Aktuálně: 4 931 inzerátů174 210 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Je to sice kočka, ALE!

Bobca
Bobca (940 příspěvků) 25.01.2024, 09:26:39 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 25.01.2024, 08:40:45

Nemám problém s nahotou-děti můžou vidět nahé rodiče-je to normální(za nás teda né,ale..)…jen nerozumím tomu vystoupení..Jakémukoli nahému..Jen tančí,skáčou..pindíci se jim tam houpají…Jaký to má děj?Když třeba voják ,místo rukou jen pahýly(budiž)..a kolem něho tančí nahá žena a ve finále před ním udělá stojku,roztáhne nohy a on jí….prostě plácá po"NÍ" údem????co tohle je za umění?vyjádření čeho??

Pardon,odbočila jsem od tématu..Tohle by na veřejnosti prostě nemuselo být..Za chvíli tam může být i mrtvý lidský plod?..Možná jsem vůči kočkám a pejskům víc empatická,nevím..Byla jsem u kámošky a večer jsem našla jejího-resp.její dcery kocourka přejetého u krajnice..Ona se ho nemohla ani dotknout,,Jsem ho vzala domů,zabalila do ručníku a ráno jsme ho se zetěm pohřbili na zahradě..

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 25.01.2024, 11:25:00 xxx.xxx.124.17

Já taky nevím, proč je vycpaná kočka špatně. Není ve výloze Coopu,
je ve Window Gallery - pro umělce to pořídili.
Co je umění, to fakt neřeknu, každého názor, za jeho názor mu nadávat nebudu…
Nevím, jak zní ta ukolébavka, co tam napsala, ale počítám něco o pokrytectví a smrti.
 

Víte, kolik lidí má doma svého vycpaného psa?  

Verun
Verun (721 příspěvků) 25.01.2024, 11:46:14 xxx.xxx.220.12

Jako děti jsme se chodily dívat na mrtvého psa u školy (boxer) prostě vidět něco, co není jen tak.  Na gymnaziu(kam chodila naše dcera)  jsou lidské plody v lihu v různém stupni vývoje k vidění na společné chodbě, nebo byly…mě to přijde strašně zajímavé. Na zdravotní škole byl školník preparátor a v okně měl vždy nějakou vycpaninu, je to také umění, vycpat to tak, aby si to bylo podobné 

Rock Podvraťáků - preparátor (youtube.com)

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 25.01.2024, 11:46:35 xxx.xxx.191.80
Zrzavci:

No já třeba nic z toho, co jste jmenovala nepáchám, takže si ten povzdech v pohodě myslím můžu dovolit.

edit- trofeje z Domečku, který jsme koupili jsem poskytla dále, na zdi je nemám.

a ano impresionismus- jako každé nové umění byl zpočátku kritizován, i jsem to psala, nicméně i zde platí to, že je do toho nějaký vklad a myslím, že to je něco jiného, než jsem právě vytvořila já a ten pán, co kreslil ten kalendář, kde to vypadalo naprosto totožně. Tohle a mrtvá kočka není umění. To je výměch těm, kteří za to vyhodí peníze a áchají, jak je to geniální 😀

Obrázek

Já Vám to zrecenzuji, můžu?

Obraz Smutek nad přejetou kočkou je plný ostrých hran a přímek. Převažující jednoduché geometrické obrazce ostře konstrastují s využitím širokého spektra barev, neboť strohost tvarů vyvolává očekávání podobné strohosti i v barevné škále; ta je přitom bohatá, využívá jak primární, tak sekundární barvy, ostré i tlumené, kontrastní i doplňkové. Převaha chladných barev vyvolává citovou odtažitost korespondující s pocity prožívání smutku a odkazují na první fázi - popření. Absence červené reprezentující hněv a černé jako symbol deprese jasně uvádějí, že smutek nad zmařeným životem rozhodně nepřebolel a není zpracováván, protože hněv a deprese jsou až následující fáze prožívání smutku. Jemná pastelová růžová a fialová však uchovávají naději na smíření se s nastálou smutnou situací. 
Již zmíněné ostré hrany a úhly pak deklarují palčivost pocitu. Lichý počet obrazců vyvolává dojem nesouladu a nespokojenosti. Obrazců je zdánlivě pět, další je obdélník, který rámcuje celé dílo, a posledním je tečka v pravé části obrazu. Dohromady jich je tedy sedm, což odkazuje na tradiční pověru, že kočka má sedm životů. Trojúhelníky v pravém dolním rohu vyvolávají dojem symetričnosti, tento dojem je však náhle narušen použitím linek a vznikem víceúhelníků, což vyvolává existenciální napětí. 
Název obrazu je přímo jeho součástí a písmo, kterým je text vytvořen, je záměrně jediným zdrojem křivek. Přináší tak útěchu a nadhled, připouští úlevu a znovunalezení potěšení v životě. Titul je úmyslně předsunutý barevné části obrazu, aby na sebe strhnul dostatek pozornosti a vyvážil negativní pocity. 
Kontrastem k bohatosti barev a tvarů je jednoduchý černý puntík v pravé části obrazu, je téměř nepostřehnutelný. Jeho účel spočívá právě ve znázornění bezvýznamnosti - všichni jsme jen takový malý puntík, neprosto bezbranný ranám osudu. Jedná se o odkaz na biblické Prach jsi a v prach se obrátíš.
Obraz je dechberoucím komentářem existence, prožíváním smutku a smrti, ale též oslavou života kočky, vyjadřuje k ní obdiv, úctu, něhu a lásku. Zdůrazňuje důležitost prožití smutku, akceptování fatality života, vyrovnání se s těžkostmi. Přináší naději a útěchu v těžkém životním období. Je láskyplný, něžný a zároveň ostrý, rázný, přináší tak celou smršť emocí. 

Sarah01
Sarah01 (1527 příspěvků) 25.01.2024, 11:52:53 xxx.xxx.11.197
efe:

A víte, že před nějakými 100-120 lety bylo naprosto běžné “naaranžovat” např. zesnulé dítě do sedící/stojící polohy, nastrojit ho, a vyfotit si ho spolu s dalšími, živými, členy rodiny? Dnes pro nás taky nepředstavitelné a morbidní…

např.: https://www.bbc.com/news/uk-england-36389581


Ano, četla jsem o tom, ve viktoriánské Anglii to bylo oblíbené, ale toho člověka pak normálně pohřbili.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.01.2024, 11:54:35 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 25.01.2024, 11:46:35

VARAXI - VY JSTE DOKONALÁ. To je boží, fakt.

Já asi i chápu, že krom té nadsázky je v tom určitý sdělení-třeba pro mě, protože takhle se na to jako na umění koukat dá. _Ale pro mě to prostě je šméčko, pro mě to není umění, na to nic nemusím umět, jen ovládat myš a to klidně i ústy.  pro mě je víc umění člověka, který nemá ruce a namaluje obraz štětcem, než tohle, co jsem vycukla já během fteřiny a ten emerickej pán jakbysmet a namastil si na tom kapsu. Já mu ty peníze nezávidím, ale není to poctivá práce. Kdežto ti, kteří skutečně stojí před plátnem a malují, to poctivá práce je. I když se mi to nemusí líbit třebas.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.01.2024, 11:55:53 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 25.01.2024, 11:48:36

Vím. Ale to byly jejich příbuzní, neživili se tím, bylo to jejich vyjádření smutku. Nevyužili toho k zpeněžnění.

assil
assil (1491 příspěvků) 25.01.2024, 11:56:50 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 25.01.2024, 11:25:00

Vycpaná kočka není špatně, ale tohle není vycpaná kočka, ale normálně mrtvá kočka zalitá epoxidem, aby nesmrděla.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.01.2024, 11:59:10 xxx.xxx.226.6

A ve své podstatě to co píše Varaxi, v podstatě dokresluje ten obrázek onoho kalendáře, nebo toho , co jsem “namalovala” zcela bezhlavě já. Dá se k tomu napsat naprosto cokoliv, člověk se může rozepsat široce, co tím chtěl autor říct, nemusí se žinýrovat, a přitom tím autor nechtěl říct lautr vůbec nic, jen prostě jak mu to přišlo pod ruku rozdělil přímkama čtverec, kouknul na spektrum barev a něco tam naprdlal. A pak vznikne geniální recenze na něco, co je tvrdej podfuk 😀

Sarah01
Sarah01 (1527 příspěvků) 25.01.2024, 12:00:59 xxx.xxx.11.197
Kilian:

….pamatujete výstavu Body The Exhibition, ta měla velký úspěch mezi lidmi…..


Úspěch sice asi měla, ale byly kolem toho nějaké odhady, jestli ti lidé s tím za života souhlasili, že tak bude jejich tělo použito, nebo to byli nějací vězni z Číny. Pořadatelé samozřejmě tvrdili, že je všechno papírově v cajku, jak to dopadlo, už nevím. Každopádně toto mělo nějaký přínos, myslím, u té kočky zalité ve skle, to nějak nevidím.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.01.2024, 12:04:40 xxx.xxx.226.6

🤣 já ještě musím, 

Kontrastem k bohatosti barev a tvarů je jednoduchý černý puntík v pravé části obrazu, je téměř nepostřehnutelný. Jeho účel spočívá právě ve znázornění bezvýznamnosti - všichni jsme jen takový malý puntík, neprosto bezbranný ranám osudu. Jedná se o odkaz na biblické Prach jsi a v prach se obrátíš.

Puntik se mi tam vetřel, aniž bych o něm věděla 😀 , je skutečně nepostřehnutelný 😀

Já to říkám, EPOCHÁLNÍ!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.