Aktuálně: 4 691 inzerátů176 816 diskuzních příspěvků17 785 uživatelů

žako nechce jíst prosím o radu

kimi (neregistrovaný) 02.01.2010, 13:18:41 xxx.xxx.76.85
Samozdřejmě máte pravdu kavkaz je kavkaz je to nádherný pes jenom doufám že mě žádné problémy nepotkají také se pořád obávám a zlepšuji zabespečéní a ploty a jenom doufám že k nám nikdo nezavítá ale dneska jsou ochotni vraždit pro pár korun bydlín na malé vesnici kde se poslední dobou docela krade tedkom jsem trošku klidnější když ho mam před barákem on štěká jenom když opravdu něco hrozí a to jsem potom vzhůru hned i já mám malé děti a manžel má noční jsem prostě klidnější .Jinak k rodině mazel .A jakého pejska máte namysli že byste si pořídila myslím tím rasu.
Orina (neregistrovaný) 02.01.2010, 13:31:20 xxx.xxx.90.17
Asi nějakou lišku. Něco malého. Tak šeltii. I když se mně líbí právě velcí psi, ale kvůli tomu, že jsem s nimi už problémy měla, tak si myslím, že na zaštěkání liška stačí a pak jedině mobil a někam zavolat, že se mi někdo dobejvá do domu. Teď mám ještě dva velké starochy na dožití a pak se uvidí.
cone (neregistrovaný) 02.01.2010, 13:32:28 xxx.xxx.67.3
Měl jsem brazilské fily a občas nějaké to kousnutí bylo. Ale to jsem ještě jezdil do práce a byl jsem téměř denně více než deset hodin mimo domov. Nyní to chci zabezpečit ještě důkladněji a navíc jsem téměř stále doma. A s tím naším českým právním pojetím ochrany osobního majetku je to vše opravdu komplikované a zvláštní. Ale asi bych v naléhávém případě hodil všechny "zábrany" za hlavu.
Takže já budu volit mez kavkazem, šarplanincem a na doporučení Martina se kouknu i na krašského ovčáka. Ještě jsou ve hře chlupatí molossové ze Španělska - španělský mastin, pyrenejský horský pes a pyrenejský mastin.Byl jsem se podívat u známých na vrh a rodiče moskevského strážního psa, ale nenadchlo mě to.
Orina (neregistrovaný) 02.01.2010, 16:26:09 xxx.xxx.90.17
Ten šedivý kavkazan co je tady na fotce, to je paráda. Já mám tady u nás problém s lidma, že mě před rokem podezírali, že moji psi zakousli srnu. Jednak nechodí beze mě ze zahrady a jednak už jsou oba staří a srnu by ani nedohonili, leda tak chcíplou. Takže už se bojím zadělávat si na problémy. Tady na vesnici mají lidi psa tak u boudy a nemůžou pochopit, že jsou moji psi volně puštění na zahradě a můžou i do bytu. Já už se nerada s někým hádám, spíš chci mít od hádek pokoj, proto bych chtěla tu lišku. Tady je fotka mých stařešinů v létě.
Obrázek
kimi (neregistrovaný) 02.01.2010, 19:05:09 xxx.xxx.76.85
No ti dva staroušci jsou moc pěkní máte pravdu pokud o něco jde zabrany stranou jinak pastevci nemájí tendenci utíkat chrání svoje teritorium což je výhoda mám ještě ovčandu ale ta je opravdu hodná chodím sní na cvičák poslouchá skvělě a co se tyče hlídání nic moc v noci i jí hlídá kavkazáček začal hlídat už od 4 měsíců . Jinak moje kamarádka má pyrenejského pastevce je to fena a je nesmírně inteligentní a chytrá taky moc krásný pes tady jedna její fotečka .Já mám taky oba pesany puštěné ve dne i v noci mají sve kotce ale ty používají pouze na jidlo a ovčanda v boudě rada odpočívá kavkaz leží ve dne bud za dveřmi tam od mala lehává nejraději a v noci se stěhuje dopředu před barák aby viděl na branku .
Obrázek
kimi (neregistrovaný) 03.01.2010, 18:06:35 xxx.xxx.76.85
Moc krásný a už je z něho taky lumpík který nenechá nic na pokoji jako ten můj dábel je to bernák vidte mají pry skvělou povahu .
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 03.01.2010, 20:01:28 xxx.xxx.209.183
Ano, je to BSP. Ta povaha je naprosto neuvěřitelná. Četli jsme sice spoustu knížek,ale realitě se to nevyrovná. Byli jsme zvyklí na vlčáky, který u nás poslouchali pouze jednoho člověka,kterýho považovali za vudce smečky a například babička se mohla třeba stavět na hlavu a s nima to nehlo. Pak jsme taky měli dogu,to bylo zlato,ale dožívají se dost nízkého věku. A tohle zlato nás vždycky překvapí. Jinak už od prvního měsíce sežere naprosto všechno-dřevo,listí,hlínu,kameny..ted už se to začíná zlepšovat. Jsou nesmírně učenlivý a věrný. Uvidíme,jak se to bude dál vyvíjet. Jinak začíná i trochu hlídat, idkyž se to nevyžadujeme.
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 03.01.2010, 20:03:59 xxx.xxx.209.183
Jinak aby tady bylo něco o papoušcích,ve voliéře je pár rosel z čehož lonský samec a pravděpodobně čtyřletá samice, která byla zvyklá jen v kleci v bytě. Asi deset dnu bylo v kuse mínus patnáct a asi tři dny více než mínus dvacet..měl sem z toho docela hrůzu, ale vypadají,že to zvládají. Teď začíná zase mrznout,tak uvidíme. Udělal jsem jim i zálet,ale ten nepoužívají.
Brno
Brno (211 příspěvků) 03.01.2010, 20:14:58 xxx.xxx.212.78
To já mám problém. Mě dva mniši začali být nějací nakrčení. Běžně si toho nejde všimnout, ale když jsem tam sám a zklidní se, tak jsou samostatně vzadu a nakrčení. Děkuji za případnou radu
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 03.01.2010, 21:30:02 xxx.xxx.209.183
Ona jim ta zima samozřejmě dobře nedělá. Je vidět, že jsou méně aktivní a jsou jakoby skrčení a naježení. To jim pomáhá udržet vyšší teplotu,mezi peřím je více vzduchu a to izoluje. Taky mi často stojí na jedné noze a druhou si zahřívají v peří. Ale pokud vám to dělají jen dva z více kusů, mohlo by to být něco jiného..
Orina (neregistrovaný) 03.01.2010, 21:57:15 xxx.xxx.66.175
Zkuste je přendat do tepla - do bytu. Kde máte alespoň 20° Posuďte potom, jestli mají v pořádku stolici, kolik toho snědí a vypijou, jestli se příznaky nezmění budete muset na poradu k veterináři, ale z tepla je už nebudete moci dát až na jaře, teplotní výkyv by byl pro ně osudný.
cone (neregistrovaný) 04.01.2010, 16:30:50 xxx.xxx.67.3
Když už má pes deset let, tak to máš bohaté zkušenosti s držením kavkaze. Jak moc je agresívní ma okolojdoucí kolem pozemku? A jak máš řešené oplocení - výška a materiál?. Díky
KIMI (neregistrovaný) 04.01.2010, 19:52:53 xxx.xxx.76.85
no ty skušenosti určo máte podělte se snimi já mám prvního a má 8 měsíců pořád se mám co učit a neustále mě překvapuje psy jsem měla odjakživa ale kavkaz je něco uplně jiného taky prosím o rady .
cone (neregistrovaný) 04.01.2010, 21:36:24 xxx.xxx.67.3
KIMI a jaké ploty prozatím odolávají vašemu krasavci? Je nádherný.
Bery Miloslav
Bery Miloslav (143 příspěvků) 04.01.2010, 22:24:11 xxx.xxx.144.60
Tenhle je takovej Ťulda, říkáme mu dědeček.Jmenuje se Ataman z údolí Kalspoltu a jeho pravá ruka mu umřela loni 6.12.2008 na selhání organismu.Jmenovala se Máša a její pravé jméno bylo Chajsa Právo tesáku....Už je to druhej rod kavkazáků co chovám, všeobecně se dá říct, že jsou mírumilovní na ty, kteří to snima myslí dobře.Máša milovala děti, společnost a souseda který ji každej den drbal přes plot.Bydlíme v zástavbě a někdy bylo jejich hlídání až moc hlasité, ale snesitelné.Jak měl někdo na hlavě čepici, nebo se přiblížil k plotu na mín než dva metry, tak bylo zle.Postupem času si zvykli na poštačky a jiné tvory, kteří nám něco strkali do schránky.Odchovaly jsme 34štenat a vše bylo v pohodě.O Kavkazákách můžu říct jedno, bezmezně milujou svou rodinu, nedaj na ní dopustit a podle toho se chovají.Když přijela návštěva a stály za plotem, tak prvních x minut štekaly, ale jakmile přišli na to, že jsou ty lidi na naší lodi, tak je nechaly bejt a návštěva klidně mohla za plot i bez zavření psů do kotců.Je to specifickej druh psa, když řeknu "na místo" tak šli bez odmlouvání za jakékoliv situace...V létě jen polehávají ale za to v zimě, když začne sněžit, tak jsou ve svém živlu.Co se týče stravy, neni nic levného uživit tyhle pejsany, jeden výjde na měsíc cca 2.000kč aby měl co má mít.Tohle plemeno ale doporučuju spíš lidem, co maj velkou zahradu a v zimě jim nemrzne "prdel" když jdou na dlouhou procházku s kavkazem v závějích sněhu, kde je kavkaz ten nejspokojenější tvor na zemi.To je asi vše tak ve zkratce....
Bery Miloslav
Bery Miloslav (143 příspěvků) 04.01.2010, 22:30:39 xxx.xxx.144.60
Cone: Je agresivní jak na koho, někdo se mu líbí, někdo ne, je to těžký, ale tady je máme chovaný a vychovaný tak, aby byli hodný celkem, ale to se jen tak někdy nezdařilo.Oplocení máme cca 2m na výšku takže pohoda, ale vím, že dospělej kavkazák, když opravdu chce, tak přeskočí klidně i 180cm vysokou překážku....
Bery Miloslav
Bery Miloslav (143 příspěvků) 04.01.2010, 22:31:58 xxx.xxx.144.60
KIMI: U Kavkazáka je od mládí důležité jedno, dát mu najevo kdo je doma pánem a pak je zněj miláček na celej jeho život a jedna podstatná věc, nikdy by neublížil dětem, nikdy.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.