Aktuálně: 4 957 inzerátů174 162 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Pes v bytě nebo na zahradě?

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 09.01.2024, 08:49:33 xxx.xxx.198.226
Leithian:

Dyt ma balu ale pravdu.  Si nepamatujes co vsechno si vytrpel? 


Stačí na vysvětlenou, že je mi prostě nepříjemné o tom znovu a znovu číst? Prostě pokud mi chcete udělat radost, už to nevytahujte, a je to. Pokud jsem vám ukradená, si mě nevšímejte, je to jen můj osobní názor, jen prosba. Nebude-li vyslyšena, tak neumřu.

balu
balu (1534 příspěvků) 09.01.2024, 09:16:21 xxx.xxx.152.98

Pro kritiky -  chlubit se, jakého věku se můj pes dožil, když té hodnoty bylo dosaženo za cenu dlouhodobého utrpení, mi přijde hrozné. Stejně jako nepomoct tomu psovi aby se netrápil, netrpěl bolestmi, když pomoct můžu. Řada diskutujících měla tehdy stejný názor, bohužel nebyl vyslyšen. Dodnes to nemůžu pochopit.

A teď budeme pokrytecky dělat, že se to nestalo? Že je to vlastně v pořádku? 

Já vím, že je to bolestivé. I pro mě, i když to nebyl můj pes. Kdykoliv si na to vzpomenu, tak bych brečela. 

EDIT: chápu, že pravda není příjemná

Sardullah
Sardullah (963 příspěvků) 09.01.2024, 14:02:38 xxx.xxx.221.216

Toto je opravdu věčné téma.  Já měla ovčandu, afgána, berbery, pyrenejku, berňuchu , všichni psi v baráku se zahradou. 

Chtěla bych zde zmínit režim psa jako čistě venkovní a když se na to kouknu z pohledu psa, tak všici moji psi byli odchováni jako postelová štěňata a následně to, kde chtějí být necháváme na nich…štěňata většinou máme v období, kdy jsou ještě dveře od domu celý den nebo část dne dokořán, takže to není o tom, že jsou zavřená v domě…že tam musí být. Takže z mého pohledu si všichni moji psi mohli vybrat, zda být venkovním psem a  ani jeden z mých psů si tuto variantu nevybral…teda pyrenejka Gina si dnes na venkovního psa hraje, už je na zahradě asi hodinu, ale to jen proto, že je počáso přesně pro ní…mráz, sucho, slunce….nevybrali si to dokonce ani v případě, že není pes sám, ale jsou dva spolubydlové. Prostě vyhledávají spíše smečku. Jediná vyjímka je ..už ne moje..kavkazanda Jessinka, která byla odchovaná jako postelové štěně a pokračovali v tom i nové majitelé..to jí bylo 10 měsíců a ta si teda nakonec sama vybrala bydlení venku a domů na návštěvu, ale zase je fakt, že ona je na statku, kde se kolem zvířat celej den maká a tak má celodenní kontakt s lidma v každém počasí…ale myslím, že kdyby zůstala u nás, tak by měla náš režim a doma by se zdržovala víc.

Hodně lidí o svých “venkovních” psech řekne…on ani doma být nechce, on je tady nervózní a chce hned ven…ještě jsem se nesetkala s tím, že by se takhle choval pes, který jako štěndo vyrostl doma s rodinou, všechno to byli psi, kteří již jako štěňata byli doma třeba jen pár dní a nebo vůbec. Prostě nejsou doma zvyklí, tak se tam cítí nesví. Snad jediné vyjímky, které jsem zaznamenala byli právě někteří kavkazani, kteří ač odchovaní doma a vymazlovaní se nakonec dobrovolně odstěhovali ven a domů přijdou na návštěvu, ale asi z pocitu, že když jsou doma, tak není jejich teritorium hlídané, tak zase šupajdí ven….někteří z tohoto důvodu neochotně chodí i na procházky…

A velký problém u venkovních psů vidím právě v tom, že když je pes starej, nemocnej, potřebuje péči a nebo třeba být v teple, tak se psem, který je doma zvyklí to není problém, ale u toho venkovního to problém být může.

No a co se týče bydlení v bytě…ano není to o velikosti. Teď mám dva podobně velký psy…pyrenejka Gina by v bytě bydlet nemohla resp. asi mohla, ale nebylo by to šťastné řešení. Protože pracovnímu plemeni, kterým bezesporu pastevec je, musím nabídnout nějakou alternativu…nemáme ovečky, ale na druhou stranu má svoje lidičky a vzhledem k tomu, že pyrenejec se historicky používal i jako společenský a hlídací pes, tak máme splněno…prostě myslím, že Gina mimo jiné potřebuje ke svému “štěstí” i tu zahrádku a ten dvoreček, kde může provádět strážní službu…když se jí chce. Naopak berňák Matýsek by klíďo brďo mohl bydlet v bytě. I teď, když je Gina už drahnou dobu venku, tak on tady leží u mě. A že by mu v bytě bylo horko??…ale no tak…do předsíně dáme dlažbu, zapojíme klimatizaci a je vyřešeno. A to teda ani nemluvím o tom, že naopak čistě venkovní pes musí vydržet i letní parna…i když má možnost být ve stínu, ale hic je i tam…zatímco moji psi si zalezou do prádelny do sklepíčka a tam je příjemně a chladno i v tom největším parnu. 

Prostě je to něco, co se nedá paušalizovat…co já vím, kdybychom měli ovečky, tak by Gina třeba vůbec nechtěla dom a byla by u oveček, ale pastevečtí psi u zvířat není typický příklad toho, o čem se zde bavíme. 

Prostě myslím, že pokud opravdu dáme psu na výběr, tak dle mého drtivá většina zvolí život s rodinkou a ne jako čistě venkovní pes. A spousta psů žijících v domě se zahradou, pokud by si měla vybrat být čistě venkovním psem a nebo bydlet v bytě s páníčkem, tak si vybere ten byt. Že kolikrát ta zahrada je spíš bonus pro páníčka, že pokud jde jen o vyvenčení, tak se nemusí oblékat a chystat, ale stačí otevřít dveřka ven a v případě štěňat je teda z mého pohledu ta zahrada k nezaplacení…ne teda jen pro štěndo samotné, ale hlavně pro páníka a hlavně v noci.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 09.01.2024, 14:32:55 xxx.xxx.226.62
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 09.01.2024, 14:02:38

Prostě myslím, že pokud opravdu dáme psu na výběr, tak dle mého drtivá většina zvolí život s rodinkou a ne jako čistě venkovní pes. A spousta psů žijících v domě se zahradou, pokud by si měla vybrat být čistě venkovním psem a nebo bydlet v bytě s páníčkem, tak si vybere ten byt. Že kolikrát ta zahrada je spíš bonus pro páníčka, že pokud jde jen o vyvenčení, tak se nemusí oblékat a chystat, ale stačí otevřít dveřka ven a v případě štěňat je teda z mého pohledu ta zahrada k nezaplacení…ne teda jen pro štěndo samotné, ale hlavně pro páníka a hlavně v noci.

ÚPLNĚ A MILIJOUNKRÁT SOUHLASÍM. Já si právě často vzpomenu na Vás a Vaše pesany, když někdo píše - mám chlupatého psa, to nejde, nebo on nechce. Na Berbery a jejich následovníky na gauči.  Tož za mě ideální je dům se zahradou a pes v domě. Nejlépe na tom gauči, žejo 😀, to naši ohaři nemají - zatím teda, ale až na něj bude místo či spíše čas, aby se ten gauč na tom místo velikostně upravil, budou mít zase svoje zófá!

Sardullah
Sardullah (963 příspěvků) 09.01.2024, 14:48:30 xxx.xxx.221.216
balu:

Pro kritiky -  chlubit se, jakého věku se můj pes dožil, když té hodnoty bylo dosaženo za cenu dlouhodobého utrpení, mi přijde hrozné. Stejně jako nepomoct tomu psovi aby se netrápil, netrpěl bolestmi, když pomoct můžu. Řada diskutujících měla tehdy stejný názor, bohužel nebyl vyslyšen. Dodnes to nemůžu pochopit.

A teď budeme pokrytecky dělat, že se to nestalo? Že je to vlastně v pořádku? 

Já vím, že je to bolestivé. I pro mě, i když to nebyl můj pes. Kdykoliv si na to vzpomenu, tak bych brečela. 

EDIT: chápu, že pravda není příjemná


 Já už se v tom nechci patlat….jsem člověk co raději uspí psa o měsíc dřív než o den později…i Sárinu, když jsem vezla na utracení, tak si manžel myslel, že ještě není čas. 

Ale chci říct, že na příkladu Worička je přesně vidět ten problém některých čistě venkovních psů. Že když by pes potřeboval péči a dohled a i to teplo domova a jeho člověk by mu ho asi i rád poskytl, tak to nejde, protože pes doma být nechce a to by ho člověk musel jedině držet násilím a to je taky takové nevím neproveditelné.

Je to čistě teorie, ale prostě myslím, že kdyby Worka byl odchovaný jako domácí štěně, byl by zvyklý být třeba přes den venku a na noc doma, tak by to zvládal normálně…znám/znala jsem několik samojedů a žádný neměl s bydlením v domě problém. Tím nechci říct, že by Woriček měl špatný život, neb Lesnížínka je vlastně zahradní žínka a navíc ještě těch procházek, co pejsové měli…prostě se u ní měli jako v ráji, co by za to jiní psi dali, ale když pak došlo na to stáří a nemoc, tak se to celý venkovní bydlení vrátilo jak bumerang…

Sardullah
Sardullah (963 příspěvků) 09.01.2024, 14:55:23 xxx.xxx.221.216
Zrzavci:

Prostě myslím, že pokud opravdu dáme psu na výběr, tak dle mého drtivá většina zvolí život s rodinkou a ne jako čistě venkovní pes. A spousta psů žijících v domě se zahradou, pokud by si měla vybrat být čistě venkovním psem a nebo bydlet v bytě s páníčkem, tak si vybere ten byt. Že kolikrát ta zahrada je spíš bonus pro páníčka, že pokud jde jen o vyvenčení, tak se nemusí oblékat a chystat, ale stačí otevřít dveřka ven a v případě štěňat je teda z mého pohledu ta zahrada k nezaplacení…ne teda jen pro štěndo samotné, ale hlavně pro páníka a hlavně v noci.

ÚPLNĚ A MILIJOUNKRÁT SOUHLASÍM. Já si právě často vzpomenu na Vás a Vaše pesany, když někdo píše - mám chlupatého psa, to nejde, nebo on nechce. Na Berbery a jejich následovníky na gauči.  Tož za mě ideální je dům se zahradou a pes v domě. Nejlépe na tom gauči, žejo 😀, to naši ohaři nemají - zatím teda, ale až na něj bude místo či spíše čas, aby se ten gauč na tom místo velikostně upravil, budou mít zase svoje zófá!


No aby se velikostně upravil😂….máme v obýváku dvě rohový sedačky na proti sobě. Jednu už máme trvale rozloženou….o té druhé se manžel už několikrát zmínil, že by se měla rozložit taky…když kontruji, že to už pak mezi sedačkama neprojdeme….projdeme zbyde dost místa, akorát stolečky bychom museli dát pryč…prostě my nemáme hezkej načančanej obývák, priorita je, abychom si všichni pohodlně polehali k televizi a aby vše bylo přikryto přehozy a dekami a bylo pratelné. 

Už dlouho diskutujeme o tom, že by ty sedací soupravy bylo potřeba vyměnit neb ty už sjou fakt hrozný..tak, že už i na ten smeťák bych snad jela o půlnoci, aby nikdo neviděl, co vyhazuju za hnusanec. Ale tak nějak se nemůžeme dohodnout, co místo toho…furt nám tak nějak vyjde, že by vlastně byly nejlepší dvě postele - letiště….

Mi
Mi (173 příspěvků) 09.01.2024, 15:02:11 xxx:xxx.1358:f3c6
kometa:

Nezpůsobilo. Jenom mě zarazilo, že se vlákno zničehonic zjevilo po 15 letech, jak píšete.


To jsem ráda.Doufám,že jste to vzala jako vtip. Ten můj mobil mi to písmo tady  tak zmenšil,že houby vidím. Nerozeznám čárku od tečky a nejde mi s tím nic udělat.

Mi
Mi (173 příspěvků) 09.01.2024, 15:06:43 xxx:xxx.1358:f3c6
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 09.01.2024, 14:55:23

Možná větší podium.Tak to maji u syna a super…A ještě je pod tím úložný  prostor. 

Sardullah
Sardullah (963 příspěvků) 09.01.2024, 15:20:59 xxx.xxx.221.216
Mi:

Možná větší podium.Tak to maji u syna a super…A ještě je pod tím úložný  prostor. 


I to už bylo na pořadu dne…teda ne podium, ale že tak nějak poskládáme europalety, na to nakoupíme matrace a bude nám fajn. Vlastně jediné, co nám v tom brání je, že tak nějak konzervativně pořád ještě přetrvává představa o tom, jak by měl vypadat obývák. A to přesto, že nám vlastně klasický obývák nevyhovuje.

kometa
kometa (4195 příspěvků) 09.01.2024, 15:42:00 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 09.01.2024, 15:20:59

Tak se vyprdněte na to, co by podle katalogu Dům a bydlení mělo být a pořiďte si to, co vám vyhovuje.

eena
eena (176 příspěvků) 10.01.2024, 11:00:10 xxx.xxx.231.241

“Už dlouho diskutujeme o tom, že by ty sedací soupravy bylo potřeba vyměnit neb ty už sjou fakt hrozný..tak, že už i na ten smeťák bych snad jela o půlnoci, aby nikdo neviděl, co vyhazuju za hnusanec. Ale tak nějak se nemůžeme dohodnout, co místo toho…furt nám tak nějak vyjde, že by vlastně byly nejlepší dvě postele -”

Sardullah - vy bývate u nás? ☺U nás gauč išiel k synovi do izby a my máme dve rozkladacie postele do “L” 20 ročné - po deťoch - poťahy už na cimpr-campr - teda len pozakrývané dekami. A pred Vianocami som tiež mala vnuknutie, že by sme to teda mohli vymeniť za niečo čo patrí do obývačky. Skončilo to pritom, že nič lepšie nevymyslím - my tiež potrebujeme mať miesto na ležanie pred TV, a to vždy ležíme minimálne dvaja. Okrem toho mierne bojujeme s priestorom … A predstava čo urobíme s tými starými rárohami … No sú tiež fakt hrozné a ešte by som ich musela viezť najmenej 20 km auto s ťažným je momentálne nepojazdné a na dvore ich skladovať nechcem. Tak sa to presunulo zas do neurčita. A Vianoce prešli aj so starými posteľami a vypratými dekami a dnes ma to už akosi ani netrápi

Sardullah
Sardullah (963 příspěvků) 10.01.2024, 13:47:16 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 10.01.2024, 11:00:10

Hmmmm… tak to jste mě uklidnila, že nejsme jediní. No stejně, i kdybychom pořídili něco novýho, tak na to stejně naházím deky a přehozy, tak dokud nás péra z tauče nebudou píchal do zadelí, tak asi gut. Návštěvy k nám stejně nechodí, když už tak se s přáteli slezem někde na pokec a kafíčko. Trochu jsem měla obavy, když k nám měl poprvé přijet dcery přítel, ale nakonec ani to není problém, že bychom dceři udělali ostudu, protože oni mají v obýváku taky rozloženou sedačku, aby si tam polehali i se psem, takže je zvyklej🤪 No tak spíš asi doma rozložíme i tu druhou sedačku, jak mi furt navrhuje manžel, protože když si tam Ginuška levné, tak jí chudince padá nožička😓😉

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 12.01.2024, 12:11:24 xxx.xxx.62.229
Verun:

Norský losí pes.

Vím prd, co psovi bylo, ale tak nějak mi nepřišlo, že je jeho čas…


Děkuji za upřesnění plemena psa.👍

Jinak na začátku videa je vidět, jak jde a spadl(a)…a sám(sama) se nebyl/a schopen/schopna už postavit. Asi bych také zvažovala eutanázii. Ale proti zas mluví to, že měl/měla stále velký apetýt. Někdy je to holt těžké…to rozhodování.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.