Aktuálně: 5 199 inzerátů171 444 diskuzních příspěvků17 700 uživatelů

úmrtí andulek

anonymní (neregistrovaný) 18.12.2009, 07:35:18 xxx.xxx.62.209
pokud preperuje, potom "lupy" budou uvolnene obaly per
anonymní (neregistrovaný) 18.12.2009, 11:47:25 xxx.xxx.218.49
Dobrý den.Děkuji za radu a všem přeju krásné Vánoce,pevné zdraví Vám i Vašim opeřeným kamarádům.
Veronika (neregistrovaný) 01.03.2010, 19:30:41 xxx.xxx.90.128
Dobrý večer, potřebuji poradit čím nakrmit andulku pokud nemůže žrát semínka. Stala se nám taková věc, naš andulák má za kamaráda křečka a včera večer ho více "otravoval" a křeček ho kousl do jazyka, večer trochu krvácel tak jsme mu zobáček omyli studenou vodou, do rána krvácel víc tak jsme raději volali na kliniku a tam nám poradili, že pokud by krvácení pokračovalo ať raději přijedeme, a pokud nekrvácí tak jezdit nemusíme, že by pro něho cesta autem cca 40km a následné ošetření mohlo být více stresují než samotný prokousnutý jazyk. Andulák již nekrvácí je celkem v pořádku už opět doráží na křečka, ale nežere semínka, pouze jablko, salát a pije heřmánkový čaj, občas zkusí sežrat semínko, ale asi mu to nejde. Je možné nějak jinak nakrmit andulku nebo máme čekat až se rána zahojí. Máme trochu strach, aby neumřel hlady pokud nebude žrát. Také se chci zeptat jestli je nějaká možnost vyčištění rány u malého ptáčka. Děkuji a přeji hezký večer
Orina (neregistrovaný) 02.03.2010, 03:13:13 xxx.xxx.64.214
Zkuste namíchat andulákovi kaši pro odchov papoušků a podat mu jí buď stříkačkou a nebo po lžičkách. Vyčištění rány by vám měla předvést ošetřující lékařka, abyste na to šli šikovně.
Roman Jinšík (neregistrovaný) 02.03.2010, 12:25:53 xxx.xxx.174.103
Nechápu docela váš přístup. Křeček poraní andulku, máte strach aby neuhynula a vzápětí ji necháte opět dorážet na křečka. Co když se bude situace opakovat a dopadne to ještě hůř ? Potom můžete andulku oplakávat :-((
Veronika (neregistrovaný) 02.03.2010, 21:51:00 xxx.xxx.90.128
Dobrý večer, děkujeme za radu od Orina. S andulákem jsme raději byli u lékaře, dostal injekci a zítra si máme přijít pro další. Anduláka jsme "donutili" žrát kaši pro odchov papoušků, z počátku mu nechutnala a hlavně nechtěl žrát, ale po dlouhém "přemlování a donucení" začal pomalu žrát,kaši jsme museli dát i na jeho oblíbené zrcátko, protože z misky nechtěl. Takže snad to bude dobré. A ještě odpověď pro pana Romana, nikdo nenechal vědomě dorážet andulku na křečka, prostě se proletěl a jeho první místo pro usazení nebylo na jeho vlasní kleci, ale na křečkově, občas prostě neuhlídáte vše. Hezký večer
Orina (neregistrovaný) 02.03.2010, 22:21:22 xxx.xxx.80.175
Mohu vám doporučit abyste dali na křečkovu klec větev, kam by mohl andulák přistávat, nebo na střechu klece položit,v době kdy bude andulák létat,nějaký tvrdý papundekl třeba z krabice a nebo pokud andulák létá v určitou dobu, tak křečkovu klec přikrýt nějakým froté ručníkem. Tak se křeček nedostane papouškovi ani na zobák ani na nohy. On by mu totiž mohl ukousnout i prst nebo celou nožku. Pokud byste chovali velkého papouška jako je třeba amazoňan, tak by byla situace opačná a křeček by se stal pro papouška potravou :-))
anonymní (neregistrovaný) 04.03.2010, 10:50:29 xxx.xxx.26.224
to ste nemuseli utrácet za dokrmovací směsi, neý otok splaskne postačí rozmočený pištot, jablba a vše měkké, zachvíli by měl žrát normálně
Veronika (neregistrovaný) 14.03.2010, 17:44:04 xxx.xxx.90.128
Dobrý podvečer, chtěla jsem se jen ozvat jak to dopadlo s naším andulákem a poraněným jazykem. Andulák žije a je v pohodě, ale jezdili jsme každý den ke zvěrolékaři, celkem 4x na injekce. Jen nám nechce žrát zrní, zjistil, že kaše je mnohem lepší než zrníčka:-) takže ho pomalu přeučujeme na normální stravu, ale moc se mu do toho nechce, původně dostával kaši 3x denně, teď mu ji dáváme pouze 2x a doufáme, že si dá i trochu toho zrní. Kaše byla opravdu nutná, protože jazyk nebyl jen nateklý byl i trochu vytržený:-( takže kdyby andulák nežral už by tu asi nebyl.
Macháček (neregistrovaný) 26.11.2010, 18:10:29 xxx.xxx.157.242
Dobrý den, mám podobný dotaz, z hodiny na hodinu mi zemřela andulka /dospělý samec/, přesně věk nevím, našel jsem jej v létě v parku. Ten papoušek pro mě moc znamenal, celý den byl aktivní, v 5,00 hod. sedl a byl zaražený, 5,15 hod. ležel v kleci na zemi, a cca. 5,45 hod. když jsem dojel na veterin. pohotovost, dostal silné křeče a zemřel. Dle lékařky jevil známky otravy. Ten den jsem před tím vařil v teflonovém hrnci polévku, ale déle jak 10 mim. to nebylo a kelc byla ve vedl. pokoji. Jedinné co ještě mohu uvést, že cca. dva dny zpět jsem mu k normálnímu krmení koupil tyčinku pro stř. papoušky, kde je více slunečnice, aby si mohl během dne "louskat" . Dodnes nechápu, že to bylo vše tak rychlé. Děkuji za názory, /i na e-mail/.
Nováková (neregistrovaný) 16.10.2015, 15:02:08 xxx.xxx.186.138

Dobrý den chtěla bych se zeptat měla jsem andulku asi 2 týdení a po 5dnech mi náhle zemřela. Poté jsem si pořídila další andulku asi 2 měsíční a ta mi zemřela po 7 dnech. obě jedli a pili bylo to opravdu náhlé.

Anonymní (neregistrovaný) 27.11.2015, 22:38:53 xxx.xxx.46.72
Odpověď na příspěvek uživatele Vladˇka z 17.12.2009, 21:47:01

To ma i nás papousek a staci poradne okoupat.....nejepe v taliri nebo misce....a kdyz tam nebude chtit slezt tak ho postrikejte strikadlem ne kvetiny .........hodne stesti pri koupani

Ss (neregistrovaný) 06.01.2017, 15:27:43 xxx.xxx.231.130

Dobrý den,mám dve andulky páreček pořídila jsem si je v srpnu a samička dneska ráno uhynula asi dva až tři dny byla pořád nacepyrena a moc se nehýbala včera večer se nechala vzít do ruky a to nejsou ani jeden z nich ochočený.dala jsem ji do menší klece s vodou a krmenim.jedla po troskách vždy si jen uzobla a všimla jsem si že má prukem.dneska jsem s ní chtěla jet k veterináři ale už bylo bohužel pozde .Měla bych třeba samečkovi koupit novou samicku.a co bylo tě samičce.ps oboum bylo kolem 1roku

 

J.M. (neregistrovaný) 06.01.2017, 18:10:59 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Ss z 06.01.2017, 15:27:43

... tak to snad může poradit jen veterinář.

Sára (neregistrovaný) 28.03.2021, 14:52:14 xxx.xxx.18.194
Dobrý den, prosím o radu. Měla jsem dodnes 2 andulky. Jedna 2 roky a druhá několik měsíců. Ta 2 leta dnes zemřela. A druhá je dost smutná. Prosím o radu co dělat. Zda koupit k němu novou nebo počkat až smutek přejde. Děkuji
klasik51 (neregistrovaný) 05.09.2021, 12:47:33 xxx.xxx.82.7

Dobrý den. Poprosím o názor. Venkovní voliéra 2,5x 2 x 1.3 m otevřéná jen z jedné, tedy přední strany. Jedenáct andulek, dnes pouze dvě. Ostatní mrtvé na zemi, s ukousnutou nožičkou, některá s obouma.Ruzně po pletivu, takový jako "flek" z peří, někde z modrých peříček, opodál se zelených, atd. Připadá mi, jako když v pobláznění se připlácli na pletivo, něco si pro ně sáhlo a utrho/ ukouslo nožku. Šílené. Kočka? Kuna? A hlavně co s tím? Bude se tam agresor vracet? Asi budu muset udělat dvojité pletivo, což se mi dvakrát nechce, ale když to jinak nepude. Díky za názory. Z

Ivan Vanca (neregistrovaný) 04.10.2021, 19:06:39 xxx.xxx.30.181

Podla mojich skusenosti, co mozem povedat, je odhad, ze mohli mat chlamydia. vtedy sa prejavuje andulka typicky. apatia, nasuchorenost, zeleno zlty trus, pripadne zvracanie.... andulka potrebuje vtedy okamzitu liecbu, kedze tato infekcia je postrachom vsetkych chovatelov.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.