Aktuálně: 4 874 inzerátů175 147 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Vypadávání srsti - může to být po Leukeranu?

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 23.04.2024, 07:47:11 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 23.04.2024, 06:43:59

No právě, já nikam nejezdím a doufám, že nebudu muset, protože s tímhle režimem si nedovedu představit, že bych to třeba hodila na naše. Ono to s tím krmením jinak nejde, dřív, než přešel kocour na dietu, tak měli ke žrádlu stálý přístup. To mě mrzí s tím nežraním, to je těžký. Snad se Vám umoudří. Hlavně, že podle krve to má nejstarší v pořádku. Ta moje není vyloženě hubená, ale nabrat by něco mohla, zatím taky nevidím moc změnu. 

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 23.04.2024, 11:25:27 xxx.xxx.4.248
LucieS:

No právě, já nikam nejezdím a doufám, že nebudu muset, protože s tímhle režimem si nedovedu představit, že bych to třeba hodila na naše. Ono to s tím krmením jinak nejde, dřív, než přešel kocour na dietu, tak měli ke žrádlu stálý přístup. To mě mrzí s tím nežraním, to je těžký. Snad se Vám umoudří. Hlavně, že podle krve to má nejstarší v pořádku. Ta moje není vyloženě hubená, ale nabrat by něco mohla, zatím taky nevidím moc změnu. 


Tam už je pak jediná šance elektronické misky a misky na čip. Na čip pro kočky, které můžou jíst kdykoliv cokoliv (kocoura s dietou to nepustí) a elektronickou pro dietáře, která by se otevírala jen v určitých časech. 

Má to ale velké ALE…beztak tam buď dáte jen jednu porci, kterou může sníst, jinak nemáte přehled, kolik toho dal najednou a ty ostatní by mu to mohli taky v tom času otevření vyžírat. Další ALE je taky cena.  Co si budeme povídat, vše okolo těch našich marodů stojí peníze.

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 23.04.2024, 11:42:28 xxx.xxx.61.0
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 22.04.2024, 20:47:06

Jj, to zvládnete. Musíte si tedy koupit kromě glukometru “děrovačku” a papírky. Ale ono je to vlastně součástí balení glukometru. Klidně nejdřív vyzkoušejte sama na sobě - na bříšku prstu. Já nasadím lancetu do “děrovačky” na co nejmenší délku. Pak na boltci - spíše ale hodně při kraji ZVENČÍ přiložíte děrovačku a “vystřelíte” lancetu. Aby krev tekla, doporučuje se ucho buď nahřát (třeba teplým hadrem) nebo žmoulat. Toto já nedělám, ptž Fido ví, co bude následovat, už když se blížím s glukometrem a ještě víc by jej to stresovalo. Cílem je vytvořit pěknou kapku krve. No a pak dáte proužek zasunutý v glukometru k té kapce, ta se nasaje, a po 5 sekundách se Vám zobrazí hodnota glykémie.

Jo, zapomněla jsem, že Vy máte chlupatce!!! Tak nevím, zda by nebylo lepší ucho trochu vyholit.

bambule
bambule (420 příspěvků) 23.04.2024, 12:18:34 xxx.xxx.234.116

S tím vyholením pozor. My Bambuli také vyholili ucho, ale má uši tak citlivé, že odebírání krve  pro ni bylo hodně bolestivé a stresující. Co bylo horší, tak než ucho trochu zarostlo, tak si ho mrška celé rozškrábala. Já se přiznám, že u ní odebírám krev z bříška. Má tam poměrně silnou jizvu po kastraci a přes tu jizvu vede pěkná žilka. Kůže je tam míň citlivá a tím pádem odběry pro ni míň bolestivé. Položím ji na záda a ona drží ani se nehne. Chce to vychytat. Ze začátku jsme odebírali z nohy, vyholené pro odběry na veterině. Ale kolikrát se mi nepodařilo trefit žilku napoprvé a tak to pro ni nebylo ideální. Takhle z bříška, i když to může znít hrozně, je to pro ni nejméně bolestivé a stresující. 

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 23.04.2024, 12:42:33 xxx.xxx.4.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 23.04.2024, 11:42:28

Papírky jsem objednala rovnou k tomu glukometru. Takže nějaká “jehla” je k tomu, ok. 

Po práci vyzvednu a uvidím, jestli se s tím zkusím poprat. Z bříška prstů jsem si odebírala též…gestační diabetes, takže to asi prubnu na sobě, ať pak nezjistím, že to mám blbě poskládané po té, co ho budu “mučit” 🙈

Dám vědět, jak jsme to zvládli. Ráno vypadal o něco lépe, než včera (co se aktivity týče), ale snědl k snídani zase o fous méně, než den předtím. 😕

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 23.04.2024, 13:56:41 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 23.04.2024, 11:25:27

Nad těma miskama na čip jsem přemýšlela už dřív, ale právě, jestli to kočky nějak neošulí, když vidím, co dělá ta nejmladší. Ona je opravdu teď jak bláznivá na granule kocoura. Kocourovi ty jeho teď taky jedou, tak nemá potřebu lézt holkám na jejich, ten se teď drží. Stejně musím být doma na inzulín po krmení, tak už je to jedno. No a jak píšete, ta cena. Já to ani nechci počítat, od Listopadu jsem na vet furt, začalo to léčením močových cest u dvou, pak si pes škrábnul oko v prvním sněhu, poté se mu tam něco udělalo, tak operace, rovnou jsem nechala udělat kontrolní rentgeny, protože nemá dobré lokty. Pak kocour a kočka štítku.  No však to všichni známe. 

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 23.04.2024, 14:05:49 xxx.xxx.61.0
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 23.04.2024, 13:56:41

Lucko, tak by to asi chtělo u té kočeny udělat kontrolní hormony št. žlázy, a možná celou biochemku…?

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 23.04.2024, 15:04:05 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 23.04.2024, 14:05:49

To určitě máme v plánu i s biochemkou 😉. U toho léku ( Apelka ), píšou jako možný vedlejší ú. nechutenství, ale ona jako žere, ale prvně prostě zkouší se dostat na kocouří grancle. No je to zvláštní, ona dřív jako jediná neměla potřebu lézt do kocouřích. 

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 23.04.2024, 15:04:17 xxx.xxx.4.248

Změřeno, kocour má 13,3. Je to první měření, takže nedělám žádné ukvapené závěry. Buď ho změřím ještě jednou večer, nebo až ráno, ještě uvidím. Odběr úplně na pohodu, překvapilo mě, jak maličká kapka tady stačí. 

Ale každopádně rozhodně nebyl nalačno a výsledek oproti minulému úterý (to měl 18) si myslím, že víc než slušný 👍 Na to, že o cukrovce víme přesně týden…

Obrázek
bambule
bambule (420 příspěvků) 23.04.2024, 15:34:05 xxx.xxx.73.89
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 23.04.2024, 15:04:17

Tiše Vám závidím, ty naše skákavé hodnoty se můžou jít schovat. Bambů měla dnes ráno 22, ale ráno před Prozincem měla i 26 takže člověk se má spokojit s málem a je to lepší než drátem do oka… změříme večer a uvidím. Snad budeme mít zase kolem 8. 

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 23.04.2024, 15:52:26 xxx.xxx.61.0
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 23.04.2024, 15:04:17

To čučím!!! Jste dobrá!!!👍👏

Můj Fido z ucha skoro nekrvácí… Jak se Vám to tak úžasně povedlo? Dělala jste něco s boltcem? Mnula jste jej nebo tak něco?

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 23.04.2024, 15:54:20 xxx.xxx.61.0
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 23.04.2024, 15:04:17

Jj a 13.3 je celkem dobré, však jsem psala, že Fido měl předevčírem 12.0. No, nepotěšilo mě to, ale nebrala jsem to jako tragédii. Míval ke 30.0, když na tom byl nejhůř…

Ten Váš se ještě může z inzulínoterapie dostat. Já v to u Fida také doufala, ale teď vidím, že nee, že to nepůjde a že budu vděčná za tu aplikaci á 24 hodin!

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 23.04.2024, 15:54:22 xxx:xxx.89ee:b83
bambule:

Tiše Vám závidím, ty naše skákavé hodnoty se můžou jít schovat. Bambů měla dnes ráno 22, ale ráno před Prozincem měla i 26 takže člověk se má spokojit s málem a je to lepší než drátem do oka… změříme večer a uvidím. Snad budeme mít zase kolem 8. 


Nikdo neříká, že mi příští měření nepřivodí šok 🙈

To je šílené, jak to lítá. Ale to se asi úplně snadno vychytat nedá, aby ta hladina byla stálá 🤔 Je to tak, že některý jedinec drží stabilnější křivku a jinému to lítá?

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 23.04.2024, 15:56:18 xxx.xxx.61.0
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 23.04.2024, 15:54:22

No u nás to opravdu drželo od listopadu do dubna… Takže skoro půl roku úplně OK.

Včetně naprosté úpravy klinických příznaků.

bambule
bambule (420 příspěvků) 23.04.2024, 16:22:20 xxx.xxx.73.89
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 23.04.2024, 15:55:11

U psů diabetiků se uvádí hodnota cca od 13,5 do 6. To je značka ideál. My to více méně splňujeme, jenom dvakrát za den má dvě vysoké vlny. Právě ráno a pak v poledne. Ony kočky prý reaguji na podávány inzulín mnohem líp dokonce jsou známy případy, kdy kočky po nějakém čase kromě diety nepotřebovali podávat injekčně inzulín. Podle dat z nějaké americké studie je to dokonce 50:50. Některé informace mám z pinterestu. I když to zní divně dá se tam najít hodně informací hlavně z USA. 

bambule
bambule (420 příspěvků) 23.04.2024, 18:05:53 xxx.xxx.73.89

Jo ještě jsem někde v tématu ( tady nebo diabetes) psala, že jsem komunikovala s firmou Vafo, které jsem žádala o zaslání vzorku krmiva Brit Diabetes. Včera vzorky přišly. Poslali skoro půl kila, baleno po 100g. Paráda, gralule jsou malé a Bambule je dostává momentálně jako pamlsek. Takže je příští měsíc objednám pro případ, kdyby mi vypadla dodávka masa. Tak jako se mi to stalo tento měsíc, protože panička objednala maso a nevšimla si že některé nemají skladem🙈 no a nakonec jsem musela koupit krůtí v lidské kvalitě. Takže valit do velkoobchodu, koupit 5kg masa. Naštěstí měli kg krutích stehen za 90,- tak to nebyla taková šlupka. Pro příště si budu muset dát větší pozor při objednávce. 

Teď večer měla Bambule něco přes 13. Asi nějaký výkyv. 

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 23.04.2024, 19:54:06 xxx.xxx.115.131
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 23.04.2024, 18:05:53

Na který kontakt jste se obrátila? Přes kontaktní formulář na stránkách Vafo?

Kocourovi jsem stříkačkou do papulky nacpala aspoň 23g Recovery. Dnes fakt stávkuje. Teď je to hodina a před chvílí si zobnul zase trochu Cosmy. Aspoň do pátku musí vydržet jíst. Pak uvidíme podle výsledků, jestli je naděje, že mu bude zase lépe. 

Pořád se uklidňuji, že jsme pořád v těch dvou týdnech, kdy mu může být blbě ze Sporimunu, ale jestli páteční výsledky budou špatné (stran sona, jaterních testů…), tak budu uvažovat, jestli ho netrápím. I když, v neděli jsem viděla chvíli úplně jiného kocoura, veselého, aktivního…nechce se mi věřit, že by se ještě nevrátil 😟


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.