Aktuálně: 4 683 inzerátů177 420 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Nepředvídatelné reakce psa na jiného psa

keriton
keriton (483 příspěvků) 30.04.2024, 10:30:09 xxx.xxx.80.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 30.04.2024, 10:17:41

Ten jorkšír by asi o nějaký kontakt stál, ale neví, jak na to. On pravděpodobně takzvaně “ vyjede”, protože se vlastní vinou dostal moc rychle moc blízko a dostal o sebe strach, vždyť je malinkej a křehkej, o polovinu lehčí než kdejaká kočka.

Nějak tak to měl můj předchozí pes, a to byl kříženej rotvík-ohař. Když se konečně naučil, že většina psů jsou přátelé, že není potřeba je preventivně vraždit, byl z něj naprostý a totální milovník kontaktu se psy, až do konce. To Finn je sociálně daleko zdatnější a psy rád potká, ale nepotřebuje nějaké extra kontaktování nebo snad dokonce hru ("jsem snad dospělej, ne?"), prostě jen takový normální pozdrav, pár slov o počasí a o zdraví, a jde si po svém.

keriton
keriton (483 příspěvků) 30.04.2024, 10:31:56 xxx.xxx.80.20

A jinak bylo super na nedávné víkendovce zažít něco-jako-komunikačky, na vodítkách. Kdybych měla někdy znovu psa s problémem v mezi-psím kontaktu, vyhledám komunikačky cíleně. Když to dělá někdo, kdo tomu rozumí, dozvíte se spoustu překvapivých věcí o svým psovi. A už jsem i slyšela o “beznadějně reaktivních” psech, že se díky komunikačkám hodně naučili. 

Vahine
Vahine (492 příspěvků) 30.04.2024, 10:47:15 xxx.xxx.179.11
Fiona.Praha:

Psí kontakt je otravování? Takže pes má být na vodítku, nejlépe u levé nohy majitele a nikdy se s žádným psem nepotkat a radši ani nic neočuchávat? 

Takové majitele tu taky máme a jejich psy považuji za chudáky. Nemůžou být psem, jsou asi jen prostředkem pro to, aby se majitel vykopal ven na vzduch (jiný důvod nevidím). A přesně takhle se z přátelského psa vychová asociál, o kterém si šušká celé sídliště a všichni se jim vyhýbají.  

Pokud máte o svou fenku strach, pořiďte jí žlutý obojek, obleček, kšíry, vodítko nebo jen mašli. Sice to u nás není moc známé, ale žlutá znamená to, že pes potřebuje prostor. Naučíte to své okolí a Belly si nikdo nebude všímat. 


Šátky jsou fajn a Belle bude slušet, stačí si vybrat 😉

Snad si to Neverend přečte…

Obrázek Obrázek Obrázek
Sarah01
Sarah01 (1669 příspěvků) 30.04.2024, 10:56:48 xxx.xxx.11.197

Mně se třeba teď v neděli na výstavě stalo, že mně nějaký medvěd skočil na psa zepředu rovnou na čumák. Šla jsem z parkoviště, v levé ruce na vodítku dva psy, v druhé tašku s věcmi a na rameni velký futrál se složenou kennelkou a vetbedkou. Prostor k ukočírování psů a na nějaké manévrování minimální a na první pohled je jasný, že já se svojí 153 cm výškou mám co dělat. A chlap jako hora drží na vodítku medvěda, čumí a a neudrží ho. Nechápu. Naštěstí jsem zařvala a on si ho stáhnul. 

Sarah01
Sarah01 (1669 příspěvků) 30.04.2024, 10:57:44 xxx.xxx.11.197
Vahine:

Šátky jsou fajn a Belle bude slušet, stačí si vybrat 😉

Snad si to Neverend přečte…

Obrázek Obrázek Obrázek

Ten poslední je NEJ. To musí být jasný i úplnýmu ignorantovi. 👍

Leithian
Leithian (577 příspěvků) 30.04.2024, 11:07:00 xxx.xxx.56.45
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 30.04.2024, 10:17:41

Jako “majitelka” x jorků to nemusí být strachový ale vyloženě útočný. Ono to je sice mrňavý ale furt je to teriér. Čili až sebevražedně statečný zviřátko který se pokusí sežrat rotweilera ale na japončíka to bude ňunu…  jasně že dnes se najdou i vyděšený labílci. A bude jich už asi většina ale ta původní hrdá ostrá drsná povaha se taky ještě najde. Z 5 co máme teď jsou takoví 2. Jedno je fena, jedno bojínek a jedno autista. (Opravdu v doslovném smyslu)

N (neregistrovaný) 30.04.2024, 13:45:29 xxx.xxx.242.38
Vahine:

Šátky jsou fajn a Belle bude slušet, stačí si vybrat 😉

Snad si to Neverend přečte…

Obrázek Obrázek Obrázek

Teď ještě aby se pes bez dozoru naučil číst..😄 Po jeho majiteli to ani nejde chtít. Ten bohužel je z Prahy a nebo jiné městské “postižené” lokality jakýmsi “mozkomorem” a vůbec mu nedochází, že když je jeho pes je na jedné straně vesnice a on na druhé, tak něco v jeho hlavě utrpělo újmu.😄 Ona Bella je dnes už na psy dost bez reakcí, ale cizí pes pobíhají í kolem ní je pro ní stresující. Pak ještě upadne chudák vlivem těch prodělaných mrtviček a to už mě “dosral” a byl vejbuch. Lidi jsou dnes  “vypatlaný” a tím spíš ti z měst. Absolutně jim nedochází, že pes splaší třeba koně a jezdkyně klidně při pádu může i umřít. 

Doron
Doron (1893 příspěvků) 30.04.2024, 15:34:03 xxx.xxx.162.116

Takže třídní nenávist? 😂

Město versus vesnice ?

Myslím, že zrovna v Praze jsou psi docela vychovaní, jinak to tady ani nejde.

Ale že Vás ten chlapík rozčílil chápu, a on si to tak lépe zapamatuje.😊

N (neregistrovaný) 30.04.2024, 15:40:02 xxx.xxx.242.38
Doron:

Takže třídní nenávist? 😂

Město versus vesnice ?

Myslím, že zrovna v Praze jsou psi docela vychovaní, jinak to tady ani nejde.

Ale že Vás ten chlapík rozčílil chápu, a on si to tak lépe zapamatuje.😊


To byste koukala když dorazí na vesnici.😀 To místní nedovedou za rok co pražáci za víkend.😀 

N (neregistrovaný) 30.04.2024, 16:25:50 xxx.xxx.242.38
Doron:

Jéžišmarjá. A co tam u vás vyváděj ?


Parkují na zeleni, dokonce i na dětském hřišti. Psi bez dozoru je jejich specialita. Dokonce už kvůli nim máme vyhlášku kde se zakazují psi navolno v obci. Plní nám kontejnery a to ještě tak debilně, že tam narvou nesešlapanou krabici či nevyfouklé lehátko. Po lesích obaly od tyčinek, petlahve a podobně. Neodvezou si odpad ani domů. Zajímavé, že v zimě nic. To nebudou dělat tím pádem místní. Naštěstí mě už je to dnes jedno, ale až se vrátím, tak třeba je naděje na zlepšení.😀

Fatia
Fatia (92 příspěvků) 30.04.2024, 16:57:36 xxx.xxx.205.210
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 30.04.2024, 09:51:10

Já po dlouhé době zavítala při návštěvě rodičů do pražského parku, na folimanku. A bylo to úžasné. Psi smečka složená z briardů, jezevčíka, bordery, kříženců… všichni si spolu hráli, dělili se o klacky, balónky i pamlsky páníčků. Moje Boe jako venkovský pes nejdřív čuměla schovaná za mnou, nakonec se zapojila do chumlu a byla nadšená. Tohle u nás na maloměstě nezažije, potkáváme i přátelské psy, ale nikdy tolik nejednou. Příjemné to bylo.

Obrázek
Doron
Doron (1893 příspěvků) 30.04.2024, 17:28:47 xxx.xxx.162.116
N:

Parkují na zeleni, dokonce i na dětském hřišti. Psi bez dozoru je jejich specialita. Dokonce už kvůli nim máme vyhlášku kde se zakazují psi navolno v obci. Plní nám kontejnery a to ještě tak debilně, že tam narvou nesešlapanou krabici či nevyfouklé lehátko. Po lesích obaly od tyčinek, petlahve a podobně. Neodvezou si odpad ani domů. Zajímavé, že v zimě nic. To nebudou dělat tím pádem místní. Naštěstí mě už je to dnes jedno, ale až se vrátím, tak třeba je naděje na zlepšení.😀


Tak to vidíte, vydá se vyhláška , místo aby je někdo pořádně sprdnul . A to stejně pomáhá nejvíc.

N (neregistrovaný) 30.04.2024, 18:40:53 xxx.xxx.242.38
Doron:

Tak to vidíte, vydá se vyhláška , místo aby je někdo pořádně sprdnul . A to stejně pomáhá nejvíc.


Vyhláška se musela vydat, páč nám už se nevejdou do místních “bažin”. Koukají jim hlavičky.😀

Doron
Doron (1893 příspěvků) 30.04.2024, 21:43:11 xxx.xxx.162.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele N z 30.04.2024, 18:40:53

Chápu, tom případě je vyhláška už asi jediné řešení.🤣

Možná bych ji podpořila nějakým oběžníkem , jistota je jistota !

To jim konečně zatne tipec !

Fiona.Praha
Fiona.Praha (56 příspěvků) 30.04.2024, 22:19:47 xxx:xxx.27f5:f7d4
Tenurri:

“Psí kontakt je otravování? Takže pes má být na vodítku, nejlépe u levé nohy majitele a nikdy se s žádným psem nepotkat a radši ani nic neočuchávat?”

Já tohle tedy z příspěvku necítím, ale ve městě skutečně běhá na volno spoustu nevychovaných psů v totální anarchii a ne všichni jsou přátelští. Za mě je základ nějakého slušného vychování se nejdříve zeptat, jestli se psi smí seznámit a pokud si to druhá strana nepřeje, psa si odvolat. Aby pes běhal bez jakékoliv kontroly po parku mezi psy, neposlouchal majitele a obtěžoval všechny kolem, kteří o to třeba nestojí je fakt blbě a neznamená to, že majitel druhého psa nedovoluje žádný psí kontakt. 

Tím narážím i na můj předchozí výrok, že nechápu proč si některá sorta lidí pořizuje psy. Já si samozřejmě nemyslím, že je špatně pořídit si psa, pokud nechci dělat sport, výcvik a chci psa jen jako kamaráda. Špatně je nechat toho psa růst jako dříví v lese, nenaučit ho vůbec nic a potom se psem trpět a stěžovat si, jaký jsem to ale chudák, protože můj pes je nevychovaný, hloupý a bůhví co. Nějakou základní poslušnost by měl zvládat každý pes a obzvlášť ve městě. Ono ne zdaleka mají lidé problém jen s reaktivními psy. Stačí pes, který si dělá co chce, protože ho nikdo nic nenaučil, což třeba ve městě může být dost problém.  

Potom tito lidé chodí do chovatelských potřeb a ptají se na protištěkací a elektronické obojky, protože pes nic neumí a oni jsou z toho frustrovaní, ale jakýkoliv trénink je pomalu sprosté slovo 😀…(zdroj: asi půl roku jsem tam pracovala a bylo to pomalu na denním pořádku).


Nevím, v jakém městě běhá na volno spousta nevychovaných psů v totální anarchii. U nás teda ne, u nás chodí na volno hodně psů, ale všichni jsou ovladatelní, někdo na první dobrou, někdo to potřebuje slyšet 3x. Ale žádný pes na volno není agresivní. V koncentraci našich psů je nemožné se neustále zastavovat a neustále se někoho ptát, jestli si může můj pes čuchnout k druhému psovi. Pokud se nějací psi vyloženě nesnesou, páníčci se registrují a vyhnou se jeden druhému včas. 

Fiona.Praha
Fiona.Praha (56 příspěvků) 30.04.2024, 22:27:06 xxx:xxx.27f5:f7d4
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 30.04.2024, 10:17:41

Ten jorkšír by asi o nějaký kontakt stál, ale neví, jak na to. On pravděpodobně takzvaně “ vyjede”, protože se vlastní vinou dostal moc rychle moc blízko a dostal o sebe strach, vždyť je malinkej a křehkej, o polovinu lehčí než kdejaká kočka.

Je to klidně možné, že takhle nějak to ten skorojork má, fakt nevím. Nedokáži si to vysvětlit. Pořád mi to vrtá hlavou. Dokud to nepochopím, nenapadne mne řešení. Ano, řešením je nepouštět psa k jiným psům, ale co z něj bude? Cosi, co se zmítá na konci joja a vyřvává to do okolí. Copak je takový pes šťastný? Vím, že jsou takových mraky (vidím to tu dnes a denně), ale tenhle je moc blízko a nechci se na to koukat. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.