Aktuálně: 4 659 inzerátů177 149 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Gorův článek včely a politika

Anonymní (neregistrovaný) 03.02.2024, 18:21:38 xxx.xxx.29.238

Zničit chtějí ekoteroristé všechno ne jen včelařství, dokonce i chov exotických zvířat viz. pozitivní seznamy. Doma nebude smít být žádné zvíře, jenže život člověka bude bez zvířat prázdný, nudný a lidé budou více trpět depresemi.

Tom50
Tom50 (431 příspěvků) 04.02.2024, 19:11:55 xxx.xxx.139.252
Janae:

Jak se to vezme. Včely sic opylují, ale také jsou celkem nesnášenlivé a ve velkém likvidují divoké opylovače. Máme čtvrtý největší počet včelstev na km ve světě, jsme národ včelařů. A počty včelařů rok od roku rostou, když jsem před deseti lety začala včelařit, byli v organizaci pouze staří pánové a já, teď počet mladých včelařů každý rok roste a mnoho jich nebude pod organizací.

Jde o to najít rovnováhu mezi komerčním chovem a přírodou.


Aniž bych se chtěl přispěvatelce nějak posmívat, nabídnu nejjednodušší vysvětlení.

V přírodě nastaly změny a já tvrdím, že nevratné. Nejspíš to způsobují mobily, GPS, šmírovací družice, miliony šmírovacích kamer a další a další věci, které ještě před 25-30 lety nebyly. A nejspíš vadí i bezdrátový zvonek, bezdrátová myš, bezdrátová sluchátka a taky internet věcí. Vše bezdrátové a vše, co “běží” na elmag záření, to mikrovlnné je pak obzvláště zhoubné, i když se to zuřivě popírá. Důkaz nemám, důkazem je to, že rapidně ubylo hmyzu 10x a s ostatními živočichy to je podobné. Tedy kromě škůdců jako potkan a podobně.

A včely nehynuly, ne tak masově a “nevysvětlitelně”. No a korporace, provozující sítě nevím kolik G, GPS a další, přece nepřipustí debatu, zda tyto báječné věci nakonec nepůsobí víc škody než užitku. To by mohlo ohrozit jejich byznys. Tak podplatí vědecké prostituty a ti svedou potíže na včelu a převčelení. Dokonce jsem jednou slyšel v rozhlase nějakého “vědce” entomologa, který řekl doslova, že včela konkuruje ostatnímu hmyzu potravně a ostatní hmyz prý nemá obživu. A proto prý rychle klesá druhová rozmanitost -biodiverzita a viníkem je včela a včelař. A tento “vědec” nepřišel o diplom a nejspíš smí tyhle pravděpodobně zapalcené bludy šířit dál. Dokonce není vůbec debata o tom, že když některý vědcostut zalže a přijde se na to, že by byl potrestán. To ještě nikoho nepadlo, proéč asi?

Založil jsem tu o lžích o převčelenosti vlákno, málokdo reagoval a docela mě mrzí, že pan Goro vložil příspěvek s důkazem, jak to bylo za Rakouska, sem a ne do “správného” vlákna. Tady jeho skvělý příspěvek nikdo hledat nebude…

Ve vlákně o údajné převčelenosti uvádím přímo důkaz kolik bylo včesltev v tom roce ČR bez Slovenska a jak si autor Kodoň stěžuje, že je to stále málo. Přitom šlo o 711.000 včelstev. A Kodoň nebyl nikdo menší, než tehdejší tajemník Svazu a tedy nejvyšší představitel Svazu, člověk, jenž nemá konkurenci v tom, co vykonal pro československé včelařství. To, co dokázal on už nikdy nebude překonáno.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.