Aktuálně: 4 581 inzerátů178 010 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

Očkování

kometa
kometa (4408 příspěvků) 19.01.2024, 20:35:02 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 19.01.2024, 19:23:34

Lidi, kteří jezdí na tréninky a soustředění, nejsou zrovna ti, kteří by na očkování šetřili. Si myslím. Protože obrážejí i závody.

EHV? Trichofytóza?

Quash
Quash (273 příspěvků) 20.01.2024, 04:42:11 xxx.xxx.33.234

Varianty , jak očkovat méně  k té základní a běžně používané vakcinaci chřipka tetanus , jsou rozumné a praktické spíš jen pro minoritní  využití. 
Mám koně doma, nikam nejezdím, neustajuju,  mladší kůň má chřipku tetanus, ale důchodce (27), u kterého vím, že se už v životě nikam přesouvat nebude a nebudu ho tak případně vystavovat znovu celé primovakcinaci, nechávám očkovat už jen jednou za čtyři roky a jen proti tetanu vakcínou Cloteid4. Není to z finančních důvodů, po kombinované vakcíně měl naposledy nežádoucí účinky a takhle ho tomu nevystavuju.

Liva
Liva (7 příspěvků) 20.01.2024, 11:45:24 xxx.xxx.232.246

Očkuju chřipku, tetanus i herpes. Kůň vyjíždí, sice nárazově, ale setkává se s koňmi jak z komerčních ustájení, tak s koňmi “domacími” u kterých majitele přistupují k vakcinaci různě. 

Nedávno jsem se na netu dočetla, že od letoška nejsou v povinné “krve” na IAE. Bavila jsem se o tom s veterinářem, bude zjišťovat podrobnosti, ale moc se mu, vzhledem k počtu různě dovážených koní, tahle novela nelíbí.

Fakt je to, že v součtu celkových nákladů na koně je vyšetření na IAE opravdu korunová položka.

Verun
Verun (748 příspěvků) 20.01.2024, 12:05:09 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 19.01.2024, 20:35:02

herpes,  ehv, tenkrát to bylo nějak nařízené federací, mám ustájeno ve sportovní stáji, tak proto…

Horsana
Horsana (650 příspěvků) 20.01.2024, 14:17:38 xxx.xxx.40.140

Moje kone nie sú vakcinované.

Tá nálepka v pase, čo sa týka chrípky chráni majiteľa, aby ho pustili niekam na preteky. Veľmi silno pochybujem, že majitelia, či veti sledujú aktuálne kmene a subtypy a ešte silnejšie pochybujem, že tie kmene a subtypy sa starajú, čím máte zavakcinované. Za mňa absolútne zbytočná záťaž organizmu, nešpecifická imunita organizmus proti takýmto vírusom hravo  ochráni.

Tetanus- tetanickú ranu ošetrím a dám sérum, ale zatiaľ sa nezraňujú, ťuk-ťuk.

IAE majú všetci, Maďarsko je blízko. V Budapešti neprijmú ani akútneho pacienta bez vyšetrenia na IAE.

Trápiť by nás mala anaplazmóza a piroplazmóza, nie chrípka a tetanus, ale to si ľudia nevybijú z hlavy nikdy, bohužiaľ, čo sa týka infekčných ochorení, hrozí nám úplne niečo iné, než chrípka a herpes…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.