Aktuálně: 4 959 inzerátů174 205 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Je to sice kočka, ALE!

Anonymní (neregistrovaný) 25.01.2024, 08:02:03 xxx.xxx.58.108
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 25.01.2024, 07:41:25

Proč? Teď znovu v Přerově otevřeli expozici vypreparovaných ptáků a to nikoho nepohoršuje, proč by mělo tohle? Lidi nejsou schopni ani odtáhnout sražené zvíře na trávník a prochází kolem mrtvých/umírajících  zvířat každý den, ale jedna kočička všechny pobouří. Když se to někomu nelíbí, ať se na to nedívá. Strašně přecitlivělá doba…

Anonymní (neregistrovaný) 25.01.2024, 08:09:40 xxx.xxx.58.108
Odpověď na příspěvek uživatele RON z 25.01.2024, 05:48:36

Dnešní umění je divné, stačí načmárat pár křivých čar a stojí to miliony. Tohle je vpohodě, komu se to nelíbí, ať se nedívá.

Bobca
Bobca (940 příspěvků) 25.01.2024, 08:16:17 xxx.xxx.20.192

Doba je blbá..Vystavují se na veřejnosti sochy nadměrných pohlavních orgánů..o sexuálních pozicích ani nemluvím..V divadle tančí 20 nahých umělců…Kam jsme to dospěli??O těch ptácích nevím,nezajímám se o taková “díla”nelíbí se mi to..Napsala jsem jen svůj názor..Právě proto lidé pak jsou neteční,že “neodklidí” to mrtvé zvíře z krajnice..Kočka bývá často mazlíček malých dětí..a nemusí chodit kolem výlohy a dívat se na ni..Ať si ji vystavuje-když teda MUSÍ-někde v galerii..

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 25.01.2024, 08:16:51 xxx.xxx.191.80

Mně přijde, že to není umění. Nic uměleckého v tom nevidím. Prý je třeba přečíst si ten nápis na kapesníku, což jako dobře, to beru, ale vidím to blbě, nedokážu to přečíst a článek nezmiňuje, co je tam napsáno. Do Přerova kvůli tomu nepojedu. Takže pořád je to pro mě jen mrtvá kočka. 
A fakt nevím, proč by se to mělo vystavovat. Co s tou kočkou bude po výstavě? To ji někomu prodají? Nebude se rozkládat, i když je zalitá v umělé hmotě? Nebude to časem měnit barvy? Nebo ji vyloupnou ven a zakopou na zahradě? Udělají z ní další exponát?
Já nevím, toto mě nijak neoslovuje. Přijde mi to ujeté a neetické. Jako nějak moc mě to nešokuje nebo nepobuřuje, je to prostě mrtvé zvíře, to není nijak šokující. Ale přijde mi divné vzít tu mrtvou kočku a dát ji do vitríny. 
Vycpané zvíře aspoň je ukázka nějakého umu, když už ne umění, ono to není jen tak, vycpat zvíře, aby vypadalo jako živé. Jiné exponáty jsou poučné, zajímavé z vědeckého hlediska. Ale tohle je mrtvá kočka. Nic víc. 
Toto je prostě… nevím, necitelné a zbytečné. 

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 25.01.2024, 08:40:45 xxx.xxx.191.80
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 25.01.2024, 08:16:17

Nevím, no, nahatí lidi mi připadají úplně v pohodě. Taky to není nic nového, takový Discobolos a další, Venuše, David, Adam, prostě nahý člověk není nemorální, šokující ani pobuřující. Je jen nahý. Nemám s tím nejmenší problém. Současné celebrity a jejich kampaň pro Petu, kde jsou ti lidi taky nahatí, mi nepřijde nijak pohoršující (teda kromě toho politického sdělení, že kožich je fuj).
Ale tohle je jiné, tohle je prostě mrtvá kočka ve vitríně. Proč tam je? Hezké to není, zajímavé to není, originální to není, tak jakou to má funkci? Proč tu kočku prostě nepohřbít? I hodit ji do popelnice mi přijde lepší než tohle. Proč se na ni mám koukat? 
Ať mi nikdo neříká, že kdo nechce, ten se na ni koukat nemusí - to by nebyla ve vitríně na veřejné ulici, ale někde uvnitř nebo bokem, aby se na ni lidi museli cíleně jít podívat. 
Je mi té kočky vlastně líto. Chápu, že jí je to už jedno, ale i tak. 

Sarah01
Sarah01 (1527 příspěvků) 25.01.2024, 08:43:11 xxx.xxx.11.197
Anonymní:

Proč? Teď znovu v Přerově otevřeli expozici vypreparovaných ptáků a to nikoho nepohoršuje, proč by mělo tohle? Lidi nejsou schopni ani odtáhnout sražené zvíře na trávník a prochází kolem mrtvých/umírajících  zvířat každý den, ale jedna kočička všechny pobouří. Když se to někomu nelíbí, ať se na to nedívá. Strašně přecitlivělá doba…


Přecitlivělá doba? Dříve lidí tak přecitlivělí nebyli, to je pravda, přesto nikde nevystavovali mrtvé kočky a i když mrtvým zvířatům nedělali hrobečky se jménem, tak je aspoň normálně zakopali a kdo to neudělal a někde zvíře nechal jen tak, byl branej za úchyla. Dnes je umění všechno…pohozená slupka od banánu nebo odpadkový koš plný papíru…když to uklízečka uklidila, dostala skoro pokutu. Myslím si, že je to jinak, lidi už se nudí, už nevědí, jak se zabavit, existenční starosti nemají, tak vymýšlejí bejkárny.

Nepřihlášená Zrzavci (neregistrovaný) 25.01.2024, 08:43:55 xxx.xxx.226.6

Souhlasím. Kdysi před asi stopadesáti lety jsem od jednoho zahraničního obchodního partnera dostala exkluzivní kalendář 😀 😀 od nějakýho echgoldgottwald umělce . emerickýho. Tam jsou voni ve všem hrozně napřed a tak na každém z  12 listů byl obří čtverec rozdělený pravidelnýmá čárama a ty rozdělené oddíly vybarveny počítačovejma barvama . Jmenovalo se to třeba ÚDIV, láska, zapomnění…….. no ty kráááááááááááso! Vyloženě umění. pro mě jako milovnici impresionismu to bylo hodně ftipný.

Jasně, doba se mění, stejně jako vkus, ale k umění patří vždy tvůrčí činnost nějaká. A ta v některých rádobydílech prostě nejni. A není ani u té nebohé mrtvé kočky.

Nepřihlášení Zrzavci (neregistrovaný) 25.01.2024, 08:45:22 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 25.01.2024, 08:43:11

Myslím si, že je to jinak, lidi už se nudí, už nevědí, jak se zabavit, existenční starosti nemají, tak vymýšlejí bejkárny.

BINGOOOOOOOOOOOOOOOO!

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 25.01.2024, 08:50:34 xxx.xxx.27.99

To je zvláštne, koľko ľudí má doma vystavené lebky s parohami, vypchaté vtáky, líšky, chodia v kožuchoch, v kožených topánkach, deti sa vodia na poľovnícke výstavy, kde sú takmer výlučne mŕtve zvieratá, ale mŕtva kočka je niečo strašné. Každopádne, z hľadiska marketingu brilantný ťah, takú reklamu zadarmo asi nečakali.

Mimochodom, viete čo hovorili o impresionistoch v ich začiatkoch realisti? Že obrazy vyzerajú ako keby po nich prebehlo stádo divých svíň. Dnes má hodnotu jeden Monet minimálne 100 miliónov dolárov. A možno by pri tých pobúreniach z “dnešného umenia” nebolo fajt zabrdnúť trochu do histórie, do Antiky, do Rímskej ríše. Možno vás prekvapí, čo všetko tu už bolo dávno predtým, ako sa ľudia začali nudiť. 

Orionka (neregistrovaný) 25.01.2024, 08:54:52 xxx.xxx.148.101

Není to umění. Mrtvá kočka patří do země nebo do kafilérie, nebo sežrat supům. Kdyby si někdo dal práci a vypreparoval kostru, mohl by jí vystavit. Případně na akci BESIPU. Takhle je to prasárna, prachobyčejná.

Orionka (neregistrovaný) 25.01.2024, 08:55:52 xxx.xxx.148.101
Nepřihlášení Zrzavci:

Myslím si, že je to jinak, lidi už se nudí, už nevědí, jak se zabavit, existenční starosti nemají, tak vymýšlejí bejkárny.

BINGOOOOOOOOOOOOOOOO!


Až jeden vyleze na střechu.

L (neregistrovaný) 25.01.2024, 09:03:05 xxx.xxx.148.101
Arbora:

To je zvláštne, koľko ľudí má doma vystavené lebky s parohami, vypchaté vtáky, líšky, chodia v kožuchoch, v kožených topánkach, deti sa vodia na poľovnícke výstavy, kde sú takmer výlučne mŕtve zvieratá, ale mŕtva kočka je niečo strašné. Každopádne, z hľadiska marketingu brilantný ťah, takú reklamu zadarmo asi nečakali.

Mimochodom, viete čo hovorili o impresionistoch v ich začiatkoch realisti? Že obrazy vyzerajú ako keby po nich prebehlo stádo divých svíň. Dnes má hodnotu jeden Monet minimálne 100 miliónov dolárov. A možno by pri tých pobúreniach z “dnešného umenia” nebolo fajt zabrdnúť trochu do histórie, do Antiky, do Rímskej ríše. Možno vás prekvapí, čo všetko tu už bolo dávno predtým, ako sa ľudia začali nudiť. 


Vypchatý vták ( miluju slovenštinu - bez legrace ) je něco jiného než mrtvá kočka. Mimochodem i ve v Rímskej ríši se lidi nudili. Proto dopadla, jak dopadla.

Sarah01
Sarah01 (1527 příspěvků) 25.01.2024, 09:21:26 xxx.xxx.11.197
Arbora:

To je zvláštne, koľko ľudí má doma vystavené lebky s parohami, vypchaté vtáky, líšky, chodia v kožuchoch, v kožených topánkach, deti sa vodia na poľovnícke výstavy, kde sú takmer výlučne mŕtve zvieratá, ale mŕtva kočka je niečo strašné. Každopádne, z hľadiska marketingu brilantný ťah, takú reklamu zadarmo asi nečakali.

Mimochodom, viete čo hovorili o impresionistoch v ich začiatkoch realisti? Že obrazy vyzerajú ako keby po nich prebehlo stádo divých svíň. Dnes má hodnotu jeden Monet minimálne 100 miliónov dolárov. A možno by pri tých pobúreniach z “dnešného umenia” nebolo fajt zabrdnúť trochu do histórie, do Antiky, do Rímskej ríše. Možno vás prekvapí, čo všetko tu už bolo dávno predtým, ako sa ľudia začali nudiť. 


Myslím si, že je to rozdíl. Obraz přece někdo maloval a dal do jeho tvorby něco ze svýho momentálního rozpoložení. Že dnes za to lidi dávají miliony, je věc jiná, já to nechápu, ale když to někdo dá, ok, je to jeho volba. Na výstavy obrazů chodí ten, koho to oslovuje, já tu potřebu nemám. Jinak mám za to, že lovecké trofeje, parohy na stěnách, vyčiněné kůže a vycpaná zvířata atd. to byla dříve výsada šlechty, dnes je to většinou koníček určitých lidí. Každý myslivec doma parohy nemá, sbírá to jen někdo, zrovna tak, jako známky nebo pohlednice. Jestli někdo sbírá mrtvý zvířata, o tom dost pochybuju, a pokud jo, tak se s tím určitě veřejně nechlubí. Vždycky by měla být hranice, co ještě ano a co už ne. Pro někoho je asi těžké ji určit, ale pokud ji mít nebudeme, tak kam až to zajde? Jinak co se týká antiky, tam na tu nevázanost a defakto žádné hranice lidi brzo dojeli. 

Já to holt asi mám jinak…kožich jsem nikdy neměla, vycpanýho doma nemám vůbec nic, ani nemám parohy na altánu, co mají všichni sousedi okolo, zemřelá domácí zvířata mám všechna pohřbená na zahradě. Nechodím ani do ZOO, protože ji nesnáším. I když kvůli dětem jsem se vždycky přemohla, možná kvůli vnoučatům to taky někdy udělám.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.01.2024, 09:21:31 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 25.01.2024, 08:50:34

No já třeba nic z toho, co jste jmenovala nepáchám, takže si ten povzdech v pohodě myslím můžu dovolit.

edit- trofeje z Domečku, který jsme koupili jsem poskytla dále, na zdi je nemám.

a ano impresionismus- jako každé nové umění byl zpočátku kritizován, i jsem to psala, nicméně i zde platí to, že je do toho nějaký vklad a myslím, že to je něco jiného, než jsem právě vytvořila já a ten pán, co kreslil ten kalendář, kde to vypadalo naprosto totožně. Tohle a mrtvá kočka není umění. To je výměch těm, kteří za to vyhodí peníze a áchají, jak je to geniální 😀

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.