Aktuálně: 4 898 inzerátů174 680 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Vypadávání srsti - může to být po Leukeranu?

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 18.04.2024, 13:26:14 xxx.xxx.4.248
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.04.2024, 13:11:17

Pravdou je, že to bude asi dost podobné jako krmit tím Recovery a to taky ještě do úterka dovolené neměl 🙈  Takže by i tohle mohlo být menší zlo, než ho nechat dál hubnout 🤔

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 18.04.2024, 13:52:39 xxx.xxx.146.181
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 18.04.2024, 07:33:20

Děkuji Fíkovnice, stres udělá určitě svoje a když je kočka trošku víc citlivá, tak věřím, že se to ukáže. Jedna moje čičina je na mě navázaná, poznala i že nejsem zdravá, taková moje  osudová. Váš příběh s Fidem a cukrovkou sleduji od začátku, i ostatních, no a pak to potkalo i nás. Aby toho nebylo málo, tak současně ještě u další čičiny řeším štítnou žlázu. Mému čičákovi je 16 let pryč, vše ostatní má v pořádku, takže primární d.. Přeju Vám, ať se Vám to daří zmáknout s Fidem. My začínali na 32 mmol/l.  A ten Caninsulin nic moc u nás, snad to zvládneme s tím Prozincem. Píchání s kocourem dáváme v pohodě, on mi u toho vrní i se mazlí. Ale jsem na to také sama, tak už se tuplem nehnu z baráku 🙂. On má i neuropatii, jednou lepší, jindy horší. Pár dní zpět mi naši veti říkali, že na nějaké přednášce to řešili a že na to zabírá Solensia, což je kočičí verze Librely. Já zatím zvažuji její použití. Jinak je ještě nově na trhu lék na diabetes v tekuté formě, podává se do tlamičky, Senvelgo, ale ta cena je masakr, někde snad 4 tisíce na měsíc. A mohou tam být i nějaké vedlejší účinky, hubnutí, průjmy, což nepotřebujeme. Mě to teda ještě kocour neulehčuje tím, že díky žíznivce a nadměrnému močení začal chodit mimo záchod a to je teda vyčerpávající, už jsem se viděla na psychiatrii, po nasazení ProZincu, lepší, tak snad se to srovná úplně. Zvláštní je, že když se mi zdál klinicky lepší, tak glukozu měl třeba 22 a naopak, teď to má nižší a příjde mi, že jen pije. No uvidíme zítra na kontrole.  

Fikovnice
Fikovnice (4314 příspěvků) 18.04.2024, 15:00:19 xxx.xxx.60.146
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 18.04.2024, 13:52:39

Jejda, to Vám fakt moc držím pěsti!!!

Ještě se zeptám: Jak se u Vašeho kočičáka neuropatie projevuje? Já o Fidově také psala již několikrát - má jiný styl chůze, u níž jako by klape drápy. Má mírně naznačenou plantigrádní chůzi, ale fakt mírně.

Edituji: Když je na to člověk sám, je to na prd. Vím, o čem píšete.😟

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 18.04.2024, 15:21:47 xxx.xxx.146.181
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 18.04.2024, 15:00:19

Děkuji i já Vám. 😉 Má nohy hodně do ix, hodně šmatlá a plantigrádní chůze také, když je hůř ( což teď klepu ) tak se mu na kluzkém rozjíždí nohy, na začátku to bylo hodně zlé. Tuším, že Vy jste dávala ta videa dia.koček na psech, mírnější a těžší forma, on to má cca tak mezi, někdy spíše k tomu horšímu stavu. Ale opravdu to lítá v čase, je to jak na houpačce, ale bolavý se mi nezdá. Věřím, že až se to podaří vyladit, tak to bude snad dobré. Na místo, kde ho krmím zvlášť od dalších dvou, tak tam už si sám nevyskočí. Ale zas na škrabadlo se dostane. Ale neklape drápky, respektive klape, ale on má u jednoho drápku, polštářku takový paznehtík, tím klapal vždy, jinak beze změny. No jsou to radosti. 

Fikovnice
Fikovnice (4314 příspěvků) 18.04.2024, 16:32:51 xxx.xxx.60.146
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 18.04.2024, 15:21:47

Lucko, ta videa jsou možná zde - v tom “mém” vlákně Diabetes.

Kéž se nám všem, co máme zvířectvo nemocné, daří držet jejich nemoci aspoň trochu pod kontrolou. Ani nevíte, jakou jsem měla ráno radost z Fidovy hodnoty 6.0 mmol/l. Mmch. od listopadu to bylo jeho první rozhození cukrovky. Jinak doteď chrní - od noci, co přišel z venku.😀

Fikovnice
Fikovnice (4314 příspěvků) 18.04.2024, 16:34:43 xxx.xxx.60.146
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 18.04.2024, 15:21:47

Jj, ale máte pravdu, že problémů s výskokem si u Fida také všímám. On tedy vyskočí asi všude, ale třeba mně na klín to jako by dlouho poměřuje, udělá několik náznaků, než konečně vyskočí. Myslím, že buď neuropatie nebo svalová slabost mu ten výskok také trochu zhoršuje.

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 18.04.2024, 17:55:19 xxx.xxx.146.181
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 18.04.2024, 16:32:51

Kéž by to tak bylo 😉. Jo to Vám věřím tu radost, mám to stejně, ty poslední hodnoty, kdy jsme se dostali na těch 8,1 a do té doby jsme se nehnuli pod 14 a to mu to lítalo klidně zpátky na 22, 18 a tak, tak jsem na vet málem taky skákala ke stropu 🙂, doktoři nám dali cíl dostat se pod deset.  u mého kocoura jsou ty nohy jasně vidět, jen jak jsem psala, někdy horší, jindy lepší.  Hlavně, že si Fido užívá, asi by takhle nevýletil. Já mám kočky doma, ale kocour už je stejně takový dědek, že toho moc nepodělá. 

Fikovnice
Fikovnice (4314 příspěvků) 18.04.2024, 21:22:54 xxx.xxx.60.146
LucieS:

Děkuji Fíkovnice, stres udělá určitě svoje a když je kočka trošku víc citlivá, tak věřím, že se to ukáže. Jedna moje čičina je na mě navázaná, poznala i že nejsem zdravá, taková moje  osudová. Váš příběh s Fidem a cukrovkou sleduji od začátku, i ostatních, no a pak to potkalo i nás. Aby toho nebylo málo, tak současně ještě u další čičiny řeším štítnou žlázu. Mému čičákovi je 16 let pryč, vše ostatní má v pořádku, takže primární d.. Přeju Vám, ať se Vám to daří zmáknout s Fidem. My začínali na 32 mmol/l.  A ten Caninsulin nic moc u nás, snad to zvládneme s tím Prozincem. Píchání s kocourem dáváme v pohodě, on mi u toho vrní i se mazlí. Ale jsem na to také sama, tak už se tuplem nehnu z baráku 🙂. On má i neuropatii, jednou lepší, jindy horší. Pár dní zpět mi naši veti říkali, že na nějaké přednášce to řešili a že na to zabírá Solensia, což je kočičí verze Librely. Já zatím zvažuji její použití. Jinak je ještě nově na trhu lék na diabetes v tekuté formě, podává se do tlamičky, Senvelgo, ale ta cena je masakr, někde snad 4 tisíce na měsíc. A mohou tam být i nějaké vedlejší účinky, hubnutí, průjmy, což nepotřebujeme. Mě to teda ještě kocour neulehčuje tím, že díky žíznivce a nadměrnému močení začal chodit mimo záchod a to je teda vyčerpávající, už jsem se viděla na psychiatrii, po nasazení ProZincu, lepší, tak snad se to srovná úplně. Zvláštní je, že když se mi zdál klinicky lepší, tak glukozu měl třeba 22 a naopak, teď to má nižší a příjde mi, že jen pije. No uvidíme zítra na kontrole.  


Lucko, to pu/pd (= polyurie/polydipsie = nadměrné močení/nadměrné pití) se Vám (kočičákovi) upraví s úpravou hodnot glukózy. Fido pil strašlivě a močil ještě víc, naštěstí teda ne mimo WC. Jsou to prostě klasické příznaky diabetu, i u lidí (jen já jsem výjimka - vypiju snad i 4l tekutin/den a více a vůbec nepotřebuji chodit močit…vyšetřena jsem byla mnohokrát, otoky nejsou, “můj” internista to uzavřel s tím, že jsem pro něj medicínská záhada! A to je kardiolog, a dělá internu asi 40 let; já jej i poprosila o různé zobrazovací metody - jestli se mi někde v těle tekutina neakumuluje…a nic nezjištěno; no a diabetes mám…😕). My máme s Fidem i obdobné zdravotní trable, je to můj osudový kocour!!!❤️

Fikovnice
Fikovnice (4314 příspěvků) 18.04.2024, 21:46:39 xxx.xxx.60.146
LucieS:

Kéž by to tak bylo 😉. Jo to Vám věřím tu radost, mám to stejně, ty poslední hodnoty, kdy jsme se dostali na těch 8,1 a do té doby jsme se nehnuli pod 14 a to mu to lítalo klidně zpátky na 22, 18 a tak, tak jsem na vet málem taky skákala ke stropu 🙂, doktoři nám dali cíl dostat se pod deset.  u mého kocoura jsou ty nohy jasně vidět, jen jak jsem psala, někdy horší, jindy lepší.  Hlavně, že si Fido užívá, asi by takhle nevýletil. Já mám kočky doma, ale kocour už je stejně takový dědek, že toho moc nepodělá. 


Jj, Fido si i začal hrát!!😄👍

A také naše vetka říkala, že bude ráda za hodnoty kolem 10 (dokonce jednu dobu říkala, že by byla vděčná i za hodnoty kolem 15!). My totiž také dlouho titrovali dávku a dávk. interval. A fakt nějaký čas byly hodnoty pořád kolem 25 a ne a ne je srazit. Naposledy jsem jí volala kolem Velikonoc…a ona je vždy úplně nadšená, když jí říkám, jak se diabetes podařilo zkompenzovat! Také se povedlo, že Fido nejdříve po nežádoucím hubnutí kvůli katabolismu opět nasvalil, ale není tlustý jako byl dříve. On je totiž fakt až extrémně velký, na to, že je to útulkový obyčejňák, nezadá si velikostně s Elsou, která je MCO s papíry (ta váží kolem 10 kg, možná trochu méně).

No ale teď je Fido čerstvě po aplikaci a mám blbý pocit, zda se mu netvoří např. (sterilní) absces. Dost totiž při píchanci plakal, a už se ani nedivím, že vyjížděl po té mojí kamarádce. Teď mu dám oddech, ale později musím místo aplikace zkontrolovat. Ono také častěji (ptž jsem pravák) píchám do jeho pravé strany - je to pro moji zručnost lepší. Tak zkusím další dny asi spíše levou stranu.

Jo a Fidovo chození ven jsem mnohokrát popisovala ještě na IF a nevím, zda jste to někdy četla…? Ve zkratce: Bydlím v paneláku, v Brně, přesto Fido chodí bez dozoru na noc ven. Brzy ráno pro něj musím jít a zacinkat klíčemi, což je naše znamení.😀 Když náhodou zaspím, má se naštěstí kam schovat - hned za barákem je taková zarostlá poloopuštěná zahrada. Ale já už se smířila s tím, že co budu mít Fida a já toho budu schopná (chodit jej vypustit a brzy ráno pro něj jít), holt se pořádně nevyspím.

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 18.04.2024, 22:39:08 xxx.xxx.115.236
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 18.04.2024, 21:46:39

Někdo chodí pozdě večer a brzy ráno venčit psa (my…v cca 22 hod. poslední venčení, cca v 5 ráno první), no a vy chodíte vypustit a znovu vyzvednout kocoura 😀

Dotaz pro znalé…vidíte nějaký posun v testech moči? Já vím, že je asi brzy chtít třetí den léčby  (včera jsem nefotila) nějaký náznak zlepšení, ale já jsem trochu barvoslepá a úplně nedokážu přiřadit barvy 🤦

Ale řekla bych, že druhý už je světlejší 

Obrázek Obrázek
LucieS
LucieS (41 příspěvků) 18.04.2024, 23:47:17 xxx.xxx.146.181
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 18.04.2024, 21:22:54

No máte to starosti i se sebou teda, hlavně, že jste snad dobře hlídaná, ale je to teda zajímavé.  S tím osudovým to plně chápu. Mě kocour něco málo teda taky zhubnul, ale postupně to jde pěkně nahoru. Ano četla jsem jak to u Vás trvalo, také nečekám zázraky hned. Já jsem na tom Caninsulinu si říkala, že  snad jestli není nějaká vadná šarže 🙂. A už jsem se ptala díky Vašemu příběhu na Lantus, naši veti ho prý dávají větším psům, na kočkách ho nezkoušeli, ale naštěstí teda přišli s tím Prozincem, což prý má být úplně to samé, jen verze pro kočky, počítám, že i dražší, věřím, že se to vyladí. No už si kocour chodil na záchod a za tyhle dva dny zas párkrát vedle, ale je to znát i na tom pití. Zítra uvidíme. To mě mrzí, že to píchání takhle snáší, je to těžký, snad to nebude absces. Aspoň se s tím nemusíte trápit dvakrát za den. Taky se mi ze začátku píchalo lépe do jedné strany, ale teď už dobrý, zvládáme jak řikám už i za pochodu 🙂, ale je fakt, že mi to prostě ulehčuje, jak je v pohodě, jen teda mi tam furt otáčí hlavu, jak se chce mazlit. On je to Ragdoll, tak oni mají i takovou povahu. Chápu no, panička je panička a tím spíš, když je to pro Fida nepříjemné, je to o důvěře . Ano, také jsem četla, jak fungujete s venčením, no co si budeme, má to dobře zařízené. 🙂

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 19.04.2024, 05:20:56 xxx.xxx.4.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 18.04.2024, 23:54:36

Jak dlouho má váš ragdoll cukrovku diagnostikovanou? 

Včera jsem řešila stav kocoura s manželem (nějak jsem nebyla připravená šířit tuhle zprávu po rodině dřív) a mé obavy, že se z domu nehnu ani na den a prý by se zkusil naučit píchat inzulín on. 

Máte někdo porovnání stříkačky vs inzulínové pero? Co by pro ostatní mohlo být snazší?

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 19.04.2024, 08:19:04 xxx.xxx.146.181

Diagnostikovanou jí má 1,5 měsíce. Porovnání nemám, ale nepřijde mi to nějak těžké se stříkačkou. Určitě ať se to manžel naučí, nic to není. Na vet mi hned řekli, že to musím někoho naučit, ať mě případně zastoupí. Člověk nemusí ani nikam jet, ale stačí, že se někde zdrží. Já se snažím dodržet přibližně stejné časy aplikace po těch cca 12 hodinách. U nás připadají v úvahu jen moji rodiče, respektive jen táta, mamina mi to hned odmítla, že to nedá. Má blok a já to chápu. Ale ještě na to nedošlo, táta je hodně vytížený a časově jsme se ještě nesešli, tak píchám sama. Moc si nedovedu představit, že bych o to někoho z přátel požádala. No a doma mám psa a ten by snad nikoho ani nepustil 🙂.  Já teda normálně kvůli zvěřinci nikam nejezdím, tak mi to tak nevadí, ale může se stát cokoliv no. Ale rozhodně to je omezující. 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 19.04.2024, 09:41:51 xxx.xxx.4.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 19.04.2024, 08:19:04

Mně do těch návratů domů dost zasahují děti. Odpolední kroužky, sem tam schůzky ve škole, víkendové tréninky karate v jiném kraji… ještě se to musím naučit zkoordinovat tak, abych nebyla v neustálém stresu, že něco nestihnu. V týdnu vstávám ve 4:40, spát chodím mezi 22:30 - 22:40 a i tak toho spoustu nestihnu. Pak spánek doháním o víkendu, takže se musím naučit vstát v těch pět na píchnutí a jít si zase lehnout. 

Děti mi nepomůžou, manžel max ten večer, kdy se vrací domů o půl šesté, že by dal se zpožděním, kdybych nestihla včas se vrátit v pátek. V pondělí ale vyjíždím v pět odpoledne s dcerou na karate, takže posunout na půl šestou mi nic neřeší. 

Moji rodiče a i tcháni by to taky nedali. Můj otec by tedy navrhnul vzít ho lopatou, protože cpát prachy do něčeho, co se nedá sežrat, nedává smysl 🙄

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 19.04.2024, 10:37:25 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 19.04.2024, 09:41:51

Máte to těžké. No právě, ani se nemusíme bavit o nějakých dovolených, je to náročné za běžného provozu, tím spíš, když toho máte tolik. K Vašemu otcovi, no někdo to holt tak má, nad tím nemá smysl přemýšlet. 😉. Kdyby to šlo píchat aspoň jednou denně, tak je to hned lepší. Ono si to sedne a bude líp. Třeba manžel zjistí, že je to fakt brnkačka a více Vám pomůže. 

Fikovnice
Fikovnice (4314 příspěvků) 19.04.2024, 13:16:44 xxx.xxx.61.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 19.04.2024, 09:41:51

Pro mě je snazší stříkačka než pero. Ale vlastně to píšu pitomě, prostě jsem ji vyzkoušela, zdálo se mi to OK a už nechci na pero přecházet.

Jo, a měla jsem i problém, že na původní veterině mi prodali velké balení stříkaček po 50 U.I. Stříkačky na Lantus ale MUSÍ být stovkové!!! I proto jsem od nich odešla. Byl tam neuvěřitelný diletantismus.

Jinak s tím venčením: Já jej chodím pouštět ven někdy mezi 22.h a půlnocí. A ráno pro něj musím jít cca mezi 4. a 5.h. Jsem chronicky nevyspalá, také o víkendech dospávám, to má občas hošan smůlu. Jinak mnohdy od vypuštění a jití pro něho ani neusnu.

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 19.04.2024, 14:47:37 xxx:xxx.89ee:b83
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.04.2024, 13:16:44

Proč musí být stovkové? Při dobré dávce by mělo být jedno, jaký je objem stříkačky  nebo ne? Je pravda, že vetka zdůrazňovala, že si mám pamatovat, které to jsou a nebo ještě lépe, jednu vzít vždy s sebou a ujistit se, že to je ta správná. Ale myslela jsem, že jen kvůli možnosti předávkování při omylem podané vyšší dávce.

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 19.04.2024, 14:50:35 xxx:xxx.89ee:b83

Nejstarší cukr v moči nemá 😆 Aneb když si připravím záchod na “odběr”, odběhnu a po návratu je načůráno a nevím, který to byl 😆  Tipovala jsem podle množství starého, ale zkusila jsem to.

Druhý pokus, znovu připravit a tentokrát šel nejmladší 🤦 Takže třetí pokus, ale ten, kterého bych potřebovala, si spokojeně chrupká po jídle 🙃

Fikovnice
Fikovnice (4314 příspěvků) 19.04.2024, 15:42:05 xxx.xxx.61.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 19.04.2024, 14:47:37

Měla bych tomu rozumět, ale neumím to vysvětlit. Moje kolegyně z práce - vetka - po mně chtěla poslat foto stříkačky. Těch původních padesátkových. A pak se křižovala, že Lantus je nakalibrovaný na stovkové stříkačky. Takže rychlé shánění stovek a záměna. Třeba to někdo vysvětlí lépe…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.