:28 xxx.xxx.147.163
Canka:

Bylo mi vysvětleno(a já tomu jako laik nerozumím),žepokud je třetí víčko delší dobu přetaženo a odolává vnějším vlivům(kort prý,když je kočka venku- vítr,prach,seno..),tak se může stát,že se do oka dostane infekce…jak říkám,dostali jsme to pouze jako prevenci… 


Mast s kortikoidy jako prevence? Nejsem příznivcem, aby to byl lék první volby. Navíc přetažené třetí víčko bývá signálem celkového problému, takže oční mast to sama o sobě nevyřeší.

Já si Maxitrol vyžádala jednou, když na brutální chlamydiový zánět spojivek obyč Framykoin nezabral. 

lesnizinka
lesnizinka (1542 příspěvků) 14.01.2024, 10:17:17 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.01.2024, 08:28:28

Taky mě to zarazilo, také jsme ho dostali před 100lety pro Leonka, který měl úplně červené a ohnisané očičko, možná si tam něco píchnul, zanesl. Pomohlo brzy. Vůbec by mě nanapadlo to dát na třetí víčka, která nejsou nemoc, ale ukazatel. Pokud by pak oči začevenaly a ukazovalo to na zánět tak ano, ale tohle je blbost. Já jsem už pak s vety rozebírala všechno, co chtějí zvířatům dát a proč. Asi mě neměli rádi, ale to mi bylo jedno, šlo mi o zvířata. 

Děkuju Reni, ještě se zeptám zadavatelky, protože jsem nepochopila, jestli ho operovali nebo nakonec ani ne. Já jsem právě přemýšlela, jestli jako v té bezo pastě je něco, co rozkládá keratin? Prostě mi vrtá hlavou, jak to účinkuje. Protože kdyby rozkládalo a dávala se pravidelně, časem by se minimálně umenšil ten smotek a vyšel. 

kometa
kometa (4188 příspěvků) 14.01.2024, 11:50:54 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 14.01.2024, 10:17:17

Keratin to nerozloží. To by musel být nějaký dryák, který žaludek (ani jeho majitel) nepřežije. Jenom obalí smotek a usnadní vyblinkání.

OT - doteď nechápu, co milují psi na zbytcích ostrouhaných kopyt.

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 14.01.2024, 11:54:43 xxx.xxx.61.181
kometa:

Keratin to nerozloží. To by musel být nějaký dryák, který žaludek (ani jeho majitel) nepřežije. Jenom obalí smotek a usnadní vyblinkání.

OT - doteď nechápu, co milují psi na zbytcích ostrouhaných kopyt.


Já myslím, že někteří psi jsou prostě čuňátka. Však pojídají třeba hoviša a jaká je to pro ně lahůdka! U těch kopyt - doplnění nějakých prvků (?), ale to jen hádám.

Zajímavostí je pro mě zase pojídání kočkolitu u koček s anémií. Dělal to můj kocourek s FeLV, pak to psala myslím Bodlinka a pak mi to i potvrdili jiní veti.

kometa
kometa (4188 příspěvků) 14.01.2024, 12:14:07 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.01.2024, 11:54:43

A tak, že pojídají hoviša býložravců nebo slepic mi dává smysl. V podstatě probiotika a vitamíny. Ale v rohovině toho užitečného zase tolik není.

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 14.01.2024, 12:17:09 xxx.xxx.61.181
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.01.2024, 12:14:07

A psi jsou do toho hrrr? Já to nikdy neviděla, Floky se k takovému produktu neměl jak dostat.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.