Aktuálně: 4 954 inzerátů174 091 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Zasušení krávy

Quash
Quash (273 příspěvků) 16.02.2024, 09:21:30 xxx.xxx.33.234

http://horsevets.cz/clanky/porod-klisny-a-pece-o-novorozene-hribe/

 …Pokud klisna začne produkovat větší množství mléka před porodem, konzultujte stav s veterinářem. Kapičky mléka na strucích jsou normální, ale zřejmé odkapávání mléka z vemínka normální není. Toto předporodní mléko není plnohodnotné kolostrum. Ale někdy je nutné klisnu podojit ještě před porodem a toto kolostrum zmrazit a uchovat pro podání hříběti těsně po porodu. V těchto případech totiž dojde často k vyčerpání kolostra a poporodní mléko neobsahuje dostatečné množství protilátek. Veterinář může změřit množství protilátek v kolostru a tak určit, zda je dostatečné. Během prvních 18-24h lze také otestovat krevní sérum hříběte a určit, zda hříbě přijalo dostatek protilátek. Pokud množství protilátek není dostatečné, je nutné jejich dodání zajistit…

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 16.02.2024, 10:21:53 xxx.xxx.191.80
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 16.02.2024, 08:48:07

Ne. 
Je obvyklé a normální, že mléko teče, i když ho má matka málo na to, aby nasytila své dítě. Není to časté, ale vyskytuje se to běžně. 
Takže máte matku, která má tento typ problému, ale musí dítě dokrmovat sunarem. Mleziva teda obvykle bývá dost, když ne, tak bývá už vážnější problém, ale i to se vyskytuje. 
Vaše teorie je stejná jako bohemia.gall, prostě nevíte, o čem mluvíte. 
To nevadí, neplánujete být matkou, tak jsou pro Vás tyto informace naprosto irelevantní, a je v pořádku, že nevíte. Nebudete to pravděpodobně potřebovat, a i kdyby ano, můžete to snadno včas dostudovat, a i kdybyste nedostudovala, ten problém se Vás stejně vůbec nemusí týkat. 
Ale na základě jednoho jupí článku o kojení dětí dělat závěry ohledně zasušení krávy, no, to je hodně velký úlet. Vycházíte z mylných a nepravděpodobných informací jiného živočišného druhu… Pokud se nepletu, krávy se běžně připouštějí na první říji po porodu - dovedete si to představit, mít sex v šestinedělí? Protože jsou ženy, které ovulují poprvé po porodu třeba 4 týdny poté, co povily potomka. To fakt není něco, co by ženy měly dělat, a už vůbec ne hromadně. 

kometa
kometa (4187 příspěvků) 16.02.2024, 10:33:11 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 16.02.2024, 10:21:53

Dovolím si upřesnit - krávy se připouštějí na druhé říji po porodu. Mezi porodem a první inseminací (připuštěním) by mělo být 42 dní. Na první říji se připouští klisna.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 16.02.2024, 12:50:43 xxx.xxx.198.226

Já se tady o tom bavím, protože mě to zajímá u zviřátek, ne u lidí, lidi jsou divný 🙂 Lidi mě moc nezajímaj.

Quash doplnila moc pěkně informace, děkuji.

Ale na základě jednoho jupí článku o kojení dětí dělat závěry ohledně zasušení krávy
Tohle má být reakce na mě nebo na bohemia.galla? Já na základě článku žádné závěry nedělala, já si tu jen diskutuji a sbírám informace a nadhazuji své myšlenky. Já jsem právě daleka toho v tomhle podle lidí posuzovat zvířata, a už to tu opakuji po několikáté.

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 16.02.2024, 13:52:41 xxx.xxx.191.80
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 16.02.2024, 12:50:43

No, víceméně na oba, ale je pravda, že to vytáhl on. Jen mi přišlo, že v tom pokračujete a souhlasíte s ním. 🙂
Jinak ano, lidi jsou divný. Ještě divnější než dvoužloutkové vejce. 🙂

bohemia.gall (neregistrovaný) 16.02.2024, 14:00:32 xxx.xxx.17.208

Původně to bylo o rozdílu kvality mléka u březích a jalových krav. Článek byl ilustrační pro lepší pochopení nechápavým…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.