Aktuálně: 4 839 inzerátů175 169 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Vypadávání srsti - může to být po Leukeranu?

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 24.04.2024, 21:05:50 xxx.xxx.36.108
Fikovnice:

Noo, měla byste vychytat nárůst glykémie, peak a pokles…v rámci podávání inzulínu. Tím budete vidět, jak Lantus u vás funguje. Já u nás to fungování po celých 24 hodin považuji skoro za zázrak. Ale vetka mi řekla, že přesně takto si to představovala. Začít na 2x denně, a pak opatrně zkusit přejít na 1x denně. No a povedlo se, pokud tedy se Fido nezačne rozhašovat, jak jsem psala nedávno.

Jo a jak s tou “děrovačkou”? Držíte ucho prstem zespoda? Taky jste si procvakla vlastní prst? Já opakovaně…😂

No a já žilky moc nevidím, ptž Fido je hodně tmavý. Ale snažím se cvaknout spíš hodně u kraje boltce - myslím, že tam mu vedou nejvíc. Když je kapka malá, tak někdy se ji snažím zvětšit tlakem na ucho (jako že tu kapku vytlačuji)…a to se mu teda nelíbí (a mně samozřejmě také ne)!😟


Co je to ten peak? To je vrchol? Asi na to měření bude ideál víkend. Dnes jsem měla dovču, tak jsem byla doma víc, ale v týdnu to běžně nedám. 

Odpoledne jsem mu ucho prosvítila a zhrozila se, že po každém (i neúspěšném ) pokusu tam má modřinku 😟

Prst jsem si necvakla, mám nastaveno to pero? nebo jak to nazvat na druhou pozici….na tenkou kůži. A prvně zkusila samozřejmě na sobě. Takže to skrz boltec neprojde 😀

Tady z netu…snad to bude vidět…ucho kočky a kudy vedou cévky. Souhlasí s uchem mého, takže kousek od kraje opravdu vede silnější cévka. Dnes jsem ji trefila a jéje, to bylo krve 🤦

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 24.04.2024, 23:39:07 xxx.xxx.60.29
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 24.04.2024, 21:05:50

Jj, to odpovídá, že na tom kraji jsou cévky. Ale já mám nastavenou snad jedničku a přesto to mnohdy projede skrz ucho 😲 - asi má Fido nějaké tenké boltce či co.

A ano - peak = vrchol v plazmě (v tomto případě vrchol glukózy); teda ona vystoupá logicky vždy po jídle, při stresu atp. Ale na té inzulínoterapii by to nemělo právě nějaké extra špice dělat.

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 24.04.2024, 23:41:35 xxx.xxx.60.29

Jj, Fido už také měl modřinky. I stroupky. Ale kupodivu se tváří, že mu to nevadí. Když si vezmu, kolikrát jsem mu už ucho procvakla skrz a on na to nic…!😲😟

A ještě mám dotaz - kam pícháte inzulín…? Do skapulární oblasti = blízko lopatky, ale laterálně (střídavě na jednu a druhou stranu)…? Já se snažím takto, ale ne vždy se mi daří vytvořit pěkná kožní řasa. On už zase přibral!!!🤔 Když byl tehdy zhubnutý, tak se řasa dělala pohodlně.

Vlastně, když se bude chtít zapojit i Lucie se zkušenostmi, budu ráda…

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 25.04.2024, 08:48:16 xxx.xxx.234.90
Fikovnice:

Jj, Fido už také měl modřinky. I stroupky. Ale kupodivu se tváří, že mu to nevadí. Když si vezmu, kolikrát jsem mu už ucho procvakla skrz a on na to nic…!😲😟

A ještě mám dotaz - kam pícháte inzulín…? Do skapulární oblasti = blízko lopatky, ale laterálně (střídavě na jednu a druhou stranu)…? Já se snažím takto, ale ne vždy se mi daří vytvořit pěkná kožní řasa. On už zase přibral!!!🤔 Když byl tehdy zhubnutý, tak se řasa dělala pohodlně.

Vlastně, když se bude chtít zapojit i Lucie se zkušenostmi, budu ráda…


Mně vetka ukazovala, že za lopatky to právě píchat nemám, ale až na boku za žebry, v oblasti břicha. Prý ideál střídat, ale že ze začátku mi to půjde spíš na jednu stranu. No, já píchám podle toho, jak leží 😀 

A je to dost možné, že má ucho silnější. Pravdou je, že mainky mají ty plachty větší, tak je asi přirozené, že i silnější. Zkuste porovnat s Elsou…i když ono to asi na pohmat poznat nepůjde. 

Nebo si ucho “podložte” kosmetickým tampónem, ať si nepícháte do prstů zbytečně 😀

V pět ráno glykémie 18,3. 

A ráno si parádně nacpal pupek sám. Ani jsem nedýchala, aby od misky neodešel ❤️ A mazlil se a předl. Je mu zase lépe, jak mě spadl kámen ze srdce ❤️ 

bambule
bambule (420 příspěvků) 25.04.2024, 09:25:50 xxx.xxx.234.116

Mě zase vetka říkala že kamkoliv od lopatek po kořen ocasu. Píchám, ale kolem lopatek, z obou stran i z vrchu jakoby mezi lopatky. Záleží na náladě milostpaní. 

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 25.04.2024, 17:20:15 xxx.xxx.63.78
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 25.04.2024, 08:48:16

Tak my před chvílí 7.5!!! A to jsem teď měla nepravidelnost v aplikaci (přišla jsem pozdě, takže apl. byla za víc než 24 h).

Nicméně teda dnes doma na asi 3 místech nazvraceno a já mám strašně zlý pocit…😢 Tu glymču 7.5 měl už po tom pozvracení se. No, hypoteticky jednou to byla Elsa, ptž to byl “její bezoár” (jako že typický😉).

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 25.04.2024, 17:48:46 xxx.xxx.146.181

Táké píchám kolem lopatek, obě strany i u hřbetu, jak píše bambule. Jíné místo mi na vet neukazovali, ale zítra se schválně zeptám, kam až se dá. 

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 25.04.2024, 18:28:31 xxx.xxx.36.108
Fikovnice:

Tak my před chvílí 7.5!!! A to jsem teď měla nepravidelnost v aplikaci (přišla jsem pozdě, takže apl. byla za víc než 24 h).

Nicméně teda dnes doma na asi 3 místech nazvraceno a já mám strašně zlý pocit…😢 Tu glymču 7.5 měl už po tom pozvracení se. No, hypoteticky jednou to byla Elsa, ptž to byl “její bezoár” (jako že typický😉).


Jaká je pravděpodobnost, že to bylo všechno od Elsy? 

U nás mají každý své typické… Tazmán chodí na konkrétní místo (letí přes celý byt a zvrací na rohožku u záchodu). Klífa tam má obvykle víc chlupů nebo rovnou šištičku a zpravidla aspoň dva kousky šáchoru. Groot pro změnu obvykle vyhodí nestrávené jídlo (granule/konzervu) a jen pár chloupků. On hrozně hltá, takže se mu to děje častěji, než ostatním.

Já měla teď zpoždění s podáním inzulínu skoro hodinu a to jsem byla doma. Ale úplně mrtvá po migréně. A tak mimo, že jsem mu společně s inzulínem dala i prášky, které dostává až v osm 🤦 

Je čilý, veselý, snědl toho trochu míň, než jsem čekala, tak jsem ho po prášcích ještě docpala 24g Recovery, aby mu nebylo špatně od žaludku. 

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 26.04.2024, 09:39:42 xxx.xxx.62.42
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 25.04.2024, 18:28:31

Bohužel stopro bylo přinejmenším jedno od Fida. “Bobky” byly od Elsy.

U Fida se bojím nějaké další nemoci, včera jsem popravdě byla paralyzovaná strachem.

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 26.04.2024, 12:59:31 xxx.xxx.62.42
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 26.04.2024, 11:08:55

Dneska výrazně lépe…

Já mám odpolední výuku, takže pak už nebudu mít přehled, přijdu pozdě večer. Ale bylo zvláštní, že se mnou skoro celou noc spal, nalepený na mě, a dokonce si dal nohu přes mé tělo. Já to ani nevěděla, nad ránem jsem zjistila, že mě něco hřeje…a on to Fido! Obvykle mi takto chodí “říct”, že mu něco je. Ale pak se tedy přesunul a dnes nezvrací…nicméně ťukám na dřevo!!!

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 26.04.2024, 13:01:13 xxx.xxx.62.42
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 26.04.2024, 11:08:55

Já si včera i poplakala… 

Samozřejmě mi hlavou šrotovaly nejrůznější scénáře. Budu kontaktovat vetku, ale teď má dovolenou. Snad bude pak schopná odběry realizovat u mě v bytě, jak mi přislíbila.

bambule
bambule (420 příspěvků) 26.04.2024, 13:14:34 xxx.xxx.73.89

Já jsem nachlazená, ale jakože dobře nachlazená. Mám dnes odjet na víkend do lázní ( mám od prosince loňského roku zaplacený pobyt z bonusů v práci). Péče o Bambuli bude na manželovi. Včera i předevčírem měla místo 8-mi víc jak 13 mmol/l. Ale je pravda, že pčíká takže je asi lehce nachlazená jako já. Ráno jsem bojovala s tím, že prostě nikam nepojedu a zůstanu doma…. Na druhou stranu ale chci jet, protože po posledním čtvrt roku si nějaký odpočinek myslím zasloužím. Všechno je nějak nanic….

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 26.04.2024, 18:50:15 xxx.xxx.60.194
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 26.04.2024, 13:14:34

Já už jsem úplně vycukaná, že bych měla někam jet. Kdybych odjela na ten prodloužený víkend na Velikonoce pryč, nejstarší by zřejmě už nebyl. Krmit by chodila tchýně, ona je ochotná, ale nekočkař. Myslím, že by si nevšimla, že jeden z nich vypadá divně. Ale to bych ji za vinu nedávala, jsem ráda, že i když kočkám nerozumí, vždy se nabídne, že je obstará. 

Vy jeďte, manžel určitě bude vědět, co dělá a postará se. Odpočinek je nutný. Já přemluvila mamku, aby příští víkend přijela. Že ji už potřebuju vidět, jinak se tu už zblázním. Nebyla tu asi pět let, ona nerada vyjíždí mimo kraj. Tak jsem ráda, že se nechala ukecat 🤗

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 26.04.2024, 18:55:19 xxx.xxx.60.194
Fikovnice:

Já si včera i poplakala… 

Samozřejmě mi hlavou šrotovaly nejrůznější scénáře. Budu kontaktovat vetku, ale teď má dovolenou. Snad bude pak schopná odběry realizovat u mě v bytě, jak mi přislíbila.


Už jsem tenhle měsíc probrečela tolik hodin, že to ani nespočítám. Hlavně, ať je všechno v pohodě. 

My dnes měli kontrolu na vet. Navzdory tomu výkyvu v papání a zjištěnému zánětu močových cest Klífa přibral za deset dní skoro 300 gramů. Dnes vypadá dobře, ale zase jedl méně, takže jsem ho znovu dokrmila Recovery konzervou. V neděli mám udělat glykemickou křivku. Vy už asi znáte, my pojedeme poprvé. á 3 hodiny změřit, minimálně 12 hodin, 15 by bylo lepší. Možná dám i 18. Já totiž miluju výzvy 🙈

Dnes mi ukázala, že lepší odebírat z vnitřní strany boltce, že to lépe teče. A opravdu ji to teklo až zbytečně moc 🙈

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 26.04.2024, 22:45:14 xxx.xxx.146.181

Tak já se omlouvám, ale zapomněla jsem se dnes zeptat, kam až se dá píchat inzulin. Náročný den, ale hlavně dnes 7 mmol/l, i přes ponechané dávkování. Já měla takovou radost, že se mi to vykouřilo z hlavy, tak na příští kontrole. 

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 26.04.2024, 22:53:03 xxx.xxx.61.120
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 26.04.2024, 22:45:14

Super👏, to je lepší než včerejší Fidova hodnota. Měl nějak 7.5. Jinak já už mám popsaných snad 50 archů papírů!!!😄 Jsem takovej ouřada a papíruju. Takže mám zápisky:

- datum

- přesný čas (na minutu)

- kolik U. I. inzulínu dostal

- hodnotu glykémie (opět s přesným časem)

- a ještě poznámku (např. “Píchnuto nadvakrát” - když Fido ucukne atp.)

A chudáci moji přátelé - když jsem sem tam pryč, tak už jsou naučeni udělat úplně stejné zápisky!😂

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 26.04.2024, 22:56:56 xxx.xxx.61.120
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 26.04.2024, 22:45:14

Jinak s těmi aplikacemi a i glykémiemi: Myslím, že to budou různé info vet od veta. Např. vetka Odberryho má dost jiné názory než naše vetka. I třeba stran odběru z boltce - já se také ptala, zda nemůžu brát z vnitřní strany ucha a bylo mi řečeno, že ne (i když zrovna toto je podle mě jedno). No a když si vezmu aplikaci inzulínu u člověka, tak jsou doporučená místa, ale rozhodně to není jedno jediné místo (někde ve výukové ppt mám obrázek, kam člověku píchat inzulín). Tak si říkám, že jestli to bude na úrovni lopatky, nebo kousek pod lopatkou, je asi celkem jedno.

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 26.04.2024, 23:03:45 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 26.04.2024, 22:53:03

Děkuju 🙂, to je taky pěkné. Doufám, že se teď zas pro změnu nezačnu bát a nervovat z hypoglykemie. Jee tak to jste pečlivá, já si vše taky píšu, ale ne až tak dopodrobna.  A máte dobré přátele. 😉. Mně se ještě nepodařilo, pro případ nouze,  zaškolit ani někoho z rodiny. 🙂

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 26.04.2024, 23:19:48 xxx.xxx.61.120
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 26.04.2024, 23:03:45

Buďte ráda, že máte rodinu. Já už z rodiny nemám nikoho… Jako nikoho, kdo by mi nějak pomohl, víceméně v čemkoli.😔

Přátelé ví, že mám OCD 🤣 - proto ta pečlivost v zapisování. A už mi raději vyhoví, než aby poslouchali mé dotazy (Prosím Tě, zapsalas přesný čas? Atp…😀).

Stran hypoglykémie: Máte pro jistotu tu glukózu? Psala jsem někde výše - já mám ampuli pořád po ruce.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.