Aktuálně: 4 874 inzerátů175 147 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Vypadávání srsti - může to být po Leukeranu?

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 22.04.2024, 17:57:02 xxx.xxx.61.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 22.04.2024, 17:54:13

Já volám VŽDY jí. Ona mi to zatím vždycky vzala a dokonce jsme zjistily, že bydlíme celkem blízko sebe. No a asi 2x nás odeslala na VETUNI (bývalá VFU v Brně), takže kdyby byla nějaká hrozná akutka, tak bych jela tam. 

Ale ta naše dr. je prostě ochotná, alespoň co se konzultací týká - prakticky kdykoli, i o víkendu.

biaca
biaca (555 příspěvků) 22.04.2024, 18:20:25 xxx.xxx.47.71
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 22.04.2024, 17:57:02

Tak to jsem ráda, a jinak nepíšeš jak je na tom Kuky. Snažíte se nějak shodit? U nás by měl můj starší kocour trochu shodit, ale s ním je to těžké. 

bambule
bambule (420 příspěvků) 22.04.2024, 18:21:09 xxx.xxx.73.89
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 22.04.2024, 17:44:40

Ona byla v pátek na odběrech a celkové prohlídce to zjistili cukrovku, pak v pondělí na stanovení glykémicke křivky, sono břicha, odběr moči na Cushinga, dostala jsem 5 stříkaček (40UI) a Caninsulin, proškolení, domluva ohledně krmení a podobných věcí, pak když padala do hypoglykémie  a pak tam ještě byla na další glykémicke křivce, když přešla na Prozinc. Mám štěstí, doktorka je na telefonu (mám i soukromé číslo domů), jinak na případy nejvyšší nouze tu mám domácího veterináře, který je ohromě ochotný a pořád na telefonu i o víkendu ochotný otevřít ordinaci nebo přijet k nám domů. U toho objednávám stříkačky i inzulín. Bydlí kousek od nás a není problém si to zajít vyzvednout. Také mi posílal vzorky na Cushinga( posílala jsme opakovaně, první vzorek byl mírně zvýšený)  abych nemusela vozit vzorek na kliniku. 

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 22.04.2024, 18:31:03 xxx.xxx.61.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 22.04.2024, 18:20:25

No on ale Kuky není tlustý, on je jen strašně žravý!!! A závislý na syrovém mase !😀 Včera jsem mu koupila kus plecka, bylo v akci…ale i tak!🤫 Nicméně z mých koček je Kuky největší atlet a lovec. Dřív byl Fido, teď Kuky. Chtěla jsem specielně pro Tebe dát nějaké foto…až přijde kámoška.

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 22.04.2024, 19:15:00 xxx.xxx.4.248
Fikovnice:

Jéé, a poraďte teda ten druh konzervy, prosím.

Edit: Syrové maso mu nešmakuje? Třeba ryba?


On miluje tyhle, ale dají se objednat jen na Zoohitu nebo bitibě. Sýrové maso miluje kuřecí a na to je alergický. Teď jsem tedy nakoupila mraky konzerv, protože cosmu mám poslední a nevím, kdy dorazí balík. 

Obrázek Obrázek Obrázek
bambule
bambule (420 příspěvků) 22.04.2024, 19:31:55 xxx.xxx.73.89
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 22.04.2024, 19:15:00

Ta konzerva vypadá fakt dobře. Zítra si asi udělám tuňakovou pomazánku🐟.🙃

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 22.04.2024, 19:35:10 xxx.xxx.146.181

Jinak u nás na kontrole dnes 12,7 z krve z posledních 14,6. Ale kocour po navýšení ProZinku o půl jednotky na dávku lepší. Dávkování zatím ponechali a uvidíme za pár dní, jestli to půjde dolů. Už tolik nelemtá a chodí spořádaně na záchod ( ťuk ťuk ), rozhodně se zdá lepší, vlastně normální. U nás na vet to máme super, v případě krize jsem tam s rezervou do deseti minut a i mimo pracovní dobu stačí zavolat a hned nás vezmou. A to že se nám samozřejmě vždycky něco podělá mimo pracovní dobu. 

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 22.04.2024, 19:37:08 xxx.xxx.61.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 22.04.2024, 19:15:00

Děkuju! Ze ZOOHITu já čas od času objednávám. Moje kočky odtud milují sušené maso - pamlsky. Značku teď nevím, ale takové zelené tuby.

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 22.04.2024, 19:43:51 xxx.xxx.61.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 22.04.2024, 19:25:25

Lucko, já totiž toto nejsem moc schopna odměřit. Tím, že mám tři kočky a nesmím zavřít žádné dveře, tak je to na prd, no… Však Vy to asi také znáte, ne? Ale jinak si myslím, že jej rozhodilo, že jsem byla pryč 2x v celkem krátkém časovém intervalu. Po prvním návratu pohoda, ale ten druhý odjezd - to už jej asi vystresovalo hodně. Navíc mu samozřejmě chyběl ten venek. Přátelé mi kočky obstarají, ale ven jej samozřejmě nepustí. Jak řekla kdysi moje známá, kočky jsou kotvy. Asi víc než psi. Psa můžete vzít na různá místa s sebou, ale u koček je to horší… Já teda pevně doufám, že sem tam na těch pár dnů budu moct odjíždět. Ono také to moje zdraví je opravdu tragédie, takže chci odjíždět, dokud to ještě jde. Je to špatné, no…

Ale zas dnes Fidova hodnota 5.8 je nádherná, zjistila jsem, že mi končí proužky do glukometru. Takže buď jej ještě jednou změřím, anebo to nechám až třeba zas na zítra.

Jak psala Odberryho, že jejich vetka říká, že glykémie u koček je střílení od boku, tak naše vetka zas na měření trvá…a ty hodnoty fakt vždy odpovídaly. Ale nehádám se a beru, že můžou být různé názory. Každopádně dnes Fido i prokázal obrovskou míru trpělivosti, ptž dnes mu teda krev z ucha netekla, ani když už jsem je procvakala naněkolikrát…😢

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 22.04.2024, 19:45:56 xxx.xxx.61.221
LucieS:

Jinak u nás na kontrole dnes 12,7 z krve z posledních 14,6. Ale kocour po navýšení ProZinku o půl jednotky na dávku lepší. Dávkování zatím ponechali a uvidíme za pár dní, jestli to půjde dolů. Už tolik nelemtá a chodí spořádaně na záchod ( ťuk ťuk ), rozhodně se zdá lepší, vlastně normální. U nás na vet to máme super, v případě krize jsem tam s rezervou do deseti minut a i mimo pracovní dobu stačí zavolat a hned nás vezmou. A to že se nám samozřejmě vždycky něco podělá mimo pracovní dobu. 


Tak to vypadá velmi dobře, jen tak dál!!! Ono se někdy doporučuje ani nejít do fyziologických hodnot, ale být třeba kolem 10. Ale co je hlavní, že vymizely klinické příznaky!!!👍

Jj, to znám, to podělání v nejnevhodnější dobu. U mě vždy před odjezdem na D, případně v pátek večer… To jsou zákony schválnosti.

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 22.04.2024, 20:45:56 xxx.xxx.115.149
biaca:

Další milovník želé - zkuste Schesir ten by mu mohl také chutnat. 


Dnes nechtěl ani tu cosmu. Nakonec si dal trochu Calibry monoprotein králík a půl kapsičky Brit pro koťata. Snědl toho zase o kus míň, než včera. Včera vypadal skvěle, dnes je zase horší. Přijde mi teplejší, možná mu ještě večer změřím teplotu.

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 22.04.2024, 20:47:06 xxx.xxx.115.149
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 22.04.2024, 19:43:51

Jak přesně probíhá ten odběr z ucha? Zítra bych měla mít glukometr k vyzvednutí. Mohla bych zvládnout odběr doma bez předchozí instruktáže na veterině?

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 22.04.2024, 23:18:40 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 22.04.2024, 19:43:51

Já u kocoura přehled mám, ten má svoji jaterní d. jak jsem psala a holky normal granule. Ale zas je to na nervy je ohlídat, ať si nelezou navzájem do jídla které jim nepatří. To pak kocoura prožene a kočky to samé. Navíc té jedné total přeskočilo, současně s kocourem se jí přišlo na tu štítku, to bere lék ( Apelka ) a vůbec nevím, jestli to s tím souvisí, ale přešla jí chuť na její granule a stále se snaží dostat kocourovi na ty jeho. A to to nikdy nedělala. Tak je musím u krmení hlídat, což teda taky zabere nějaký čas. Asi to u Vás opravdu bude tím stresem, holt je to cíťa. Aspoň, že dnes máte ty hodnoty super. 😉. No s tím uchem, to teda nezávidím. 

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 23.04.2024, 05:32:03 xxx.xxx.4.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 22.04.2024, 23:18:40

Na takhle důsledné hlídání aby byl člověk pořád doma 🙈 Já do tabulky zapisuji jen to, co prokazatelně snědl jenom on. Ale může se dozobnout, zatímco nejsem doma, něčím dalším. O granule teď ale vůbec nestojí. A to ani o ty, které předtím miloval. I díky nejstaršímu, co si v sobotu vytáhl jícnovou sondu se snažím, aby ti v době mé nepřítomnosti pořád měli na zobnutí i mokré krmivo. Aby mi tu už nikdo nepřestal úplně jíst 😱

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 23.04.2024, 06:43:59 xxx.xxx.234.90
LucieS:

Já u kocoura přehled mám, ten má svoji jaterní d. jak jsem psala a holky normal granule. Ale zas je to na nervy je ohlídat, ať si nelezou navzájem do jídla které jim nepatří. To pak kocoura prožene a kočky to samé. Navíc té jedné total přeskočilo, současně s kocourem se jí přišlo na tu štítku, to bere lék ( Apelka ) a vůbec nevím, jestli to s tím souvisí, ale přešla jí chuť na její granule a stále se snaží dostat kocourovi na ty jeho. A to to nikdy nedělala. Tak je musím u krmení hlídat, což teda taky zabere nějaký čas. Asi to u Vás opravdu bude tím stresem, holt je to cíťa. Aspoň, že dnes máte ty hodnoty super. 😉. No s tím uchem, to teda nezávidím. 


Na štítnou žlázu má nejstarší Felimazole a v podstatě na něm po nasazení nebylo nic znát. Vlastně ani nepřibírá, jak se očekávalo, pořád je hrozně hubený. Takže vlastně nevím, jestli mu to sedí, ale hladiny má v pořádku.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.