Aktuálně: 4 853 inzerátů175 003 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Činčila hýká

Anonymní (neregistrovaný) 29.01.2024, 10:53:56 xxx.xxx.8.51

Mám tři činčily (v jedné kleci, 2 roční samičky a půlročního samečka). Někdy z kraje podzimu začala ta jedna strašně "hýkat" (jestli to tak můžu nazvat). Dělala to třeba 3x do týdne kolem desáté večer. Pak to přestalo, sem tam to ještě některá z nich zkusila (nezkoumala jsem která), ale teď ... dělá to ten sameček, už asi dva týdny (s vyjímkou asi dvou dnů) začne o půlnoci a skončí tak v půl druhé, někdy i ve dvě. Dnes nepřestal vůbec, tak jsem ho v půl třetí dala do krabice s otvory do skříně a k ránu asi v půl šesté začala i ta jedna samička. Když připustím to, že každé ráno vstáváme s přítelem v půl šesté, moc toho nenaspíme. Podotýkám, že bydlíme u jeho rodičů v jednom pokoji v malém domku, takže je nemáme kam jinam dát. Nemůže to jeho hýkání souviset s jeho věkem? Myslím, že teď pomalu dospívá, ne? Snaží se tím upoutat třeba pozornost samiček? Krmení (a to dobrého a rozmanitého) mají dost, vodu taky, seno, klacek a větev na hryzání, roličku od toaletního papíru ... je pravda, že je téměř nepouštíme ven. Poradíte, v čem je zakopaný pes? Děkuji moc za všechny odpovědi. A.

Anonymní (neregistrovaný) 29.01.2024, 11:07:27 xxx:xxx.1354:d3ca

A co míváte k snídani? Teta vás nenavštěvuje?

kometa
kometa (4226 příspěvků) 29.01.2024, 11:12:47 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Mám tři činčily (v jedné kleci, 2 roční samičky a půlročního samečka). Někdy z kraje podzimu začala ta jedna strašně "hýkat" (jestli to tak můžu nazvat). Dělala to třeba 3x do týdne kolem desáté večer. Pak to přestalo, sem tam to ještě některá z nich zkusila (nezkoumala jsem která), ale teď ... dělá to ten sameček, už asi dva týdny (s vyjímkou asi dvou dnů) začne o půlnoci a skončí tak v půl druhé, někdy i ve dvě. Dnes nepřestal vůbec, tak jsem ho v půl třetí dala do krabice s otvory do skříně a k ránu asi v půl šesté začala i ta jedna samička. Když připustím to, že každé ráno vstáváme s přítelem v půl šesté, moc toho nenaspíme. Podotýkám, že bydlíme u jeho rodičů v jednom pokoji v malém domku, takže je nemáme kam jinam dát. Nemůže to jeho hýkání souviset s jeho věkem? Myslím, že teď pomalu dospívá, ne? Snaží se tím upoutat třeba pozornost samiček? Krmení (a to dobrého a rozmanitého) mají dost, vodu taky, seno, klacek a větev na hryzání, roličku od toaletního papíru ... je pravda, že je téměř nepouštíme ven. Poradíte, v čem je zakopaný pes? Děkuji moc za všechny odpovědi. A.


 Myslím, že teď pomalu dospívá - myslíte si to správně. Vy chováte pohromadě obě pohlaví a o rozmnožování nic nevíte?

Anonymní (neregistrovaný) 29.01.2024, 11:14:00 xxx:xxx.4e4c:3842
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 29.01.2024, 11:12:47

Je to zase provokace…

Anonymní (neregistrovaný) 29.01.2024, 11:14:54 xxx:xxx.6a5a:59aa

Nikdo nechce mít na krku 15 činčilat. Nikdo😁

Anonymní (neregistrovaný) 29.01.2024, 12:17:58 xxx.xxx.190.148
kometa:

To vůbec není jisté. Lidi přestávají používat mozek.


Tak bude veselo, stačí křečíci, činčily jsou děs, množí se to jak myši 

Anonymní (neregistrovaný) 30.01.2024, 12:51:39 xxx.xxx.213.9

Já chovám samečka činčily, a je to rošťák k pohledání. Fakt je, že ho mám samotného. Jednou v noci také takto hýkal, a lomcoval klecí, přesně tak, jak popisuješ. To se fakt nedá spát. Mám ho také v pokoji, kde spím , tak vím, jak je to nepříjemné. Já si myslím, že hlavní problém je, že vaše činčilky maji málo pohybu. 

Můj sameček mi takto hýkal poté, co jsem jej nepustila několik dní vyběhat. Mladý sameček jako máte vy, je hodně temperamentní, a zřejmě hýká a ozývá se, protože se nudí, chce pozornost, také máte činčilek víc, a on (nebo samička) se takto domlouvají. 

Měla bys zkusit, jestli byste je nemohli pouštět někde na chodbě, v domku, alespoň půl hodiny před tím, než půjdete spát, aby se uběhaly, uhopkaly, a unavily, pak budou v noci spát. Srdečně zdravím.

Anonymní (neregistrovaný) 30.01.2024, 12:59:05 xxx:xxx.a0af:5bc3
SP:

Miluju.


To je fešák. 😃

kometa
kometa (4226 příspěvků) 30.01.2024, 12:59:44 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 30.01.2024, 12:51:39

On ten sameček se chce hlavně pářit.😉 A nejspíš se mu to brzy povede. To pak bude teprve zajímavé.

Anonymní (neregistrovaný) 30.01.2024, 14:07:17 xxx:xxx.4613:4629
Anonymní:

Tak bude veselo, stačí křečíci, činčily jsou děs, množí se to jak myši 


Jak myši, to bude nadělení. Koťata se topí, činčily jdou hadovi.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.