Aktuálně: 4 958 inzerátů174 159 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

žako nechce jíst prosím o radu

KIMI (neregistrovaný) 31.12.2009, 11:01:28 xxx.xxx.76.85
Dobrý den koupila jsem si žaka měl 75 dni tedkom má 93 dní a stalo se nám že večer když dokrmuji kaší tak moc nechce sní s obtížemi střikačku nevím kde dělám chybu jinak přes den je veselá učí se lítat píská a loupe zrníčka má pestrou stravu banán ,mandarinku .mrkev a jine ovoce a zeleninu od všeho si zobne trošku a take namáčenou slunečnici taky trošku polouská ale ne moc má také granulky a piškotky dělá mi starosti ta kaše mužete mi poradit co mám dělat moc děkuji KIMI bohužel člověk od kterého jsem jí koupila nemá zájem se semnou moc bavit jenom mi odepsal že jí to dávám pomalu což si nemyslím a že musí sníst aspon jednu stříkačku víckrát se mi neozval bohužel
Obrázek
kimi (neregistrovaný) 31.12.2009, 11:05:10 xxx.xxx.76.85
hrozně se omlouvám ale nějak se mi tam pripletla špatná fotky posílám už tu dobrou ještě jednou prominte
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 31.12.2009, 11:36:19 xxx.xxx.173.54
dobrý den, při dokrmování jednou dojde k tomu, že papoušek začně pomalu odmítat dokrmovací směs a začne se živit sám. Mí papoušci začali ve velkém konzumovat ovoce, piškoty, granule a větší druhy zrnin a kaši tak začali odmítat. jednalo se o papoušky senegalské. kaši jsem jim rozhodně nenutila a vše bylo v pořádku. Každopádně je, dle mého názoru, lepší koupit mládě již odstavené, které je schopné samo přijímat rozmanitou stravu. Člověk se tím vyhne mnohým problémům, které mohou laika zaskočit.
anonymní (neregistrovaný) 31.12.2009, 11:46:44 xxx.xxx.16.33
chovatele, kteri prodavaji neodstavene mlade cloveku, ktery nema s papousky a dokrmovanim zadne zkusenosti, by meli zacit strilet. nebot se s nima v posledni dobe roztrhl pytel. takove jednani (prodat neodstavene mlade) je v nekterych zemich nezakonne, nejvyssi cas, aby to zacalo platit i u nas.

odstav je narocne obdobi v zivote papouska. nicmene 93 dni stary zako by uz mel byt v krmeni pomerne samostatny, jeste ne uplne, ale skoro. jestli se pres den uz sam docela zasyti, je to na dobre ceste. mel by mit pristup k macenemu zrni, granulim, ovoci, piskotum... proste mekkci potrave. oblibene take byvaji klasy senegalskeho prosa. pokud kasi nechce a sam se o zradlo zajima, tak ho nechat, akorat na vecer ho zasytit kasi, kolik si vezme. pokud jeci hlady rano, tak dat kase tak dopolosyta, aby presel nejvetsi hlad, on si pak uz sam zacne smejdit.
anonymní (neregistrovaný) 31.12.2009, 12:05:44 xxx.xxx.76.85
Je to Kavkazáček a ma 7 měsíců na fotce .Všem děkuji za odpovědi je pravda že jsem se asi unáhlila s koupí ale lidé kteří mi ho prodávali mě ujištovali že toto období je nejvhodnější na odběr prvně jsem chtěla počkat ale nakonec jsem je poslechla moje chyba už bych to nikdy neudělala máte pravdu mohla jsem si ušetřit spoustu starostí a strachu o ni .Ráno je v pohodě chce jít hned ven z klece a šmejdit na svoje oblíbebé místa strom a stul než jí nachystám všechno čerstvé .Večer jsem jí dokonce viděla že loví v misce s granulkami a potom se zrním .Moc děkuji a všem vřeji štastný noví rok 2010 KIMI .
cone (neregistrovaný) 31.12.2009, 12:41:09 xxx.xxx.67.3
KIMI - možná už probíhá poslední fáze odstavu-tj krmení kaší jen dle jeho zájmu a chuti. Dostanete se do stádia, kdy kdy bude kaši jako chtít, ale nebude ji konzumovat. Ručně dokrmené mláďata mají spjatou stříkačku s krmením spolu s hraním a zvýšeným zájmem o jeho ptačí osobu. Jinak jestli již z větší míry jeho vlastní příjem potravy dostačuje zjistíte i podle složení trusu - dvě složky bílá a zelená.
Právě o kavkazákovi nebo šarplaninci uvažuji v následujícím roce i já. Velkého psa momentálmě po 19 letech chovu obříků nemáme, už by to měl jen hlídač k domu a k voliérám, a samozřejmě kamarád a člen rodiny.
Alena (neregistrovaný) 31.12.2009, 12:49:36 xxx.xxx.118.186
mám na to uplně stejný názor,můj žako dělal to samé,když už se dokáže sám nasytit tak se nemusíte ničeho bát.Můžu se zeptat kde jstežaka kupovala?
anonymní (neregistrovaný) 31.12.2009, 13:56:56 xxx.xxx.76.85
Já jsem žaka kupovala od nějaké paní z Ostravy trus má opravdu zeleny a bilí .K tomu kavkazáčkovi je pravda že nemusí mít žádný výcvik a hlídač vyborný a 100% i já ho mámna hlídání baračku a už tedkom jsme pověstní že v tom baráku je opravdu nádherný hlídač pokud mat zájem pokecat o kavkazanech mužem moje adresa je donchicho@seznam.cz jinak mooooc děkuji všem za odpovědi a trošku jsem se uklidnila že to asi bude normální že nechce .
Brno
Brno (211 příspěvků) 01.01.2010, 11:37:03 xxx.xxx.212.78
Také přemýšlím nad psem pro hlídání domu a voliér a tahle plemena se mi líbí, ale kavkazák a středoasiat jsou až moc velcí a šarplanince o hmotnosti (velikosti) kterou udává standart také nenajdete. Teď se mi líbí nejvíce Krašský ovčák. Už jsem se na něj byl podívat u chovatelky a uvidíme co bude dál.
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 01.01.2010, 18:35:25 xxx.xxx.90.3
Problém velkých psů na hlídání je bohužel v legislativě. Vám může každej lump ukrást třeba hlavu na krku, ale běda když se takovému lumpovi něco stane, tak je to vždycky neadekvátní obrana a odnesete to vy. Vám se může na zahradě procházet kde kdo a pes mu musí podat packu. Pokud vás někdo nezapíchne nesmíte se bránit. Takže je asi lepší být tím lumpem než tím co se jen brání. Nebo už se legislativa změnila? Taky by se mi líbil kavkazan, ale ne následné problémy po případné obraně. A že má takový pes hubu plnou zubů je fakt!
anonymní (neregistrovaný) 01.01.2010, 18:46:28 xxx.xxx.237.194
Legislativa je bohužel stále stejná.Taky máme velkého psa (NO) na hlídání.Nejednou jsem se o tom bavila přímo s policajtem a ten sám mi řekl...že obrana nesmí být větší než hrozící útok...takže když se k nám někdo vloupá...pes ho kousne...a on řekne, že jen zabloudil...mám problém já a ne o on...bohužel.Omlouvám se za OT :-)
KIMI (neregistrovaný) 01.01.2010, 18:52:37 xxx.xxx.76.85
lEGISLATIVA SE BOHUŽEL NEZMĚNILA ALE ZASE KDYŽ VĚTŠINA LIDÍ VÍ ŽE TAM HLÍDÁ KAVKAZ TOMU MÍSTU SE OBLOUKEM VYHNE TO MI VĚŘTE ODSKOUŠENÉ MÁM HO PROTO ŽE MĚ FASCINOVALA JEHO POVAHA A HLAVNĚ UŽ POHLED NA NĚHO STAČÍ .jE PRAVDA ŽE KOUSNOUT MŮŽE KAŽDÝ PES A BUDE STOHO PROBLÉM ALE OPRAVDU STAČÍ ŘÍCT TAM HLIDÁ KAVKAZ A JE VYSTARÁNO ALE CHCE TO PEVNÉ PLOTY JÁ UŽ MĚNILA SKORO VŠUDE ZA BETONOVÉ RADŠI JISTOTA JE JISTOTA MUSIM SE PODIVAT NA TOHO KRAŠÁKA TO NEZNÁM A TADY JEŠTĚ JEDNA FOTEČKA
Obrázek
kimi (neregistrovaný) 01.01.2010, 18:58:03 xxx.xxx.76.85
A TOTO JSOU MOJE OBĚ ZLATÍČKA NO 3 ROKY FENEČKA A KAVKAZ 8 MĚSÍCŮ PEJSEK OMLOUVÁM SE TROŠKU JSEM TADY ZMĚNILA TÉMA ALE JE HEZKÉ VĚDĚT ŽA TAKY MATE PESANY
Obrázek
KIMI (neregistrovaný) 01.01.2010, 19:00:23 xxx.xxx.76.85
oMLOUVÁM SE TROŠKU JSEM ZMĚNILA TÉMA ALE JE HEZKÉ VĚDĚT ŽE MÁTE TAKY PESANY A TOTO JSOU MOJE DVĚ ZLATÍČKA FENKA NO 3 ROKY A KAVKAZÁČEK 8 MĚSÍCŮ PEJSEK
Obrázek
Brno
Brno (211 příspěvků) 01.01.2010, 19:16:55 xxx.xxx.212.78
Krašský ovčák a Šarplaninec mají původního předka: Ilyrijský ovčák (omlouvám se za případnou chybu v názvu). Toto plemeno se rozdělilo na dvě samostatná, na šarplanince, který byl dále používán na střežení stád a na krašáka, který se spíš používal jako "pes u domu". Měl by mít o něco mírnější povahu a podle standartu o pět kg méně, ale váhový rozdíl je ve skutečnosti větší, protože šarplanince ve standartní hmotnosti nenajjdete. Spíš se blíží kavkazákovi.
anonymní (neregistrovaný) 01.01.2010, 20:11:12 xxx.xxx.76.85
Už jsem si to našla a přečetla si to o něm zdá se že povahově bude asi lepší než kavkaz a hlavně mírnější a vypadá velice dobře moc krásný pes šarplanici má moje známá a já toho pesana poznala jako velkého mazla a postava spiše kavkaz to máte pravdu . Pokud nemáte velice dobře zabespečený pozemek myslím tím ploty tak kavkaze určitě ne asi bych šla do toho krašáka vypadá že je to pes k domu a povaha taky dobrá hlídač a to asi potřebujete . Držím palečky at vyberete to nejlepší štěndo a prosím potom o nějaké foto moc děkuji .
Orina (neregistrovaný) 01.01.2010, 22:12:29 xxx.xxx.90.3
On člověk může přijít do problému i s menším psem. Pokud ale chce někdo dělat problémy, tak ho neodradí žádný pes. Tak já po dlouholetých zkušenostech bych pro sebe vybrala něco méně útočného. Už jsem nějaké problémy se psy zažila a tak dávám přednost menším starostem. Když ukáže zuby i menší pes, tak je zaděláno na malér taky. Záleží jak se potom dokážete s problémy vyrovnat. Pokud jste mladí tak asi snadno :-) Ale kavkazák je krásný pes, moc se mi líbí.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.