Aktuálně: 4 978 inzerátů174 015 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Fóbie z vody

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 23.02.2024, 11:57:41 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 23.02.2024, 11:39:30

Njn, jak je opravdu vidno - vse ma sve pro a proti 🙂

Ja potrebuju aby mi ti magurci vlezli do vody i v prosinci, lednu, unoru, jelikoz ne vzdy je bazant tak uvedomely, aby padl na pevnou zem. A pak potrebuju, aby kdyz psi prinesou ptaka z vody jim pak nebyla zima a mohli dal v klidu cely den makat. 

Premyslela jsem nad labunou, ale tam ja osobne mam pocit ze jim proste zima byt musi (ja vim ze ne, ale to moje vnitrni nastaveni no) a navic me proste bavi nuchtat chlupaty psiska.

Tak holt mam doma bandu dobytku a mop v pohotovosti 🙂

janaa
janaa (382 příspěvků) 23.02.2024, 11:57:56 xxx:xxx.892c:1744
Zrzavci:

🙂

Obrázek

Tohle je opravdu fotka z lázní. Vzala jsem Barunku na návštěvu za kamarádkou,tak to taky vyřešila stylově. Když do lázní,tak do lázní,no,ne?

Obrázek
Arosek
Arosek (262 příspěvků) 23.02.2024, 11:59:18 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 23.02.2024, 11:57:56

Jani to moje je fotka z honu, proslavene tachovske Pradlo 🙂

Ale nic to nemeni na faktu, ze psi to stejne berou jako lazne 😀

janaa
janaa (382 příspěvků) 23.02.2024, 12:04:01 xxx:xxx.892c:1744
Arosek:

Jani to moje je fotka z honu, proslavene tachovske Pradlo 🙂

Ale nic to nemeni na faktu, ze psi to stejne berou jako lazne 😀


Tvoje fotka jo,ale on je tam přidanej popisek. Tachov jsem poznala😀

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 23.02.2024, 12:08:15 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 23.02.2024, 12:04:01

Njn, patek. To me snad omlouva 😀

Ale jinak - ono je jim jedno jestli jsou za dobytky v Tachove nebo v Piestanech 😀
A tim myslim vsechny - moje, tvoje, … vsechny pracovni magurky 🙂

balu
balu (1531 příspěvků) 23.02.2024, 12:11:42 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 23.02.2024, 11:57:41

Můj první pes, který vypadal jak groenendael, ale byl to kříženec možná NO a kolie, nevím, měla jsem ho až od jeho roku, miloval vodu. Do vody šel kdykoliv, koupal se i v zimě. Plaval moc rád a byl schopen s námi blbnout na rybníku nad hloubkou, skákal z nafukovacího člunu, vracel se do něj (s naší pomocí). Zároveň byl ovladatelný, takže odvolatelný. Nikdy ale neměl tendence se válet v blátě, v kalužích. Tento pes byl v tomto směru, k vodě, pro mě ideál. Žádný jiný pes tak vodu nemiloval, a žádný ani moc nechtěl plavat. My jsme to nelámali, když jim stačilo brouzdání po břicho. 

kometa
kometa (4179 příspěvků) 23.02.2024, 12:34:27 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 23.02.2024, 12:31:52

Na té druhé fotce je ptakopysk?🙂 Trochu, pravda, nepovedený. Myslím, ten ocas. Že není podle standardu.

Aluška (neregistrovaný) 23.02.2024, 12:37:48 xxx.xxx.200.75
kometa:

Na té druhé fotce je ptakopysk?🙂 Trochu, pravda, nepovedený. Myslím, ten ocas. Že není podle standardu.


Tygrovanej ptakopysk Mijunka 😀

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 23.02.2024, 22:02:04 xxx.xxx.221.216

Teda ty bahenní fotky … to je horor. Když si představím, že by bahnu holdovala naše bílá pyrenejka Ginuš… to snad ani nevěřím, že by to její samočistící srst zvládla a možná i ano, ale určo by smrděla. Budu se opakovat, už jsem to někde myslím psala, že už nebudu Ginušce nadávat, jaký je to prasátko, když projde každou louží i tou bahnitou a zašpiní si paciny třeba tak do výšky 10-20  cenťáků a to mě už u tý horní hranice omejvaj… a to nemluvím o tom, že když dorazíme domů, tak už má ty paciny ve své podstatě čistý… pokud teda není bahno všude, takže to doma ani nemusím řešit. A pokud nemá, tak krom mrazivých dní- ale to zas je zamrzlá i ta louže s bahnem- mají pesani povětšinou napuštěné brouzdaliště a madam si jde ty paciny hned umejt.

Jinak, co se vztahu k vodě týče, tak jedinej čochtan byla moje ovčanda. Afgán vodu nemusel vůbec… byl ochotně se napít z potoka, ale tak max když byla hloubka tak do 15 cenťáků a to už divně koukal, když si do tý vody stoupnul. No a jinak vše ostatní… berbeři, pyrenejka, kavkazanda a berňák vodu milují na brouzdání, tak max po břicho. O plavání nebo o větší hloubku… aby byli celí ponoření nemají zájem a ani o nějaké dlouhé čvachtání. A upřímně jsem docela ráda, protože vysušit pořádně medvěda není zas až taková legrace a bála bych se, aby se nám třeba nedejbože neudělal hotspot. Můj manžel říká, jakej je v tom rozdíl, že když zmoknou, tak jsou taky mokří… to jako jo, ale ještě nás nikdy nechytla venku nějaká průtrž a na normální déšť jim srst funguje bezva, nejsou promoče í na kůži jen vrchní vrstva.

Berber Jack v létě miloval polévání ze zahradní hadice, ale ani tak nebyl durch… to bych tomu musela asi pomoci mechanicky rukou tu vodu zapravit. 
A na druhou stranu mojí čochtanku ovčandu jsem musela kolem vody mít v merku… pokud jsem nechtěla, aby se namočila, takže buď pod povelem u nohy a nebo na vodítku, jak člověk chvíli nedával pozor, tak už plavčila. 
Jako vím, že moji psi plavat umí, protože jsem se každému z nich snažila ukázat, že taková koupel v létě je fajn a i přes ty nevýhody pro mě… pohlídat, aby proschli, bych jim to ráda dopřála, ale jak bylo psáno někde výše..  není rovnítko mezi tím, že pes umí plavat a tím, že má rád vodu a já nemám pracovního psa, který by měl pracovat i ve vodě, tak to nemusím řešit a rozhodně svoje psy do toho nebudu nutit. 

Lenocka
Lenocka (119 příspěvků) 24.02.2024, 15:54:28 xxx.xxx.44.42

Ad koupání - mám kachny. Všechny. Obě ovčandy, ohařku i pastevce. Jako super bydlet u rybníka, jen v zimě to chce postřeh a dobré hlasivky 😃 
Větší problém ale je, když za sychravého podzimního večera po blátivé procházce chci vzít psy domů, protože ve verandě by osychali a samočistili straaaašně dlouho. Tak jsem chlapa donutila vyrobit psům sprcháč. A JE TO SKVĚLÝ! Smršťovací hadici mám napojenou ve verandě, abych nemusela řešit zamrzání. Psiska už to znají, takže postupně (někteří teda s odporem) nastoupí, já komplet osprchuju podvozky, na trávě okapou, vydrbu ručníkem a parádička hotovo ❤️ Ještě tedy musíme přidat jednu stěnu na stranu k baráku, abych si nechlístala na zeď, ale fakt je to báječná pomoc.

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.