Aktuálně: 4 886 inzerátů174 999 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Vypadávání srsti - může to být po Leukeranu?

Fikovnice
Fikovnice (4328 příspěvků) 19.04.2024, 15:44:15 xxx.xxx.61.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 19.04.2024, 14:47:37

No a když dáváte 2x denně 2 UI…máte tedy padesátkové stříkačky??? Mají i jiný objem (!!!) - jako ten válec stříkačky, na balení Lantusu mám někde vyznačeno, že je nakalibrovaný na stovkové stříkačky.

Fikovnice
Fikovnice (4328 příspěvků) 19.04.2024, 16:04:21 xxx.xxx.61.168
Fikovnice:

No a když dáváte 2x denně 2 UI…máte tedy padesátkové stříkačky??? Mají i jiný objem (!!!) - jako ten válec stříkačky, na balení Lantusu mám někde vyznačeno, že je nakalibrovaný na stovkové stříkačky.


Pokud ano, zvíře reálně dvě U.I. nedostává, pozor na to!

Odberryho
Odberryho (247 příspěvků) 19.04.2024, 17:21:19 xxx.xxx.4.248
Fikovnice:

No a když dáváte 2x denně 2 UI…máte tedy padesátkové stříkačky??? Mají i jiný objem (!!!) - jako ten válec stříkačky, na balení Lantusu mám někde vyznačeno, že je nakalibrovaný na stovkové stříkačky.


Na to se pak doma podívám. 🤔 Mám je přímo od vetky, ale ověřím.

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 19.04.2024, 17:25:28 xxx.xxx.146.181

Jen si tady dneska postesknu. Tak u nás dnes na vet naměřeno 14,6 mmol/l, posledně 8,1 mmol/l. No čekala jsem to. Kdyby aspoň nebyl kvůli PU/PD kocour čuňas a chodil na záchod, dneska už jsem uklízela třikrát. Možná mě na ten blázinec fakt dostane. 🙂

Odberryho
Odberryho (247 příspěvků) 19.04.2024, 18:44:06 xxx.xxx.4.248
LucieS:

Jen si tady dneska postesknu. Tak u nás dnes na vet naměřeno 14,6 mmol/l, posledně 8,1 mmol/l. No čekala jsem to. Kdyby aspoň nebyl kvůli PU/PD kocour čuňas a chodil na záchod, dneska už jsem uklízela třikrát. Možná mě na ten blázinec fakt dostane. 🙂


Já mám podezření, že ten můj je snad inkontinentní. Už podruhé úplně mokré chlupy na stehnech. Ale na stelivo chodí. On tedy hrozně slintá, takže je možné, že se takhle zmáchá sám 

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 19.04.2024, 19:23:21 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 19.04.2024, 18:44:06

Je asi možné, že se zmáchá sám. Nebo, třeba je to jen náhoda, uvidíte, jestli se to bude opakovat. U mého mě taky napadlo, jestli ještě netrpí třeba slabší formou inkontinence, on zas po vyčůrání, je jedno jestli do steliva, nebo mimo, tak jak si pak někde čupne, tak je po něm trošku mokro.  Já stále jen šuruju. Už jsem si řikala, že mu ostříhám gaťky. U něj a u druhé kočky jsem vloni dlouho řešila záněty močových cest, tak jsem to připisovala prvně k tomu, jenže to trvá stále. On ještě asi čůrá nějak zvláštně, do výšky, jsem kdysi musela vyměnit záchodky za hodně vysoké, aby je prostě nepřečůral. Tak to sledujte a uvidíte, jako asi kdyby si vyloženě počůrával stehna, tak to brzo na něm ucítíte. 

bambule
bambule (420 příspěvků) 20.04.2024, 06:57:11 xxx.xxx.72.10
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 19.04.2024, 19:23:21

Chtěla bych Vás uklidnit ohledně skákání glykémie. Bambule (🐶) má přes den dvě velké vlny, první ráno, kdy to může být způsobeno syndromem ranního úsvitu a pak v poledne kdy je neaktivní a tráví snídani. Takže ráno máme i 24 (aplikujeme po žrádle 4 UI pProzincu) pak pokles v poledne zase 20, ale pak pokles kdy v 17 hodin, už má jen 7, 5 až 8. Takže ono nějaký výkyv určitě během dne přijde. Když jsme měli Caninsulin tak jsme měřili snad pořád kolem 27- 18. Na Prozincu na to tahle reaguje, ale já jsem šťastná i za to. Máme cukrovku diagnostikovanou tak jak Vy, měsíc a půl. A celý březen pro mě byla jedna děsivá noční můra. 

Odberryho
Odberryho (247 příspěvků) 20.04.2024, 07:39:48 xxx.xxx.115.199
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 19.04.2024, 19:23:21

Vy doma neměříte? Když mi vetka říkala, že glykemická křivka u koček vypadá jak špatně natočené EKG, že tam nejsou žádné pozvolné vlny, tak jste se mohli trefit zrovna do blbé chvíle a o chvíli později mohl být výsledek lepší. I když nevím, jestli se to týká jen testů z kapilární krve nebo i z klasického odběru krve. 

Kdy máte další kontrolu?

bambule
bambule (420 příspěvků) 20.04.2024, 08:32:03 xxx.xxx.72.10
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 20.04.2024, 07:39:48

Souhlasím, hladinu cukru může ovlivnit i stres při odběru, převozu na veterinu a manipulace. Je také důležité dodržovat pravidelnost jak v podávání inzulínu tak v krmení. Přílišná tělesná aktivita tak jako její nedostatek se také odráží na glykémii. Mám vyzkoušeno že Bambů v klidu dá 6-7 km co je navíc už pro ni není úplně ideální. 

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 20.04.2024, 09:14:20 xxx.xxx.146.181

Děkuju Bambule a Odberryho. Já s tím počítala, že to nevychytáme hned, jen ten začátek na Caninsulinu, který nám prostě nesedl to protáhl, tak jsem ráda za ten ProZinc. Kocour co se pohybu týče, tomu už moc nedal ani předtím, je to dědula pecivál. Ale neni to ani horší, spíše stále tak na stejno. Neměříme doma, asi prozatím. Jezdíme třikrát týdně odpo ve stejný čas, krev berou z žíly. Se stresem, že to může vyhnat doktorka počítá, cíl je se dostat pod deset. Další kontrolu máme v pondělí, kdyby se něco dělo, tak vždy dřív. Jinak pravidelnost dodržuji, jen ze začátku mi do toho kocour házel vidle, že třeba večer jsem ho musela přesvědčovat ke žrádlu. Ale vždy to bylo cca ve stejný čas. 

Fikovnice
Fikovnice (4328 příspěvků) 20.04.2024, 13:37:16 xxx.xxx.60.173
Odberryho:

Vy doma neměříte? Když mi vetka říkala, že glykemická křivka u koček vypadá jak špatně natočené EKG, že tam nejsou žádné pozvolné vlny, tak jste se mohli trefit zrovna do blbé chvíle a o chvíli později mohl být výsledek lepší. I když nevím, jestli se to týká jen testů z kapilární krve nebo i z klasického odběru krve. 

Kdy máte další kontrolu?


Odberryho, jenže mně ty odběry vůbec takto neskáčou a naše vetka naopak po mně měření chtěla, jednu dobu pořád. Asi co vet, to názor. Ale u nás vše odpovídalo. Bylo období, kdy měl Fido prakticky celodenně kolem 25, a teď, co se zkompenzoval, tak ať jsem jej změřila v jakoukoli denní či noční dobu, vždy měl pod 7.0. Až teď, co jsem byla pár dní pryč, měl první výkyv. A glukometr fachčí, zkoušela jsem jej opakovaně na sobě a to byly teda šílené hodnoty…ale odpovídající.😟☹️

Fikovnice
Fikovnice (4328 příspěvků) 20.04.2024, 13:41:42 xxx.xxx.60.173
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 20.04.2024, 09:14:20

Lucko, kupte si glukometr, lancety a naučte se to. Ten odběr z ucha. Budete to potřebovat. Když jste zvládla injekce, zvládnete i toto…a je to důležité. Teda já skoro vždy procvaknu celé ucho a pak mi krvácí prsty, ale pro Fida je to prostě jen štípnutí. Uvidíte, že to dáte!👍

Jinak moje kolegyně je vetka-endokrinoložka, takže jsem řadu info čerpala i od ní. Takže od ní jsem třeba věděla i o variantě odběru z pacek. Ale to jsem zavrhla, a i ona to komentovala negativně. Je tím myšleno píchání do polštářků pacek, a na to jsou kočky citlivé.

Odberryho
Odberryho (247 příspěvků) 20.04.2024, 14:01:31 xxx.xxx.115.199
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.04.2024, 13:37:16

Glukometr budu teď taky objednávat, taky si ho pořídit mám. Jestli ona nemyslela, než se trochu stabilizuje, že to skáče takhle? Nevím. Každopádně taky by byla ráda, abych ho pořídila. V pátek máme kontrolu, tak ho vezmu rovnou s sebou. 

Čím vlastně krmíte? Je něco vhodnějšího, co by měli jíst?

My zatím jedeme v režimu “proboha, hlavně ať nepřestane jíst”, ale má -li časem přejít na něco konkrétního, tak bych mu to mohla začít už teď přimíchávat. 

Teď je to tedy pořád bída, ze Sporimunu je mu asi špatně (prý to může trvat dva týdny, než na to trochu přivykne), takže střídám čtyři druhy konzerv - dvě gastro, jedna Recovery a jedna Cosma tuňák krab. Objednala jsem 20 konzerv Recovery, mají přijít v pondělí a on už se dva dny nedotkl ničeho, kam jsem aspoň trochu té Recovery přimíchala. Dnes ještě nevzal nic jiného, než tu cosmu. A tu by přitom z těchto čtyř vlastně ani jíst neměl. Mám vážně strach, že je to už jen otázka dní. 

Ale dnes třeba skočil na stůl…ne ze země, šel přes židli, ale doteď už ho stůl nějak nelákal. Ráno jsem si tam zapisovala zase váhu jídla, co snědl, výsledek měření z moči atd, tak mi chtěl dělat společnost. Zatím se netváří, že by mu bylo tak zle, abych musela rozhodnout o utracení. To, že je slaboučký na ty zadní nohy asi víc trápí mě, než jeho. 

Fikovnice
Fikovnice (4328 příspěvků) 20.04.2024, 14:09:23 xxx.xxx.60.173
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 20.04.2024, 14:01:31

U nás má Fido po mém návratu permanentně mazlivou a považte…dnes v noci nechtěl jít ven!!! Rozumný to chlapec! U nás před chvílí poměrně hustě sněžilo.

Kupuji všechno možné - dia kapsičky má i řetězec Super Zoo a Pet Center, takže občas tam. Dále od vetky Hillsky DIA. Ale hlavně mám Fida na syrovém mase…

Občas zobne granule normoš pro ty dva… Jinak já mám fakt větší a větší podezření na ledviny..a nejen u něj. Oni fakt pijí jaksi moc. A to pak bude mazec, ptž DIA krmivo a RENAL krmivo jdou principielně proti sobě. To netuším, co budu dělat…

Jo a vetka chce Fidovi příště i změřit TK, a že by mu dala tablety nějakého antihypertenziva. Děsí mě to… Píchnu mu cokoli a snad i kamkoli, ale dávat tbl p.o. - to je boj. 😟

bambule
bambule (420 příspěvků) 20.04.2024, 16:59:06 xxx.xxx.72.10

Já se teda přiznám, že Hills Dia konzervy,  ale i granule u mě vzbuzují šílenou zlobu (stejně jako RC). Za 8% masa (u psů) chtějí šílené peníze. Ano chápu, že to může fungovat, ale z principu odmítám krmit psa takovým krmivem. Když už kupuju Dia konzervy tak Brit mají docela dobré složení ( obsah masa přes 80%) jinak jsme si psala s Vafem přímo s obchodním oddělením. Chtěla jsem vzorek Dia granulí, jen tak na zkoušku a světe div se ohromě ochotní, vyptali si adresu s tím, že není problém vzorek zaslat. Jinak krmíme syrovým masem (krůtí, králíci, kuřecí) a zelenina s nízkým glyk.indexem. 

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 20.04.2024, 17:45:10 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.04.2024, 13:41:42

Fíkovnice děkuji, počítám, že budeme měřit i doma. Zatím teda na vet jsme to neřešili a fungujeme takto, jak nám řeknou. Strach z toho nemám, i když čekám, že to nebude tak snadné jako s pícháním injekce. S odběrem z pacek, tak to cítím stejně jako vy, ucho musí být lepší. 

Fikovnice
Fikovnice (4328 příspěvků) 20.04.2024, 18:06:52 xxx.xxx.60.173
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 20.04.2024, 17:45:10

Přesně tak!

Musím teda napsat, ač to bude znít debilně, že jsem ráda, že je nás víc, kdo si zde můžeme předávat různé info, nové vychytávky atd. Ale jinak to vypadá na epidemii civilizačních nemocí i u zvířat!😟

Fikovnice
Fikovnice (4328 příspěvků) 20.04.2024, 18:10:06 xxx.xxx.60.173

Jo a jen připisuji: Po mém návratu (tentokrát jsem byla pryč déle, 5 dní necelých) je Fido přímo extrémně mazlivý. A ti dva ochechulové také, Kukačka mi stále zamilovaně hledí do očí 💞 a Elsice mi spí na polštáři za hlavou a svoji ruku si dává na můj obličej!!! Fakt super, když vás v noci probudí to, že nějaká chlupatá packa vám přistane třeba na oku nebo na nose…😄 Nevím, jestli si furt ošahává jako jestli teda ležím tam, kde ležet mám…😂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.