Aktuálně: 4 879 inzerátů174 863 diskuzních příspěvků17 758 uživatelů

Výběr plemene

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 16.01.2024, 23:20:36 xxx.xxx.15.85

A když jsou malé děti nebo v kuchyni děravé ruce, pes doma je k nezaplacení .

Jinak nevím, nedokážu poradit, já sama jsem si vybrala plemeno, které je celkem náročné na čas a pozornost, si myslím, i když znám i lidi, co je mají venku, ale zase s nima tráví kupu času. 

Původně to měl být ve kování pes (nápad může), ale když venku bylo hnusné a tma, nutila jsem ho stát u okna a říkala mu, podívej se ven, chudák by tam byl sám, no kecám, pochopil to hned u prvního pohledu a mých smutných očí a když jsem si pro psa jela, bylo jasný, že bude doma,zahrada jak kráva, ale stejně chybí plot 😂. Teď přemýšlí že udělá plot a pořídí se druhý pes, aby když bude chtít být pes na zahradě, aby tam nebyl sám a domu se prý další pelech, který stejně není potřeba vejde 

Doron
Doron (1835 příspěvků) 17.01.2024, 00:29:35 xxx.xxx.162.126
keriton:

Zajímavá úvaha.

Pokud má někdo dobré důvody, možná poradíme.

Pokud má blbé důvody (posuzujeme subjektivně dle vlastních měřítek), pěkně ho sprdneme a dáme najevo, jak je blbý.

Někdy mi to tu přijde celkem hnusné 😉


Myslím, že o důvodech se dá diskutovat, je to tady přece diskuze . Některé postuláty se přece dají v diskuzi potvrdit nebo vyvrátit, to je její podstata…

Mám pocit, že paní si myslí, že psi chovaní venku jsou zdravější ( alespoň to tak píše, bojí se střídání teplot).

Možná má  jiné důvody, které neznáme..

Kdy bychom je znali, možná bysme mohli v debatě přispět svými nápady i zkušenostmi , přít se i o jestli jestli je opravdu pobyt venku zdravější , vést debatu na téma fyzické versus psychické zdraví atd..

A mohlo by to být přínosné .

A máte pravdu, ponižování je diskuzním faulem, stejně jako neochota odpovědět na otázku, která je k věci .

Doron
Doron (1835 příspěvků) 17.01.2024, 00:58:21 xxx.xxx.162.126
hmn:

čtivé to sice dvakrát není, ale kapku k věci to je:

https://www.ecanis.cz/clanky/pes-skutecne-nejlepsi-pritel-cloveka-_3011.html

(a si neodpustím poznámku, v souvislosti s článkem - nechovám se ke psu jako jeho matka, otec ani sourozenec, nechovám se k němu jako pes, protože to nejsem a že nejsem pes víme oba dva….)


Ten článek není napsaný moc dobře, ale k věci je to hodně. 

Teorie citové vazby( attachmentu) je důležitá. Existují tři typy citové vazby ( je to trochu  složitější🙂), a to bezpečná, úzkostná a vyhýbavá .

A úkolem každého páníčka je vytvořit vazbu bezpečnou.

Pobyt osamělého štěněte venku obvykle k bezpečné citové vazbě, která se podílí na schopnosti efektivně a radostně spolupracovat s člověkem, nepřispívá.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.