Aktuálně: 4 943 inzerátů174 381 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Napadají se

hmn
hmn (1027 příspěvků) 06.04.2024, 08:17:17 xxx.xxx.112.173

“jak na ty jeho výpady reagovat správně, aby to nebylo zbytečně moc (a blbě a ještě blbě načasované) a ani příliš málo.”

keriton, fór je ale v tom psa k nějakému výpadu nenechat dojít 
o tom je to vedení, o tom je ta práce
a, domnívám se, v tom si nerozumíme

“A skončilo to nevyprovokovaným napadením staré slepé malé fenky s pokousáním”

k tomu musím - tam byl nejspíš problém nedostatečného mechanického jištění a ne pohledu “psa trestám” versus “psa léčím”

“Jinak úplně souhlasím s tím, že každý pes je originál, některý je tvrdý, některý měkký.., závislý nebo solitér, s každým člověkem musí zacházet jinak.”

PRINCIPY JSOU STEJNÉ, STEJNÉ a STEJNÉ
furt a pro každého a nejen psa

a jedna dost podstatná věc - není totéž řešit agresivitu směrem k cizím psům a vůči druhému domácímu psu (záměrně nepíši smečce).
Vůči cizím bude normálním a snazším cílem dosáhnout ignorace, venku je obr prostor, neutrální prostor…..
Doma to je jiná.

I proto bych si opravdu dvakrát rozmyslela jít na to “potlačováním”, které jen potlačuje ale převrat v hlavě asi neudělá, zejména pokud spolu ty dvě fenky vycházely dobře. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 06.04.2024, 09:11:16 xxx.xxx.124.255

Až se nikdo nebude dívat, jedna druhou sežere, hotovo.

Potlačování vám bude fungovat, když pes ví, že jste blízko. Nebo jak moc se vás pes bojí.
Je dost psů, co se otočí do páníčka, nemůže-li na nepřítele. 
Tahle metoda nefungovala nikdy, proč se jí pořád psovodstvo drží?
Proč mi pes nesebere nic z konf. stolku? Proč zastavil před srnou a o 20 m dál před úhlavním nepřítelem kolií?
Když na model Meginka zařvete, nebo mu jednu lisknete, skončili jste, pamatuje si nápřah 10 let. 

Opravdu v tomhle nemají hormony žádný vliv? Fena vykastrovaná… To je pořád ten stejný pes? Jsem jediná, co tomu nevěří. Ok, jdu si napsat na branku, že su debull. 

Esi už je fyzicky ok, dostanou obě takovou vojnu, že… nemaj čas se napadat. Makat, makat, jdi na místo, konec.
Pak nemusim řešit malá facka velká facka.
 

Doron
Doron (1792 příspěvků) 06.04.2024, 10:24:25 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 05.04.2024, 22:57:53

Tak to je škoda, že s námi nechcete jít na procházku.☺️

To spojení s tím místem, kde ji pokousali je blbý a těžko se to odbourává . 

Stalo se mi s Framíkem, že poblíž cvičáku dostal ránu od elektrického ohradníku. Pak jsme normálně cvičili, pejsek veselej, nadšenej, i bezprostředně po tý ráně udělal pěknou stopu. No, a přijedeme tam za čtrnáct dní a Fram za žádnou cenu nechtěl vystoupit z auta, zrychleně dýchal, chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomila, co se děje. V tom místě, kde se to stalo, už ohradník nebyl, pes tam nechtěl projít, vzala jsem ho na vodítko aby byl jistější, trochu jsme tam pocvičili, popamlskovali, zaujala jsem takový rázný a veselý postoj, stopa stála za prd, byl po tom stresu unavený. Zpátky už šel v pohodě. Jsem přesvědčená, že příště to ještě dobrý nebude a bude trvat nějakou dobu, než to úplně  vyhasne.

No, a ta Vaše Hnědá udělala blbou zkušenost a to nebezpečí pořád trvá, protože je u Vás psů moc a řada z nich je agresivní, takže se vlastně chová sebezáchovně.

Bože můj, jak já tyhle psí labily, kteří neumí psí řeč nesnáším ! Oni můžou spustit úplnou lavinu agrese. 

Jsem zvědavá, co s Šustou vymyslíte, dejte prosím vědět , moc mě to zajímá !

Doron
Doron (1792 příspěvků) 06.04.2024, 11:02:41 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 06.04.2024, 09:11:16

Já bych tak intuitivně řekla, že ta stará je nejistá, dohlídla bych na mladší, aby ji neotravovala.

Ale těžko říct, člověk by to musel vidět, alespoň nějaký video..

A přátelství a sounáležitost se nejlíp obnovuje na dlouhých procházkách, klidně bych nejdřív měla holky na vodítkách.

Jináč nevím, čemu tady říkáte potlačování chování a proč proti tomu všichni brojíte? Potlačit nějaké chování můžu přece všemožným způsobem.., třeba pozitivním posilováním.

Máte asi na mysli trest?

I trest do komunikace patří a určitě funguje, ne, že ne. Akorát s tím člověk musí zacházet opatrně a ostatní formy učení musí převažovat. A netřeba si pod tím představovat něco drastickýho.

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 06.04.2024, 13:13:26 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 06.04.2024, 11:02:41

Potlačování = říkám psovi fuj atp. Říkám, aby toto neprovozoval. Funkční občas. 
Řeknu psovi, co provozovat místo tohoto = než do té situace spadne, udělá naučenou věc = funkční pořád, protože podvědomí, reflex,…

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 06.04.2024, 13:42:09 xxx.xxx.63.132
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 06.04.2024, 11:02:41

Jen pro zajímavost: Jaké tresty používáš Ty, pokud používáš…? A ne, nenavážím se do Tebe. Zajímá mě to.

hmn
hmn (1027 příspěvků) 06.04.2024, 17:12:23 xxx.xxx.112.173

“Jináč nevím, čemu tady říkáte potlačování chování a proč proti tomu všichni brojíte? Potlačit nějaké chování můžu přece všemožným způsobem.., třeba pozitivním posilováním.”

potlačení = trest = chování se potlačuje v důsledku negativního zážitku zvířete, neboli zvíře má strach ono chování provádět

posilování = odměna = posilujeme aktuální chování, protože se zvířeti v souvislosti s tímto chováním děje něco, co chce

již z těchto definicí je zřejmé, že se jedná v podstatě o protichůdné procesy a že “potlačit pozitivním posilováním” je oxymoron

a toto poznání je základ

Doron
Doron (1792 příspěvků) 06.04.2024, 18:59:16 xxx.xxx.162.21

Ono to “ fuj” vlastně znamená, že je něco moje , ať už nějaká věc ( například koňská kobližka na cestě). nebo třeba prostor, kde chci mít klid bez rvaček. Není to povel, ale varování. 

“ Nech toho, nebo bude problém .”

Psi tomu rozumí opravdu velmi dobře, nakonec si říkají fuj i mezi sebou .

Nesmí se to zneužívat a člověk nesmí bejt hrubej.

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 06.04.2024, 19:33:42 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 06.04.2024, 18:59:16

to je v pořádku, všici to používáme 🙂

blbý je, když si myslím, že takhle odnaučím něco… vážného
jako vyjíždění po psech a tak
nebo válení se v odpadu ze srn a divočáků, ty srnčí eště spapá taky někdy

jasné je, že když už jsem v průšvihu…
ale myslet si, že takhle psa něco naučím… jak je moderní psovi říct neeee a tahat za vodítko… no tak tohle je cesta tak na pět let… když se podíváte na ty trenéry, co tohle provozují, komu ten pes fakt funguje? nikomu… ani blbý čekej neumí… ani hvjézda Sýzr ani Rdesna ani ten nalitej z LB ani Staffordi
někomu to osmiletý cvičení vyhovuje, to chápu
no tomu psovi určitě ne… on si říká - a co teda mám podle tebe dělat, ty chytrá? sedět? už si někdy někoho viděla se uklidnit sezením? sázená vejce jo, to chápu
(megi kecá, nechce to jíst, a to jich máme 15 denně)

hmn
hmn (1027 příspěvků) 06.04.2024, 19:56:07 xxx.xxx.112.173

“Ono to “ fuj” vlastně znamená, že je něco moje , ať už nějaká věc ( například koňská kobližka na cestě). nebo třeba prostor, kde chci mít klid bez rvaček. Není to povel, ale varování.”

ono to “fuj” bude znamenat to, co s tím člověk a/nebo pes spojí (si), přičemž se ne vždy shodnou, jako ten člověk a pes
+ jakým způsobem (potlačení versus posílení)

 

Doron
Doron (1792 příspěvků) 06.04.2024, 20:11:24 xxx.xxx.162.21
Fikovnice:

Jen pro zajímavost: Jaké tresty používáš Ty, pokud používáš…? A ne, nenavážím se do Tebe. Zajímá mě to.


Používám takovou psí řeč, která vychází z jejich vnitrodruhové komunikace. 

Třeba se nad ně nakloním, zabručím, upřeně se na ně podívám, zpevním tělo, takové ty signály, které si dávají psi mezi sebou prostě..

A používám i hodně konejšivých signálů jako je taková ta psí poklona, nebo zívání nebo vytí. Jako nevyju úplně 🤣, ale když se dostaneme do nějaké situace kde je napětí a třeba by s nějakým cizím psem hrozila rvačka tak takovým vysokým hláskem: Klucíííí co jeeee, klííídeeek, demeeeee.😅

Ale chůdě Framík ode mě dostal tuhle facáka, protože přehryzával nově zasazený stromky a byly to vzácný starý odrůdy a na moje varování nedbal . On si z toho nic nedělal a hned si doběhnul pro větev, že si teda bude kousat svoje, ale udělat něco takovýho Gučkovi, zlomím mu srdce a ztratím jeho důvěru.

keriton
keriton (474 příspěvků) 06.04.2024, 20:14:42 xxx.xxx.80.20
hmn:

“jak na ty jeho výpady reagovat správně, aby to nebylo zbytečně moc (a blbě a ještě blbě načasované) a ani příliš málo.”

keriton, fór je ale v tom psa k nějakému výpadu nenechat dojít 
o tom je to vedení, o tom je ta práce
a, domnívám se, v tom si nerozumíme

“A skončilo to nevyprovokovaným napadením staré slepé malé fenky s pokousáním”

k tomu musím - tam byl nejspíš problém nedostatečného mechanického jištění a ne pohledu “psa trestám” versus “psa léčím”

“Jinak úplně souhlasím s tím, že každý pes je originál, některý je tvrdý, některý měkký.., závislý nebo solitér, s každým člověkem musí zacházet jinak.”

PRINCIPY JSOU STEJNÉ, STEJNÉ a STEJNÉ
furt a pro každého a nejen psa

a jedna dost podstatná věc - není totéž řešit agresivitu směrem k cizím psům a vůči druhému domácímu psu (záměrně nepíši smečce).
Vůči cizím bude normálním a snazším cílem dosáhnout ignorace, venku je obr prostor, neutrální prostor…..
Doma to je jiná.

I proto bych si opravdu dvakrát rozmyslela jít na to “potlačováním”, které jen potlačuje ale převrat v hlavě asi neudělá, zejména pokud spolu ty dvě fenky vycházely dobře. 


Já myslím, že si rozumíme výborně, už mnoho let.

Chápu vás přístup a v mnohém se shodujeme. 
Jen si myslím, že pro některé psy je daleko rychlejší cestou právě i nechat dojít k chybě (nebo prostě k ní dojde, protože nelze menežovat okolní svět donekonečna sto procent času) a poté psu jasně sdělit, že tohle fakt ne. Problém je, když člověk neví, co přesně pes nemá dělat, co je vlastně chyba a jaké chování by se mělo adresovat a jakým způsobem (viz trestání za vrčení nebo rozčilování se za tahání na vodítku sto let poté, co pes začal tahat). A proto je tam potřeba ten trenér, kterej to umí vysvětlit a ukázat. Fér je předtím psa učit, jak ano, a postupně mu předávat zodpovědnost za své chování, nepouštět ho úmyslně do situací, které naprosto nemá šanci zvládnout. 
 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 06.04.2024, 20:38:30 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 06.04.2024, 20:14:42

To je jako že pes už ví, co má v které situaci dělat, ale někdy zafrackovití, no tak na něj houknu.

To je úplně jinde.

Doron
Doron (1792 příspěvků) 06.04.2024, 21:02:22 xxx.xxx.162.21
hmn:

“Jináč nevím, čemu tady říkáte potlačování chování a proč proti tomu všichni brojíte? Potlačit nějaké chování můžu přece všemožným způsobem.., třeba pozitivním posilováním.”

potlačení = trest = chování se potlačuje v důsledku negativního zážitku zvířete, neboli zvíře má strach ono chování provádět

posilování = odměna = posilujeme aktuální chování, protože se zvířeti v souvislosti s tímto chováním děje něco, co chce

již z těchto definicí je zřejmé, že se jedná v podstatě o protichůdné procesy a že “potlačit pozitivním posilováním” je oxymoron

a toto poznání je základ


Tož to se omlouvám, pojem “potlačení chování” jako terminus technicus neznám, možná jsem něco pozapomněla..

Čistě laicky bych ale řekla, že nežádoucí chování se dá potlačit třeba i medikamentózně, to by ale trest nebyl..

Pak tady máme pozitivní a negativní posilování.., u každého jiný pricip.

Jestli si dobře pamatuju, Ty jsi zastáncem využití  operantního podmiňování, což je fajn, ale já prostě využívám i jiné způsoby  učení. 

Principy učení jsou určitě obecně platné, ale psi jsou různí, mají různé vrozené vlohy i “ povahy” a temperamet.

Fór je v tom, vybrat pro psa to, co jeho povaze nejvíc sedí.

Třeba u Frama, na rozdíl od ostatních dvou psů, používám víc negativní posilování ( zatlačím mu na zadek při “ sedni”, jemně ho postavím atd.).

Jemu to vyhovuje. Hodně se učí i napodováním, naposledy za Gučou zvládnul kladinu a překážku, naučil se po Gučkovi otevírat dveře, to jsem nechtěla 🙈.

Reaguje výborně na gesta, evidentně to má propsaný v genech, asi nejvíc, co jsem kdy zažila, škoda, že se u zkoušek musí používat jen hlasové povely.😞

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 06.04.2024, 21:10:12 xxx.xxx.124.255

Framík třeba nemusí brát to np tak negativně, jak to zní. 🙂 Možná je rád, že to děláte.
Když jsem tak posunovala Megi, smála se a vrtěla sebou jak blbá, musela jsem jí říkat - nesměj se, kozo, škola není holubník!
 

Doron
Doron (1792 příspěvků) 06.04.2024, 21:15:15 xxx.xxx.162.21
megi-the-pes:

to je v pořádku, všici to používáme 🙂

blbý je, když si myslím, že takhle odnaučím něco… vážného
jako vyjíždění po psech a tak
nebo válení se v odpadu ze srn a divočáků, ty srnčí eště spapá taky někdy

jasné je, že když už jsem v průšvihu…
ale myslet si, že takhle psa něco naučím… jak je moderní psovi říct neeee a tahat za vodítko… no tak tohle je cesta tak na pět let… když se podíváte na ty trenéry, co tohle provozují, komu ten pes fakt funguje? nikomu… ani blbý čekej neumí… ani hvjézda Sýzr ani Rdesna ani ten nalitej z LB ani Staffordi
někomu to osmiletý cvičení vyhovuje, to chápu
no tomu psovi určitě ne… on si říká - a co teda mám podle tebe dělat, ty chytrá? sedět? už si někdy někoho viděla se uklidnit sezením? sázená vejce jo, to chápu
(megi kecá, nechce to jíst, a to jich máme 15 denně)


Mně se teda v mršinách neválej, teda když tam jsem a vidím to .🤣

Po tom, co se jeden pes vyválel v mršině celýho divočáka , jsem na to dost citlivá. Myla jsem ho pak Jarem🙈 a ten vůbec nepěnil. Ten smrad a tak, byl to dost traumatizující zážitek.😱 Hodně tuku.🤮

Takže od tý doby jsem jak bůh pomsty." Ne, prostě ne, ta mršina je mojeee !"🤣

Doron
Doron (1792 příspěvků) 06.04.2024, 22:27:02 xxx.xxx.162.21
hmn:

“Ono to “ fuj” vlastně znamená, že je něco moje , ať už nějaká věc ( například koňská kobližka na cestě). nebo třeba prostor, kde chci mít klid bez rvaček. Není to povel, ale varování.”

ono to “fuj” bude znamenat to, co s tím člověk a/nebo pes spojí (si), přičemž se ne vždy shodnou, jako ten člověk a pes
+ jakým způsobem (potlačení versus posílení)

 


“Fuj” je vlastně trest. 

To se neříká neutrálně, člověk se nechová neutrálně, dává najevo, že se “zlobí”. 

Pes si spojí : když honím kočku, mívám problém, když žeru ze stolu, mívám problém, když ochcávám rohy v chodbě, mívám problém,  některý věci jsou prostě zakázaný. Nesmí jich být moc.

Je to prostý. Pes není blbej.

“Fuj”není prostě povel, jen vyjádření nesouhlasu a výhrůžka.

Trest nesmí být hlavním nástrojem výchovy , ale je jeho nedílnou součástí. Musí ho být jak šafránu, ale je potřeba.

Já svoje psy občas “ potrestám”, nesouhlasným pohledem, zamručením , okřiknutím.  Ale je to zase vyvážený jejích velkou svobodou, můžou být všude navolno, protože se neperou, neberou dětem z rukou jídlo a celkově se umí chovat slušně.

Doron
Doron (1792 příspěvků) 06.04.2024, 23:19:28 xxx.xxx.162.21
megi-the-pes:

Framík třeba nemusí brát to np tak negativně, jak to zní. 🙂 Možná je rád, že to děláte.
Když jsem tak posunovala Megi, smála se a vrtěla sebou jak blbá, musela jsem jí říkat - nesměj se, kozo, škola není holubník!
 


Kdyby nebyl rád, tak bych to nedělala.☺️

On je strašně rád, že je úspěšnej ! Posadím ho, vychválím, odměním a hned to umí. 

Je to zvláštní pejsek, kombinace pasteveckýho a ovčáckáckýho psa, taková prastará duše s původními instinkty.

Jako, je dost dokonalej .🥰🤣

Sardullah
Sardullah (975 příspěvků) 07.04.2024, 00:29:00 xxx.xxx.221.216

No tak ono to FUJ přeci nemusí ausgerechnet znamenat trest….nebo alespoň já to tak vnímám a doufám, že i moji psi. Jako mám na mysli nějakou situaci…činnost, která se již děje a já potřebuji ihned psa vytrhnout z této činnosti…jako očuchává nějaký fujtajbl a reálně hrozí nebezpečí, že se mi ve fujtajblu vyválí, že ho sežere…takže opravdu rázné FUJ může tuto činnost přerušit a já pak mám prostor třeba povelovat ke mně a nebo jen mít přednášku o tom, že teda la pardón, ale myslela jsem si, že jsem si koupila psa a mám to i v kupní smlouvě a mám na to pépé a oni mě podvedli …neboť mi prodali prase…no prostě dle nátury psa.

Jako třeba na mýho berňuchu je problém…no ani nechci říct zvýšení hlasu, ale jen povel vyslovit rázně a v tu chvíli už má zásek…takže opravdu povelujeme “v rukavičkách”, ale třeba to zmiňované FUJ…tak z toho si nic nedělá resp. nemá zásek a maže od inkriminované věci….na Ginu můžu houkat jak chci…ta to má na salámu…tak max se na mě podívá a řekne…"no aby ses nepopo…"

Jako sama používám dost zákazových povelů…ano i povely typu NETAHEJ…NELEZ TAM…NEŘVI…NESKÁKEJ…NEŘEŠ TO/NEVŠÍMEJ SI TOHO, popřípadě nic neříkající povely typu.. ani na to nemysli, chraň tě ruka páně…a ano ráda bych řekla, la pardón vážení, mě teda ty zákazové povely fungují, jenže pak když se nad tím člověk zamyslí, tak to ve finále žádné zákazové povely nejsou, protože k těmto zákazovým povelům se řadí naučené chování, pes byl naučen, co má po takovém povelu dělat…NETAHEJ= povol vodítko, NELEZ TAM= koukej mazat někam jinam, NEŘVI= ticho, NESKÁKEJ= všechny čtyři tlapajzny na zemi….prostě všechny tyto povely znamenají jediné a to, že po psu chci, aby se choval slušně a sdělila jsem mu, jak si to slušné chování představuju.

posilování = odměna = posilujeme aktuální chování, protože se zvířeti v souvislosti s tímto chováním děje něco, co chce

No a v tomhle já narážím na svůj kynologický limit. U psů, které nemám jak odměnit, protože ty klasické odměny…pamlsek, hračka, pomazlení, hra a pod. psa prostě netankujou a i když vyzkouším všechno možné, co mě napadne, tak pro psa to prostě není odměna a nevím, co jiného jako odměnu nabídnout, aby to byla motivace. Jo jasně…Ginuš udělá něco dobře a já jí podrbu a řeknu lahodným nadšeným hláskem, že je to móc šikovná a hodná holka….ale tý hodný holce je to buřt. Jó Mates, tak to je jiná kávička…pamlsky fungují, pochvala funguje, nadšený pohlazeníčko funguje…no páni, to se to pozitivně posiluje.

A k těm trestům…pes táhne na vodítku a já zastavím…není to v tu chvíli trest?…odměna je jasná…k objektu své touhy se dostaneš jedině v klidu a odměna je to, že když budeš v klidu, tak si to křovíčko očucháš, tak se půjdeme s pejskem pozdravit…ale to prvotní zastavení??  

Reaktivita na psy…a je jedno jestli je to neagresivní “juchůůů pejsééék” a nebo agresivní (a teď nechci rozebírat důvod) je z mého pohledu to nejtěžší…alespoň pro mě. Že psa, který se neumí chovat, který není schopen se minout s jiným psem v klidu na jednom chodníku, musím naložit do auta a odfrčet do parku, neboť tam je za prvé materiál na učení správného chování a za druhé prostor, abych si mohla držet dostatečný distanc, kdy je to ještě ok a ten postupně zkracovat…ale já mám zahradu, nemusím chodit venčit…vylezu se psem z branky a hup rovnou do auta, přijedu do parku, vylezu na parkovišti z auta, udělám dva kroky a jsem v parku…ale co když bydlím na sídlišti nebo prostě někde, kde je sci-fi se při každém venčení v takové vzdálenosti od ostatních psů, dle toho na jakém levelu se psem jsem…a to ani nezmiňuji to, že já si třeba i tu vzdálenost držím, ale volně pobíhající psi mi do toho hází vidle.

Třeba Gina byla docela vzorné štěndo…hezky jsme socializovali, byla naučená, že k pejskovi se jde v klidu a až panička řekne, že jdeme říct pejskovi ahoj…no a pár měsíců na to začalo peklo. I do parku, který máme asi 150 metrů od baráku, jsem jezdila autem, protože jsem nechtěla riskovat, že na úzkém chodníku potkáme psa a že to teda nejenže nedáme v klidu, ale bude divadýlko. Jo já jsem ten případ, kdy jsem na tom makala dva roky, než jsem mohla říct, že už je to fajné. No a teď začal Mates. Je mu cca 2,5 roku a vždycky se choval slušně a teď začal…juchůůů pejsééék…myslela jsem, že nás to období minulo, ale ne a ještě mi zpovykuje Ginuš. No co budu povídat…vzala jsem si dovču a budeme pěkně makat bez Giny…a doufám, že po týdnu to bude cajk, neboť on je ten motivovatelný a spolupracující, tak si myslím, že stačí jedna…dvě prochajdy, jen abychom si to ujasnili. Resp. abychom dostatečně upevnili povel K NOZE i v těchto situacích….to mi stačí…nepotřebuju, aby psy ignoroval, ale nebude mě nikam tahat…navíc potřebuju, aby fungoval, protože v tu cvíli potřebuju mít v merku Ginu…jí znám potvoru…dává pozor, jestli dávám pozor a když nedávám pozor….

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 07.04.2024, 12:33:21 xxx.xxx.60.190
Doron:

Používám takovou psí řeč, která vychází z jejich vnitrodruhové komunikace. 

Třeba se nad ně nakloním, zabručím, upřeně se na ně podívám, zpevním tělo, takové ty signály, které si dávají psi mezi sebou prostě..

A používám i hodně konejšivých signálů jako je taková ta psí poklona, nebo zívání nebo vytí. Jako nevyju úplně 🤣, ale když se dostaneme do nějaké situace kde je napětí a třeba by s nějakým cizím psem hrozila rvačka tak takovým vysokým hláskem: Klucíííí co jeeee, klííídeeek, demeeeee.😅

Ale chůdě Framík ode mě dostal tuhle facáka, protože přehryzával nově zasazený stromky a byly to vzácný starý odrůdy a na moje varování nedbal . On si z toho nic nedělal a hned si doběhnul pro větev, že si teda bude kousat svoje, ale udělat něco takovýho Gučkovi, zlomím mu srdce a ztratím jeho důvěru.


Tak to já bych takto zlomila srdce Fidovi…

Jak mi trhá večer papíry, když chce ven…a onehdá jsem se neudržela a zařvala na něj “Ty hajzle!”, tak jsem si jej pak udobřovala. Je to moje chyba, a moje vina. Ale je fakt, že on prostě ví, co je mé citlivé místo. Mňoukat umí, přesto používá tady to “trýznění mé osoby”!😂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.