Aktuálně: 4 958 inzerátů174 190 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Je to sice kočka, ALE!

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 25.01.2024, 13:25:35 xxx.xxx.191.80

No, lidi pod ním chodí. Takže přes dva metry. Plus kdyby náhodou spadl ze zábradlí, tak připočítej ještě tak metr třicet. 
Já kočky ráda, ale psy prostě víc. 

balu
balu (1534 příspěvků) 25.01.2024, 13:42:15 xxx.xxx.152.98
Verun:

Jako děti jsme se chodily dívat na mrtvého psa u školy (boxer) prostě vidět něco, co není jen tak.  Na gymnaziu(kam chodila naše dcera)  jsou lidské plody v lihu v různém stupni vývoje k vidění na společné chodbě, nebo byly…mě to přijde strašně zajímavé. Na zdravotní škole byl školník preparátor a v okně měl vždy nějakou vycpaninu, je to také umění, vycpat to tak, aby si to bylo podobné 

Rock Podvraťáků - preparátor (youtube.com)


No jo, tohle chápu. Taky mi to připadá zajímavé. Lidské i zvířecí plody, atd. Ale ne jako umělecké dílo, i když dobře vycpat zvíře, ptáka, je veliké umění a preparátoři jsou fakt machři. V případě preparace je umění prostředkem k uchování co nejvěrnější podoby živočicha a mělo význam především v době, kdy nebyly ani fotografie, ani filmy.

Sardullah
Sardullah (964 příspěvků) 25.01.2024, 14:29:00 xxx.xxx.189.104

Jo…přesně jak píšou…kontroverzní dílo…já si tak říkám “proč??, kdo zrovna tohle potřebuje”. Na druhou stranu umělci a “umělci” dneska vytváří kde co, ale tak si říkám, kdo tohle koupí a vystaví si to doma??…jako opravdu tohle někdo chce??

assil
assil (1491 příspěvků) 25.01.2024, 15:04:50 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 25.01.2024, 14:29:00

To samozřejmě nikdo nekoupí, to má jen zaujmout, aby si lidi koupili míň kontroverzní věci a pak říkali to je od umělce co udělal tu mrtvou kočku.

Pro mě je umění od slova umět, musí v tom být řemeslo i invence a proto taky se rozlišují malíři pokojů a malíři obrazů a kováři a umělečtí kováři a u týhle mrtvý kočky není ani jedno, zalejt něco epoxidem zvládne i pětiletý dítě, však se to taky prodává v sadách pro děti, aby si mohly zalejvat kytičky.

Verun
Verun (719 příspěvků) 25.01.2024, 16:09:01 xxx.xxx.220.12

Hele třeba si takto někdo nechal svého mazlíka zvěčnit (tu kočku v epoxidu) lidi si dávají popel do přívěsku, tak proč ne celou kočku do pryskyřice. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.