Aktuálně: 4 662 inzerátů177 659 diskuzních příspěvků17 795 uživatelů

Vypadávání srsti - může to být po Leukeranu?

Odberryho
Odberryho (282 příspěvků) 21.04.2024, 18:13:21 xxx.xxx.4.248
Fikovnice:

Vlastně mě napadá: Vy máte nějaké to spešl stelivo na měření cukru v moči? Nedáte, prosím, odkaz nebo foto? Mně totiž vetka nabízela nějaké takovéto stelivo…ale já pak začala měřit z boltce, tak už to nebylo aktuální. Ale mohla bych na to přejít, aby chudák Fido nebyl tak rozpíchaný.


Ne ne, nemám. Prostě položím rozstřižený pytel na jejich stelivo a kupodivu už se na tom stihli vystřídat všichni tři. Byl to jen pokus, myslela jsem, že na šustivé chtít nebudou, ale očividně v pohodě. Z toho by se dalo krásně i měřit množství….já to po stranách “sbalím”, donesu do sprchy a pořádně opláchnu a dám sušit na další použití (moje vnitřní eko já nechce dávat pokaždé nový pytel). Zatím mám druhý, jen jednou do něho udělal nejstarší tři dírky. 

Nutno počítat s tím, že si do toho šlápnou. 

To stelivo, o kterém píšete, jsem měla pro mého prvního MCO a odmítl na to jít. Bylo toho moc málo a on byl zvyklý hrabat jak o život. Takže jsem to teď zavrhla rovnou.

Obrázek
Odberryho
Odberryho (282 příspěvků) 21.04.2024, 18:20:16 xxx.xxx.4.248
bambule:

Na veterinu na stanovení glyk. křivky určitě nechat kocoura nažrat. Na lačno bude hladina nižší, což by potom zkreslovalo hodnoty a množství potřebného inzulínu.


Takže je dost možné, že dostaneme ještě přidáno…minule lačný byl.

LucieS
LucieS (46 příspěvků) 21.04.2024, 18:22:18 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 21.04.2024, 18:13:21

Jak píšete, toho steliva je fakt na dvě hrstky, můj na to šel snad jen dvakrát. No, ale v jeho případě i tak zázrak. Dalo to vždycky několik hodin, zajistit ostatní záchody aby nešel tam aby tam nešly ty dvě další. A vůbec aby tam šel. Když jde na čuňáka vedle, tak je to rychlejší, natáhnu do stříkačky ze země a mám jistotu, že to je od něj. Aspoň něco dobré, v tomhle špatným 🙂.

bambule
bambule (423 příspěvků) 21.04.2024, 18:53:22 xxx.xxx.72.10
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 21.04.2024, 17:47:17

Bambule tam byla vždy od rána do odpoledne cca 8 hodin. Doktorka nechtěla úplnou hospitalizaci pokud to není úplně nevyhnutelné. Jinak tam takhle strávila asi tyden. 

bambule
bambule (423 příspěvků) 21.04.2024, 18:58:21 xxx.xxx.72.10
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 21.04.2024, 18:22:18

U psů funguje naběračková metoda. Mám starou hliníkovou naběračku, jakmile Bambů čapne  venku na čůrání, vsunu pod ní ze zadu naběračku. I když to vypadá šíleně, tak to funguje naprosto spolehlivě😉 jenom Vás o půl páté ráno nesmí potkat sousedi jak courate venku v pyžamu, se psem a naběračkou. 

LucieS
LucieS (46 příspěvků) 21.04.2024, 19:18:01 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 21.04.2024, 18:58:21

Znám, jednou jsem zkoušela, ale pes na mě čuměl, jestli mi nehrabe, nenechal si narušit intimní chvíli 😀. Ale zas na kontrole na vet, jsem si půjčila misku, vyšla s ním ven a bylo to hned.  Joo sousedy by to mohlo stopro pobavit. 😀

Odberryho
Odberryho (282 příspěvků) 21.04.2024, 19:20:26 xxx.xxx.4.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 21.04.2024, 18:58:21

Tohle byla alternativa, kdyby nechtěl čůrat na igelit 😀 Vyžaduje to tedy nemít kočky zvyklé na krytý záchod a soukromí 🙈 My máme nekrytý v prostoru vytvořeném přímo na kočičí wc. Takže otevřu dvířka a  mám přístup k celé boční straně.  

Odberryho
Odberryho (282 příspěvků) 22.04.2024, 12:13:52 xxx.xxx.4.248

Ještě mě tak napadlo…dáváte nějaké doplňky stravy? Kocour teď definitivně přešel na jeden druh konzerv, ostatní už nechce. O kompletním krmivu tedy nemůže být vůbec řeč. Krátkodobě to nic moc neudělá, ale jestli takhle bude chtít pokračovat, budu mu muset něco dávat 🤔

bambule
bambule (423 příspěvků) 22.04.2024, 13:59:23 xxx.xxx.234.116

Já teda krmím převážně syrovým masem, vnitřnostmi, zeleninou. Bambule odmítá kosti, takže doplňuju minerálku a probiotika. Našla jsem na netu tohle a váhám jestli to objednat. 

Obrázek
biaca
biaca (588 příspěvků) 22.04.2024, 15:16:43 xxx.xxx.47.71
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 21.04.2024, 19:20:26

Jen mě napadlo, jak odlišíte, která moč je od jednoho konkrétního kocoura. U nás se používá naběračka. Igelit byl také vyzkoušen ještě když jsem měla jednoho kocoura a chudáček držel, jen aby mi neudělal binec. Také vyzkoušeny ty úžasné kuličky na moc ani jedno nepoužil. 

Odberryho
Odberryho (282 příspěvků) 22.04.2024, 16:04:27 xxx.xxx.115.149
biaca:

Jen mě napadlo, jak odlišíte, která moč je od jednoho konkrétního kocoura. U nás se používá naběračka. Igelit byl také vyzkoušen ještě když jsem měla jednoho kocoura a chudáček držel, jen aby mi neudělal binec. Také vyzkoušeny ty úžasné kuličky na moc ani jedno nepoužil. 


Monitoruji pohyb kocoura, kterému potřebuji moč zkontrolovat a sem tam juknu, jestli není náhodou loužička od zbylých dvou. Ale už jsem si taky jednou nebyla jistá, jestli neproběhl, tak jsem otestovala a moč úplně čistá - takže bylo jasné, že ten cukrovkář to nebyl. 

Dnes se mi tedy otestovat nepovedlo. Ráno čůrat nechtěl a teď tu hodinu hlídkuji, igelit už mi počůrali druzí dva (takže výměna) a tento si pořád spokojeně hajá. Za hodinu musím odjet a asi ho budu muset někam zavřít 🤷

Fikovnice
Fikovnice (4545 příspěvků) 22.04.2024, 17:35:21 xxx.xxx.61.221
Fikovnice:

Ježkovy voči, to nevím. Z logiky věci ano. Ale zas diabetik nemá lačnit, že jo… U lidí to je tak, jak píšu, ale u koček fakt nevím. Brnkněte dopředu své vetce.

Jinak u nás teď asi dva dny ťukám na dřevo - ustalo chlemtání vody. Ale u nás chlemtají všichni 3, čímž se trochu uklidňuji. Mě se i dr. ptala, kolik toho vypije, ale to nemám šanci zjistit při počtu 3 koček. No a pak mi řekla, že když chodí Fido na noc ven (kde nepije), tak že je logické, když pak víc pije doma přes den. Já bych se začala děsit, kdyby se přidala ta polyurie. Tehdy, když byl úplně rozhašený, tak to se stelivo jen točilo…mnohdy to bylo promočené až na dno záchodku.


Dámy: Lucka, Odberryho a Bambule…mně se asi fakt trochu rozhasil Fido!!!😢

Včera jsem jej namátkou změřila a 12.0!!! Dnes - před chvílí jsem přišla domů - tak jsem se na něj vrhla a 5.8!!! Takže ta dnešní hodnota je super, ale co zase ten včerejšek…?😟😢

Fikovnice
Fikovnice (4545 příspěvků) 22.04.2024, 17:44:40 xxx.xxx.61.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 21.04.2024, 18:53:22

Počkejte, týden - jako že každý den 8 hodin???😲

My byli na stanovení glykemické křivky na té “divné” veterině. Dr. udělala vstupní hodnotu - ta byla asi 29.0. Pak mu píchla tuším 0.5 jednotky a zavřela nás do pidimístnosti. Podotýkám zasmrádlé, nevětrané…bylo léto a v místnosti přes 30 stupňů. Tam nás nechala odhadem 4 - 5 hodin. Pak Fida zase odebrala a hodnota byla 30 a něco!!!! Já zůstala zírat a ptala se, co bude dál. No a dr. mi sdělila, že nic, že si musím dávku vychytat sama a poslala nás domů!! Tak i po tomto “extempore” jsem z oné veteriny odešla. Chtěla jsem ještě vrátit peníze za ty zbytečné stříkačky…ale pak jsem si řekla, že se s nimi nebudu hádat. No a zavolala jsem vetce, která Fidovi ošetřovala strašlivý absces (pamětníci možná ví, dávala jsem i foto s drénem). Ta měla asi 2 dny do porodu, takže mě s Fidem přesměrovala na svoji známou a u té jsme doteď. Není to ideální, ptž i ona je na MD a ordinuje jen jeden den v týdnu. Ale nastavení jsme společnými silami zvládly + na co si netroufla, tak mě odeslala třeba na VETUNI (viz UTZ - také jsem o tom psala). Je to celkem mladá dr., ale mám pocit, že ji veterina hodně baví, pořád mi posílá nějaké odkazy na nové články, sama furt leží v bichlích. A praktická je také. Blbý je, že je na úplně druhém konci Brna.

Fikovnice
Fikovnice (4545 příspěvků) 22.04.2024, 17:47:58 xxx.xxx.61.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 22.04.2024, 17:37:18

Jani, nee, on právě nebyl venku.

Ale já byla min. týden pryč. Po návratu byl rozhozený, ale do pár hodin glykémie OK!!! Tak jsem jásala, ale pro jistotu včera jsem jej změřila…a 12.0! Jako víš, ono to není tragédie…ale už jsem byla tak nějak “zvyklá”, že jej mám zkompenzovaného…

Jinak noc na dnes venku byl a ráno musel projít vedle slečny venčící vlčákoidního psa! A to jsem čubrněla, ptž Fido se zastavil (dřív by zdrhl), podíval se na mě, já mu řekla:"Jdeme, neboj se!" a on fakt kolem psa prošel…jako by v pohodě. Asi byl víc vedle ten pesák!😂

Fikovnice
Fikovnice (4545 příspěvků) 22.04.2024, 17:51:27 xxx.xxx.61.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 22.04.2024, 13:59:23

Jéé, já měla ten DIA ionťák, ten Fidovi chutnal!!! Ten by se možná mohl hodit Odberryho! Mně byl doporučený, když byl Fido v katabolismu, hubnul a ubývaly mu svaly. Myslím, že mám někde doma ještě láhev od ionťáku, kdyby to někoho zajímalo. Jo, teď mi to naskočilo…jmenuje se to Orolade. A je to sice ionťák, ale s masovou příchutí!😀👍

Fikovnice
Fikovnice (4545 příspěvků) 22.04.2024, 17:52:44 xxx.xxx.61.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 22.04.2024, 12:13:52

Jéé, a poraďte teda ten druh konzervy, prosím.

Edit: Syrové maso mu nešmakuje? Třeba ryba?

biaca
biaca (588 příspěvků) 22.04.2024, 17:54:13 xxx.xxx.47.71
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 22.04.2024, 17:44:40

P.s. A máš nějakou veterinářku, která bude v pohotovosti, když něco. Já tedy bych také, kdybych opět měla závažnější problém šla za mladou doktorkou, která je kousek od kanceláře, sice jí to baví, ale ordinuje pouze 3 dny v týdnu půl dne. 

Tak nyní děkuji bohu, že jsem musela s kocourem na pohotovost do Lbc. Tam to také zvládají běžnou péči, ale zase není ta péče individuální, ale alespoň mají zkušenosti, jelikož se starají o kočičky v ZOO. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.