Aktuálně: 4 944 inzerátů174 408 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Myši a voda

Čikina (neregistrovaný) 05.04.2024, 12:13:00 xxx.xxx.60.169

Ahoj, měla bych dotaz ohledně myšek. Mám doma myši laboratorní, bodlinaté a mastomyšky. Dostávají vodu v miskách, protože u napáječky během jedné noci rozkoušou ty gumové přísavky a napáječka jim tudíž spadne na hlavu a neplní svou funkci. Jenže teď mám jít do nemocnice a nemám nikoho, kdo by se mi o ně staral. Doktor říká, že tam budu tak dva až tři dny. Myslíte, že to myšky eventuálně vydrží jeden až dva dny bez vody? Můžu znovu zkusit napáječku, ale moc bych na to nevsázela. Díky za radu.

Buggyra
Buggyra (3219 příspěvků) 08.04.2024, 13:07:08 xxx.xxx.198.226

Normální kovové pítko s kuličkou nejde použít? To se používá pro větší hlodavce a králíky, je dost nezničitelné…

Spíš než bez vody bych se smířila s tím, že budou mít pár dní vodu holt špinavou, a dala bych jim tak velké nádoby, aby jim těch pár dní voda vydržela, i kdyby znečištěná (rozvoji bakterií lze bránit přidáním různých přípravků vhodných pro zvířata).

No a kdyby operace dopadla blbě (infekce, odklad, může se stát cokoli), tak zajistit po těch předpokládaných 3 dnech případné “hlídání”.

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.